Sovražniki narave št.1

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Avg 29, 2015 1:09 pm

Hvala;-)

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » So Avg 29, 2015 1:57 pm

Se smeji, ja! Tudi motoristom na endurah ki veselo ropotajo okoli in uničujejo poti! Ko pa jih ujameš in pokličeš policaje pa jokajo kot mali otroci! Takrat njihov pogum izgine! Reve uboge, masti leksove vredne!

Pred zadnjim nalivom sem ZOPET pogredal zelo strmo pot oziroma vlako, ki vodi po mojem zemljišču v moj gozd in na moj travnik. Na roke sem ZOPET izkopal kanale da bo voda odtekala! In potem pridejo dve driske na motorjih ter mi tik pred dežjem uničijo kanale! Lahko priložim slike kako gre en dopoldan dela ter 10 litrov nafte, v nič. In to ne enkrat. Večino seveda tudi ujamem ampak a se bo kdaj začelo spoštovati zasebno lastnino? In trud ter strošek ki ga nekateri še vedno vlagamo v to!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Avg 29, 2015 3:29 pm

robinzon napisal/-a:Se smeji, ja! Tudi motoristom na endurah ki veselo ropotajo okoli in uničujejo poti! Ko pa jih ujameš in pokličeš policaje pa jokajo kot mali otroci! Takrat njihov pogum izgine! Reve uboge, masti leksove vredne!

Pred zadnjim nalivom sem ZOPET pogredal zelo strmo pot oziroma vlako, ki vodi po mojem zemljišču v moj gozd in na moj travnik. Na roke sem ZOPET izkopal kanale da bo voda odtekala! In potem pridejo dve driske na motorjih ter mi tik pred dežjem uničijo kanale! Lahko priložim slike kako gre en dopoldan dela ter 10 litrov nafte, v nič. In to ne enkrat. Večino seveda tudi ujamem ampak a se bo kdaj začelo spoštovati zasebno lastnino? In trud ter strošek ki ga nekateri še vedno vlagamo v to!


En predlog; Ko jih dobiš, se zmeni, da se sicer tam lahko vozijo, ampak samo če ti pomagajo kanale narest, da voda ob nalivih ne bo škode delala. Verjetno bodo prvo presenečeni, ampak kaj hitro se lahko zgodi, da bodo zato in ti bodo prišli pomagat. Ko bodo pa enkrat sami skopali jarek, bodo pa drugič bolj pazljivo peljal čez da ne bodo kaj uničili.
Pred EUR sem bil SIT!

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » So Avg 29, 2015 4:58 pm

:P Tisti ki zna kramp pa lopato držat gotovo ne počne neumnosti!
Tile vase zagledani mulci, polni samega sebe in motorja ki so jim ga kupili starši, verjetno znajo perfektno igrat video igrice, kaj je to odgovornost pa se jim sanja ne! Kaj je to lopata pa kramp, verjetno niti ne vedo in jim dol visi kaj pustijo za seboj. Njim je pomemben le njihov trenutni užitek in tisti zvitek travce ki ga nekje na samem prižgejo, da lahko še večjo škodo delajo!

Se sploh zavedate kaj pomeni vožnja v naravnem okolju? Če se to omogoči bo poleg tistih vas, par normalnih ki se že zdaj tako ali tako vozite po gozdovih, prilezlo na gozdne ceste kup drekačev in gamati od katerih bo ostala le uničena narava in smeti! Pa naj bo to z bicikli, motorji ali pa terenci.
Ena meja mora bit in jaz bom vedno za prepoved vožnje v naravnem okolju!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Avg 29, 2015 6:08 pm

Zanimivo, poznam ogromno motoristov, pa noben ne kadi trave. Sploh ne tisti s kroslami, ki drvijo čez drn in strn. Je prenevarno tudi par pirov spit in iz potem gonit po hosti.
Pr men na vikendu smo se lepo zmenili. Oni lahko po moji gozdni cesti (sem jo sam naredil v svoji hosti, da lahko ven vlečem drva) vozijo, ampak ko imamo akcijo, da se cesta popravlja, pridejo zraven. Pa prav dobro znajo kramp pa lopato vrtet.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Avg 29, 2015 7:19 pm

robinzon napisal/-a::P Tisti ki zna kramp pa lopato držat gotovo ne počne neumnosti!
Tile vase zagledani mulci, polni samega sebe in motorja ki so jim ga kupili starši, verjetno znajo perfektno igrat video igrice, kaj je to odgovornost pa se jim sanja ne! Kaj je to lopata pa kramp, verjetno niti ne vedo in jim dol visi kaj pustijo za seboj. Njim je pomemben le njihov trenutni užitek in tisti zvitek travce ki ga nekje na samem prižgejo, da lahko še večjo škodo delajo!
...

Ej, mogoče si res malo razpenjen, a pretiravati vseeno ni treba!
Nikjer ni rečeno, da tisti, ki znate krampat in lopatat ne počnete neumnosti. Ravno tako ni rečeno, da mestni razvajeni otročički bogatih staršev ne znajo pametno ravnati.
Tako enostaven pa svet le ni! Na srečo!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » So Avg 29, 2015 7:50 pm

robinzon napisal/-a::P Tisti ki zna kramp pa lopato držat gotovo ne počne neumnosti!
Tile vase zagledani mulci, polni samega sebe in motorja ki so jim ga kupili starši, verjetno znajo perfektno igrat video igrice, kaj je to odgovornost pa se jim sanja ne! Kaj je to lopata pa kramp, verjetno niti ne vedo in jim dol visi kaj pustijo za seboj. Njim je pomemben le njihov trenutni užitek in tisti zvitek travce ki ga nekje na samem prižgejo, da lahko še večjo škodo delajo!

Se sploh zavedate kaj pomeni vožnja v naravnem okolju? Če se to omogoči bo poleg tistih vas, par normalnih ki se že zdaj tako ali tako vozite po gozdovih, prilezlo na gozdne ceste kup drekačev in gamati od katerih bo ostala le uničena narava in smeti! Pa naj bo to z bicikli, motorji ali pa terenci.
Ena meja mora bit in jaz bom vedno za prepoved vožnje v naravnem okolju!


ti ne spadaš na ta forum pomoje

upam da bo moj otrok tisti ki rije kanale in ne tisti za računalnikom ali travo v gobcu, ki ne dela nobenemu nobene škode
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Avg 30, 2015 12:20 am

Hm, ja!
Kakšna čustva so se razplamtela.
Madona, kako smo zablojeno zgubljeni duše, ki smo kramp in lopato raje zamenjali za knjige in diplomo oz. še enkrat toliko let kasneje za specializacijo in raje plačamo nekomu drugemu, da vihti kramp in lopato namesto nas.
In čudim se čudim, članek govori o kolesarjih, ne motoristih.
In seveda kako je različna narava na drugi strani Karavank. Če se tam spustim po urejeni poti, me noben lopatar ne bo na dnu ganjal, da uničujem naravo, plašim avstrijske živali, ipd. In zakaj gre to tudi drugje skozi, samo na sončni strani Karavank smo bolj papeški od papeža.
Aja, in čudi me čudi, da gruče pijanih "planincev", ki se derejo, teptajo vse okoli sebe, puščajo za sabo smeti in opustošenje, ne zmotijo zagretih naravovarstvenikov (pojdite poleti in zgodaj jeseni na vse večje slovenske vrhove, pa se lahko prepričati na lastne oči).
Nekaj adrenalin junky-jev, ki pa bi se s kolesom podili po urejenih gorskih poteh, pa ja!

No, še kot zanimivost naj vam povem, da so prepovedani poleti z jadralnimi padali, zmaji in jadarlnimi letali nad obomočjem TNP! Menda tak način letenja plaši živali.

In če pomislim, da je izbruh teh čustev ravno pokazal tisto, o čemur smo že "govorili", o medsebojnem spoštovanju in razumevanju - nismo zreli še niti za začetek pogovorov, kaj šele da bi našli skupni jezik.
In če bi bila na začetku gozdne poti tabla in "kasica prasica" če daš npr. 10 €, se lahko pelješ po moji gozdni poti, bi jih vsakič z veseljem dal notri. Če bi dobil račun za to seveda :)

O motoristih ne bi vedel, verjamem pa, da jih muči podobni problem, kot muči lastnike terencev - prostor namenjen da "sprostimo" svoje želje po "ganjanju"!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Avg 30, 2015 12:27 am

V jugoslaviji je bilo nekako takole;
Beograd si je nek nov zakon izmislil, upošteval ga itak niso. Hrvatje in bosanci so ga prebrali (to je bilo pa tudi vse), slovenci pa so ga izvajali do potankosti.

V EU pa ni nič drugače. Butalci v bruslju si nekaj izmislijo, italjani in avstrijci preberejo (pa vidijo da je to za idiote in tega ne izvajajo), slovenci pa izvajamo vse do zadnje pike.

In to je pri vseh bruseljskih butalskih izmišljotinah enako, ker naši politiki ne znajo s svojo glavo mislit, ampak jim morajo tuji ukazovat kaj morajo delat.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Ne Avg 30, 2015 12:35 am

pa še pijani lovci so taglavni in je kozd kod da nihov
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Ne Avg 30, 2015 12:37 am

gore niso nastale že z peš potmi, tko da ne vidim razloga zakaj bi imel pešec kakšno prednost
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Ne Avg 30, 2015 6:34 pm

Jeep corporation, na tvoj nivo se niti ne bom spuščal.

Kaj je v tujini dovoljeno nas večina ve le iz pripovedi kjer je oni drugemu nekaj rekel da je menda en povedal....

Ena malenkost da po razvitem svetu vse pa le ni dovoljeno kar vi mokro sanjate, je tukaj

http://odprimopoti.si/doc/dzrs_ureditev ... regled.pdf

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Avg 30, 2015 7:42 pm

Moja lastna izkušnja je, da se v tujini (Avstrija) tekmuje v offroadu na požetem (ali pokošenem ali ne vem kako se reče) koruznem polju, da se na francosko italijanski meji lahko (pa se nisem, ker mi je bilo hudo) pripelješ na dvorišče utrdb iz prve svetovne vojne in še kaj iz lastne izkušnje bi se mogoče našlo v okamenelem spominskem predalčju.
Ima Nebivedu kar prav.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Avg 30, 2015 9:47 pm

Tukaj se strinjam z Miranom kar se tiče Italije. Letos poleti sem se po Sardiniji vozil marsikje (struge rek, peščene plaže, travniki, ipd. ......). Včasih z kančkom slabe vesti, pa vseeno :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Avg 31, 2015 9:29 am

robinzon napisal/-a:Se smeji, ja! Tudi motoristom na endurah ki veselo ropotajo okoli in uničujejo poti! Ko pa jih ujameš in pokličeš policaje pa jokajo kot mali otroci! Takrat njihov pogum izgine! Reve uboge, masti leksove vredne!



Prej ali slej boš končal takole https://www.youtube.com/watch?v=6qMTMBY8Eoc
Glede na to kakšne klatiš tule si niti ne upam pomisliti kakšen si potem v resnici.
Tak?? https://www.youtube.com/watch?v=4QGI0-xzoBM



robinzon napisal/-a:
Ena malenkost da po razvitem svetu vse pa le ni dovoljeno kar vi mokro sanjate, je tukaj

http://odprimopoti.si/doc/dzrs_ureditev ... regled.pdf


V razvitem svetu so zadeve pošlihtane:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 8&hl=en_US

Freies Fahren auf über 10 Hektar für...
http://www.offroadpark-langenaltheim.de/

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Avg 31, 2015 9:34 am

Dardaj napisal/-a:www.delo.si/novice/slovenija/planinskih-poti-ni-kolesarjem-se-smeji.html


Saj ne veš ali bi se smejal ali jokal :shock:
Ob taki birokraciji ni čudno, da smo tam kjer smo.
Če imamo zraven birokratov še ene par takih
robinzon napisal/-a: jaz bom vedno za prepoved vožnje v naravnem okolju!

smo pa čisto v mizdi
:evil: :evil:

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Po Avg 31, 2015 10:58 pm

kaj ni logično da motorist ni več pogumen pred policistom? Vsak normalen upa da ne dobi kazni, že tako ni veliko dnarja halooo??!!
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » To Sep 01, 2015 6:01 am

Alien, zakaj pa da bi bil jaz jezen? Jaz živim čisto lepo mirno in srečno življenje in nikoli nisem nasilen.
Jaz divjake lepo ujamem v past in mirno pokličem policaje, ti jim odvzamejo motorje in uvedejo postopek pred sodnikom. Brez jeze!

Zakaj bi bil jaz in stotine drugih ljudi, ki živimo v lepi neokrnjeni naravi, poslušati divjanje motoristov? Motoristov ki predelajo motorje da jih slišiš deset kilometrov daleč. Ogrožajo varnost na gozdnih prometnicah, uničujejo podrast, uničujejo vlake, plašijo živali. Jaz hočem imet mir in spoštovanje moje lastnine! Nič drugega!

Jaz sem za en večji off road park recimo nekje na Počku ali drugem kraju ki je oddaljen od naselja, da se tam znorijo z bicikli, motorji in avti. Sem pa zelo proti vožnji v naravnem okolju z vsem kar ne sodi tja, kot določa sedaj zakon!

Definicija reve so ravno motoristi ki predelajo motor da se ga sliši kilometre daleč, uničuje tujo lastnino, za opozorila se ne zmeni in se raje zapelje še en krog da pokaže, da je on glavni. Ko ga ujameš pa joka kot majhen otrok. Ja to je reva! Dedec brez jac, šleva ali kakorkoli hočete ga imenujte! Meni še nikoli ni bilo potrebno modelovat pred policajem naj se me usmili ker vedno sprejmem odgvornost in plačam kar sem naredil narobe. V tem se ljudje z hrbtenico razlikujemo od šlev, ki prosjačite za milost da boste čim ceneje prišli skozi!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Sep 01, 2015 6:43 am

Ulala... se vidi, da poletna toplota počasi najavlja svoj odhod in je treba zakuriti kak drug ogenj. Konec koncev ima vsakdo pravico imeti svoje mnenje, pa četudi niso vsa mnenja enaka in po godu ostalim.
Robinzon, le tole: imaš kakšen kriterij, katere motoriste ujameš v past in katerih ne? Če imajo močne in žuljave dlani od lopatanja, jih izpustiš preden pokličeš policijo? Če imajo nepredelan motor, jih izpustiš? Če niso reve in objokane mevže in te raje mahnejo po gobcu, jih, korenjake s hrbtenico, izpustiš?
Brez (ali pa z) zamere: nestrpen si!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » To Sep 01, 2015 9:10 am

robinzon, ti pa si glavni ko kličeš policije z mobilnim telefonom sredi neokrnjene narave a :a_se_ti_je_odpeljalo:
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » To Sep 01, 2015 9:28 am

jaz sem se vedno z veseljem usavil ko je prišlo kdaj do srečanja s kakim takšnim kot si ti, me je res zanimalo njegovo modro razmiljanje in sm hotu slišat kaj mi bo zdej lepega povedal
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Sep 03, 2015 6:50 am

http://www.planet.si/novice/slovenija/n ... tarja.html

:ah_seveda: :ah_seveda: :lol: še en primer idiotizma.........

Tegale bi jim privoščil:
https://www.youtube.com/watch?v=lDi9uFcD7XI

Kam pa to spada? Obstaja zakon, ki prepoveduje vožnjo z motornim vozilom po vodi :lol:



Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Dec 14, 2016 8:36 pm

zgodba gre nekako takole:

Kozel Jernej

Mislim, da lahko tudi mi začnemo objavljati, kje se "furamo" z lokacijo Vrtača in zraven #VsiSmoJernej

Slika
(vir: Google Pictures)

Ter kako zremo v sončni zahod :) Lokacija: Vrtača, #VsiSmoJernej

Slika


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta