 |
Off Road Forum ...drvimo v pesku, blatu ali snegu, po ravnem al' pa bregu...
|
| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
Samo

Pridružen/-a: 18.12.2003 16:28 Prispevkov: 1183
|
Objavljeno: Ned Okt 16, 2005 8:25 am Naslov sporočila: HIR žarnice |
|
|
Živjo.
Našel sem informacijo, da je mogoče nadomestiti žarnice v LC80 in LC100 (za ostale ne vem) s HIR žarnicami, ki imajo enako moč, ampak višjo svetilnost. Seveda jih je precej težko najti. Najenostavneje bi bilo najbrž kupiti le žarnice za zasenčene luči, katere se dajo dobiti na John Deere servisih, pod kataloško št. AH162232 (stara) oz. AH211917 (aktualna).
Problem je le, da nisem ravno doma v traktor sceni in ne vem, kje bi bil John Deere servis/uvoznik . Ve kdo drug?
Več o žarnicah na: http://forum.ih8mud.com/showthread.php?t=11932
LP
Samo |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
No fear

Pridružen/-a: 09.04.2004 20:53 Prispevkov: 145 Kraj: Ajdovščina-okolica
|
Objavljeno: Tor Okt 18, 2005 8:45 pm Naslov sporočila: |
|
|
John deere je znamka traktorjev, mislim da ameriških precej znani-dobri, dragi, značilne zelene brave, ...  _________________ Lep pozdrav!
Jeep bo vedno Jeep, vse ostalo so terenska vozila! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Samo

Pridružen/-a: 18.12.2003 16:28 Prispevkov: 1183
|
Objavljeno: Tor Okt 18, 2005 9:14 pm Naslov sporočila: |
|
|
Da so veliki in zeleni vem - sem ravno danes enega videl. Bi mi moralo biti pod čast, če so to žarnice za traktor? Samo da pašejo, pa da so boljše...
LP
Samo |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
No fear

Pridružen/-a: 09.04.2004 20:53 Prispevkov: 145 Kraj: Ajdovščina-okolica
|
Objavljeno: Tor Okt 18, 2005 9:42 pm Naslov sporočila: |
|
|
Žal, pa o žarnicah nič ne vem. V čast ti je lahko, da ti bolje svetijo luči, ni pa važno od kakšnega vozila so!  _________________ Lep pozdrav!
Jeep bo vedno Jeep, vse ostalo so terenska vozila! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
brane
Pridružen/-a: 23.03.2005 21:50 Prispevkov: 170 Kraj: kamnik
|
Objavljeno: Tor Okt 18, 2005 10:27 pm Naslov sporočila: |
|
|
Samo!
NASA d.o.o.
Novo mesto
USA
so pravi naslov za prave modifice.
LP Brane |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
miran

Pridružen/-a: 05.10.2004 22:48 Prispevkov: 2510 Kraj: . . GOCAN . . 13,6433E 45,4915N
|
Objavljeno: Sre Okt 19, 2005 6:26 am Naslov sporočila: |
|
|
Iz lastnih izkušenj vem, da so vse te fore okrog žarnic izredno subjektivna zadeva, če veš, da imaš v avtu neke sploh in oh super žarnice, potem si sveto prepričan, da ti svetijo dosti bolje od originalnih. Pa kaj dosti razlike v resnici ni. Jaz sem kupil zadnjič od Helle ene H4, ki naj bi imele pri isti moči 65% večjo svetilnost, pa da povem po pravici sploh ne opazim razlike, čeprav je cena več kot 65% višja od navadnih. Je res malo bolj bela (srebrna?) svetloba, ampak na osvetljenih predmetih na cesti ne opazim nobene razlike. Sem pred tem pri kolegu rallyistu nabavil 100W žarnice pa ni svetilo nič kaj bolje: zakaj - ljubi proizvajalci avtomobilov dandanašnji tako šparajo, da so kabli ravno toliko debeli, da gre toliko toka skozi brez izgub, kot ga originalna žarnica rabi. Za 100W žarnice bi moral dodatne žice napeljat, potem bi res boljše svetilo. Pri starejših konstrukcijah avtov to verjetno ni problem.
Važnejše je, da je žarnica kvaliteten izdelek in da ne krepne vsakih par mesecev (tiste, ki jih dobiš na črpalkah ne zdržijo kaj dolgo). Pri nekaterih avtih (spet govorim o modernih konstrukcijah) je zamenjava žarnice že cela procedura - pri mojem sinu moram za menjavo žarnice odmakniti odbijač !!!!! In to je po navodilih. Pa ni ravno moderen avto (je bil pa ženi všeč, ko smo ga kupovali!!).
Ampak vsake oči imajo svojega malarja!
L pedagoški P Miran _________________ dokler ne pridem nazaj še nisem šel |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Samo

Pridružen/-a: 18.12.2003 16:28 Prispevkov: 1183
|
Objavljeno: Sre Okt 19, 2005 7:20 am Naslov sporočila: |
|
|
| miran je napisal/a: | | pri mojem sinu moram za menjavo žarnice odmakniti odbijač !!!!! In to je po navodilih. |
Sinovi so mamam vedno všeč - ne glede na napake. Ti pa bi moral bolj merkat, ko si ga delal .
Pa še malo bolj resno: si pogledal link, katerega sem prispeval zgoraj? Tukaj se je nekdo res vrgel v preučevanje žarnic. Včasih se splača samo prebrat, kaj so že drugi odkrili (za katere seveda ni nujno, da so uslužbenci Nase - Brane, a si ti včeraj kaj tacga zaužil, da si taka sporočila pisal? ).
Na trgu res lahko kupiš marsikaj, a če boš kupil klasično žarnico, bo pomagalo le, če bo imela več W. Potem pa ti kablovje ne bo štimalo. Pa že za običajne žarnice je običajno bolje, če zamenjaš kablovje za take z manjšo upornostjo. Pri enaki wataži torej potrebuješ žarnice izdelane z drugo tehnologijo (ostanejo HIR in HID). HID so izredno drage, pa še žaromet mora biti drugače narejen, pa tudi nekaj druge elektronike baje potrebuješ, pa še drugače imajo usmerjen snop ?!?! tako da je ta predelava skoraj povsod ilegalna (brez zamenjave žarometa). HIR pa je klasična žarnica, ki ima drugače oblikovano steklo (v obliki krogle), ki je premazano z IR odbojno plastjo. In IR valovanje, ki gre sicer v nič, se tako odbije nazaj in segreva nitko. Tako se z enako vatažo doseže bistveno boljša svetilnst.
LP
Samo
Nazadnje urejal/a Samo Sre Okt 19, 2005 8:06 am; skupaj popravljeno 1 krat |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Bizzy

Pridružen/-a: 03.09.2003 09:19 Prispevkov: 570 Kraj: Litija
|
Objavljeno: Sre Okt 19, 2005 10:50 am Naslov sporočila: |
|
|
Fantje,
če ponoči slabo vidite, naj vam ponudim nekaj rešitev:
1. Prižgite luči
2. Očistite luči blata, trave, snega in podobnih zunanjih dejavnikov
3. Očistite tudi prednje steklo vendar pozor- zunaj in znotraj
4. Če nosite očala, tudi te dobro očistite
Če pa še vedno ni v redu, obiščite okulista.
LP Bizzy _________________ I tried being normal once..... I didn't like it! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
gregor

Pridružen/-a: 21.05.2003 07:33 Prispevkov: 1178 Kraj: Žalec
|
Objavljeno: Sre Okt 19, 2005 10:58 am Naslov sporočila: |
|
|
| bizzy, še nekaj si pozabil, 5 let stare žarnice svetijo slabše kot nove. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Samo

Pridružen/-a: 18.12.2003 16:28 Prispevkov: 1183
|
Objavljeno: Sre Okt 19, 2005 4:41 pm Naslov sporočila: |
|
|
Bizzy: na tvojem rdečem "Camp Lover"-ju se vidijo lučke na strehi. Očitno si izkoristil vse možnosti - tudi obisk okulista .
LP
Samo
P.S.: Mogoče bi bil že čas, da zamenjaš tale "Camp Lover", glede na to, da si spremenil vozni park, se ti ne zdi? In glede na tvoje pisanje v "Air Lift" niti bi mogoče lahko postal "Grand Lover"  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Bizzy

Pridružen/-a: 03.09.2003 09:19 Prispevkov: 570 Kraj: Litija
|
Objavljeno: Sre Okt 19, 2005 8:34 pm Naslov sporočila: |
|
|
Spoštovani,
razsvetljava je resnično pomembna. Spomnite se romantičnih večerov ob svečah in krikov groze naslednje jutro...
LP Bizzy _________________ I tried being normal once..... I didn't like it! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu V tem forumu ne moresˇdodajati dogodkov
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|