Lada me spravlja ob živce

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
ziga412
Prispevkov: 159
Pridružen: To Sep 02, 2008 7:42 pm

Lada me spravlja ob živce

OdgovorNapisal/-a ziga412 » Pe Nov 14, 2008 7:47 am

Imam en problem pri Nivi 1.7i in ne vem kako naj ga rešim.
Ko je motor mrzel avdo dela OK, ko pa se vgreje na delovno temperaturo pa ga začne zalivat, na armaturki se prižge CHECK ENGINE, ko padejo obrati kr dostikrat crkne in na nižjih obratih sploh ne dela.
Sm že menju ubrizg, lambdo in senzor obratov in temperature motorja.
Edini senzor ki ga nism zamenju je tisti v ubrizgu, ker so mi ga spizdili iz Lade ki jo mam za kose. Če ga ma kdo odveč naj mi sporoči.

Uporabniški avatar
Tono
Prispevkov: 74
Pridružen: Ne Okt 12, 2008 2:56 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Tono » Pe Nov 14, 2008 6:56 pm

Žiga,

nič na pamet.

Z blinkkodo ugotovi, za kakšno napako gre, saj če sveti lučka, potem je napaka v spominu.

Kako sprožiti utripanje lučke na armaturi najdeš na linku

http://www.turbo-nutter.com/niva_tbi.pdf

na strani 7 - slika diagnostičnega konektorja.

Ko v pina A in B vtakneš mostiček - pisarniško sponko, kot pravi navodilo, začni šteti utripe lučke na armaturi. Vsako kodo "zblinka" trikrat, na začetku in koncu sledi trikrat koda 12. Tabelo kod najdeš na strani 6.

Obilo uspeha ali pa kupi Pinzgauerja :) :) :) - nima elektronike.

Lep pozdrav s Ptuja,

Tono
Moje vozilo: Steyr-Puch Pinzgauer 710M, l. 1976, ex. JLA

VIME
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Okt 31, 2008 1:52 am
Kraj: med korosko in trento

Re: Lada me spravlja ob živce

OdgovorNapisal/-a VIME » So Nov 15, 2008 7:58 pm

Edini senzor ki ga nism zamenju je tisti v ubrizgu


99,9% je to to. Na šihtu smo mel iste probleme na treh ali 4ih nivah

Uporabniški avatar
Tono
Prispevkov: 74
Pridružen: Ne Okt 12, 2008 2:56 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Tono » Po Nov 17, 2008 3:49 pm

Fantje,

pa je res tako težko v diagnostični konektor vtakniti pisarniško sponko ter prešteti utripe lučke na armaturi? S snemanjem konektorjev in raznimi nestrokovnimi eksperimenti se v pomnilnik računalnika vnašajo samo nove napake, sproža se zasilni način delovanja, brišejo se adaptacijski parametri in podobno, zamaskira pa se osnovna napaka oz. vzrok slabega delovanja. Dajte se že enkrat navadit postopkov odprave napak na elektronskih sistemih vozil. Probelampica je out, pa četudi gre za Lado Nivo. Pa da ne bo nesporazuma, Lado nivo 1,7i. S pravim pristopom je rešitev problema vprašanje parih minut strokovnega dela. Po kovaško pa bo seveda trajalo kak dan več, pa tudi kak Evro več.

Lp,

Tono
Moje vozilo: Steyr-Puch Pinzgauer 710M, l. 1976, ex. JLA

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Nov 18, 2008 12:54 am

Lada 1.7i laufa vedno u zasilnem programu (chech engine). :twisted: :twisted: :D :lol:

Uporabniški avatar
ziga412
Prispevkov: 159
Pridružen: To Sep 02, 2008 7:42 pm

OdgovorNapisal/-a ziga412 » Po Dec 22, 2008 9:22 pm

Men še vedno ni uspelo odpravit napake.
A ma mogoče še kdo kakšen predlog? Sm že čisto vse senzorje menji pa kr zajebava.
Pa Tono, tud z sponki sm probu in mi jevlo napako na senzorju za pozicijo gasa. Senzor sm seveda zamenju avto še zmeri zajebava in CHECH ENGINE se še zmeri prižiga. Razlika je edino v tem da zdaj ko poskusim s sponki mi računalnik javi, da je vse OK. :buta_z_glavo_ob_zid:
Jst sm skor obupu in verjetno (če ne bo še kdo dal kakšne ideje) bomo nardil eno kresovanje in :nazdravljamo: pa bo lada vsaj za neki dobra.
Ta je pa iz trte zvita.

Uporabniški avatar
Benjo
Prispevkov: 64
Pridružen: To Okt 14, 2008 3:35 pm

OdgovorNapisal/-a Benjo » To Dec 23, 2008 11:18 am

jst sm meu podobne probleme in ugotoviteu je bla da je bila ena masa slabo pritrjena, kar mi je posledično uničilo računalnik. Tako da ti svetujem da mase pregledaš in da probaš menjat računalnik. (mase probaja dodatno privit, mogoče se je samo vijak odvil)

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Dec 24, 2008 11:42 am

Podoben problem sem imel na citroenu,Tam mi je crknila varovalka za štand gas.Ne poznam 1,7 motorja,upam,da ti bo kaj pomagalo.

lp

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Dec 24, 2008 1:46 pm

Jst bi tudi reku da je kakšna masa, slab stik, precvikana povezava, če si res vse senzorje zamenjal. Aja, 1.6 je zakon!!! :twisted:

Uporabniški avatar
ziga412
Prispevkov: 159
Pridružen: To Sep 02, 2008 7:42 pm

OdgovorNapisal/-a ziga412 » Sr Dec 24, 2008 4:55 pm

Fantje hvala za vse nasvete, ampak Lada je končno dobila svoj epilog.
PRODANA JE V MOLDAVIJO :shock: . Je pršu tip ukurblau jo mal od deleč pogledu in dal aro. Niti pelu se ni, pa sm mu parkrat reku da cuka ko je ogreta.
Čimveč takih strank :D

Aja slayer, sm meu prej 1.6 in je res ZAKON.
Ta je pa iz trte zvita.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 198 gostov