helow :)

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » To Dec 22, 2020 1:04 am

Pozdravljeni :) moje ime je Žan, star sm nekih 30,32 let (se mi zdi...) prihajam iz Gornjega Grada,.. po izobrazbi sem strojni tehnik, po horoskopu sem helikopter, moj hobi je vse kar smrdi po bencinu,olju, rad si zagrenim živlenje zato je moje vikend vozilo 2006 subaru impreza wrx sti z okoli 350 konji, +en konj za volanom,. moje "tedensko" vozilo je trenutno star povišan legacy ,... na forum sem se prijavil, ker (bi si še malo bolj zagrenil živlenje, zato sem v iskanju nissan patrola y61 (dolga verzija) z 6 cilindri :) torej voham 2.8 motor... lahko v okvari, slabše ohranjen, prerjaven :D in ker v svoji 14 letni karieri nakupov avtomobilov, še nisem kupil voznega avta, vsi so prišli na dvorišče na avtovleki, zakaj bi bilo tokrat drugače? :mrgreen:

še par slikic mojih drvarnic, in križevih potov z njimi :D

Slika

impreza v naravnem habitatu :mrgreen: :
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Se tipkamo! :)
Lp, Žan
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Ne Dec 27, 2020 1:11 pm

Ker je slabo vreme in imam viška časa, se bom še mal razpisal o mojem projektu "cipresa" (impreza),... Skratka, ker je kovačeva kobila vedno bosa, sem seveda z vožnjo z boost in vaakum leakom (na bencin regulator... :| ) pridelal počen bat ter blok motorja. ( ECU je javljal napako: "system too lean" in jaz sem vozil dalje, in ker pametnejši odneha, je moj bokser pač....odnehal :P ) nato sem vse skupaj parkiral za nekaj mesecev, razmišljal o sežigu vozila in podobno :mrgreen: , no , ko se je glava malce ohladila, sem se zadeve lotil...

Prvo sm izpulil te smeti: Slika

nato je sledila obdukcija :cry:

Slika

Slika

in še bat št.3:

Slika

"nov" blok:
Slika

novi bati:

Slika

Slika

Slika

Slika

"upasovanje" obročkov :)
Slika

in končno sestavljanje...
Slika

Slika

glave:
Slika

tle sm si reku; če nebo delal, bo pa za klubsko mizico.... :D mal dražja klubska mizica:

Slika


Slika

Slika

Slika

nadgradnje motorja napram original so: kovani bati, stojni vijaki glav, acl race glavni in ojnični ležaji, 12mm oljna črpalka, dodan oljni hladilnik, izboljšan zajem olja v karterju (morroso oil pick up),... po enem letu ter 10.000 km, ga še ni razneslo, zaenkrat sem zadovoljen in mi ni žal vseh ur,preklinjanja, čustev (€), piva, odrgnin, živcev, miljon ur branja razne literature, razbitih členkov, ozeblin, in vsega kar sodi zraven :D

kar se možganov avta tiče, je tu ecutek remap s strani angleškega maherja Bob-a Rawle, ki naj bi izstisnil ven cc 350 konj ter 550Nm navora.

Skratka, to je moj hobi, upam da ni problema, če sm to nalepil v to temo na forumu, čeprav vozilo ni offroad, je pa 4x4 :mrgreen:

Brez zamere, Lp :)
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Dec 27, 2020 4:34 pm

:welcome:

Lepa Impreza in lepa 'obnova'. Se priporočamo še za več take vsebine.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 27, 2020 9:07 pm

Se strinjam s predhodnikom.
Dobrodošel in ne, nič ni narobe, dokler projekti vsebujejo 4x4 pogon :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Dec 28, 2020 1:36 am

Pozdravljen.

No tud kakega 6x6 toleriramo :-) :-)


Patroli zgleda postajajo cenjeni, po zgledu toyot 80
Ne bit neučakan. Oglasnike redno spremljat. Se bo že pojavil kakšen. Takrat pa ne čakat, takoj poklicat in letet gledat.
Čedalje manj jih je.

Jaz bi iskal takega, da ima čimbolj zdravo šasijo. Drugače če hočeš šasijo vredu pošvasat, je treba dat školjko dol iz šasije.
Motor, menjalnik, bremze se že pošraufa.

