Skoraj 25 000 Evro na mesec

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Histrion
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi / Pula

Skoraj 25 000 Evro na mesec

OdgovorNapisal/-a Histrion » Če Mar 14, 2013 7:54 am

Toliko zasluži serviser pri Summit avto.

Da ne bo pomote - uradno v eni uri zasluži pičlih 68 Evro. Na mesec to prinese komaj 11 832 Evro.
Če pa prištejem dodano vrednost pri olju (primerjal sem ceno za liter v maloprodaji in ceno za liter na računu), pridem na ceno 140 Evro na uro.
140 Evro na uro ... krat 174 ur ... 24 360 Evro na mesec.


Če bi to vedel pred leti ....
More wet - more fun

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Mar 14, 2013 9:39 am

Jah no, sej ni sam pri njih tako. Pri Prigotu na Brezovici so mi naredil servisa na kamijonu medtem ko je avto stal na parkirišču in sem jaz sladko spal v kabini. Tako da je na ta način še boljši zaslužek. Pišeš naloge in račune, če je narejeno ali pa ne, se pa nihče ne sekira.
Daleč, daleč smo mi normalne družbe!

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Če Mar 14, 2013 12:25 pm

Serviser na summitu zasluži 600€ neto, z dodatki in nadurami pa se včasih približa tisočaku konec meseca. Delajo in se fukajo s problemi za kakršne se ti niti sanja ne, poleg tega po so dostikrat cenejši kot vaški mojstri (v primeru okvar, ne menjav) Nikakva plača, gkede na to, kaj popravlja.
Cena je taka kot je zaradi veliko razlogov, prvi med njimi je, da so pooblaščenci ter da servisirajo prestižno znamko. Sploh ne vem, kaj si hotel povedati s tem postom, najdi si en kozolc pa pod njim šraufaj s hoferjevim orodjem, ne bo na tebi noben nič zaslužil, ti pa veliko prišparal, to bo super. Ko ti bo šlo pa kaj narobe, boš pa iskal zastonj nasvete po forumih. Oh ta slovenčad :roll:
Il potere logora chi non ce l'ha

Histrion
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi / Pula

OdgovorNapisal/-a Histrion » Če Mar 14, 2013 2:08 pm

def110 napisal/-a:... Sploh ne vem, kaj si hotel povedati s tem postom ...


Tudi jaz ne vem ... kaj si ti hotel povedat.

Ker si mi pred časom napisal:
def110 napisal/-a:... Šel ti je izmenjevalec nafte. Kot prvo zamenjaj mehanika. Kot drugo, izmenjevalci so okoli 200€, jaz imam doma enega novega, ti ga dam za 50€.
Zamenjaš ga v pol ure, če nisi spreten.
...

sem upošteval tvoj nasvet in zamenjal mehanika.
Naročil sem naj mi zamenjajo izmenjevalec in opravijo servis (menjava olj in filtrov).
Izmenjevalca nimajo na zalogi. Naročijo ga le ob plačilu are. Ara nanese 150 Evro - izmenjevalec zaračunajo 359,49 Evro. V tej ceni ni dela - delo obračunajo po opravljeni storitvi - predvidoma 3 ure dela kar nanese 183,60 Evro (z 10% popusta).
Torej menjava izmenjevalca pri Summitu stane 543,09 Evro.

Redni servis so opravili. Zamenjali so olja (motor, menjalnik, reduktor in prema) in filtre (gorivo, olje, zrak). Za menjavo olj in filtrov sem plačal 700 Evro. Od tega 240 Evro za delo in 460 Evro za 17 litrov olja, zračni filter, filter goriva in filter olja.
More wet - more fun

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Mar 14, 2013 2:16 pm

:ah_seveda: :shit_happens:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Mar 14, 2013 2:22 pm

Za menjavo olj in filtrov sem plačal 700 Evro.


To je edino prav, bedakom je treba denar pobrat.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 14, 2013 4:10 pm

robinzon napisal/-a:Jah no, sej ni sam pri njih tako. Pri Prigotu na Brezovici so mi naredil servisa na kamijonu medtem ko je avto stal na parkirišču in sem jaz sladko spal v kabini. Tako da je na ta način še boljši zaslužek. Pišeš naloge in račune, če je narejeno ali pa ne, se pa nihče ne sekira.
Daleč, daleč smo mi normalne družbe!

Kdo je boljše zaslužil. Ti mojstri na Brezovici, ali mogoče tudi ti, ki si sladko spal v kabini med šihtom?
:twisted:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Mar 14, 2013 4:38 pm

Eh Miran ga pa pihne! ;)
Po cca 14 urah dela se pripeljem na Prigo, odprem nalog za redni servis kamijona, (menjava olja, filtrov....), spijem tisto super brezplačno kavo in se naveličan, utrujen, uležem v toplo posteljo, kjer me Webasto takoj uspava. Ob 8 zvečer me pokliče punčara iz sprejemne pisarne po telefonu, me zbudi in mi zateži, da je servisa narejen, da kje se potepam.....
Ko pridem k sebi in se zbrihtam, pogruntam, da so hudirjevo težko naredil servis brez, da bi me skipali iz kabine če bi jo dvignili....
Po kratki ceremoniji izmenjave glasnih besed so trije mehaniki prileteli nazaj na šiht in končno zamenjali tisto frdamano olje. Pa še dva litra vitreksa so mi brezplačno nalili :D
Verjetno bi lahko v tistem trenutku skupaj molili rožni venec, če bi jim rekel!
Zlatarji so tile serviserji, ja!

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Če Mar 14, 2013 4:41 pm

Histrion, saj menjava serviserja še ne pomeni, da je treba na Summit :)
Lahko bi povprašal za kakšnega mehanika, ki je dober in poceni, recimo.
Poleg tega se mi zdi, da bi ti lahko podelili diplomo, saj si prvi, ki je v zadnjih štirih letih pripeljal d2 menjati olja na summit :twisted:
Il potere logora chi non ce l'ha

Histrion
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi / Pula

OdgovorNapisal/-a Histrion » Če Mar 14, 2013 5:14 pm

def110 napisal/-a:... Lahko bi povprašal za kakšnega mehanika, ki je dober in poceni, recimo...


Pred tem si mi napisal:
def110 napisal/-a:... Ko ti bo šlo pa kaj narobe, boš pa iskal zastonj nasvete po forumih ...


Zdaj ne upam vprašati za kakšnega dobrega mehanika. :(

Pred časom sem potreboval EKA kodo in sem poklical na Summit.
Izjemno prijazen možakar mi je povedal kodo in me povabil na servis ker moj model ima dve tovarniški napaki, ki jih Summit brezplačno odpravi (no ja; servis plača proizvajalec).
Ker sem hotel zamenjati še izmenjevalec sem se dogovoril za tisti servisni akciji, zamenjavo izmenjevalca in ... ko sem že tam ... redni servis.

Kljub temu, da sem vnaprej povedal kaj pričakujem in se naročil na servis, rezervnih delov niso imeli ... so pa naredili kar so lahko. Zamenjali olja i filtre.

Se pa strinjam s tistim kar je napisal vrecha:
vrecha napisal/-a:... bedakom je treba denar pobrat...


Da ne bo še kdo (če sem že jaz) izpadel bedak, sem objavil temo.
More wet - more fun

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Mar 14, 2013 9:24 pm

Jaz se pa ne strinjam z Vrecho in to iz preprostega razloga, kaj bo z garancijo, če kar koli škripne. In ne strinjam se tudi s ceno servisov, ker so preporosto oderuške. In ne samo na summitu, tudi na nissanu ni nič bolje.
Servis za Navaro skoraj 400€. Ves materijal za servis in to z boljšim oljem kot ga oni sipajo, za dobrih 100€ in 1,5 ure nimaš kaj delat.
Sevada zdaj, ko je garancija mem ;)
LP by Jereb

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 14, 2013 10:44 pm

jereb napisal/-a:....
Servis za Navaro skoraj 400€. Ves materijal za servis in to z boljšim oljem kot ga oni sipajo, za dobrih 100€ in 1,5 ure nimaš kaj delat.
Sevada zdaj, ko je garancija mem ;)

A pri tebi niso bili dobri in ti brezplačno ponudili (namesto znižanja cene) 5 letne garancije?? Meni so jo!
Si moreš misliti: namesto, da ti ceno spustijo ti gratis dajo obvezo, da jim boš servisne usluge preplačeval celih pet let!
Katero olje pa sipajo oni in katerega ti? In kdo pa so oni?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Mar 14, 2013 11:49 pm

Jaz bom pa samo pripomnil, da se ne morem načuditi, kako je Histrion sprejel moj ujedljivi komentar.
To kaže na prisotnost danes sila redke lastnosti, namreč zmožnosti priznati svoje napake, ter še več, pripravljenost, da svoj neposrečen primer deli z drugimi, v skupno dobro, čeprav se s tem trenutno izpostavi v smešni luči.
Če bi vsi bloody beginnerji z dvema levima rokama tukaj na forumu imeli vsaj za spoznanje te kvalitete, bi bil ta košček Neta prav lušten plac, poln možnosti za skupno izobraževanje.

Torej Histrion, poklon, opravičilo, upam na čimmanj podobnih srečanj s takšnimi mehaniki in čimveč užitkov s tvojim 4x4 (če si že mastno plačal, pa vsaj uživaj na polno!).

Za v bodoče: tukaj na forumu se najde nekaj velikih strokovnjakov, s kritičnim pregledom portfolia postov jih hitro izluščiš, in vsak izmed njih ti bo pripravljen pomagati, vsaj z dobrim nasvetom. Zaradi narave in stanja foruma pa je res, da večina taresnih preferira zasebna sporočila oziroma še bolje, osebni kontakt.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Re: Skoraj 25 000 Evro na mesec

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Pe Mar 15, 2013 7:38 am

Histrion napisal/-a:Toliko zasluži serviser pri Summit avto.

Da ne bo pomote - uradno v eni uri zasluži pičlih 68 Evro. Na mesec to prinese komaj 11 832 Evro.
Če pa prištejem dodano vrednost pri olju (primerjal sem ceno za liter v maloprodaji in ceno za liter na računu), pridem na ceno 140 Evro na uro.
140 Evro na uro ... krat 174 ur ... 24 360 Evro na mesec.


Če bi to vedel pred leti ....


cena je verjetno res oderuška ampak, si pomisli, da živimo v davčno neprijazni državi in da ti po plačilu prispevkov ostane bistveno manj?

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Pe Mar 15, 2013 12:44 pm

Berem, da je vreča prebral novo knjigo .... :moli:

Uporabniški avatar
NOMIS ČILVAP
Prispevkov: 257
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 10:30 am
Kraj: DOLENSKA

OdgovorNapisal/-a NOMIS ČILVAP » Pe Mar 15, 2013 8:09 pm

robinzon napisal/-a:Eh Miran ga pa pihne! ;)
Po cca 14 urah dela se pripeljem na Prigo, odprem nalog za redni servis kamijona, (menjava olja, filtrov....), spijem tisto super brezplačno kavo in se naveličan, utrujen, uležem v toplo posteljo, kjer me Webasto takoj uspava. Ob 8 zvečer me pokliče punčara iz sprejemne pisarne po telefonu, me zbudi in mi zateži, da je servisa narejen, da kje se potepam.....
Ko pridem k sebi in se zbrihtam, pogruntam, da so hudirjevo težko naredil servis brez, da bi me skipali iz kabine če bi jo dvignili....
Po kratki ceremoniji izmenjave glasnih besed so trije mehaniki prileteli nazaj na šiht in končno zamenjali tisto frdamano olje. Pa še dva litra vitreksa so mi brezplačno nalili :D
Verjetno bi lahko v tistem trenutku skupaj molili rožni venec, če bi jim rekel!
Zlatarji so tile serviserji, ja!


:lol: :lol: :lol: :D :D expres servis :lol:

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Pe Mar 15, 2013 10:15 pm

miran napisal/-a:A pri tebi niso bili dobri in ti brezplačno ponudili (namesto znižanja cene) 5 letne garancije?? Meni so jo!
Si moreš misliti: namesto, da ti ceno spustijo ti gratis dajo obvezo, da jim boš servisne usluge preplačeval celih pet let!
Katero olje pa sipajo oni in katerega ti? In kdo pa so oni?
Miran


2006 še ni bilo 5 let garancije,samo 3 leta ali 100k km.
Meni so dajali olje valvolin durablend disel (viskoznosti se ne spomnim več), jaz dajem castrol edge 5-30w in original oljni filter(sem slišal do so problemi z kopijam,ali je res ali ne, prepoceni, da bi razkiral, če govorice držijo).
Servisal sem na Real Ljubljana, kjer je bil avto tudi kupljen.
Cena servisa je bila ista tudi pri Krulcu, sicer nisem servisiral pri njih, sem se pa pozanimal za ceno,da bi vozil k njim.
Sicer takrat nisem preverjal kakšno olje dajo pri njih, ker se takrat sploh nisem zanimal kakšno olje kje uporabljajo.
Samo mislim da tvoja Navara ima že filter sajastih delcev, tako da je olje z dodatkom malo dražje.
Miran imam pa še nekaj zate, če te zanima. Eno špansko tablico in to kvadratno od malih tovornih vozil.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Mar 15, 2013 10:41 pm

:skace_od_srece: Tablica!!! Hvala! Se bova dogovorila za dostavo in odkupnino! :wink:

Ja, res je, moja Karjola ima filter saj :evil: in zato je treba (baje) uporabljati olje za take motorje. :evil: :evil: In ker je še servisni interval na 30 kkm je ponudba uradno požegnanih olj še manjša. In so potem draga kot svinja. Pa še 7 litrov ga gre notri ... bemtimast. Uporabljam Elf Solaris FE (DPF) 5W-30, ki stane okoli 7 EUR liter. In zapovrh vsega ga menjam na 15 kkm.
A nekaj jih pa le moram pohvaliti: prvi servis (in ostali tudi) je na 30 kkm. In ne na 12 mesecev, če jih v enem letu ne naklofaš teh 30 k! Teoretično - če bi delal 6 kkm na leto - bi imel brezplačno 5 letno garancijo brez obveznega plačevanja servisa. A kaj, ko jih delam nekaj več.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » So Mar 16, 2013 11:51 am

Tablico dobiš gratis, kakšna odkupnina neki. Če boš šel kaj čez Logatec pokliči 041 323 721. Drugače ti jo bom dostavil, prvič ko se bom potikal po vaših koncih.
Nazadnje spremenil jereb, dne Ne Mar 17, 2013 8:44 am, skupaj popravljeno 1 krat.
LP by Jereb

Histrion
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi / Pula

OdgovorNapisal/-a Histrion » So Mar 16, 2013 4:00 pm

miran napisal/-a:... so potem draga kot svinja. Pa še 7 litrov ga gre notri ... bemtimast. Uporabljam Elf Solaris FE (DPF) 5W-30, ki stane okoli 7 EUR liter...



To je ali smešno poceni ali pa čisto zanič olje.

Meni je dr. kem. tehnologije (po ceni ure sodeč) v motor nalil olje ročno obranih in izkoščičenih oliv, ki so dozorele na Galapagosu.
Olje so pridelali pri Castrolu in ga poimenovali Magnatec Professional 5W30 A5. Maloprodajna cena pri Summitu je 23,33 Evro za liter.
More wet - more fun

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Mar 16, 2013 6:13 pm

Očitno - glede na kraja, ki ju imaš navedena v tvojem opisu - v tebi ni niti trohice gorenjske krvi. Čer bi jo kaj bilo, bi pred dogovorom za servis vozila vprašal za ceno in njeno specifikacijo. In ko/če bi te šokirala cena olja - živa duša ti ne more preprečiti, da jim ne prineseš TVOJEGA olja - bi malo pobrskal po omrežju in našel recimo tole:
http://www.olja.si/castrol/castrol-magn ... a-b4-5w-40
po 9 EUR/liter.
Nabaviš sam in dostaviš na servis. In prišparaš.
Kaj se tudi drugod pustiš tako nategovati???
:wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Mar 16, 2013 7:02 pm

No, ko smo že pri dogovorih o ceni..avto Bajc, Nova Gorica:menjava filtra, original olja,filtra zraka in filtra kabine za Aveo od punce-naj bi bila cena za komplet servis(dogovorjena!!!) 170€...ko je prišla po avto, je blo 230...liter original GM olja ki je na trgu 7 eur, če malo pobrskaš pa okrog 5, so zaračunali po 17€!!!da ne govorim da so hotli menjavat svečke na15k km... ko je bil avto še v garanciji (pred iztekom) in je šel motorček prostega teka, pa so ji trikrat v enem tednu "spihali loputo od gasa" in ji niso hotli napisat dokumenta za sprejem na servis...seveda bi še malo počakali, pa bi motorček mogla kupit sama izven garancije. Komaj po mojem obisku in marsikateri krepki besedi so se tej piz**ni zganili, seveda pa najprej hotli še mene prepričat da nimam prav...Da ne govorimo da ko so stavli noter filter kabine(ki zdrsne po "vodilih" od strani noter), so ga sam pritisnili noter tako da so ga zmečkali in je v bistvu čez pol preseka bla prazna luknja, tako da sem porabil 3 ure da sem potem sčistil listje in smeti iz pečke v armaturki...toliko o poobla§čenih serviserjih, njihovih cenah in dogovorih...naj omenim da sem ji zadnji servis naredil sam in me je še skupej s filtrom goriva prišel material cca 50 eur...porabil sem pa 45 minut...pol pa jočejo da ni dela in da jih "nelojalna konkurenca" uničuje...pfej...

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » So Mar 16, 2013 8:28 pm

ferrarist napisal/-a:No, ko smo že pri dogovorih o ceni..avto Bajc, Nova Gorica:menjava filtra, original olja,filtra zraka in filtra kabine za Aveo od punce-naj bi bila cena za komplet servis(dogovorjena!!!) 170€...ko je prišla po avto, je blo 230...liter original GM olja ki je na trgu 7 eur, če malo pobrskaš pa okrog 5, so zaračunali po 17€!!!da ne govorim da so hotli menjavat svečke na15k km... ko je bil avto še v garanciji (pred iztekom) in je šel motorček prostega teka, pa so ji trikrat v enem tednu "spihali loputo od gasa" in ji niso hotli napisat dokumenta za sprejem na servis...seveda bi še malo počakali, pa bi motorček mogla kupit sama izven garancije. Komaj po mojem obisku in marsikateri krepki besedi so se tej piz**ni zganili, seveda pa najprej hotli še mene prepričat da nimam prav...Da ne govorimo da ko so stavli noter filter kabine(ki zdrsne po "vodilih" od strani noter), so ga sam pritisnili noter tako da so ga zmečkali in je v bistvu čez pol preseka bla prazna luknja, tako da sem porabil 3 ure da sem potem sčistil listje in smeti iz pečke v armaturki...toliko o poobla§čenih serviserjih, njihovih cenah in dogovorih...naj omenim da sem ji zadnji servis naredil sam in me je še skupej s filtrom goriva prišel material cca 50 eur...porabil sem pa 45 minut...pol pa jočejo da ni dela in da jih "nelojalna konkurenca" uničuje...pfej...




:moli: :moli:
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » So Mar 16, 2013 10:28 pm

Pa kakšne motorje imate not :shock: za starejšega terenca je še 10w-40 preveč tekoče(dizel-15w-40)
Boljše 5w-40 olje zadosti vsem potrebam trenutnih motorjev(kar pa za starejše ni priporočljivo)
nissan tractor 3.3sdt

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

range rover sport

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » To Apr 16, 2013 11:29 pm

kot zanimivost: Potrebujem olje za avt.menjalnik za range rover sport, poklical sem shell prodajalca olj in mi je ponudil točno olje za 10€ L, ima pa pakirano v kanti od 20L, jaz pa rabim samo 4L, zato sem danes šel vprašat še na summit avto, sm si mislil, bo pa 20€ L. Nenormalno 1l stane 50€ to pa je provizija,pol se da zgradit lepo delavnico
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti