potrebujem pomoč nasveti kar koli,prosim nissan patrol gr3.0

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

potrebujem pomoč nasveti kar koli,prosim nissan patrol gr3.0

OdgovorNapisal/-a metka » Po Sep 30, 2013 7:16 pm

Kupil sem patrola in po dobrih 200 km je odpovedala turbina. popolnoma. Na pooblaščenem servisu Nisan krulc so ugotovili,da je bila na motorju neustrezna turbina in sicer taka ki ima vodno hlajenje. Motor pa je po mnenju strokovnjakov novejši,ki potrebuje turbino z oljnim hlajenjem. Turbino sp priredili in zaprli tisti dve luknji na katero ponavadi prideta dve cevi.Dobro tu sem kupil mačka v žaklju. Zdaj pa stroški 2700E za popravilo. Nekako mi je uspelo to popravit.Avto so testirali,ga obremenili,naredili diagnostiko motorja in zagotovili,da je motor v nulo dober.To so besede mojstra. Vendar se katastrofa nadaljuje.Že po sedmih dnevih zaslišim čuden zvok in padec moči. Mislim da je zopet turbina fuč.Turbima je bila nova. Jutri grem vso stvar reklamirat na nissan servis Nissan Krulc Moravče. Ampak moram priznati da sem zelo razočaran. Mi lahko kdo kako pomaga s kakaršim kolli nasvetom.
patrola pa sem kupil od Tomaža iz Ajdovščine,ki pa se mi tudi trenutno ne javla po tel.Prosim za kakršnokoli pomoč.Prosim

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Po Sep 30, 2013 8:14 pm

Hjaaa....kaj naj ti rečem......
...pa bi si kupil Land Rover-ja :lol:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Po Sep 30, 2013 8:45 pm

Če je turbina nova kupljena in montirana pri Krulcu se nimaš česa bati glede reklamacije. Kateri letnik Patrola pa imaš in kdaj si ga kupil? Ali te je prodajalec upozoril,da je bila menjana turbina,če te ni gre za skrito napako in imaš pravico zahtevati stroške popravila ali kupnino za vozilo.Vsako rabljeno vozil ,ki ga proda fizična ali pravna oseba ima 6 mesečno garancijo na skrite napake. Sem pred leti imel podoben primer in zadevo ugodno rešil,če boš potreboval pomoč mi javi.

LP,
Boris

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Po Sep 30, 2013 8:47 pm

sei, po 200km...za nekatere to pomeni, da od kupnje ne pridejo niti do doma, a-ne?
And on the 8th day God created Land Rover

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » To Okt 01, 2013 2:02 pm

GB napisal/-a:Če je turbina nova kupljena in montirana pri Krulcu se nimaš česa bati glede reklamacije. Kateri letnik Patrola pa imaš in kdaj si ga kupil? Ali te je prodajalec upozoril,da je bila menjana turbina,če te ni gre za skrito napako in imaš pravico zahtevati stroške popravila ali kupnino za vozilo.Vsako rabljeno vozil ,ki ga proda fizična ali pravna oseba ima 6 mesečno garancijo na skrite napake. Sem pred leti imel podoben primer in zadevo ugodno rešil,če boš potreboval pomoč mi javi.

LP,
Boris


Hvala za odgovor.Danes sem bil na servisu in res niso nič komplicirali.Vendar tudi oni ne vedo zakaj bi prišlo do te okvare. Ker so preverili pritisk olja in ostale stvari predvidevam.
Drugače pa sem avto reklamiral pri prodajalcu,da gre za prikrito napako. Celo sum kaznivega dejanja (namerno prikrivanje oz zavajanje kupca).Imam tudi poročilo izvedenca in fotografije napake. Avto pa je bil pri mehaniku že takoj naslednji dan,ko je bil kupljen.
Problem je ker je bil lastnik avta lizing hiša,potem pa za par sekund ena punca,ki pa s tem nima kaj dosti,razen da pade vsa odgovornost nanjo. Konc koncu,se mi je uspelo nekako dogovoriti,da mi povrnejo en delček 500€.
Bolj me skrbi zakaj bi sedaj odpovedala nova turbina.Gre za novo in ne obnovljeno.
Patrol je letnik 2003. Kupljen pa mesec dni nazaj.
lep dan in hvala.

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » To Okt 01, 2013 2:19 pm

Kaj te briga za tisto punco. To je vse naštimano da se čimbolj izognejo kakšnim težavam.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » To Okt 01, 2013 3:37 pm

Kakšen avto je to?original?kaj povišan?kratek?dolg?

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » To Okt 01, 2013 8:17 pm

dolg model. 3.0 d. Original mislim na dele,ki jih je ta avto imel,ko je bil pripeljan iz tovarne.

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

nadaljevanje problem na patrolu 3.0 letnik 2003

OdgovorNapisal/-a metka » Če Okt 03, 2013 8:18 am

Naj nadaljujem.Pri nissan krulcu so ugotovili,da turbina ni imela mazanja. Tako pravijo strokovnjaki. Mojster trdi da so preverili mazanje in da je pred montažo bilo vse OK. Tudi zdaj ko sem reklamiral,so merili pritisk olja pri različnih obratih,verjetno tudi temperaturi in meritve so bile v mejah dovoljenega. Avto ne kadi plavega dima. Turbino so reklamirali vendar reklamacije ne upoštevajo. Vseeno pa jo bodo dali obnoviti in mi jo brez stroškov vrnili. Problem pa imam,ker mi jo nočejo montirati na vozilo,ker ne vedo zakaj je do tega prišlo. Predvidevajo da je mogoče kakšna špena ali kaj podobnega vsedlina na situ itd. Kar jih po svoje razumem. Predlagal sem,da bi se menjal olje,ker ne vem kakšno je in glede na zgodovino tega vozila predvidevam,da to že dolgo ni bilo menjano,prav tako čistilec olja. Vendar pravijo,da to ne bi smel biti problem,da je potrebno vzeti motor ven,odstraniti karter in še en "dekelc" tako previjo. Skratka preventivni pregled,ki bi me stal približno 1000€.
Zdaj sem res obupan in vozila ne želim več imeti.Ker to presega vsako zdravo pamet. stroškov je bilo že preko 3700€ vozilo ne vozno.Če ima kdo kako dobro idejo mi jo prosim posredujte,Brez zafrkancij.

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Okt 03, 2013 8:40 am

Samo idioti lahko menjajo turbino in ne zamenjajo olja ter dobro očistijo filter (sito) v karterju, kajti če je prišlo do opilkov lahko menjaš turbine v nedogled, če ne ščistiš vseh kanalov.Da računjo 1000€ za demontažo in čiščenje ter menjavo olja pa sploh nimam besed.
Pred kratkim so mi na servisu menjali motor na kia sorento za 400€,pa se mi je še to zdelo drago.
Glede skrite napake pa z dokazili k odvetniku, probat ni greh....razen če ti denar z neba leti pa se ti fučka.
Je morda avto zdaj naprodaj?

kolovski
Prispevkov: 135
Pridružen: So Jul 24, 2010 2:15 pm

OdgovorNapisal/-a kolovski » Če Okt 03, 2013 8:41 am

GB napisal/-a:Ali te je prodajalec upozoril,da je bila menjana turbina,če te ni gre za skrito napako in imaš pravico zahtevati stroške popravila ali kupnino za vozilo.Vsako rabljeno vozil ,ki ga proda fizična ali pravna oseba ima 6 mesečno garancijo na skrite napake. Sem pred leti imel podoben primer in zadevo ugodno rešil,če boš potreboval pomoč mi javi.

LP,
Boris


Ti je že GB povedal, kaj narediti. Če nočeš v tej smeri razmišljati, ne stokaj....

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Okt 03, 2013 8:53 am

Baš si baksuz. Turbino so menjali, olja ne? Nič sčistili? Ejej...
Si se obrnil tudi na prodajalca? Verjetno boš moral obiskati kakšnega odvetnika.
And on the 8th day God created Land Rover

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » Če Okt 03, 2013 8:58 am

Ja odločil sem se da vozilo prodam. Ker ga ne morem inmeti,ker pač nimam denarja,niti za nove gume,ki jih tudi potrebuje.

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » Če Okt 03, 2013 9:05 am

kolovski napisal/-a:
GB napisal/-a:Ali te je prodajalec upozoril,da je bila menjana turbina,če te ni gre za skrito napako in imaš pravico zahtevati stroške popravila ali kupnino za vozilo.Vsako rabljeno vozil ,ki ga proda fizična ali pravna oseba ima 6 mesečno garancijo na skrite napake. Sem pred leti imel podoben primer in zadevo ugodno rešil,če boš potreboval pomoč mi javi.

LP,
Boris


Ti je že GB povedal, kaj narediti. Če nočeš v tej smeri razmišljati, ne stokaj....

Ne nič mi povedal kaj storiti,za tožbe nimam denarja.Pač vsi ne sedimo na kupu evrov.Pa tudi v sodni sistem ne verjamem. Pač kurupcija itd.Vas razumem in sem vesel za vsakršno pomoč, vendar se ne morem posluževati stvari,ki jih ima nekdo,ki ima oblast ali denar. Če pa to kdo zmore pa mu lep kup denarja podarim.Ker je vsa stvar stala že okoli 10.000€ in se ne mislim zafrkavat več.

kolovski
Prispevkov: 135
Pridružen: So Jul 24, 2010 2:15 pm

OdgovorNapisal/-a kolovski » Če Okt 03, 2013 9:34 am

Če si dal že 4000€ za popravilo, bi lahko dal še 500 za odvetnika.

Uporabniški avatar
NOMIS ČILVAP
Prispevkov: 257
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 10:30 am
Kraj: DOLENSKA

OdgovorNapisal/-a NOMIS ČILVAP » Če Okt 03, 2013 11:18 am

Glede na čase, ki niso prav rožnati in je vsak € pomemben je najbolje, da ko kupujemo avto in razpolagajo z določeno vsoto denarja za nakup, še pred nakupom damo kakih +500€ denarja na stran za kakršnekoli komplikacije odvetnike, napake skrite in neskrite, servis, ki pa je zelo priporočljiv ob nakupu novega rabljenega vozila...

upam da čim hitreje ter čimbolj kvalitetno rešiš nastalo situacijo in da te ne mine veselje do terenskih vozil.

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Če Okt 03, 2013 11:36 am

Jebemtiš človek iz katerega planeta pa si ti ali pa imaš mašino za denar delati?Pošlji mi naslov pa ti pošljem zakonik belo na črno napisano in pojdi s tem do odvetnika in naj odvetnik napiše prodajalcu vozila grožnjo.Včasih to zadostuje,če ne se še naredi prijava na tržno inšpekcijo in sočasno na zveza potrošnikov in ,ko si vsi ti začnejo podajati kljuke pri prodajalcu mi verjemi,da bo rade volje vrnil kupnino. Ne si misliti,da nisi zaščiten od takih falotov in to prodajalci zelo dobro vejo.Najslabše kar je možno je,da avto takšnega prodaš saj je brez vrednosti žal.Pa ne si najditi kakšnega levega odvetnika.
Pri Krulcu se pa tudi ne pusti.Sicer vozim jaz mojega redno tja na servis že vrsto let in sem vedno bil zadovoljen.Zelo me čudi,da ti niso menjali olja pri taki okvari saj je to redna praksa.Tudi njim se ne pusti,da bi pometali z tabo.Sploh ni važno ali bo nova ali obnovljena saj boš imel leto dni garancije vendar vztrajaj,da ti jo oni vgradijo.

lp,
Boris

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » Če Okt 03, 2013 1:35 pm

[quote="GB"]Jebemtiš človek iz katerega planeta pa si ti ali pa imaš mašino za denar delati?Pošlji mi naslov pa ti pošljem zakonik belo na črno napisano in pojdi s tem do odvetnika in naj odvetnik napiše prodajalcu vozila grožnjo.Včasih to zadostuje,če ne se še naredi prijava na tržno inšpekcijo in sočasno na zveza potrošnikov in ,ko si vsi ti začnejo podajati kljuke pri prodajalcu mi verjemi,da bo rade volje vrnil kupnino. Ne si misliti,da nisi zaščiten od takih falotov in to prodajalci zelo dobro vejo.Najslabše kar je možno je,da avto takšnega prodaš saj je brez vrednosti žal.Pa ne si najditi kakšnega levega odvetnika.
Pri Krulcu se pa tudi ne pusti.Sicer vozim jaz mojega redno tja na servis že vrsto let in sem vedno bil zadovoljen.Zelo me čudi,da ti niso menjali olja pri taki okvari saj je to redna praksa.Tudi njim se ne pusti,da bi pometali z tabo.Sploh ni važno ali bo nova ali obnovljena saj boš imel leto dni garancije vendar vztrajaj,da ti jo oni vgradijo.

Ja pri nisanu Krulc mi na njihove stroške vgradijo turbino,vendar pod pogojem,da podpišem,da oni ne odgovarjajo za morebitno škodo v primeru,da turbina zopet odpove. Razen če sem pripravljen plačati še kakih 1000€ da mi pregledajo motor. Tako sem prisiljen to narediti,kar pa seveda ne morem,ker nimam denarja več. Pač pa ženo in majhnega otroka in moramo živeti.
Vem da to nobenega ne briga.Ampak v mojem primeru pa je to velik dejavnik. Problem je ker ne morem plačati tega stroška. In me jezi,da mi to hočejo pri Krulcu mastno zaračunat.

lep pozdrav.

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » Če Okt 03, 2013 1:46 pm

Ja se strinjam. Jas sem imel na rezervi 2000€. Ker sem vedel,da bom potreboval gume,registracija pa še kaj. Vendar ko se ti stroški potrojijo pa zamanjka... Tako je. Veselje pa definitivno mine. Sicer sem bil izredno zadovoljen z suzuki jimnyjem in sva z ženo veliko prepotovala po brezpotjih.Potem pa sva dobila otroka in želja je bila po večjem terencu.
Zdaj pa hočeš nočeš jih videt ne morem,ker mi je to uničilo...
Bil sem tudi na tekmovanju off road in užival in sodeloval.
Tko pač je. Vem,da bi se dobil dober motor za 2500€. Ampak verjameš servisu,da bo to vse ok. in motor v "nulo dober" To so besede mislim da mojstra. Vsi vemo za katerega gre.
Pač se mi je zamerilo......

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Če Okt 03, 2013 3:04 pm

Pa človek!!! dobi si odvetnika in pelji nazaj ta sekret, al naj ti pa stroške popravila krije.

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Če Okt 03, 2013 4:05 pm

Lej, če boš jamral pol pa kar jamraj. Nafukal te je in vem za koga gre. Jebiga, če se pustiš pol ti pa ni pomoči.

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » Če Okt 03, 2013 4:47 pm

Hvala za nasvet!

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

OdgovorNapisal/-a metka » Če Okt 03, 2013 4:50 pm

Ali poznaš zgodovino tega patrola?
Prodajalca patrola?

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

patrol

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Pe Okt 04, 2013 7:38 am

če ne bi do zdaj še nič vložil, ti bi priporočil menjavo motorja na 6.2 turbo diesel chevy, dobi se namreč vse dele za direktno montažo, motor mogoče stane rabljen kakšne 3000€ ali kaj več, plus deli adaptrji itd. Ampak kar jaz slišim od patrolov 3.0, ki imajo skozi neke probleme, zgleda da je cenejša varjanta montaža motorja 6.2, čeprav te ta lahko stane tud okol 8000€-10000€. Jaz poznam enega ki je na patrola 3.0 vložil že okoli 45000€, pa še zmeraj avto ni vreden 12000€. Res vmes so bili tudi drugi stroški in predelave, vendar je sedaj v dveh letih tudi pri Krulcu pustil že več kot 10000€ samo za popravila motorja


Lep pozdrav

Erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

Re: patrol

OdgovorNapisal/-a metka » Pe Okt 04, 2013 11:00 am

Ja vse to je res. Najbolj nejevoljen sem, ker so mi pri nissan Krulc naredili predračun za popravilo in zatrjevali,da je motor dober,celo zelo dober. V nasprotnem primeru ne bi dal popravljati še klime, hladilnika, vijaka na kolesu, nosilci, jermen itd. Že pred to odločitvijo sem okleval potem pa seveda na predlog strokovnjaka šel preverit motor. To pomeni nakup turbine. Dobim klic iz strani Krulca, da je avto dober in če delajo naprej, še ostala dela, ki sem jih odobril pod pogojem da je ostalo vse ok. Napisali so tudi spisek vseh ugotovljenih napak. Vozilo sem dal pregledat in seveda tudi pregled plačal. Zdaj pa odpove turbina, in zdaj me nekdo prenaša okoli, saj naj bi še dodatno plačal 1000€ za pregled. V nasprotnem primeru mi nočejo zamenjati turbine. Vse bi bilo lepo in prav, če bi me na začetku seznanili in mi povedali,da bo to strošek 3700€ in bi se lahko odločil drugače. Zdaj pa biti pameten. Nazaj ne gre, naprej ne morem.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov