Praznenje nakopičenih energij

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Praznenje nakopičenih energij

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 29, 2014 9:54 am

Sem vas lepo prosil, da se v oni temi o novem predlogu zakona ne obdelujete med seboj, zato vam/nam odpiram tole temo, ki je pa namenjena izključno praznenju vaših/naših viškov energije.
In prav je, da dam eno lepo iztočnico:
Po mojem bi bilo treba vse lovce in podobne intelektualne kreature poslati nekam, kjer bi se lahko enakovredno spopadli s svojimi žrtvami: trenutno je dovolj takih situacij v Siriji, pa tam na jugu Etiopije, pa še kje. Me res zanima, če bi še vedno tako mahali s svojimi "uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve", ko bi jim nasprotna stran s kakšnim kalašnikom nazaj podkurila. Banda morilska :twisted:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gwagen
Prispevkov: 59
Pridružen: So Maj 22, 2004 7:12 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Gwagen » Sr Jan 29, 2014 10:33 am

Pa zakaj se zmeraj najde en provokator,ki misli,da ma samo on prav.In ti zdaj misliš,da boste s takim razmišljanjem kaj dosegli.Naj ti nekaj povem,v Sloveniji je 22 000 jagrov in če ti misliš,da boš s takimi nebulozami kot jih pišeš dosegel en kompromis si se gladko zmotil.In dokler boste do teh stvari imeli takšen pristop potem se še dolgo ne bo nič spremenilo.

Pa lep jagrski pozdrav.
WO EIN G IST,
IST AUCH EIN WEG.

creative
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne Okt 14, 2007 8:58 am
Kraj: CERKNICA

OdgovorNapisal/-a creative » Sr Jan 29, 2014 10:51 am

Kakršen odnos imaš ti do jagrov, takega imajo naravovarstveniki do tebe in tebi podobnimi. Kar seješ, to žanješ.
Tudi od mene lep pozdrav

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 29, 2014 11:02 am

No vidite. Sem vas že nekaj sprovociral.
Začel sem pač pri jagrih, saj so mi trenutno glede na žalostne izkušnje zadnjih dni, še bolj pri srcu.
A tema je odprta za vse teme!
Še ena kost: zaščitni mehovi v tunelskih nišah na avtocestah. Gospodje (in seveda gospe) gradbinci, projektanti in podobni s tem povezani: a sploh lahko spite z zavestjo, da ste krivi - za koliko - 10? - mrtvih v naših tunelih? Ljudi in ne srn ali zajcev!

In ne pozabiti: resnica je ponavadi vedno nekje vmes. Tako pri jagrih, politikih, državi, naravovarstvenikih in ne nazadnje pri ljubiteljih terenske vožnje.
V ono temo pa konkretne predloge in pripombe!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Jan 29, 2014 1:59 pm

v Sloveniji je 22 000 jagrov


kaj si mislil s tem, da imajo potem lovci prav, če jih je toliko in imajo značko, gozd še zmeraj ni nihov niti za 1mm več, čeprav ti dajejo tak občutek
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
roli12
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 10, 2011 9:22 am
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a roli12 » Sr Jan 29, 2014 8:24 pm

Ni bistvo število jagrov, bolj je zanimivo število število jagrov brez ubite domače živali. Imam občutek da jih je zelo malo. In če smo že pri jagrih, koliko jih je že vprašalo lastnika gozda, ali lahko jaga po njegovem? Ob plačevanju davka na gozd bo zadeva postala zelo zanimiva. Poznam kar nekaj zelo pikolovskih kmetov ki imajo jagre in planince v želodcu. Sicer pa živimo v državi kjer je narodni običaj da si mečemo polena pod noge medtem ko oblastniki na ta račun dobro shajajo. Ko se pa bo to končalo, če se sploh bo, bodo pa tudi oblastniki prišli k pameti.

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Jan 29, 2014 8:43 pm

ja, vse res, končalo v politiki se pa verjetno ne bo še en čas, saj ni nobenega razloga, nič ne naredimo, oni nas pa odirajo na razne finte kriza ekologija zdravstvo...
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 29, 2014 9:10 pm

roli12 napisal/-a:Ni bistvo število jagrov, bolj je zanimivo število število jagrov brez ubite domače živali. Imam občutek da jih je zelo malo. In če smo že pri jagrih, koliko jih je že vprašalo lastnika gozda, ali lahko jaga po njegovem? Ob plačevanju davka na gozd bo zadeva postala zelo zanimiva. Poznam kar nekaj zelo pikolovskih kmetov ki imajo jagre in planince v želodcu. Sicer pa živimo v državi kjer je narodni običaj da si mečemo polena pod noge medtem ko oblastniki na ta račun dobro shajajo. Ko se pa bo to končalo, če se sploh bo, bodo pa tudi oblastniki prišli k pameti.


Ne bo se končalo, smo slovenci preveliki tepci in ne bomo nikoli skupaj stopili. Že pri enem bednem zakonu ne znamo skupaj stopit (ob tem, da imamo vsi na tem forumu skupne interese) in nekaj spesnit, pa na TV in ostale medije dat (nekdo v imenu offroad zveze), da bi se vsaj kam premaknilo.

Uporabniški avatar
Veper
Prispevkov: 52
Pridružen: Po Maj 02, 2011 2:35 pm
Kraj: Pri Brezah

Re: Praznenje nakopičenih energij

OdgovorNapisal/-a Veper » Sr Jan 29, 2014 10:02 pm

miran napisal/-a:Sem vas lepo prosil, da se v oni temi o novem predlogu zakona ne obdelujete med seboj, zato vam/nam odpiram tole temo, ki je pa namenjena izključno praznenju vaših/naših viškov energije.
In prav je, da dam eno lepo iztočnico:
Po mojem bi bilo treba vse lovce in podobne intelektualne kreature poslati nekam, kjer bi se lahko enakovredno spopadli s svojimi žrtvami: trenutno je dovolj takih situacij v Siriji, pa tam na jugu Etiopije, pa še kje. Me res zanima, če bi še vedno tako mahali s svojimi "uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve", ko bi jim nasprotna stran s kakšnim kalašnikom nazaj podkurila. Banda morilska :twisted:
Miran
:a_vi_mene_malo: :a_vi_mene_malo: :a_vi_mene_malo: :a_vi_mene_malo: :a_vi_mene_malo: :a_vi_mene_malo:

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Jan 29, 2014 10:04 pm

Nebivedu napisal/-a:
roli12 napisal/-a:Ni bistvo število jagrov, bolj je zanimivo število število jagrov brez ubite domače živali. Imam občutek da jih je zelo malo. In če smo že pri jagrih, koliko jih je že vprašalo lastnika gozda, ali lahko jaga po njegovem? Ob plačevanju davka na gozd bo zadeva postala zelo zanimiva. Poznam kar nekaj zelo pikolovskih kmetov ki imajo jagre in planince v želodcu. Sicer pa živimo v državi kjer je narodni običaj da si mečemo polena pod noge medtem ko oblastniki na ta račun dobro shajajo. Ko se pa bo to končalo, če se sploh bo, bodo pa tudi oblastniki prišli k pameti.


Ne bo se končalo, smo slovenci preveliki tepci in ne bomo nikoli skupaj stopili. Že pri enem bednem zakonu ne znamo skupaj stopit (ob tem, da imamo vsi na tem forumu skupne interese) in nekaj spesnit, pa na TV in ostale medije dat (nekdo v imenu offroad zveze), da bi se vsaj kam premaknilo.


Ja dej, spiš peticijo, zorganizeri. Maš moj glas in podporo. Pridem tut na sestank odbora, prevzamem kaksno zadolzitev/odgovornost, da stopmo skup :-)
To, da smo/sem tepc pa govor v svojem imenu!!!!!!

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Jan 29, 2014 10:38 pm

jaz tud priznam da SMO tepci
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 29, 2014 11:27 pm

Ne, nismo tepci. Ne glede na vse, znamo za svoje riti še kar dobro poskrbeti. In tako je tudi prav.
Smo pa navadni backi, ker se pustimo tako (da se nadvse milo izrazim) žejne čez vodo peljati.
A da se vrnem na lovce: oni smejo ubijati živali - pa pustimo to, če je to iz veselja ali dolžnosti - mi se pa ne smemo po gozdu pelajti, ker bi te uboge živali z ropotom naših mašin preplašili. Ej, a smo vseeno tepci?

Nekateri med nami so polni podatkov ali dostopov do teh podatkov. Dajte prosim poiskati število 4x4 vozil v Sloveniji. Kaj pa če jih je več kot 22000??? Nenazadnje lahko k tej številki prištejemo še vse štirikolesnike, enduro motorje in sedaj po novem tudi bicikle.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Če Jan 30, 2014 5:00 am

miran napisal/-a:Ne, nismo tepci. Ne glede na vse, znamo za svoje riti še kar dobro poskrbeti. In tako je tudi prav.
Smo pa navadni backi, ker se pustimo tako (da se nadvse milo izrazim) žejne čez vodo peljati.
A da se vrnem na lovce: oni smejo ubijati živali - pa pustimo to, če je to iz veselja ali dolžnosti - mi se pa ne smemo po gozdu pelajti, ker bi te uboge živali z ropotom naših mašin preplašili. Ej, a smo vseeno tepci?

Nekateri med nami so polni podatkov ali dostopov do teh podatkov. Dajte prosim poiskati število 4x4 vozil v Sloveniji. Kaj pa če jih je več kot 22000??? Nenazadnje lahko k tej številki prištejemo še vse štirikolesnike, enduro motorje in sedaj po novem tudi bicikle.
Miran
Miran itak da je mozno da je teh vozil cez 22000 saj ga ima skor ze vsak jager.Probajmo speljat peticijo tako da naredi vsak clan po 50 ur v gozdovih in placat 200 eur clanarine drzavi pol bi pa verjetno vsak dobil svoj revir po katerem bi se roadal po vlakah.Kaj menis Miran.Lovski pozdrav.
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Če Jan 30, 2014 7:32 am

Zdravo,

zanimiva diskusija in logika. Če torej plačaš državi 200€, se lahko voziš izven urejenih poti. To torej pomeni, da ob plačilu takse divjadi več ne plašiš, trava ostane nepoškodovana in deževniki se veselo plodijo naprej. Kakšna neumnost.

Ideja oblasti je, da pobere denar od državljanov na tak ali drugačen način. Iz gospodarstva ga praktično več ne more, zdaj je pa očitno nekemu bratrancu od žene prijatelja od ministra za kajtivemkajže svanulo, kako ujeti še kak dodaten vevrček, da upraviči svoje sedenje na ministrstvu v pisarni s fikusom in tajnico.

Seveda bomo pohlevni državljani nasedli in pričeli plačevati v proračun nekakšne takse, ki naj bi bile cenejše od kazni. Pa dajte. Jaz definitivno ne bom plačeval takšnih bedarij. Raje sam s svojo družino brez fejsbuka odrinem v konce sveta, kjer me noben ne drži za vrat.

In še zelena bratovščina- v obeh izdajah; tako naravovarstvena in lovska. Eni se ukvarjajo z gozdovi in so prepričani, da jih je potrebno zavarovati pred uničenjem, ker so pljuča Slovenije. Ja pa ja. Poglejte si malo statistične podatke in kmalu boste ugotovili, da se vsako leto zaradi neuporabe zaraste kar precejšen kos kmetijskih zemljišč. V lepi in čisti Evropi veljajo predpisi o emisijah plinov za avtomobile (jebi ga- če je euro norma nižja, plačaš ob registraciji višjo okoljsko dajatev, pa potem nenadoma onesnažuješ manj), zato gredo ti avtomobilčki v manj razvite države. Če ga torej prodaš ene 300 km daleč v Bosno, je čisto drugače, a ne? Vsi žal živimo na isti krogli, kjer če že ne drugega piha veter in v trenutku dobiš pošiljko nazaj. Tudi če izvoziš smeti v Culukafrijo nisi naredil kaj dosti. Prepričan sem, da lokalni okoljevarstveniki služijo le enemu namenu in ta je, da se trudijo kasirati tako od države in od državljanov.
Drugi mojstri so sploh asi. Ekipa zelenuharjev, ki trdi, da opravlja naravno selekcijo v gozdu. Če je strelno orožje narava, potem je to kul. V splošnem pa gre za junake, ki pod pretvezo pomoči bolnim živalim z evtanazijo, krasijo svoje stene z glavami in rogovi, s preostankom pa nafilajo lastno debelo rit. Zakaj torej ne smemo evtanazirati ljudi, nekakšno brezvezno podvrsto, kot so živali pa lahko? Vsak lovec ima svojega terenca. Zakaj pa? Pripelji se po cesti do gozda, potem pa peš naprej. Fejst dobro bo delo tako gozdu, kot vampu. Tisto kar upleniš pa odnesi na plečih domov. Po isti filozofiji, ko gre za pečenko iz gozda, bi se lahko kmetje vozili po hlevih z avtomobili, ker imajo pač pečenko iz štale.

Imejte se krasno ob offroadu po naši lepi domovini,

stari prdec Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Jan 30, 2014 11:07 am

Nisem lovec, živali vseeno cenim, ampak.... ljudi je čedalje več na svetu in z tem je povezano čedalje več problemov(odlaganje odpadkov, pitna voda, onesnaževanje zraka,...) Selekcije tukaj noben ne upa delat, ker bi ga pohodili prej ali slej...zato se veselo kopičimo in uničujemo lasten planet.
Vseeno pa smo ljudje do neke meje razumni in se trudimo kontorlirat sebe in druge, da bi splošno osnaževanje zmanjšali in začeli pridobivati energijo z naravnih sredstev, itd...

Živali po drugi strani ne delajo pretirane škode...doker imamo nadzor na njihovim številom. Če bi še živalim pustili, da se prosto razmnožujejo, bi na svetu prevladal kaos. zaradi naravne selekcije, bi se šibke živali pogreznile pod težo močnim ali navarnim. Predstavljajte si, da ne upate več na sprehod v gozd, ker je za vašo hišo, 10 volkov, 4 medvedje, 15 lisic z steklino in še in še....
Pa tudi lovci poskrbijo še za kaj drugega, kot za krašenje svojih sten in pitanjem svojega "vampa". Recimo odstanijo povoženo divjad, iz gozda umaknejo razne živali, ki so tam bodi si od starosti ali od bolezni vzele svoj konec(če jih dobijo seveda) in pomagajo pri ohranjanju živalskih poti skozi gozdove, pozimi krmijo živali,...

Tak je ta svet, lov je prisoten toliko časa, kot obstaja človek. In prvotni namen je bil zgolj skrb za preživetje, danes pa je zgodba malce drugačna...
Prav pa nikoli ne bo za nobenega...

Če se vrnemo nazaj na prevozna sredstva in vožnjo v naravnem okolju...
Moje mišljenje je, da kolesar, avtomobilist, motorist z NORMALNO uporabo gozdnih cest(Gozdna cesta je zame neka utrjena površina, ki povezuje razne kraje ali pripelje do določene točke. Se pravi ne govorimo tukaj uporabi goznih vlak, ne travnatih jas ali kar koli durgega)
Ne more poškodovat narave do te meje, da se sama ne obnavlja več, ne more pretirano splašiti živali, da bi le te tam živele v večnem strahu, skratka ne predstavlja resne grožnje nobenemu.
Po drugi strani je enostavno kaznovanje tistih, ki se zgoraj omenjenega ne držijo.
Če prideš z avtom prekritim z blatom in z majhno lino, kjer gledaš na cesto(enako velja za motoriste, kolesarje, voznike štirikolesnikov,...), se več kot očitno nisi vozil po utrjenih poteh, da ne govorimo, da taka vozila v cestnem prometu itak ne smejo biti udeležena.
Zatorej, bivše carinike in ostale ljudji, ki imajo v naši državi preveč časa, na šnel kurz kaj se sme in kaj ne in direkt v šumo! Tam naj kazujenjo tiste, ki so blesavi( vsak normalen človek zna ločit od blesavega in normalnega uporabnika motrnega vozila), kazen pa naj bo vzgojna.
In da bi bil volk sit, in koza cela....1 ali 2 poligona v celi Sloveniji, bi že lahko sčarali, kjer bi si duška lahko dali, taki ki se radi podijo po lužah in podobnih zadevah.

Ampak, naša država za to enostavno nima ušes, kot za izgradno dirkališča, kjer bi se lahko sproščali bolj varno odvisniki od bencinskih hlapov in hitrosti...Ker počutje in varnost državljanov ni na prvem mestu, ampak kot večkrat omenjeno polnenje državne in lastne blagajne!!
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 30, 2014 11:18 am

Tale je bila pa globoka, pa čeprav malo nekonkretna (za spisati lepo berljiv romanček s pripombami in predlogi).
Nekaj dodatkov, če Bizzy dovoli ali ne:
Zelena pljuča: EU celo financira sečnjo zaraščenih področij. Tudi v Sloveniji! Pa se je že kdo kdaj peljal po tako z EU sredstvi očiščenem terenu? Še na klubskem poligonu imamo manj razrito.
Zelena bratovščina:
Ne vem, kako opravičujejo svojo naravovarstveno funkcijo, če v ogrado, kjer ima nekdo večje število divjih svinj (baje legalno in po vseh regelcih) lovec pripelje svojega prijatelja, ki bi rad z lokom fental eno od največjih pujsic. Naravna selekcija? Ljubezen do živali in narave? Naj napišem imena in lokacijo?
Niso vsi lovci morilci. Nismo vsi ofroudarji angelčki.
A ima katera lovska družina izbor najbolj bolne/pokvečene trofeje, ki so jo s svojim streljanjem odrešili trpljenja?
Pred davnimi leti sem svoje in sosedove otroke pozno zvečer odpeljal na eno jaso sredi Snežniških gozdov, da bi mogoče videli kakšno srno ali jelena. Čez nekaj časa pridivja s terencem nad nas besen lovec, maha s puško in mi grozi, da me bo počil, ker smo mu odgnali jelena, odstrel katerega je že prodal enemu italijanskemu petičnemu gostu. In to je skrb za živali?

No, da malo razširim področje sproščanja nakopičenih energij: si predstavljate od države postavljeno (verjetno tudi plačano) komisijo, ki sprejme neko odločitev. Nekdo potem to odločitev - namenoma ali ne - dobra dva tedna pred uradnim dnevom objave odločitve in podelitve z njo povezane nagrade - to sporoči javnosti. Javnost, strokovna in laična, popeni in vsuje se plaz utemeljenih in neutemeljenih pripomb na odločitev te komisije. Povrh vsega bojda tudi ugotovijo, da odločitev sploh ni v skladu s pravili delovanja te komisije. Komisija se ponovno sestane, temeljito, ampak res temeljito, preuči vse pripombe in ugotovi, da je vse v najlepšem redu. Kako se bodo v resnici odvile stvari, bomo videli čez en teden.
https://www.youtube.com/watch?v=7G_zSos8w_I

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Jan 30, 2014 11:24 am

lovci gor ali dol...mene mi sram, da sem lovec. Je pa res ,da sem lovec samo na srne na dveh nogah.eh, grem raj led razbijat po stopnicah, ko rešite vse probleme pridem nazaj. :)

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Jan 30, 2014 12:08 pm

:lol: :lol: Pol boš pa dolg lahko led razbijal :lol: :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
roli12
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 10, 2011 9:22 am
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a roli12 » Če Jan 30, 2014 12:26 pm

Pa da ne bomo govorili samo o jagrmaistrih, nekatere gozdarske družbe delajo po gozdovih take avtoceste, da s standardim terencem zlahka nasedeš v njihove kolesnice, da ne govorim o raznem vejevju, ki leži tudi na sredi gozdne ceste, pa ne mislim male veje. Še pred snegom sva z ženo šla po Goteniškem hribovju in tam večkrat videla kaj dela sodobni gozdar, vlak ni bilo, bile so pa take kolesnice, da jih vsi off roadarji skupa nebi mogli naredit. Torej mi delamo škodo oni pa ne? Ma... je to pamet za leseno žlico

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 30, 2014 12:58 pm

No, zaradi nekaj ekstremov ni treba narediti pogrom nad vsemi. Povbsod najdeš ekstreme, tudi v naših vrstah...............in enako je posledično napad na vse.
Moje slabe iskušnje: pred leti je bilo enkrat precej hude krvi na počku, na koncu smo se ga skupaj nasuli. Potem mi je en kreten ustrelil psa, na srečo je preživel sosedov pes žal ne. Oba je ustrelil kar iz avtomobila na cesti. Zgleda da bog je, ker je ta kreten pred kratkim crknil po kakšne pol leta muk (rak). In eden je v gostilni javno izjavil kakšni dve leti nazaj, da ko bo zakon sprejet, in če bo on dobil pooblastila, da nam bo vse terence zaplenil.........
Po drugi strani pa poznam veliko strastnih jagrov, ki so super tako kot ljudje, kot lovci. Pač imajo svoj hobi tako kot vsak drug. Zelo narobe je zaradi nekaj izjem napadati vse. Tako da se jaz absolutno ne obremenjujem s tem.
A vendarle: se pravi začelo se je na počku, nadaljevalo z ustrelitvijo psa, zdaj pa že grožnje na offroad forumu..............torej lahko pričakujem v kratkim, da bodo nekateri že kar na dom prišli težit ali pa bomo vsi lastniki terencev morali nositi rumen trakec okoli roke............
Je pa tako: kakorkoli že, škoda časa in energije za takle. Prav take stvari so naš križ, problem in težava.
Vir zla je drugje. Problem so strici iz ozadja..........kot tudi tisti iza oltarja.
http://www.youtube.com/watch?v=3KHPPGMX9aA

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 30, 2014 1:13 pm

Tile strici iz ozadja so nam nadvse priročni, da vse svoje šlamparije in nesposobnosti zavalimo na njih. Pojma nimam, če res obstajajo ali ne, a vsi ki so bili kdaj pri koritu, od njega nočejo več stran. Pa naj gre za rdeče, črne, esesovce, komuniste, farške, zelene.... V Sloveniji, Nemčiji, ZDA, URSS in vsepovsod drugod.
Kar se pa špur kolesarjev tiče, ima Bonsajček mogoče celo prav. A moral bi dodati, da tudi tam, kjer srne, zajci, lisice in še katere živali hodijo, naredijo zelo podobne potke z zelo podobnimi posledicami. Narava zaradi tega ne bo propadla.
Zanimivo pa je, da recimo škoda na okolju od TEŠa 6, ki naj bi izpustil ne vem koliko ton res škodljivih izpuhov na dan, oblasti ne moti.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Če Jan 30, 2014 3:03 pm

bizzi to je to :amen: same prazne finte okolje in tako dalje, jaz ne bi nič plačeval, saj se s tem samo posamezniki okoriščajo.


p.s. recimo odvoz odpadkov je vedno dražji, ločujemo pa vse mi, steklenice moraš še oprat prej kot jih vržeš stran, pov stvari sploh nimaš kam vreči, in mi verjamemo da je to zaradi ekologije: direkt v prodajo, skoraj brez delat
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Če Jan 30, 2014 4:53 pm

To temo bi dal zapret pa se avtorja ker samo krega narod.pa mislim da je ozadje drugacno mislim da je en jager miranu :a_vi_mene_malo: :zena_z_valjarjem: zato nas pa zdej vse sovrazi...
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 30, 2014 5:15 pm

Lahko usekamo še psihološko debato. Škoda, da je dr.Rugelj že pokojni.
Kar se moje :zena_z_valjarjem: tiče: če jo je, jo je na silo (kar me pri vaših agresivnih karakterjih niti ne bi čudilo), ker ona je še hujša ljubiteljica živali od mene in z jagri niti ne govori.
Ste se pa jagri - v vaši običajni vehementnosti in v pomanjkanju argumentov za dostojno debato - s tem odgovorom spustili na nivo osebnih žaljenj. Tipično! Ali to ali pa s puško mahati. Ali pa jo mahnete v hosto in za sprostitev vaših napetosti nekaj nedolžnih živali postrelite... po vaše: malo pojagate.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Jan 30, 2014 10:36 pm

95% jagrov je itak adijo! Tistih 5 % je pa pogojno sprejemljivih.
Ampak! Sem videl na svoje oči starega srnjaka, skoraj brez zob, posledično shiranega da se ti milo stori, z poškodovano nogo..... Mladi srnjak ga je nagnal iz pašnika. Pa ne na lep način, verjemite da je naravna selekcija kruta! In takmeu srnjaku lahko lovec skrajša muke.
Ampak! Tist lovec, ki ga je ustrelil še na pet metrov vedno zgreši (pa še kr ima lovsko izkaznico) in posledično temu je žival še bolj trpela svoje zadnje ure.......
So pa lovci tudi tisti ki hranijo divjad. Sicer sem jih videl nazadnje jeseni ko so prinesli peso, ki so jo dobili, ter jo stresli na kup, čepraj je takrat divjad imela še dovolj hrane. Šmentana reč, sedaj ko je sneg jih ni več na spregled. Se bodo pa prisvaljkali spet v kakih dveh tednih z kako peso, ker bo potem jelen odvrgel rogove in lovce strašno veseli če so rogovi nekje blizu na dohvat ruke....
Da ne omenjamo skupne jage ko pade vse kar je v tistem delu gozda, odstrela po pomoti ko ubijejo mamo in je treba potem likviditrat še mladičke.....
Pa ne bi več o tem.

Druga tema ki je tukaj na sproščanju jeze :) je vožnja v naravnem okolju in umeščanje poligonov v naravo.
Mala lastna izkušnja.
Če hočeš nekaj umestit v prostor moraš imet OPN. Ker občine večinoma "šparajo", moraš OPN plačat sam, kadar hočeš premaknit projekt iz mrtve točke.
Mi smo pravkar speljali OPN za rudarski projekt. Traja cca 3 leta, s tem da gre tukaj samo za širitev sedanje dejavnosti na sosednje parcele. Stalo nas je cca 14 tisoč eur. Zdaj sledijo še projekti, koncesija.... Se pravi še enkrat toliko denarja. Plus kako leto.
Če hočeš začet na novo, prej kot v 6 letih ali več, ni upanja. Žal je tako v tej deželici, ki ima zdaj tudi uradno naziv, Banana republika :)

In pa zakaj zapret temo, če je namenjena sproščanju.....


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta