Kako prišparati pri vsakodnevnih stvareh?

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

Kako prišparati pri vsakodnevnih stvareh?

OdgovorNapisal/-a duce » So Feb 15, 2014 12:52 pm

Prosil bi za pametne nasvete ,kako kdo kje prišpara v vsakdanjem življenju npr elektrika voda plin zavarovanje davki itd. Za naš boljši jutri !! Lp Duce

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » So Feb 15, 2014 1:15 pm

dobra tema ja .....zaenkrat ne prišparam nič se pa že nekaj časa dajem z mislijo da bi nehal z kajenjem in kavami ker to je mesečno med 300-350€...
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

gferen
Prispevkov: 110
Pridružen: So Feb 05, 2011 11:54 am
Kraj: Sofia - Brežice

OdgovorNapisal/-a gferen » So Feb 15, 2014 2:33 pm

moj varjant je da sem se preselil v drugo državo. plača je slovenska standard je pa nižji.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » So Feb 15, 2014 4:55 pm

TRCO1 napisal/-a:dobra tema ja .....zaenkrat ne prišparam nič se pa že nekaj časa dajem z mislijo da bi nehal z kajenjem in kavami ker to je mesečno med 300-350€...


Tole tudi mene tepe :P Sem pa jeepa sponujal punci sam pa vozim cliota dizla :D Pa je koj 200 eur manj nafte na mesec :D

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » So Feb 15, 2014 8:00 pm

Moje mnenje je , da je treba najprej ugotovit, kateri stroški so navečji, saj se tam morda da tudi naveč prišparat.

Na prvo mesto bi dal avto, če nista nujno potrebna dva, se da veliko prišparat, če enega odsstranimo. Če že moreta bit dva, naj bosta z majhno porabo in zmerno kubikažo, za zavarovanje pa je treba najti agenta, ki ni požrešen in bolj privošči tebi 50€ kot zavarovalnici...zavarovanje je ugodneje tudi v kompletu...hiša-avto-motor-življensko itd.
Vozit se manj, veliko manj, saj veš, da če bi moral za vsakih 10 prevoženih km v režo na amarturi vržt 1-1.5€ bi bolj pazil koliko prevoziš, ko pa natankaš polnega na to pač nisi tolk pozoren.
Lahko tudi zvohaš nafto po 1€....

Cigareti - škatla na dan je letno 1200€ + bencin ko si letal po njih in spet itd

Gostilne - 1 pir lahko pomeni tudi 4 doma spite

Elektrika- hja, se nam zdi draga, dokler ti led ne pretga toka za en teden , lahk zmanjšaš z A+++ aparati, ugašaš luči, zunanje senzorje, tv, računalnik, pralni stroj in sušilec dela samo ponoči ali čez vikende,enako tudi švas aparati itd, če imaš tedaj cenejši tok, zamenjava grelnikov vode- bojlerjev ali vsaj grelcev, ker znajo bit zelo potrošni ,ko so oblečeni v vodni kamen, ne boš pa ne vem kaj prišparal, kakšnih 100-300 € letno se pa zna poznat.

Vodo šparamo bolj zaradi narave.

Pri ogrevanju hiše pa se da marsikaj storit, a žal z določenimi vložki ,ki se pa na dolgi rok lahko zelo pozitivno izkažejo.

Se mi pa zdi, da se največ prišpara , če ne kupujemo "smeti" ki ti pač padejo v trgovini v oči, rabiš jih ne, so pa všečni in bi pač imel. Že kitajcu zmanjkuje idej, kaj bi nam še podturnil.

Doma na polno izkoristit vrt, sliši še nekomu smešno, toda tudi to opravilo zna bit zelo zanimivo in vedno imaš zelenjavo in sadje pri roki, sveže, zdravo.... in žena ne bo več letela v trgovino po paradajz, ki na koncu stane 15€ ker je zagledla še par oslarij :)
Jaz sem že zdavnaj okolico zasadil z češnjami, slivami, jabolki, hruške, marelice itd, okrasna prazna drevesa pa sem skuril.

Veliko pa se da nardit, če podpiraš sivo ekonomijo, torej privoščiš sebi in fušarjem, namesto tajkunim.

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » So Feb 15, 2014 8:04 pm

Aja, pa noben moški še ni zaslužil toliko , da žena nebi mogla zapravit :D

Saj veste, kako naredi ženska iz moškega miljonarja ?
Le ,če je prej bil miljarder.

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » So Feb 15, 2014 10:16 pm

jaz sem pa ravno ugotovil da je Lekadol čeprav je to slov proizvod na pol cenejši pri hrvatíh kot pri nas pa še kurilno olje pa nekaj malega diesel.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Feb 15, 2014 10:20 pm

Kako prišparat?

Elektrika:
Namesto desktop mašine (namiznega računalnika) sem si vzel prenosni računalnik z priklopno postajo, da imam še vedno normalen monitor in tipkovnico ter miš, samo poraba je padla iz 750W napajalnik v deksktopu na 35W napajalnik za prenosnik.
Vse žarnice sem zamenjali z varčnimi, namesto 16A varovalk, sem dal skoraj povsod 10A in namesto tistih, ki so prej bile 10A sem dal 6A. Pere se perilo samo še ob sobotah, ko je poceni štrom. Ženske je bilo treba naučit, da je stikalo za luči tudi za vrati v kopalnico in da se luč ugasne, ko se gre ven. TV in radio ne špilata več cel dan, ampak takrat ko ju kdo gleda/posluša.

Voda:
V kotliček sem napeljal cev iz šterne, da ne trošimo več pitne vode za splakovanje WC-ja.

Ogrevanje:
Svoj gozd, svoja drva, pa peč samo še na drva, ker je to najceneje.

Bencin:
Zadnje leto tankam v Avstriji (na eni in isti pumpi) in prišparam na 100 litrov nekih 15 evrov (tankam poven tank v mojem avtu in še 3 kante po 20 litrov, da natankamo še ostale domače avtomobile). Se pa pozna na avtomobilu, da je bencin bolj kvaliteten, ker je padla tako poraba, kot tudi motor bolj mirno deluje in ob redni menjavi olje ni več tako polno saj, kot je pri brozgi, ki jo prodajajo na naših pumpah.

Hrana:
Večino zadev kupujem v Avstriji, kjer je prvič ceneje, drugič pa še kvalitetnejše. Pazi, niso vse stvari cenejše, nekatere so iste cene kot pri nas, nekatere mnogo dražje, vendar so te, ki so tok dražje potem v Italiji cenejše, pa jih grem tja iskat.
samo za primer: adaptirano mleko za dojenčka(žena ne more dojit) je pri nas pakunga 8.57 evra, v Avstriji pa 5.45 za enako pakungo, in samo v enem mesecu otrok poje 14 paketov, kar pomeni 43 evrov prihranka.

Pa še bi se kaj našlo.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Feb 15, 2014 10:22 pm

duce napisal/-a:jaz sem pa ravno ugotovil da je Lekadol čeprav je to slov proizvod na pol cenejši pri hrvatíh kot pri nas pa še kurilno olje pa nekaj malega diesel.


še pol cenejši je v Bosni, če poznaš koga, ki redno hodi dol, ti bo to povedal.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov