Jepp Wrangler 2.5(l.98) bencin - nujno pomoč

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
keudr
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 7:11 pm

Jepp Wrangler 2.5(l.98) bencin - nujno pomoč

OdgovorNapisal/-a keudr » Po Feb 08, 2010 12:00 pm

Pozdravljeni,

zanima me če kdorkoli ve kaj se dogaja z jeep-om. Namreč senzor za temperaturo motorja mi je kazal cel teden tam nekje 110 stopinj. Včeraj pa mi kar naenkrat poskočil na 120 in se je prižgala lučka CHECK GAUGES. Če sem imel prižgano vcentičlacijo je pa pihal ven bolj mrzel zrak. Potem sem ga ustavil preveril tekočine in je vse ok. Ko sem se odpeljal se jetemperatura spet dvigovala do 105, potem kar naenkrat pa na 120 v trenutku. Sedaj je avto v garaži. Ali mogoče kdo ve kaj bi bilo dobro pogledati, da zadevo uredim. Imam pa še eno vprašanje. Ali ima kdo upor ki pride pri ventilaciji, ker mi dela ventilator samo pri 4 hitrosti ostale tri pa ne.

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Po Feb 08, 2010 2:28 pm

Si zmeril ledišče antifriza? Lahko, da ti je hladilna tekočina zmrznila in polomila lopatice vodne črpalke!
Check gauge te le opozori na nenormalno vrednost na števcu!
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
asde
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 3:17 pm

OdgovorNapisal/-a asde » To Feb 23, 2010 4:00 pm

Tudi sam imam enak problem z ventilatorjem.
Deluje samo na 4, full hitrost.
A lahko kdo napiše kaj je potrebno vse razdreti in zamenjati?

Uporabniški avatar
asde
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 3:17 pm

OdgovorNapisal/-a asde » Sr Jun 01, 2011 12:58 pm

Jaz sem svoj ventilator zrihtal :wink:
dela tako kot mora in v kolikor ima kdo podobne probleme naj me kontaktira.
Malo in foramcij, ni problem v uporovnih žicah, ki zmanjšujejo tok na motor ventilatorja, ampak v temperaturni varovalki ki je del uporovnega stikala.
Zamenja se temperaturno varovalko in zadeva deluje kot mora.
Nazadnje spremenil asde, dne Če Jun 02, 2011 2:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Jepp Wrangler 2.5(l.98) bencin - nujno pomoč

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Če Jun 02, 2011 12:16 am

keudr napisal/-a:Pozdravljeni,

zanima me če kdorkoli ve kaj se dogaja z jeep-om. Namreč senzor za temperaturo motorja mi je kazal cel teden tam nekje 110 stopinj. Včeraj pa mi kar naenkrat poskočil na 120 in se je prižgala lučka CHECK GAUGES. Če sem imel prižgano vcentičlacijo je pa pihal ven bolj mrzel zrak. Potem sem ga ustavil preveril tekočine in je vse ok. Ko sem se odpeljal se jetemperatura spet dvigovala do 105, potem kar naenkrat pa na 120 v trenutku. Sedaj je avto v garaži. Ali mogoče kdo ve kaj bi bilo dobro pogledati, da zadevo uredim. Imam pa še eno vprašanje. Ali ima kdo upor ki pride pri ventilaciji, ker mi dela ventilator samo pri 4 hitrosti ostale tri pa ne.


Skor zihr imaš zrak v hladilnem sistemu. Bo treba prezračit. Meni se je to na subaruju zgodilo.

alesi
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Avg 18, 2005 3:41 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a alesi » Če Jun 02, 2011 2:22 pm

Me zanima, ce bi se dalo dobit zrak ven, ce bi ga parkiral na kaksen hud klanc?

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Jepp Wrangler 2.5(l.98) bencin - nujno pomoč

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jun 02, 2011 3:28 pm

Ghostrider napisal/-a:Skor zihr imaš zrak v hladilnem sistemu. Bo treba prezračit. Meni se je to na subaruju zgodilo.


Grider ti boš pa skor ziher moral k okulistu......

Objavljeno: Pon Feb 08, 2010 12:00 pm Naslov sporočila: Jepp Wrangler 2.5(l.98) bencin - nujno pomoč

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Jun 02, 2011 3:45 pm

Če ti kazalec temperature skače, je verjetno kriva slab stik kakšne žice, verjetno mase. Preveri kable in pa seveda pleteno žico za maso med motorjem in šasijo.......


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta