Nehomologirana oprema=>povzročitev nesreče=> posledice

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » So Jan 26, 2013 8:29 pm

Pred nakupom se pozanimaš o vseh stvareh....

miran napisal/-a:Po toči zvoniti je prepozno.


:amen:

Gospod SustaMi, zakaj ste plačali, če niste dobili papirjev?
nikoli ne reci nikoli

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » So Jan 26, 2013 10:59 pm

stihl napisal/-a:motorno žago pa pregleda varnostni inžiner na državni ravni,kateri ti izda potrdilo o brezhibnosti stroja za dve leti.Papirje kjer so navedeni tudi standardi dobiš pa zraven žage in ti prav nič ne koristijo brez pregleda in potrdila.


Daj mi prosim tole mal bolj pojasni. Kdo zahteva potrdilo o pregledu?
Velja to le za pravne osebe, ali tudi fizične?
Je to potrebno tudi flex, bormašino, kosilnico, in nenazadnje kuhinjski pribor?

Tiste papirje, ki sem jih zraven žage dobil, sem pa že koristno uporabil. Za podkrit :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Jan 27, 2013 8:45 pm

Prodajalec mora dostaviti enako dokumentacijo kupcu, ne glede na to, ali kupuje fizična oseba ali firma.
Očitno si tudi ti papirje dobil. Kaj si z njimi naredil, je tvoja stvar. Pazi: TVOJA in ne od prodajalca.
Če si bi pa (buh ne daj) s to žago (fleksarico...) sam sebi kaj odrezal in bi hotel dobiti od zavarovalnike kakšno odškodnino, bi se pa znalo zgoditi, da bi hoteli pred izplačilom kakšen papir od žage videti. Kaj šele, če bi sosedu kaj naredil. :wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Jan 27, 2013 10:20 pm

Mal preveč sem citiral, zanima me prvi stavek, o obveznem pregledu motorne žage(in ostalega orodja) od nekega varnostnega inženirja.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Ne Jan 27, 2013 10:42 pm

gregor napisal/-a:Mal preveč sem citiral, zanima me prvi stavek, o obveznem pregledu motorne žage(in ostalega orodja) od nekega varnostnega inženirja.

To velja za pravne osebe in podjetnike posameznike, določeno pa je v http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4349 in v http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=2039

Za fizične osebe pregled motorne žage na vsake dve leti ne velja......kam bi pa prišli, če bi vsak svojo motorko, ki jo uporablja par ur letno, nosil vsaki dve leti na pregled......pregled motorne žage tut kakšne hude zveze s temo o homologacijah podvozja, gum in vitla na avtu nima....
Slika

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Jan 27, 2013 10:59 pm

kloshar napisal/-a:
gregor napisal/-a:Mal preveč sem citiral, zanima me prvi stavek, o obveznem pregledu motorne žage(in ostalega orodja) od nekega varnostnega inženirja.

To velja za pravne osebe in podjetnike posameznike, določeno pa je v http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4349 in v http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=2039

Za fizične osebe pregled motorne žage na vsake dve leti ne velja......kam bi pa prišli, če bi vsak svojo motorko, ki jo uporablja par ur letno, nosil vsaki dve leti na pregled......pregled motorne žage tut kakšne hude zveze s temo o homologacijah podvozja, gum in vitla na avtu nima....


Glede tega se nekaj šepeta, da bo moral vsak, kateri se odloči za delo z motorno žago na tečaj varne uporabe. Ne glede ali jo uporabljaš kot sp, doo ali kot posameznik. Če ne boš imel tečaja, ti v primeru poškodbe, zavarovalnica ne bo krila zdravljenja.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Jan 28, 2013 6:19 am

jereb napisal/-a:
kloshar napisal/-a:
gregor napisal/-a:Mal
preveč sem citiral, zanima me prvi stavek, o obveznem pregledu motorne
žage(in ostalega orodja) od nekega varnostnega inženirja.

To velja za pravne osebe in podjetnike posameznike, določeno pa je v
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4349
in v
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=2039

Za fizične osebe pregled motorne žage na vsake dve leti ne
velja......kam bi pa prišli, če bi vsak svojo motorko, ki jo uporablja
par ur letno, nosil vsaki dve leti na pregled......pregled motorne žage
tut kakšne hude zveze s temo o homologacijah podvozja, gum in vitla na
avtu nima....


Glede tega se nekaj šepeta, da bo moral vsak, kateri se odloči za delo z
motorno žago na tečaj varne uporabe. Ne glede ali jo uporabljaš kot sp,
doo ali kot posameznik. Če ne boš imel tečaja, ti v primeru poškodbe,
zavarovalnica ne bo krila zdravljenja.

to je že sedaj.
za par 100e zavarovalnice navadno ne komplicirajo, ce gre za hujše poškodbe pa itak iščejo vsemogoče, da jim ni potrebno plačati odškodnine

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Po Jan 28, 2013 7:21 am

Tecaj o varnem delu z motorno žago ni isto kot redni dveletni pregled motorne žage
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 28, 2013 9:36 am

Malo offtopic - ali pa tudi ne: pred mnogimi leti sem imel sodelavca, ki si je sam z motorko prerezal vrat.
Mu je pa uspelo ta rez narediti le toliko globoko, da je le malo krvavel in mu ni bilo nič hujšega.
Močno dvomim, da ga je kdo za kakšne papirje o žagi spraševal.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Jan 28, 2013 10:12 am

miran napisal/-a:Močno dvomim, da ga je kdo za kakšne papirje o žagi spraševal.
Miran
Verjetno bi ga bilo potrebno povprašat po njegovih papirjih za svobodno gibanje na prostosti. :twisted:

Dovolj heca. Zagotovo mora vsak artikel, pa naj bo izdelan v SLO, EU ali tretjem svetu, spremljati spremna dokumentacija. Pri aparatih/ročnih orodjih/ostalih gnanih zadevah pa je ta stvar še toliko bolj kočljiva.

Spomnite se, koliko solate dobite zraven GSMa, tisto o sevanju pa to. Pa ni tako življenju nevaren korte recimo motorna žaga, ali pa vitel.

Če se osredotočim na motorne žage, se mi zdi kar logično, da jaz kot zasebni uporabnik za lastno/zasebno uporabo ne potrebujem nobene licence niti tehničnih pregledov, in prav se mi tudi zdi, da lahko zavarovalnica zahteva opravljen tečaj za varno uporabo motorne žage, tako v primeru kakršnega koli škodnega primera ali hujše poškodbe.

Vendar pa: pozabite, da se bo to zgodilo v kratkem. Spomnite se, kako je bilo, ko je bilo potrebno začet registrirat mopede.. trajalo je leta, da so se stvari uredile.
Prav tako je izjemno dolgo trajalo, da so recimo popisali vse domače žganjekuhe...
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Po Jan 28, 2013 4:44 pm

No, tole vse skupaj je skrajno smešno.
Za homologacijo vitla potrebujete:
1. CE certifikat o elektromagnetni skladnosti (VSAK elektronski izdelek za prodajo v EU območju mora imeti ta certifikat, v kolikor ga nima, je prodan nelegalno)
2. Potrdilo o vgradnji vitla (dobite ga pri mehaniku ali avtoelektričarju, ki vam je zadevo vgradil)
3. Obisk tehničnih pregledov, kjer zadevo pogledajo in izdajo potrdilo. Glede izvedbe montaže vitla svetujem, da predhono pokličete odgovornega za homologacije na izbrani ustanovi in se z njim posvetujte, kako narediti, da bo zadeva ok. CE potrdilo ni tuv in ga, kot sem omenil zgoraj, mora imeti vsak vitel, ki je kupljen v Slo ali EU.

Upam, da je s tem demistificiran postopek homologiranja vitlov ter nategovanja okoli papirjev.
:roll:
Il potere logora chi non ce l'ha

stihl
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a stihl » Po Jan 28, 2013 7:14 pm

A ste res vsi butasti, al držite z mamutom,razen Rafterja in pa Defa!To kar sem povedal,sta tudi slednja potrdila in pa napisala!!Pa nehajte zavajati javnosti z motornimi žagami,ampak začnite govoriti o papirjih vitla,oz. o izjavi o skladnosti;katerih je tudi govora,katerih mamut ni izdal!!
Stihl je zakon!!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Jan 28, 2013 9:01 pm

Hvala za pojasnilo glede motornih žag. Tečaj imam, oprema (hlače) pridejo letos.
Tema se je pa izrodila že z odbijači.


Sem šel pogledat, na računalniški CD enoti(v garancijskem listu ne piše nič o kakih certifikatih) je CE oznaka, kakor tudi na vitlu. A to ni dovolj?
Od tistega ki je odgovoren za to da je gor CE oznaka, pa pričakujem da stoji za tem.

Upam le da CE ne pomeni China Export.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Sr Jan 30, 2013 1:26 am

stihl napisal/-a:A ste res vsi butasti, al držite z mamutom,razen Rafterja in pa Defa!
Malo umiri svoj slog pisanja.

Jaz držim z Mamutom glih toliko kot s teboj, ali pa s kom drugim.

Zagovarjam pravice kupca, ki je upravičen do določeiega dela dokumentacije, kot tudi z Mamutom, ki ga itak že tepe nelojalna konkurenca, zdaj pa mu še certifikate kopipejstajo. :twisted:

Eno dobro primerjavo ti lahko povem, sicer iz radioamaterskih vrst.

Odkar pomnim (pa to je vsaj 20 let), je Kenwood pojem za dobre postaje, in odkar pomnim je zastopnik za njih Miro Čadež.

Ergo, če hočem dobro postajo, grem k njemu, odkartam cekine in kupim. Pa jih imam, in ne samo eno ali dve.

Ker mi jih je včasih škoda (za v blato, za k vodi ali za na čoln - čeprav imajo Military standard MIL-STD 810 C/D/E), sem kupil še kakega kitajca (to so recimo Wouxon, Puking, kaj jaz vem kake čungalunge še).
Kitajc dela enako glasno, enako močan signal oddaja, pa še celo lučko ima na vrhu. Se pravi, zadovoljen kupec.

Vendar:

Ko bo kitajc crknil ali bom potreboval kako pomoč - pozabi. Prodajalec oz "kao-uvoznik" za Wouxon se mi že kaka dva meseca po nakupu ni več javljal na maile, GSM pa ni več obstajal.

Miro za Kenwoode pa obstaja. Že dvajset let, v petek, svetek, nedeljo, zgodaj zjutraj, pozno zvečer, na mailu, na telefonu, v živo (v Brodu pri LJ)...

In Miro dela že desetletja, ker ima maksimalni možen support za stranki, ker ti konfigurira postaje gratis in ko 15min počakaš, ti še kavico skuha, ker vsa navodila prevede v slovenščino, ker plačuje takso za odstranjevanje odslužene opreme, ker....

In to je razlika med dobrimi monterji in "švercerji". Mamut, Marolt, Boltez, Alien, Compadre..., to so dobri majstri. In zato mislim, da Mamut
upravičeno ne da papirjev iz rok.

Nič nimam od tega, da jih hvalim. Pri Mamutu sem pred leti s forumskim popustom kupil en vitel za ATV, ki sem ga pošteno plačal, vse nasvete do sedaj pa sem dobil zastonj. Thats it. Se mi pa zdi pošteno da se tudi jaz oglasim, ker je tema eskalirala v napačno smer in ne želim, da gre tako daleč, da jo bo treba zaklepati.

LP iz MB, R.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Sr Jan 30, 2013 9:21 pm

stihl napisal/-a:A ste res vsi butasti, al držite z mamutom,razen Rafterja in pa Defa!To kar sem povedal,sta tudi slednja potrdila in pa napisala!!Pa nehajte zavajati javnosti z motornimi žagami,ampak začnite govoriti o papirjih vitla,oz. o izjavi o skladnosti;katerih je tudi govora,katerih mamut ni izdal!!


Lej gobec šalabajzerski, kot prvo ne vem kaj se oglašaš in vehementno označuješ ljudi za butaste, pa če si zarad mene nevemkakšen motorkamojster....jest v življenju nisem nikomur rekel, da je butast, pa čeprav je mel diametralno nasprotno mišljenje kot jaz. Če misliš, da si zaradi tvojega znanje uporabe motorke, traktorja in vitla v gmajni kaj več kot kdo drug, se prekleto motiš. Tut jaz svojih 30 m letno drv spravim iz gmajne domov, pa se nič ne kurčim s tem... Pa profijem, kot si ti, tut jaz kdaj pomagam kaj zvrnt al pa pospravt, pa nič ne mislim, da sem kaj posebnga, in to celo brez pregledane motorke. Tvoje stališče glede mamuta si pa itak predstavil v mamutovi temi "iščem mehanika", kjer si svoje povedal..... tko da svoje izlivanje gnojnice na mamuta kr zase obdrži, saj ti jaz (mi) nismo krivi, če nisi bil zadovoljen s službo, ki ti jo je mamut ponudil...... Pa še enkrat: gobec drž pa zase se brigaj.....če ti pa kaj še zdej ni jasn, pa prid do mene, da ti razložim.....med štirimi (tremi) očmi.....fak.....me je res težko prpravt da popizdim, ampak teb je pa uspel. Preklet drekobrbec.....jebi se....Rafter ti me pa zarad mene kar zbenej, če ti ni všeč, kar sem napisal.....tema je bla itak Gregorjeva o homologaciji in zavarovalnici....pa je šla u fukovce........na koncu pa še enkrat: jebi se "stihl"........husqvarna je zakon.......
Slika

Uporabniški avatar
motorka
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:50 am

OdgovorNapisal/-a motorka » Če Jan 31, 2013 9:56 am

kloshar napisal/-a:........husqvarna je zakon.......


se pridružujem! :nazdravljamo:
Nosi svoje rane na prsih, ne na hrbtu!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Jan 31, 2013 11:07 am

stihl napisal/-a:A ste res vsi butasti, al držite z mamutom,razen Rafterja in pa Defa!To kar sem povedal,sta tudi slednja potrdila in pa napisala!!Pa nehajte zavajati javnosti z motornimi žagami,ampak začnite govoriti o papirjih vitla,oz. o izjavi o skladnosti;katerih je tudi govora,katerih mamut ni izdal!!


Stihl, sej nas je zmer več na forumu ki poznamo Mamuta tudi iz tiste druge strani...ampak...najbolj ga boš "začepil" na un drugi način...s takimi objavami pa serješ samo in le sebe...sej veš...vse se vrača, vse se plača, tako al drugače...tudi mene doooostikrat zelo zamika da bi kej napisal tle, ampak pač ne mislim prat perila tle na forumu ker je BV...pa četudi slišim vsake tolk od kakega znanca kako me je mamut "pohvalil"...

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Če Jan 31, 2013 1:43 pm

ferrarist,

res je, da nas je vedno več na forumu, ki poznamo Mamuta iz vseh strani. Tebe sem imel priložnost spoznati ravno pri njemu, kjer si mi kot človeku, ki si me prvič videl, razložil vse o LED razsvetljavi za terence ob tem, da nisi premogel toliko subtilnosti, da bi me morebiti vprašal, če se na to tematiko kaj spoznam. O tebi kot človeku sem si ustvaril mnenje v približno petih minutah in to mnenje se iz dneva v dan le slabša. To, da si najpametnejši na vseh področjih tudi redno dokazuješ s svojimi izvajanji na tem forumu.

Kvaliteta forumov je v veliki meri odvisna od moderatorjev. Ti morajo biti predvsem neodvisni in neobremenjeni. V preteklosti so na forumu za red in mir skrbeli umirjeni moderatorji in s tem vzdrževali tako tehnični, kot tudi intelektualni nivo prispevkov. Tradicijo uspešno nadaljuje Rafter. Žal ne vem, kdo je tebi podelil ta laskavi naziv, vendar ne samo, da ga nisi vreden- osiraš forum.

Meni si očital nizko kvaliteto prispevkov in zaklenil temo. Prav. Si lahko morda prebereš kakšno lastno sranje? To kako boš ti nekoka začepil? Ali SDSevsko politično hujskaštvo mogoče? Ali kako se rešujejo spori med kupcem in prodajalcem- z batinami? V vlogi moderatorja boš grozil, ali pljuval čez komuniste? Na forumu namenjenemu offroadu- podn od človeka.

Nikogar ne branim niti zagovarjam. Popolnoma razumem klosharja, ki mu je počil film. Saj ni čudno. Ob smrkavi brezjajčni eliti, ki se je priplazila na forum in zna ter upa edino tu pljuvati kar takole na počez, mi gre na kozlanje. V živo ste pa dosti manj hrabri, junaki, mar ne?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Jan 31, 2013 3:00 pm

ja,Bizzy....spet se ti klanjam in spet priznavam da si tudi ti za nekej dober-torej opletanje z jezikom (al tipkovnico), gobcanje in sranje vsepovprek ti gre res dobro, s čimer nedvomno še naprej vztrajno potrjuješ tvoj forumski (pa še kak drugi) renome...
in NE LAŽI kako pa kaj je bilo v delavnici...
..priznam da ob tvojem obisku nisem vedel kdo si. Najprej si xyz-krat "vprašal" kolk so ledice močne..pa sem ti povedal da piše na škatli da so xyz Watt...pa si podolgem in počez sral in scal in raztresal gnoj da to ni mogoče, da to je neizvedljivo, da te luči ne bodo svetle niti en teden, da bodo pregorele, da so to samo ena kitajska šrot jajca, da podatki niso realni bla bla bla (no sej, pač na podoben vzvišen način si govoril kot to u nulo obvladaš tle na forumu) ...jaz sem ti samo in le rekel da piše na škatli da je xyz watt...pa si se pol ure še naprej čudil sam sebi in LED lučem...potem sem ti (al ti je celo Igor) rekel da uni par ki je že od prej zmontiran majstru dela BP že leto,dve,tri, al spet nevem kolk in da je zeloooo zadovoljen z njimi...takih LED luči je že po svetu prodanih verjetno na tisoče, in če bi ble to "jajca"- kot bi ti najverjetneje rekel, jih nebi prodajali po taki ceni in nebi delale toliko časa BP...žal pa jaz nisem kriv da ste ti in tvoja LED firma-kot bi ti rekel-BREZJAJČNA- ali pač niste sposobni naredit takega izdelka oz. da (glede na to kako sta se z gospodom ki je bil zraven tebe čudla) sploh očitno še niste vidli kej podobnega, podobne moči, al kakorkoli že-se me itak ne tiče in še manj briga...
vse skupaj lahko potrdi tudi Miha, ki je bil cel čas tudi zraven!(pa verjetno tega ne bo naredil, saj ni taka mona kot jaz ki sem se zdej spustil na tvoj nadvse žaljiv, gobecotresajoč in celo LAŽNJIV nivo)
glede mojga političnega prepričanja-nisem sodnik na vrhovnem sodišču al kakršenkoli državni blagajnoses, ki se ne sme politično opredeliti...pa tudi JJ ne zagovarjam tako močno kot je mogoče tebi prišlo na misel, ma lej...ker si to glih ti, prepuščam tvoji (BAAAAAAAAJNI) domišliji prosto pot...

zaradi mene lahko pošlješ PM Rafterju in mu predlagaš da mi pobere moderatorstvo, nič nimam tudi proti če mi Rafter brez tvoje "pumpe" pobere titulo...
trudim se po svojih močeh na forumu pomagat takšnim in drugačnim novincem, urejat poste, datume, naslove, hyperlinke, predvsem pa preprečevat kregarijo in umerjat strasti pri takih ljudeh kot si ti (od tukaj verjetno tudi tvoje mnenje o mojih postih)...
ne vem pa, kaj sem tako grozno slabega napisal v mojem postu, če sem poskušal na nek način Stihl-a umirit, distancirat, opozorit, al karkoli že in s tem namignil tudi na to, da se zavedam da ima na nek način tudi on prav...
...zdej pa preberi prosim še enkrat, dvakrat, trikrat moj prejšnji post in povej mi kje sem napisal DA BOM KOGARKOLI ZAČEPIL!!!
...za konec bi pa lahko še kaj rekel glede mamutov in tebe, pa NE BOM, ker smo si klub vsem težkim besedam na koncu z Igorjem in Blanko vseeno uspeli seči v roke, pa čeprav očitno ne popolnoma 100% izkreno, pa vseeno... ni mi težko pred vsemi povedat da je bila malca odlična, kafečke čakalo zjutraj, tudi kakšna minutka je kam ušla, pa ni Igor nič rekel, tudi svoj avto sem vsake toliko zapeljal na dvigalo, prve tedne je bilo tudi plačilo pošteno in redno...žal smo se pa zaradi drugih, veliko pomembnejših stvari razšli...
s tabo, Bizzy pa sem kregarijo (pa verjetno še kej drugega) za vedno zaključil!!!


EDIT: Rafter, pred vsemi ki berejo forum te prosim, da presodiš če sem še vedno sposoben moderirati forum oz. prosim da me- ob kakršnemkoli najmanjšem dvomu v mojo -"NEODVISNOST IN NEOBREMENITEV"- in ob sumu mojega -"OSIRANJA"- izključiš iz kroga moderatorjev!!!
Nazadnje spremenil ferrarist, dne Če Jan 31, 2013 3:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Če Jan 31, 2013 3:48 pm

ferrarist,

imam le eno vprašanje. Glede na tvoje retorično skrpucalo me zanima, ali imate verniki JJ kakšne tečaje izkrivljanja resnice, ali ste takšni že po naravi?

LP Bizzy

p.s.
Rafterju ne mislim pošiljati PM. Če mi kaj ne paše, to povem javno, ne za hrbtom. Ne samo, da se mi zdi- prepričan sem, da si dolgo predolgo opravljal funkcijo moderatorja tega foruma.
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Jan 31, 2013 3:53 pm

Bizzy napisal/-a:ferrarist,

imam le eno vprašanje. Glede na tvoje retorično skrpucalo me zanima, ali imate verniki JJ kakšne tečaje izkrivljanja resnice, ali ste takšni že po naravi?

LP Bizzy

p.s.
Rafterju ne mislim pošiljati PM. Če mi kaj ne paše, to povem javno, ne za hrbtom. Ne samo, da se mi zdi- prepričan sem, da si dolgo predolgo opravljal funkcijo moderatorja tega foruma.

:pomiluje_ga:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 31, 2013 4:56 pm

OPAA!!
Pomirite se!
In ne vlačit politike še na ta forum :evil:
Dokler zabluzimo od vitlov na motorke ... OK!
Ko pa začnete na plan vlačit JJ pa Kardelje :bruha: :bruha: :bruha: :bruha:

Upam in želim, da moderatorji (pa mi je vseeno, kaj to v resnici pomeni) niso na našem forumu zato, da bi vsebino brzdali v nekomu všečnih okvirjih. Buh ne daj!
Kolikor me še drži spomin, je ta četica moderatorjev (mimogrede, mene ni več med njimi :shock: :shock: ) nastala takrat, ko se je forum sesul in so ga oni nazaj na noge postavili. Rafter je bil pač najbolj zagnan in je zato sedaj Upravnik. A šlo je za povsem tehnične težave. In še nekaj s(m)o počeli moderatorji: brisali množico nekih viagra in kazino smeti, ki so v nekem obdobju napadale naš forum.

Zato: vrnite se v temo, če se še spomnite: vitel, Mamut, certifikat, motorka in PIKA!!

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Jan 31, 2013 5:34 pm

Haha...miran, a nisi lih ti vrgu eno politično kost, pa nas je enpar potem fejst zagrizlo :lol: :lol: ...
Drugač pa nisem sam od začetka mod.(odkar se je forum sesul) , ampak me je-če se ne motim- Rafter kasneje "povišal" :wink:

Lp

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 31, 2013 6:12 pm

Politična kost ... ja z veseljem.
A vedno sem proti oblasti, ne glede na njeno barvo. Ker prelepo živijo na naš račun!
LofftopiškiP M
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
moonshiner
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Nov 02, 2012 9:01 pm
Kraj: POHORJE

hehe

OdgovorNapisal/-a moonshiner » Če Jan 31, 2013 7:46 pm

Pa dajte si pubeci babe poiskat!

Homologirane.
Previdno edino z Azijkami, ker je malo problem s papirji.. :krohota_se:
Diabolus fecit, ut id facerem! :twisted:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov