Prosim za kak namig => 6 urni najem Hummer-ja

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
wurm
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 06, 2010 11:19 am
Kraj: Ljubljana

Prosim za kak namig => 6 urni najem Hummer-ja

OdgovorNapisal/-a wurm » Po Sep 06, 2010 12:18 pm

Hojla,

kolegi so mi za rojstni dan kupili darilni bon za 6-urni najem Hummerja, pa ker ne poznam nobenega pametnega poligona kjer bi to vsaj na 50% izkoristil see obračam tule na forum za kak nasvet;

Zadevo prevzamem na Vranskem, potem pa krenem proti LJ, v mislih sem imel (sicer ni 100% legalno) izlet na tankovski poligon na Vrhniki (moram preverit, če je sploh še aktuano), potem pa...čakam še na kak zanimiv predlog?

Hvala vnaprej!
Lp, U.-

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Sep 06, 2010 12:26 pm

sej na vranskem je tudi poligon

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Sep 06, 2010 12:47 pm

Tankovski poligon na vrhniki je še vedno aktualen. Samo zdele je kr dost vode tm.

wurm
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 06, 2010 11:19 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a wurm » Po Sep 06, 2010 1:04 pm

Nebivedu napisal/-a:Tankovski poligon na vrhniki je še vedno aktualen. Samo zdele je kr dost vode tm.


kaj to zna bit težava za H2? :twisted:
dodatna oprema: škornji in vitel :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Sep 06, 2010 1:18 pm

Tudi hummer ni vsemogočen, tako kot ostali terenci ne in za po takem terenu je vseeno najbolje da sta 2 avtomobila skupaj, da te bo drugi avto lahko povlekel ven iz "dreka".

H2 je kr dost širok, samo mislim da se bo po večini poligona dalo brez problema vozit. Za tavelke luže (in globoke) pa je bolje da se jim izogneš ali pa jih obvoziš, ker so nekatere kr dost globoke in s kako skalo na sredini, tako da se ni za igrat, če si sam z enim avtom.

Škornji so pa itak skoraj obvezna oprema na tem poligonu. Ko zaključiš v kakšni veliki luži, pridejo zelo prav.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Sep 06, 2010 5:30 pm

Vsak terenec v rokah neizkušenega voznika zelo hitro obstane v vsaki zanj malo bolj neobičajni situaciji.
In tisti, ki posoja Hummerje na uro, bo verjetno neizmerno vesel, če se bo 6-urni najemnik zakopal v kakšno blatno luknjo (in to ne le na Vrhniki), saj mu bo vsako minuto zamude pri vračilu avta tudi lepo zaračunal.
Zato bodite realni! Tako spraševalec, kot vi odgovarjalci - doktorji za offroad poligone.
L :twisted: P
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

OdgovorNapisal/-a Mihevc » Po Sep 06, 2010 8:30 pm

Jaz sem na poligonu na Vrhniki povprečno 2-3x na teden,če le najdem cajt!
Ti povem ,da je nekaj kar globokih kotajn sedaj ko je nekoliko več padavin.
Meni ne delajo večjih težav razen tista zloglasna (blatna kopel)me še mika! javascript:emoticon(':evil:')
Drugače pa niti ni slabo tam,le nekoliko sem že naveličan istega okusa blata javascript:emoticon(':wink:')

wurm
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Sep 06, 2010 11:19 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a wurm » Po Sep 06, 2010 9:37 pm

miran napisal/-a:Vsak terenec v rokah neizkušenega voznika zelo hitro obstane v vsaki zanj malo bolj neobičajni situaciji.
In tisti, ki posoja Hummerje na uro, bo verjetno neizmerno vesel, če se bo 6-urni najemnik zakopal v kakšno blatno luknjo (in to ne le na Vrhniki), saj mu bo vsako minuto zamude pri vračilu avta tudi lepo zaračunal.
Zato bodite realni! Tako spraševalec, kot vi odgovarjalci - doktorji za offroad poligone.
L :twisted: P
Miran


hvala za komentar, vendar če bom rabil pametovanje bom tudi vprašal za pametovanje, tokrat sem rabil le nasvet :lol:

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Sep 06, 2010 9:49 pm

wurm napisal/-a:
miran napisal/-a:Vsak terenec v rokah neizkušenega voznika zelo hitro obstane v vsaki zanj malo bolj neobičajni situaciji.
In tisti, ki posoja Hummerje na uro, bo verjetno neizmerno vesel, če se bo 6-urni najemnik zakopal v kakšno blatno luknjo (in to ne le na Vrhniki), saj mu bo vsako minuto zamude pri vračilu avta tudi lepo zaračunal.
Zato bodite realni! Tako spraševalec, kot vi odgovarjalci - doktorji za offroad poligone.
L :twisted: P
Miran


hvala za komentar, vendar če bom rabil pametovanje bom tudi vprašal za pametovanje, tokrat sem rabil le nasvet :lol:
Mislim, da je to zate bil nasvet. Če ne verjameš, dvakrat preberi.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Po Sep 06, 2010 11:20 pm

Nebivedu napisal/-a:Za tavelke luže (in globoke) pa je bolje da se jim izogneš ali pa jih obvoziš, ker so nekatere kr dost globoke in s kako skalo na sredini, tako da se ni za igrat, če si sam z enim avtom.


To sploh ne drži :?:
Ker so quadrji skopali robove in nobena luža ni več globja od 20 cm razen zloglasne blatne luže. Bil sem tam včeraj in tudi danes pa ni sploh nobene panike :wink:
Aja v solo izvedbi brez škornov. :oops:
Tudi tista skala sredi luže sploh ni tako velika kot zgleda. Če ta poligon prevozijo :policija_prihaja: z tuaregi pa da ga ne bi homer :?:
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Sep 07, 2010 1:12 pm

To je pa nekaj novega, ker na dnu kotanje je v luži bila orenk skala. So jo očitno zasul al pa ven spravli.


Kaj pa tista zloglasna kotanja, je že prevozna? Nazadnje sem vrecho (še s toyoto 95) in enga subaruja ven vitlal iz nje, pa je bilo zunaj suho, sedaj ko je dež, bi pa moral tam bit kr nekaj vode.

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Sr Sep 08, 2010 6:18 am

Blatna luža za moje pojme ni ravno dobra izbira bi znal kaj hitro obtičat, ampak kdo sem jaz da bi sodil v sposobnosti nekatrih vozil in voznikov, mogoče jo kdo prevozi za malo malico, jaz sebno je v sedanjem stanju niti ne bom in je niti ne bi probaval prevozit. :oops:
Je pa bila v nedeljo bolj suha kot v ponedeljek itak pa je polna vode tudi, če bi probaval iti okrog bi po vsej verjetnosti obtičal.
Ali pač tudi ne. :wink:
(mogoče bi šlo z ki.o) :lol:
Slika

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Sr Sep 08, 2010 6:56 am

vse bol se mi zdi da se je hotel samo pohvaliti da bo vozil Hummerja!
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 08, 2010 7:35 am

Včeraj je 80ka prevozila po robovih lužo, ko pa je probala skozi, je obtičala, in pomagal je samo traktor, da se jo je dobilo ven. Vode je bilo pa tok, kot je tam še ni bilo videti.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Sr Sep 08, 2010 9:21 am

Nebivedu napisal/-a:Včeraj je 80ka prevozila po robovih lužo, ko pa je probala skozi, je obtičala, in pomagal je samo traktor, da se jo je dobilo ven. Vode je bilo pa tok, kot je tam še ni bilo videti.

:shock:

dej mal razloži. jo je prevozila. AMPAK, ko jo je probala prevozit je pa obtičala al kako?

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Sr Sep 08, 2010 9:31 am

5x4 napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Včeraj je 80ka prevozila po robovih lužo, ko pa je probala skozi, je obtičala, in pomagal je samo traktor, da se jo je dobilo ven. Vode je bilo pa tok, kot je tam še ni bilo videti.

:shock:

dej mal razloži. jo je prevozila. AMPAK, ko jo je probala prevozit je pa obtičala al kako?


Sicer ne vem kakšna je ta luža,5x4, mogoče si pa nekaj spregledal :wink:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 08, 2010 10:58 am

5x4 napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Včeraj je 80ka prevozila po robovih lužo, ko pa je probala skozi, je obtičala, in pomagal je samo traktor, da se jo je dobilo ven. Vode je bilo pa tok, kot je tam še ni bilo videti.

:shock:

dej mal razloži. jo je prevozila. AMPAK, ko jo je probala prevozit je pa obtičala al kako?


Luža je normalno velika recimo da ene 4m X 3m velikosti in globoka vsaj 70m (ko se je 95ka zarila vanjo je bilo blato čez gume, zunaj je bila pa suša). Sedaj ko je dež pa se razleze na kr dost večjo površino, globina pa je najbrž tudi dost večja.
Če greš ob strani jo lahko obvoziš, ampak to za offroaderje ni zanimivo, je treba it posredi - tam pa se potem ustavi. Jih je bilo kr nekaj že, ki so probali ob takem vremenu in okoliščinah probat prevozit lužo po sredini, pa je do sedaj še skoraj vsak ostal. (pajero evolution jo je prevozil ampak z orenk zaletom in orenk hitrostjo).

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Sep 08, 2010 12:48 pm

Kok ene debate okol te famozne mlake. Pa kr noben čez ne pride, moram probat z Tamičem pa da vidmo. A ma kdo koordinate???

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 08, 2010 1:05 pm

Povej, kdaj boš šel s tamičem, ker to bo pa zanimivo pogledat.

Tkole zgleda, kadar je okoli suša.
Slika

Vožnja po desni strani luže se ponavadi takole konča.
Slika
Slika

Pa še luža včeraj - orenk več vode. Vsi trije avtomobili so ostali skoraj na istem mestu.
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Sep 08, 2010 1:30 pm

Dimen napisal/-a:Kok ene debate okol te famozne mlake. Pa kr noben čez ne pride, moram probat z Tamičem pa da vidmo. A ma kdo koordinate???

:twisted:
Res se lepo, ah ne lepo, najlepše možno, priporočam za slike, kako se boš upal zapeljati V to super luknjo. Če prideš čez ali ne, niti ni važno.
L :twisted: P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Sep 08, 2010 1:36 pm

Pa to sploh ni luža ampak blatna kopel. Jasn, da noben ven ne pride. :D :D
Sej za vitlat je kakšen kokreten drevo, ane???

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 08, 2010 1:46 pm

Ravno to je problem. Tanka dreveščka so za ferozo (al pa kak drug kinder jajček) ven povlečt. Za kaj večjega je pa že problem. Z 25m dolgo zajlo ni nič pametno oprijemljivega.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Sep 08, 2010 2:29 pm

Še kakšna slikca? Da vidimo kater avto ne smemo kupit :)
Humer je kr težak, a ne? Kolk vitlov bo treba da ga dobijo ven? :)

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Sep 08, 2010 3:09 pm

robinzon napisal/-a:Še kakšna slikca? Da vidimo kater avto ne smemo kupit :)


Glede na fotke nobenga razen feroze :D

Uporabniški avatar
kingroad
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Sep 01, 2010 10:36 am
Kraj: VACCINIUM MYRTILLUS

OdgovorNapisal/-a kingroad » Sr Sep 08, 2010 6:24 pm

Ko greste naslednjič čez te luže le javite pa se vam pridružim. Sem namreč iz okolice Vrhnike :D

lp


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 76 gostov