Če nimaš nobenga, da bi ti povedal kaj gledat, ko boš šel kakega gledat, javi, da ti dam telefonsko. Nekaj izkušenj se je že nabralo :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a rx » Po Dec 28, 2020 8:08 am

Super build :) Sicer sem EVO guy ampak tud dobr zrihtan sti me vedno pritegne :P

Kje si nabavil heat wrap?
Don Felipe > Google :D

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Po Dec 28, 2020 10:28 am

gregor napisal/-a:Pozdravljen.

No tud kakega 6x6 toleriramo :-) :-)


Patroli zgleda postajajo cenjeni, po zgledu toyot 80
Ne bit neučakan. Oglasnike redno spremljat. Se bo že pojavil kakšen. Takrat pa ne čakat, takoj poklicat in letet gledat.
Čedalje manj jih je.

Jaz bi iskal takega, da ima čimbolj zdravo šasijo. Drugače če hočeš šasijo vredu pošvasat, je treba dat školjko dol iz šasije.
Motor, menjalnik, bremze se že pošraufa.

Če nimaš nobenga, da bi ti povedal kaj gledat, ko boš šel kakega gledat, javi, da ti dam telefonsko. Nekaj izkušenj se je že nabralo :-)



Hvala, tak je plan :) Definitivno te bom pa pocukal za rokav za kakšn nasvet, ker vidim, da si ti že tudi dal "nekaj čez" z svojim patrolom :D
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Po Dec 28, 2020 10:36 am

rx napisal/-a:Super build :) Sicer sem EVO guy ampak tud dobr zrihtan sti me vedno pritegne :P

Kje si nabavil heat wrap?


:D heat wrap sm vzel kr pri nas, v Mat sport, ker se mi je že mudilo motor not zatlačit in bi me kak teden čakanja pošiljke iz tujine ubil :lol: :mrgreen: (neučakan.press :mrgreen: )

..pred STI sem imel tudi miciko :D , ki pa je žal, po moji neumnosti, slabo končala... :|

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

...neumna glava :a_se_ti_je_odpeljalo:
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a rx » Po Dec 28, 2020 11:55 am

Hvala za info, izgleda, da bom kar z tujine naročil je dost cenejš..

Lep evo... oz bil je lep evo.. Kako da se ga nisi lotil zrihtat? Glede na znanje se mi zdi čudno da nebi popravil tole.. Kaj se je zgodilo sploh? Izgleda kot bližnje srečanje z kakim cvetličnim teglom na parkirišču :P
Don Felipe > Google :D

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Po Dec 28, 2020 12:06 pm

rx napisal/-a:Hvala za info, izgleda, da bom kar z tujine naročil je dost cenejš..

Lep evo... oz bil je lep evo.. Kako da se ga nisi lotil zrihtat? Glede na znanje se mi zdi čudno da nebi popravil tole.. Kaj se je zgodilo sploh? Izgleda kot bližnje srečanje z kakim cvetličnim teglom na parkirišču :P


Na slikah zgleda nedolžno... ampak ni blo :D Bil je "drift" pri ene 100km/h... bla je avtobusna,par betonskih stebričkov, železna ograja, vrtni palček in na koncu meterski betonski steber,kjer je odtrgalo kolo, ga zabilo v prag, tako da se je avto deformiral od praga, a stebriček, streha, poden do zadnjih sedežev, skratka,... na slikah zgleda popravljiv :D v resnici ga je pa zvilo kot presto. Sem takrat še v bolnici, na eno oko napol slep, par ur po nesreči iskal drugo školjko :lol:

na koncu, po miljon kalkulacijah, in dejstvu, da školjke, ki bi bla vredna obnove takrat v treh mesecih nisem našel, sem avto prodal, nato pa je naslednji lastnik zamenjal školjko :mrgreen: tako da zadeva živi dalje, v drugi karoseriji...
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!


Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » So Jan 02, 2021 2:05 pm

kupu Patrola... več pa po oglasih :mrgreen: srečno, zdravo, uspešno, vsem v 2021!
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a gregor » So Jan 02, 2021 10:32 pm

oglasi so mimo... :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Ne Jan 03, 2021 10:58 am

gregor napisal/-a:oglasi so mimo... :-)

pridem :mrgreen:
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Ne Jan 03, 2021 8:27 pm

skratka,.. kljub temu, da sem bil bolj naklonjen 2.8 motorju, se je plan v parih dneh nekoliko spremenil... za dobro ceno, sem odpeljal tole.... granato :lol:

Slika

Slika

Slika

Slika kolega ni neki navdušen,...


Slika

skratka.... lotil se bom kleparije... tipična mesta,... bo nekaj dela...
kar se tiče motorja pa, naročil sem EGT in boost števec, varjen intercooler, boost ventil set od tillexa, oil catch can,... motor sicer po občutku dela super, v kakšnem stanju pa je v resnici, bo pokazal čas,.. upam na najboljše haha :mrgreen:
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Jan 03, 2021 9:16 pm

:aplavz:

Še en z ZD30DI na forumu. Končno. :lol:
Naj pohvalim, da si se takoj lotil pravih modifikacij. Z njimi bo granata malo lažje živela.

Ta dokument je dobro branje za novega lastnika 3.0 DI motorja:
http://offroad.si/prirocniki/The+Bible+Colour.2.pdf

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Jan 03, 2021 9:48 pm

Jst pa sem prvo opazil, da je pri hiši še en projekt :D Fičo! :D

Vso srečo z Patrolom ;)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Jan 03, 2021 10:01 pm

Mi je znan.
Če se ne motim, je bil motor že menjan z novejšim, tako da mogoče ni tista prava granata.
Menjalnik je že tudi bil menjan. Pobralo ripne na zobniku 5. prestave.
Rezervoar goriva mislim da je tudi že bil nov gor dan.
Se je pa nekaj okoli motorja šraufalo takrat pred prodajo, mislim da glava ali tesnilo. Se ne spomnim več.

Tako da mogoče res ni tako slab nakup, čeprav je zd30.
Naj laufa!
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Po Jan 04, 2021 11:21 am

game-on napisal/-a::aplavz:

Še en z ZD30DI na forumu. Končno. :lol:
Naj pohvalim, da si se takoj lotil pravih modifikacij. Z njimi bo granata malo lažje živela.

Ta dokument je dobro branje za novega lastnika 3.0 DI motorja:
http://offroad.si/prirocniki/The+Bible+Colour.2.pdf

tudi tvoja tema mi je bla v pomoč, verjetno te bom kdaj prosil za kak nasvet :D
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Po Jan 04, 2021 11:22 am

Dr.Patrol napisal/-a:Jst pa sem prvo opazil, da je pri hiši še en projekt :D Fičo! :D

Vso srečo z Patrolom ;)

hvala :mrgreen: fičo je podobno gnil k patrol.. ok.. skor no hahahah :mrgreen:
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Po Jan 04, 2021 11:23 am

gregor napisal/-a:Mi je znan.
Če se ne motim, je bil motor že menjan z novejšim, tako da mogoče ni tista prava granata.
Menjalnik je že tudi bil menjan. Pobralo ripne na zobniku 5. prestave.
Rezervoar goriva mislim da je tudi že bil nov gor dan.
Se je pa nekaj okoli motorja šraufalo takrat pred prodajo, mislim da glava ali tesnilo. Se ne spomnim več.

Tako da mogoče res ni tako slab nakup, čeprav je zd30.
Naj laufa!



vidim, da mormo na pir :mrgreen: :D hehehe
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a kloshar » Sr Jan 06, 2021 9:54 am

husky pa že čaka, da ga boš zapeljal en krog :-D
Slika

Uporabniški avatar
Timaj
Prispevkov: 175
Pridružen: To Mar 10, 2009 11:57 am

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Timaj » Sr Jan 06, 2021 10:25 am

Pozdravljen, če se ne motim se je ta voz dolgo časa vozil mimo nas nekje proti Polhovemu gradcu... naj ti služi :)

LPM

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Ne Jan 10, 2021 7:38 pm

dans sem "pofenal" nalepke dol :)
Slika

pa mal sm ga peljal na sneg :)

Slika


Slika

Jutri pa začnem razdirat ter pripravljat za kleparijo :mrgreen:
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
karel
Prispevkov: 59
Pridružen: To Nov 15, 2005 9:58 pm
Kraj: Šentjanž

Re: helow :)

OdgovorNapisal/-a karel » To Jan 12, 2021 10:14 pm

Kmalu boš tudi ti postal nepremičninski agent,si očitno imel dobrega učitelja :skace_od_srece:
Think. Feel. Drive.
LP karel


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov