Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...

Katero celoletno gumo bi priporočili za ameriški fullsize SUV?

Bridgestone Dueler A/T 001
1
14%
Yokohama Geolandar G015
4
57%
General Grabber HTS60
2
29%
 
Skupaj glasov: 7

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a tahoe » Ne Okt 27, 2019 7:03 pm

Odločam se med naslednjima dvema variantama za celoletne pnevmatike:

- Bridgestone Dueler A/T 001
https://www.b-f.si/bridgestone-265-75-r16-112s-dueler-a-t-001-m-s

- Yokohama Geolandar G015
https://www.b-f.si/yokohama-265-75-tr16-tl-114t-yoko-g015-geolandar-a-t

(General Grabber HTS60 je nekakšna tretja opcija, vendar pri tem in tudi drugih naših trgovcih/vulkanizerjih trenutno ni na voljo dimenzije 265/75, ki bi jo želel)
https://www.b-f.si/general-245-75-r16-120s-grabber-hts60-owl


Vozilo: 1997 Chevrolet Tahoe - SUV na osnovi pickupa, po teži in dimenzijah pa primerljiv z Range Roverjem, Audi Q7 ipd. Avtomatski menjalnik in zadnji pogon z možnostjo vklopa 4x4.
Trenutno imam cca 5 let stare Cooper Discoverer AT3 v dimenziji 245/75 R16 (prejšnji lastnik avta je imel 265/75 in izgleda, da je merilec hitrosti naštiman na to večjo dimenzijo...).

S Coopercami sem zmerno zadovoljen, bi pa želel malo boljši oprijem v dežju in tudi na snegu (na snegu načeloma nisem imel večjih problemov v 4x4, v 2WD pa je bilo včasih težavno).
So tudi nekoliko glasne na asfaltu. So pač AT gume - no saj tudi omenjena modela od Bridgestone-a in Yokohame sta AT, vendar naj bi bile "manj hude" kot tipične AT, posledično tudi boljše za na cesto.
Večinoma se vozim na asfaltu in iščem kolikor-toliko udobne gume, vseeno pa je fino da avto ni čisto nebogljen, če kdaj zapeljem s tlakovane ceste na makadam/dirt road/travo ipd. Pa med čistimi cestnimi gumami te velikosti tudi ne najdem kaj dosti pametnih variant na voljo.
Želim skratka dober kompromis med uporabnostjo poleti, pozimi in v dežju na asfaltu; offroad zmogljivosti so sekundarnega pomena, vendar ne povsem nepomembne.

Če ste imeli izkušnje s temi gumami, katere bi priporočili?
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Okt 27, 2019 10:43 pm

Z yokohamo ne boš falil. Po asfaltu so konkretno bolj tihe od ostalih AT gum. Primerjal sem z BFG AT, grabber AT, Toyo AT).
Jaz na njih vozim sedaj že nekaj let (prej sem pa imel G012 - prejšnji model z oznako AT/S - all terrain + snow). Res pa da imam avto s samo 1500kg in AWD pogonom.

Na tyrerack jih kar pohvalijo pod komentarji:
https://www.tirerack.com/survey/SurveyC ... ageLocQty=

Recimo tale opis dost pove:
Great aggressive tire for mixed use in cooler climates. Soft compound makes for high wear on hot roads but makes great traction in the other seasons. A bit floaty on loose gravel, decent on sand and mud, quite good in snow, reasonable on ice. I'm in the Pacific Northwest so can't ask for a much better tire to take me from beach to mountain top through the range of conditions in between, year round.


Imajo pa 60.000 milj garancije, sicer po moje samo v ameriki, ampak proizvajalec ponavadi ne da take garancije, če produkt ni dober.
Pred EUR sem bil SIT!

gasperg
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Sep 21, 2018 8:29 am
Kraj: Železniki

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a gasperg » Po Nov 04, 2019 9:45 pm

Jaz sem na Hiluxa nataknil Bridgestone Dueler A/T 001, je precej nova guma tako da kakšnih izkušenj uporabnikov še ni za prebrat. Lahko samo napišem da na mokrem asfaltu primejo precej, precej bolje od Toyo A/T+ ali BFG all terrain prve generacije. Jih imam pa gor šele dobrih 1000 km, tako da se pustimo presenetiti.

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Pe Nov 15, 2019 8:21 pm

Jaz mam Yokohama Geolandar na hiluxu, pa nisem kaj preveč zadovoljen, prvo leto se še kr ble, pol pa vedno slabše na mokri cesti, po suhem so vredu.
Pred njimi sem mel Michelin Latitude Cross, ki so ble najboljše gume,kaj sem jih mel na hiluxu. Od prvega do zadnjega kilometra super na suhi in mokri cesti, so pa slabše za teren, ampak tam Yokohama tudi ni neki presežek.
Grabberce HTS sem pa mel pred Michelinom in tudi niso niti približno tak dobre, ko Michelinke.
Bridgestone pa še nisem mel.
Jaz bi ti priporočal Michelin Latitude Cross, če se ne voziš kaj dosti po terenu

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Nov 15, 2019 10:19 pm

Si imel LT ali navadne, brez oznake LT?

Je imel tudi en subarujevec probleme z njimi. Ni naredil več kot 23k kilometrov pa so začele drseti. Po občutku so bile takrat moje s 50k kilometri prevoženimi mehkejše kot njegove (isti letnik, samo druga dimenzija).
Jaz z njimi naredim okoli 70k (2 leti, potem jih pa menjam).
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Nov 16, 2019 10:37 am

adormi11 napisal/-a:Pred njimi sem mel Michelin Latitude Cross, ki so ble najboljše gume,kaj sem jih mel na hiluxu.


Kako so se pa obnesle na snegu?

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a adormi11 » So Nov 16, 2019 7:21 pm

prvo leto so ble vredu, pol pa sem mel pozimi general graber at2

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a adormi11 » So Nov 16, 2019 7:43 pm

Nebivedu napisal/-a:Si imel LT ali navadne, brez oznake LT?

Je imel tudi en subarujevec probleme z njimi. Ni naredil več kot 23k kilometrov pa so začele drseti. Po občutku so bile takrat moje s 50k kilometri prevoženimi mehkejše kot njegove (isti letnik, samo druga dimenzija).
Jaz z njimi naredim okoli 70k (2 leti, potem jih pa menjam).


joj sem ga malo pihno, jaz mam G012 in ne G015.
SE OPROŠČAM, sem pljuval po napačnih gumah
vseeno pa Yokohame več ne bom obuval, naslednje bojo COOPER Discoverer STT

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: Bridgestone Dueler vs Yokohama Gelolandar vs Grabber HTS60

OdgovorNapisal/-a tahoe » Če Nov 21, 2019 8:35 pm

Hvala vsem za mnenja/pomoč. Danes popoldne sem dal montirati Yokohama Geolandar, vtisi po prvih nekaj kilometrih (tudi avtocesta) zelo pozitivni.

Dosedanje Cooper Discoverer pa prodajam, če slučajno kdo rabi:

http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=21212
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov