Kaj narediti če se šipe v avtu rosijo

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

Kaj narediti če se šipe v avtu rosijo

OdgovorNapisal/-a duce » Če Jan 02, 2014 2:08 pm

Najprej srečno 2014! prosim za pametne odgovore kaj narediti če se šipe v notranjosti prekomerno rosijo , poizkusili smo že z 3 antifog sprayi!

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Če Jan 02, 2014 2:31 pm

lahko, da imaš zaštekano loputo za dovod zunanjega zraka (ter posledično notranje kroženje)

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 02, 2014 2:32 pm

Če imaš klimo, jo prižgi. Skupaj z gretjem, da te ne bo zeblo.
Če nimaš klime, lahko narediš ene vrste termopan zasteklitve. Ta rešitev je primerna za ravno zadnje steklo oz. vsa tista ravna stekla, ki se ne odpirajo.
V suhem vremenu lepo očisti steklo in z dvostranskim lepilnim trakom (boljše kvalitete) na to steklo z notranje strani prilepi še eno manjše steklo, ki ti ga je praj steklar lepo odrezal po šabloni in lepo zbrusil robove. Če je to steklo varnostno (= lepljeno = triplex) še boljše. Razdalja med stekloma naj bo približno 5 mm.
Vprašaj kakšnega noniča, sigurno se bo še spomnil, da smo imeli skoraj na vseh avtomobilih zadaj nalepljene take ovalne "šipe" - le da niso bile steklene, ampak plastične.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Jan 02, 2014 2:33 pm

Kakšen avto?
Če ne sem pa imel enkrat golf 2, in je zamakalo v njega...pozimi so ble šipe skoz mokre in njih z ničemer nisem mogu obrisat do suhega... takrat nisem vedu za anti fog, niti do danes ga še nisem uporabljal.
Avto sem zaradi tega raje prodal :lol: :lol: :lol:

Probaj z mikrokrpo in čistilnim alkoholom oz etanol za ćisščenje dobro zbrisat šipe. Lahko je šipa mastna ob bog ve česa...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » Če Jan 02, 2014 3:16 pm

loputa dela , klima dela oz mora delat non stop ker zarosi po 5 minutah če vozim brez, šipe so vse očiščene in namazane z antifogom, tudi če je gretje zarosi mogoče še prej kot običajno!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Jan 02, 2014 3:30 pm

Filter klime :?: zamašen odtok za kondenz od klime in imaš vlago potem že v samem sistemu :?:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Jan 02, 2014 4:07 pm

morda celo spušča pečka gretja :?:

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Jan 02, 2014 4:14 pm

antifog.....največja bedarija oziroma porez na budale.
Taprvo profesionalno očistit stekla s kakšnim steleksom ali kakšno drugo alhkoholno zadevo, potem pa vse tepihe ven iz avta in se v golem plehu mesec vozit.
Med vožnjo imaš pa za en čik odprta okna, gretje in ventilacija nažgano, tako zrak cirkulira in se šipe ne rosijo, vlaga gre pa ven.
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Jan 02, 2014 4:18 pm

Meni je kar logično, da se rosi, če je v avtu ful vlažno in toplo, zunaj pa relativno mrzlo (a ne minus). Fizika se tudi strinja.

Če pa ti cirkulacija zraka dela, a se šipe vseeno rosijo, pa to pomeni, da je v dovajanem zraku preveč vlage, ergo zelo verjetno luknjica na notranji pečki.

A imaš možnost avto čez noč postaviti v ogrevano garažo, pa nastavit ene tri, štiri namizne 230V ventilatorje? Boš videl hudiča, kako ti to posuši. In kako mokra bo šipa na tej garaži....
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Če Jan 02, 2014 6:58 pm

Hm, imej prižgano klimo. Zanimivo da se v avtih s klimo šipe dosti prej začnejo rosit kot v avtih brez klime. Pred leti v starem đipu brez klime se mi skoraj niso rosile, pri vseh avtih s klimo pa skoraj vedno, vsaj v "prehodnem" obdobju dokler se vlaga ne "uravna", potem se voziš bp tudi brez klime.
Predpogoj je, da ti ventilacija deluje pravilno, klima filter si zamenjal? ...
Ko je zunaj veliko vlage ti včasih ne pomaga nič drugega kot prižgana klima (ni važno ali je poletje ali zima).
Uspešno reši zadevo in poročaj. ;)

Uporabniški avatar
Tex
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Nov 28, 2005 5:39 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jan 02, 2014 7:06 pm

compadre napisal/-a:antifog.....največja bedarija oziroma porez na budale.

HaHa
compadre napisal/-a:Taprvo profesionalno očistit stekla

a to pa ni porez na budale ???

Torej,po opisanem skoraj sigurno, če nimaš zabitega kabinskega filtra, ti zamaka nekje voda v avto..

PS: Za kakšen avto pa se gre, res me zanima !
Drive With Style...

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » Če Jan 02, 2014 9:52 pm

avto je opel astra karavan , 2002 l filter je bil zamenjan pečka ne pušča ker voda ne zmanjkuje, ostale zadeve lopute in podobno deluje , normalno ,če povem po pravici mogoče deluje noro sem mislil dat eno noč v avto razvlaževalec prostora , in potem ugotavljat dalje!

Uporabniški avatar
vwtaro
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Dec 10, 2008 11:42 am
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a vwtaro » Pe Jan 03, 2014 12:07 am

hi! jaz sem imel pred veliko leti princa kjer so puščale vse gume okrog šip in je bila notranjost vedno zarošena. nasvet: očisti stekla, dobro natri eno čisto suho krpo z žajfo(milo malenkost navlaži) in potem z njo dobro namaži stekla, od začetka se mogoče mal paca ampak ti spoliraj dokler ni šipa čista. ko se bodo šipe spet začele rosit postopek ponovi.
lp.
nemški avto, japonsko srce

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Pe Jan 03, 2014 12:20 am

Jaz v katrci (nenormalno rošenje) uporabljam anticondens od Motipa.. Zelo zadovoljen, sploh ne rosi več. Že 2 meseca, pa sem našprical samo enkrat (piše da je potrebno vsake tolko našpricat). Bi bilo pa potrebno ugotoviti, kje se v tvojem avtu nabira voda..

Uporabniški avatar
zajec
Prispevkov: 218
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 11:59 am

OdgovorNapisal/-a zajec » Pe Jan 03, 2014 6:20 am

Kje ima filter klime,oziroma kabine jeep cherokee let 1993?

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Pe Jan 03, 2014 7:17 am

duce napisal/-a:avto je opel astra karavan , 2002 l filter je bil zamenjan pečka ne pušča ker voda ne zmanjkuje, ostale zadeve lopute in podobno deluje , normalno ,če povem po pravici mogoče deluje noro sem mislil dat eno noč v avto razvlaževalec prostora , in potem ugotavljat dalje!



DOBR DA SI OMENU DA JE ASTRA standardni problem vrzi ven kabin filter zraka problem rešen v minuti ......vse astre isti problem od nekdaj
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » Pe Jan 03, 2014 10:57 am

jutri probam izvleč filter , če je to ,imaš pri meni v dobrem vino in pršut v kleti.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Jan 03, 2014 12:25 pm

Jaz imam isti problem pri Volvo V70. Vsako zimo ista štorija. Enkrat na teden moraš temeljito očistit vsa stekla v avtu ker so enostavno preveč svinjska za varno vožnjo. Stekla se ne rosijo, recimo tako kot pri kaki katri, se pa na njih nabira vlažna umazanija.
Zamenjal filter kabine, probal vozit brez filtra, očistil vse kanale in odtoke, tapete, tepihe, pečka ne pušča, klima ne pušča, voda ne zamaka, uporabil sem že sto vrst čistila stekla, probal vozit z vedno vključeno klimo, ne seksam v avtu....
Ne najdem odgovora. Se tolažim da bo zima samo še ene 4 mesece.... :) Druge zgleda ni.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Jan 03, 2014 1:09 pm

O je je, ampak ti ne bo všeč :lol: (rukniprednjošipoven) :lol: :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Pe Jan 03, 2014 2:40 pm

duce napisal/-a:jutri probam izvleč filter , če je to ,imaš pri meni v dobrem vino in pršut v kleti.


ne rabiš čakat na jutri to vržeš ven v minuti.....
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Pe Jan 03, 2014 4:33 pm

filter, potem pa dobro posušiti avto..meni se je začelo tko rosit ko sem pozabil odprto šipo in mi je naliv dobro napil avto-pol leta rosenja zastonj :roll:
nissan tractor 3.3sdt

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jan 03, 2014 6:18 pm

zajec napisal/-a:Kje ima filter klime,oziroma kabine jeep cherokee let 1993?


filter klime ima pri motorju, kabinskega pa nima
Slika

Uporabniški avatar
Veper
Prispevkov: 52
Pridružen: Po Maj 02, 2011 2:35 pm
Kraj: Pri Brezah

OdgovorNapisal/-a Veper » Ne Jan 26, 2014 9:16 pm

navrtej lukne v poden 100% deluje :oops:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti