Nakup pick upa

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Slavic-explorer
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Dec 02, 2020 4:27 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a Slavic-explorer » Ne Dec 06, 2020 4:21 pm

igorp8 napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=Ld1bMp5Hh1I
lp igor

Zelo dobra primerjava ekipe z dežele spodaj, ki zgleda vedo o čem govorijo. Všeč mi je, da so bili določeni jasni kriteriji prav tako pa da so imela vsa vozila enak tip pnevmatik (kar se rado pozabi na kakšnih pavšalnih testih). Rezultat je morda malo presenetljiv, bi pa bil pri nas morda rahlo drugačen. Kar nekaj udeležencev testa pa pri nas ni dobavljivih z močnejšimi motorji (ti ti Greta...). 110kw v pickupu (Hilux, L200,..) je za moje pojme premalo in na koncu ne pripomore k manjši porabi (in izpustom) ampak to je EU problem :a_se_ti_je_odpeljalo:

Da pa še malo nadaljujem temo - tudi sam se v bližnjeročni prihodnosti zanimam za nakup mlado rabljenega pick up-a in glede na trenutno aritmetiko dejansko prednjači Fullback. Nekako glede na reviewe in kaj ponuja in kaj si želim od vozila je precej "bang-for-the-buck" izbira. Je pa res da to pomeni kolobocijo z uvozom iz DE (čeravno naj bi bil od 2021 DMV nižji).

Debate o smiselnosti pickupa pa bodo verjetno vedno bolj na mestu, ker je "trg" naredil svoje - torej imamo kopico SUV-ov, ki so sicer super na relaciji LJ-Berlin, tudi kar se porabe tiče, niso pa prijazni ne za "secnd-hand" nakup glede na denarnico ter posledične lastnosti, ki so vsem približno tam tam, bodisi Duster 4x4 bodisi Tigauan 4M enako "rijeta", s tem da si ne predstavljam, da bi si kdo želel Tiguana tako umazati :lol:

Tudi v smeri overlandinga, se mi zdi da obstajajo zanimive rešitve za pick-upe (in ne govorim o 35k+ Tischerju ali Herman RV), natančneje Azar4 izpod rok Poljakov, ki zgleda kar precej zanimiva [url]https://www.youtube.com/watch?v=qg62wOYMo_Y[url] 8)

Tako nekako par razmišljanj za popestritev teme :kadi_in_zgleda_kul:

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Dec 08, 2020 9:42 am

Da pa še malo nadaljujem temo - tudi sam se v bližnjeročni prihodnosti zanimam za nakup mlado rabljenega pick up-a in glede na trenutno aritmetiko dejansko prednjači Fullback. Nekako glede na reviewe in kaj ponuja in kaj si želim od vozila je precej "bang-for-the-buck" izbira. Je pa res da to pomeni kolobocijo z uvozom iz DE (čeravno naj bi bil od 2021 DMV nižji).


dmv-ja se za tovorna vozila kategorije N1 (kar večina pickupov je) ne plačuje
Slika

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a gregor » To Dec 08, 2020 11:08 am

kloshar napisal/-a:
dmv-ja se za tovorna vozila kategorije N1 (kar večina pickupov je) ne plačuje


Pod pogojem, da je prostor za tovor daljši od polovice medosne razdalje. Tako nekako.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Slavic-explorer
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Dec 02, 2020 4:27 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a Slavic-explorer » To Dec 08, 2020 12:26 pm

kloshar napisal/-a:
Da pa še malo nadaljujem temo - tudi sam se v bližnjeročni prihodnosti zanimam za nakup mlado rabljenega pick up-a in glede na trenutno aritmetiko dejansko prednjači Fullback. Nekako glede na reviewe in kaj ponuja in kaj si želim od vozila je precej "bang-for-the-buck" izbira. Je pa res da to pomeni kolobocijo z uvozom iz DE (čeravno naj bi bil od 2021 DMV nižji).


dmv-ja se za tovorna vozila kategorije N1 (kar večina pickupov je) ne plačuje

Tudi za fizicne osebe? Glede uvoza res nimam vedenja..

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Dec 08, 2020 7:29 pm

pred nakupom preveri će je po slo kriterijih res TV!
( ----- N1 (kar večina pickupov je ???) ne plača)

Slavic-explorer
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Dec 02, 2020 4:27 pm

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a Slavic-explorer » Sr Dec 09, 2020 3:43 pm

Hvala za info in nasvet, vsekakor zelo dobrodosla informacija

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Nakup pick upa

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Sr Dec 09, 2020 9:27 pm

V osnovi- če se nameniš uvozit vozilo neke blagovne znamke, preverit pri našem uvozniku, če so za takšen model izdelovali homologacijo. Jaz sem imel srečo, da je Toyota takega homologirala kot sem jaz kupil v Avstriji...


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov