Zamenjava križa na kardanu

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Zamenjava križa na kardanu

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Okt 23, 2014 9:18 am

Na osebnem avtu mi "je zaribal" križ na kardanu, predvidevam, da zato, ker proizvajalec ni predvidel niplov za mazanje... Kje bi mi kvalitetno popravili napako in križ zamenjali s takim z niplom?

Hvala za pomoč.

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

Re: Zamenjava križa na kardanu

OdgovorNapisal/-a fonza » Če Okt 23, 2014 10:23 am

5x4 napisal/-a:Na osebnem avtu mi "je zaribal" križ na kardanu, predvidevam, da zato, ker proizvajalec ni predvidel niplov za mazanje... Kje bi mi kvalitetno popravili napako in križ zamenjali s takim z niplom?

Hvala za pomoč.


Križ ni kakšna posebna znanost zamenjat, vsaj za večino prisotnih na forumu :D
Kupiš-izbereš ga v katalogu:
http://www.kardanskegredi.com/pdf/cerja ... atalog.pdf
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Okt 23, 2014 12:03 pm

Cerjak še za grablje prešvoh križ naredi. Za avto kr pozabi nanj.
Čist mimogrede, jaz sem leta in leta kupoval njegove kardane za traktorske priključke, pa noben ni bil za dolgo. Zdaj sem že v celoti zamenjal koekcijo kardanov za Walterscheid in niti eden še ni odpovedal delovnega razmerja. Pa jih mažem in uporabljan isto kot Cerjakove.

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Če Okt 23, 2014 12:46 pm

robinzon napisal/-a:Cerjak še za grablje prešvoh križ naredi. Za avto kr pozabi nanj.
Čist mimogrede, jaz sem leta in leta kupoval njegove kardane za traktorske priključke, pa noben ni bil za dolgo. Zdaj sem že v celoti zamenjal koekcijo kardanov za Walterscheid in niti eden še ni odpovedal delovnega razmerja. Pa jih mažem in uporabljan isto kot Cerjakove.


Zato pa je Forum, da si izmenjamo mnenja- slaba ali dobra. Sem pač napisal tisto kar sem poznal, o kvaliteti ne morem sodit, ker nimam vgrajenega nič od njega. Vzamem na znanje :thank_you:

LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Če Okt 23, 2014 4:15 pm

Sam sem jih enkrat naročil tukaj ( http://www.7-trade.si ), samo pokliči povej mere in ti pošljejo po pošti, križi so kvalitetni in imajo niple kot jih želiš. Drugače menjava ni noben problem, lahko se lotiš sam,malo poglej na youtube in ti bo vse jasno. Če pa dobiš križe brez niplov, jih pa ni noben problem predelat. Same križe prevrtaš in na eni šalčki narediš navoj in nipel notr in to je to. Dva načina mazanja imaš, meni osebno je bolj všeč prvi način na drugi sliki, ker ostanejo šalčke cele, moraš pa imet dovolj prostora. Na prvi pa imaš, kako se križ pomeri.
Za lažjo predstavo:
Slika

Slika

Lp Andrej


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost