Pomoč za določanje naslednje koordinate

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Pomoč za določanje naslednje koordinate

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 12, 2014 11:45 am

Pri nekateri roadbookih je treba naslednjo točko določiti z oddaljenostjo in azimutom od izhodiščne točke. Ko sem se nazadnje mučil s tem, sem uporabljal kotomer in merilo ali pa preklinjal zadevo v OZI-ju. In vse skupaj bolj slabo določil :(
Zadnjič me je sin vprašal, kateri program za pametni(?) telefon bi mi prišel prav in takoj sem mu pojamral o tej težavi.
In (mi) je naredil programček za pametni telefon, ki te zadeve (in še katere druge podobne) enostavno reši:
https://play.google.com/store/apps/deta ... 10.geocalc

Naložite si ga!
Vem da je to tudi reklama, a ker je zadeva lahko koristna in še zastonj, vas ne zavajam prav dosti.
Če mi sporočite pripombe, pa jih bo mogoče upošteval v verziji 2.0.
Hvala in sedaj ne bo več izgovora, da ne pridete tja, kamor bi radi prišli :wink:
Miran

PS: če pa 1000x poklikate reklamno pasico, bom pa mogoče dobil še kakšno pivo
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Nov 12, 2014 12:30 pm

Miran, upam da ne zameriš, ker bom tukaj dodal še tole, ker nimamo vsi android telefonov:

Za windows phone je pa tukaj nekaj zelo podobnega. Najdeš pa pod zavihkom Location Projection.

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/gps-calculator/4e06928a-de12-e011-9264-00237de2db9e

Ima pa ta program še dodatno funkcijo in je lahko tudi trip computer

GPS Calculator allows you to get current location, accurately calculate distances and area, do geo-searches and see real geodesic lines based on WGS-84 earth model (latest revision of world geodesic reference ellipsoid used by GPS). GPS Calculator is free and has no ads. Works both offline and online.

1.Obtain current coordinates, map, reverse geocode. Manage favorite locations (waypoints) and see GPS status. Manage detailed GPS settings.

2.Project. Ever wondered where you will end up if you go for 20 miles 45 degrees north? GPS Calculator can accurately project on real earth ellipsoid and provide with target coordinates. Using Bing reverse geocoding, you can also find the name of the place.

3.Measure. What is the exact distance from Berlin to London? From home to office? Wonder why planes from Seattle go to Paris over Greenland? With more than 2700 cities data build-in this function works even in offline mode. Geodesic line is visualized on a world map and shortest distance is accurately calculated using Vincenty’s formulae.

4.Calculate an approximate area of any polygon using map or aerial view.

5.Convert between different coordinate data formats. Decimal degrees, GPS coordinates, Degrees-Minutes-Seconds and UTM (Universal Transverse Mercator) are supported.

6.Altimeter allows to get accurate elevation in any given point using five different topography data sources. You can also view elevation profile of any route.

7.Time tab allows you to get time zone information, sunrise and sunset times for any date and any location on the planet.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 12, 2014 2:43 pm

Več glav več ve - in to je prav!
Kot sem rekel, prvotno je bila zadeva zamišljena za moj telefon (a je Android? - kaj me briga, če bi le delal), potem se je razširila za vsesplošno uporabo.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti