Obvestilo o prekršku iz prijavljene dirke !!!

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
golenač
Prispevkov: 296
Pridružen: Po Nov 19, 2007 6:10 pm
Kraj: Maribor, Pohorje
Kontakt:

Obvestilo o prekršku iz prijavljene dirke !!!

OdgovorNapisal/-a golenač » Če Jan 23, 2014 3:31 pm

No da smo republika banana to že dolgo vem, ampak po tem pismu ki sem ga včeraj dobil ne vem al se gdo norca iz mene dela, ne vem zakaj se ne obrnejo na klub če niso imeli kaj porihtano, tekmovalci smo prišli in plačali štartnino.

Tukaj sprašujem precednika kluba Brane Prezelj ( na tel se mi ne oglasiš ) da razjasni zakaj se gre in kaj jim naj nazaj napišem, ker zgleda da še bo gdo drug imel isti problem ker nas je več tekmovalo.

Zgleda da bo treba samuraja prodat, rastavit al pa ga zakopat 5m globoko, se že tak ne smemo več nikjer vozit, še ko grem na uradno dirko imam problem.

Lp Sandi.





Slika

Uporabniški avatar
golenač
Prispevkov: 296
Pridružen: Po Nov 19, 2007 6:10 pm
Kraj: Maribor, Pohorje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a golenač » Če Jan 23, 2014 3:35 pm

p.s. vozil sem se samo tam kjer ste imeli označeno, avto pa pripeljal in odpeljal na prikolici !!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Jan 23, 2014 4:43 pm

ma WTF????sej ne morem verjet!!!kam smo pršli....očitno je ta fuknjena država res prišla v poden vseh podnov!!!bo treba res začet to golazen streljat...

Uporabniški avatar
klemenko
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 9:26 pm
Kraj: LJ

:s

OdgovorNapisal/-a klemenko » Če Jan 23, 2014 5:47 pm

Mam tudi jaz to... :twisted: :twisted:
Suzuki Samurai 413

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Če Jan 23, 2014 5:50 pm

jaz sem za, AKCIJA kdaj blindiramo moj buldožer??? Že več časa čakam kdaj bo ta vojna proti državi, sam bom verjetno prej šou kot nas bodo živega pojedli. Pomoje ne bi bil nič ti kriv niti če bi vozil izven trakov, saj bi to pomenilo, da ni bilo jasno kje je treba it, to je pa spet kriv organizator

TA DRŽAVA MI GRE NA BRUHANJE, otrokom kmalu niti noge ne bodo več rasle itak jih ne rabi za pred tv in rač.. kar bo kmalu edino legalno, to je daleč od svobodne države


če se ti ne javi bejž osebno do njega
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 23, 2014 6:34 pm

Očitno je bila proga čez zemljišča oziroma parcele brez soglasja lastnikov. Zakaj mislite, da je dirka v naklem tako kratka? Ker ne dajo vsi lastniki soglasja in ne smeš čes peljat, čeprav je peskokop.
Po tem členu zakona o gozdovih (ki je naveden) je zagrožena zelo huda kazen in ni bagatela kot po zakonu o vožnji v naravnem okolju. Takoj in v roku napišite izjave. Očitno ste to dobili vsi hardisti. Zberte se in si vzamite odvetnika. Če plačate kazen imate še vedno možnost tožit organizatorja, samo veste kako je s tem pri nas. Če je tudi on dobil tole mu pa bogpomagaj.....zagrožena kazen je taka, da gate trga.

svagelj3
Prispevkov: 117
Pridružen: Po Feb 04, 2008 3:04 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a svagelj3 » Če Jan 23, 2014 7:08 pm

Mogoče bi pomagalo da na podlagi parcelnih številk (847,849 ko Tunjice)izsledite lastnika parcel in se mu opravičite,mogoče bi lahko delovalo in bi umaknil tožbo al karkoli že je
Osebno bi poskusu,u nasprotnem primeru bi se pa obrnu na odvetnika
Upam da boste pozitivno rešili težavo
p.s:A to zdej pomeni da bomo mogli tekmovalci pred usako dirko pregledat uso dokumentacijo in soglasja da bomo lahko mirno dirkali
Za u dolino pomagajo vsi hudiči,samo za u hrib nočejo

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 23, 2014 7:49 pm

Ni rečeno, da imajo lastniki sploh kaj zraven, lahko da ni soglasja od zavoda za gozdove. Lastnik lahko da soglasje za vožnjo po svojem gozdu, vendar samo po utrjenih površinah (najmanj kolovoz), po gozdu izven utrjenih poti, pa niti slučajno ne. V vsakem primeru nekomu ni bilo prav, če jih preganjajo po 50 členu. Lahko da sama inšpektorica ukrepa po uradni dolžnosti, vendar mora imeti podlago za pregon, bodisi da je sama ugotovila prekršek bodisi na podlagi prijave. Uglavnem nekaj je hudo narobe tukaj..........

zsoru
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Mar 11, 2009 7:14 am
Kraj: Laško - okolica

OdgovorNapisal/-a zsoru » Če Jan 23, 2014 8:11 pm

svagelj3 napisal/-a:Mogoče bi pomagalo da na podlagi parcelnih številk (847,849 ko Tunjice)izsledite lastnika parcel in se mu opravičite,mogoče bi lahko delovalo in bi umaknil tožbo al karkoli že je
Osebno bi poskusu,u nasprotnem primeru bi se pa obrnu na odvetnika
Upam da boste pozitivno rešili težavo
p.s:A to zdej pomeni da bomo mogli tekmovalci pred usako dirko pregledat uso dokumentacijo in soglasja da bomo lahko mirno dirkali


Lastnik nima tukaj kaj več pomagat. Postopka o prekršku se ne da na tak način zaustavit. Dokazat moraš nekakšno zmoto, da si bil zaveden, prevali krivdo na organizatorja, če je sporen del trase, uporabi domišljijo.

Uporabniški avatar
motorka
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:50 am

OdgovorNapisal/-a motorka » Če Jan 23, 2014 8:12 pm

piz** pa to ni normalno....plačaš štartnino, se držiš zakonov glede prevoza itd...potem pa takole :?

tole je blo zgleda bolj tako na hojladri organizirano :roll:
Nosi svoje rane na prsih, ne na hrbtu!

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Če Jan 23, 2014 8:25 pm

Nobenega zdravega razuma več!! To je tako, če so na pomembnih mestih sami nesposobneži. Vse državne funkcje v družinski lasti.
To je tako, kot bi po vojni sodili vsem nemškim navadnim vojakom.
Himler bi bil pa oproščen, saj ni nosil puške ))

Skratka to bomo mogli sami spucat. Jaz grem takoj zraven, da postrlimo to degenerirano golazen.

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Če Jan 23, 2014 8:30 pm

Golenač:

Napiši pritožbo in napiši točno tako, kot je bilo. Napiši kako naj bi vedel da z organizacijo tekme ni vse v redu.

Mater in še idijoti uporabijo tvoje 1. mesto kot dokaz, da si vozil.

mbreme
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Jul 01, 2011 10:12 am

OdgovorNapisal/-a mbreme » Če Jan 23, 2014 9:04 pm

Napiši pritožbo, ne moreš vedet da organizator nima vseh papirjev. Če imaš še potrdilo o plačani štartnini ga priloži...

samo ta država je res šla u k...

Uporabniški avatar
golenač
Prispevkov: 296
Pridružen: Po Nov 19, 2007 6:10 pm
Kraj: Maribor, Pohorje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a golenač » Če Jan 23, 2014 9:06 pm

Predsednik Brane me je poklical nazaj, ma tud sam velike težave s tem, ampak on je organizator in odgovoren, tu je pač velika napaka zakaj nas tekmovalce zraven mešajo, dobili bi pa naj to vsi ki smo bili na hardu in ATV vozniki.

Jaz sam nazaj ne bom nič pisal, bo treba stopit kar do odvetnika, ker poznam preveč zgodb ljudi ki so ga zaradi banalnih stvari naj...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 23, 2014 10:01 pm

:grozno_prestrasen:
Groza! Žal je sistem tak, da brez odvetnika še najbolj pošten človek, ko pade enkrat v kolesje sodnih mlinov, nima niti najmanjše šanse.
Zato takoj do odvetnika! Glej, da ne zamudiš kakšnega roka!
Ideja o skupnem nastopu vseh hardistov - če so tudi ostali dobili ta prijazna pisemca - ni slaba in še ceneje bo (verjetno).
Bi bilo pa prav, da se ti javijo tudi ostali prejemniki tega pisemca. Na ps seveda, da se ne bodo tukaj javno izpostavljali.
Prokleto sranje!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
pjeb
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Jun 29, 2011 1:53 pm
Kraj: Hočko-Pohorje

OdgovorNapisal/-a pjeb » Če Jan 23, 2014 10:36 pm

Žalostno je da tekmovalec nasrka ki nič ni kriu ampak pride samo na dirko ! To bi mogli rešit z organizatorom !

bnamurs
Prispevkov: 165
Pridružen: To Sep 07, 2010 9:57 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bnamurs » Pe Jan 24, 2014 8:37 am

Sem že dobil te kazni.
in sicer 2x400 EUR. Razložim kasneje.

Najprej glede tega dokumenta. Tudi če napišeš izjavo o dejstvih si kaznovan.
Jst sem dobil kazen od Gozdarske in Kmetijske inšpekcije.
Sem klical inšpektorico in je povedala, da je tole kot, da te policaj kaznuje zaradi varnostnega pasu. Če želiš ugovarjati moraš zahtevati sodno varstvo.

1. kazen: kmetijskemu inšpektorju sem plačal: 400/2 + 40EUR stroškov kaznovanja
2. kazen: je zadeva nekje v naših sodnih mlinih.

Obe kazni sem dobil v enem dnevu. Prejel sem jih cca 3/4 leta po dogodku.

Če te kaznuje gozdni inšpektor je po tem odstavku:
http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/del ... &mandat=VI

XI. KAZENSKE DOLOČBE, 79člen, 27.

Če te pa kmetijski inšpektor:
Zakon o lovstvu in divjadi in sicer 35. člen

(1) Prepovedano je divjad vznemirjati v mirnih conah, na rastiščih, gnezdiščih, polegališčih, brlogih, zimovališčih, pasiščih v gozdu in krmiščih ali jo zalezovati v neugodnih vremenskih razmerah (poplave, hud mraz, zmrzal, visok sneg). Izjeme lahko dovoli minister zaradi znanstveno-raziskovalnih, izobraževalnih in podobnih potreb.


Kazni je napisal lovski čuvaj, ki je uradna oseba. Ne rabi te niti ustaviti in kaj posebej razlagati.
Samo tvoje podatke mora dobit. Moje je dobil iz tablic.

Mogoče sem se zmotil v členih, ker nisem iskal teh dokumentov.

V tvojem primeru bo kaznovan tudi organizator dirke.

Moj nasvet: Čim prej do pravnika, pridobi dokumentacijo o dovoljenjih od organizatorja...

Upam da boš uspešno rešil!
[/b]

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Pe Jan 24, 2014 10:41 am

Ne razumem, česa te dolžijo???
Če oni vedo, kaj si storil,naj to nedvoumno tudi napišejo.
Nam državljanom ni potrebno vedeti vseh paragrafov,zatorej se tudi zagovarjati sam ne moreš...
V vseh točkah so samo navedli, da si se nekje vozil, v okviru katerega tekmovanja, celo potrditev kluba je navedena.
Če se bom/o prijavi/i za pokal Hita, ki ga bo organiziral omenjeni radijo, pričakujem/o, da bo organizator pridobil soglasja in s tem nosil posledice, ne smučarji ,ki bomo smučali po trasi :a_se_ti_je_odpeljalo:

Tebi kot tekmovalcu pa res ni potrebno preverjat, ali organizator ima dovoljenja.
In na organizirana/prijavljena srečanja se hodi ravno v izogib neljubim dogodkom.
Napiši nekaj stavkov, da ne zamudiš roka, potem pa do pravnika, prvi nasvet je ponavadi gratis.
V tej podalpski deželici anomalijam še kar ni konca.
Vsekakor pa poročaj!

lp

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Jan 24, 2014 12:17 pm

Se bojim da ti tukaj tudi odvetniki ne bodo kaj prida pomagal in te bodo še tam olupili. Vsi vemo da je vožnja v naravnem okolju prepovedana na tak, onak in drugačen način. Prav tako je prepovedano organiziranje dirk v naravnem okolju.
Verjetno boste moral kr plačat z grenkim priokusom in morda zahtevat povračilo denarja v privatni tožbi, od organizatorja. Ker vas organizator ni posvaril, da vozite na lastno odgovornost. Ali če vas je, se boste še za to obrisal pod nosom. Prav tako lahko rečete organizatorju, HVALA, ker je inšpekciji prijazno posredoval vaše podatke. Verjetno si je z tem izboril manjšo kazen.
Ne da se mi brskat za uredbami in zakoni ampak tam piše da je organiziranje dirk prepovedano razen če to dovoli minister in bla bla bla.... zato je tudi vožnja dirke prepovedana.
Žal je tako v tej butasti državi.
Po moje je najbolje se izgovarjat na politični konstrukt, vesoljce ali naravno nesrečo.

Uporabniški avatar
roli12
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 10, 2011 9:22 am
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a roli12 » Pe Jan 24, 2014 4:17 pm

Mislim da ima Robinzon prav, ker v tej državi imaš največ pravil glede tega kaj ne smeš. za kaznovanje nas malih so pa itak zelo hitri, če pa od njih rabiš kaj pa itak moraš prvo plačat nato pa čakat na njihov odgovor.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jan 24, 2014 8:17 pm

Lepo prosim, glede na to, da gre enemu od nas resnično za nohte in ga napačna odločitev lahko stane konkretne denarce, da nasvete delijo le tisti, ki imajo kakšne konkretne izkušnje s to .... pravno državo.
Nakladanja ta trenutek ne pomagajo.
Miran

PS: ne bom citiral nekaterih "najpametnejših" izjav, saj bi me lahko kdo še tožil...
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Pe Jan 24, 2014 10:19 pm

Tekma je bila oglaševana že veliko prej. Zanjo so vedele oblasti občinske in tudi druge. In v kolikor je bilo kaj narobeoz. ni bilo vseh potrebnih dovoljenj bi morale organizatorja na to opozoriti in dirko prepovedati, ne pa da je celo župan delil pokale, potem pa so prišle položnice. Zadevo je potrebno dat v javnost, in obvezno angažirat odvetnike v kolikor je še čas. Če ni odvetnika te nihče ne jemlje resno. Poznam primer iz prve roke, ko je eden vzel odvetnika in se izognil kazni, vsi ostali, ki so se v isti zadevi zagovarjali sami in nekateri niiti niso bili udeleženi v "prekršku" pa so lepo plačali-

http://www.kamnik.si/novice/Podelitev-p ... 19-01-2013

galu
Prispevkov: 23
Pridružen: To Nov 22, 2011 9:54 pm

OdgovorNapisal/-a galu » Pe Jan 24, 2014 10:59 pm


Uporabniški avatar
MarkX
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 9:29 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a MarkX » So Jan 25, 2014 9:32 am

http://www.kamnik.si/novice/V-Tunjicah- ... 24-08-2013

Na sliki iz povezave je razvidno, da je bila prisotna tudi policija na dogodku.
Zato sklepam, da so bila dovoljenja pridobljena.

V kolikor so bila dovoljenja pridobljena bi bilo potrebno tudi lokalne organe (občino, upravno enoto) povprašat kako lahko izdajajo dovoljenja brez pooblastil (nekdo je zgoraj napisal, da takšno vožnjo lahko odobri le minister).

Golenač, vsekakor je dobro da se vsi udeleženci posvetujete z odvetnikom, saj vi ste vozili v prepričanju da so vsa dovoljenja ok. V kolikor ste vozili po označenih progah krivda ne more biti vaša.


l.p.

zsoru
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Mar 11, 2009 7:14 am
Kraj: Laško - okolica

OdgovorNapisal/-a zsoru » So Jan 25, 2014 11:16 am

Golenač, a poklicu si inšpektorico, da ti natančneje pojasni zakaj te bo kaznovala. V dopisu je navedla da lahko.

Pa ne zamudi 5 dnevnega roka, ker potem izgubiš vsa pravna sredstva.


Izjavo moraš napisati, z vsemi argumenti sebi v prit. Če se bo kljub izjavi odločila za kazen, boš dobil odločbo o prekršku s položnicama.

Na odločbo podaj zahtevo za sodno varstvo in zadeva bo romala na krajevno pristojno sodišče za prekrške, kjer pa boš imel več možnosti, za dokazovanje svoje nedolžnosti.

Na strani http://prostor3.gov.si/javni/login.jsp?jezik=sl, poglej parceli 847 in 849 v KO Tunjice (številka KO je 1900). Morda se iz zemljevida spomniš traso proge. parcela 849 je gozd, 847 pa je gozd z jaso.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti