Žarnična umetnost

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Žarnična umetnost

OdgovorNapisal/-a miran » Po Dec 03, 2012 12:51 pm

Tole se je pripetilo mojemu sinu v 14 dneh po namestitvi žarnic.
Žarnici sta bili kupljeni v ugodnem paketu veletrgovske mreže. Dvomim, da sta tako zanič in bolj sumim na kakšno okvaro v električni napeljavi avtomobila.
Ima kdo kakšne podobne izkušnje in/ali nasvete, kaj je razlog?
Hvala in P
Miran
Slika
Slika
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
zacki
Prispevkov: 298
Pridružen: To Dec 07, 2010 7:55 am
Kraj: ljubno

OdgovorNapisal/-a zacki » Po Dec 03, 2012 2:04 pm

To so zanič žarnice, podoben primer sem imel tudi jaz z zarnicami iz spara, ki so se cistp stalile in mi uničile fokuse ... Kupi kaj bolj kvalitetnega ( PHILIPS, NARVA, OSRAM,....) in ne varčuj
The Diesels are nice, if you do your homework.
If not, they will turn into a neverending nightmare

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Po Dec 03, 2012 5:17 pm

Miran to se je meni zgodilo pri novem boxerju, starem pol leta. Možno da so dali noter kake cheap žarnice, ampak v to bolj ne verjamem. Me je tudi mene zanimalo zakaj bi to nastalo.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 03, 2012 5:52 pm

Če v žarnico pride zrak (notri naj bi bil vakum) pride zraven tudi svinjarija. Pri segrevanju žarilne nitke se vsa stvar segreva in ker z zrakom pride zraven tudi ostala svinjarija, ki se ravno tako segreva, pa vse skupaj dobi višjo temperaturo kot jo steklo lahko zdrži in zato se začne steklo topiti.

Razlog je slaba kvaliteta.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Po Dec 03, 2012 6:52 pm

Hehehe!

Ravnokar se vrnem iz garaže, kjer sem zamenjal komplet žarnic na mojem Pikiju, pa vidim tale post. Sem imel danes zeeelo podoben primer.
Žarnica iz Špara, za par evrov dva kosa v kompletu. Žarnica se je napihnila na eni strani, vendar ne tako močno kot ta na sliki. Druga je samo počrnela, ter je še svetila, vendar precej bolj rumeno.

Načeloma uporabljam samo Philipsove žarnice, menjam jih preventivno 1x letno. Tokrat sem naredil izjemo, pa so mi držale dober teden dni...Malo denarja, še manj muzike.
Dokaz, zakaj propada zahodna Evropska civilizacija in z njo PodAlpska Državica. Kupujemo DREK IZDELKE iz Kitajske&C.O.

LP, andrej
American Jeep-In War and Peace

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Po Dec 03, 2012 7:53 pm

Naivneži jih pa kupujemo...
Drugo kot kvaliteta žarnice tukaj ne more bit narobe.
nikoli ne reci nikoli

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Dec 03, 2012 9:30 pm

No, ker se zadeva očitno dogaja tudi nekaterim drugim, lahko bolj razmišljam o napaki drugih (slabi žarnici) kot o svoji (kaj narobe s sinovim avtom).
Torej: žarnici je sin kupil v Sparu kot Budget XXL ugodno varianto.
Je iskal Philipsovo, pa je ni bilo in zato je vzel ta jajca. Saj je vedel, da ne bo dolgo trajalo, a niti dve furi iz Obale v Lj in nazaj ... :bruha:
Tako da veste: nikoli ni tako poceni, da ne more biti še bolj zanič :lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Dec 03, 2012 9:39 pm

Sven napisal/-a:Miran to se je meni zgodilo pri novem boxerju, starem pol leta. Možno da so dali noter kake cheap žarnice, ampak v to bolj ne verjamem. Me je tudi mene zanimalo zakaj bi to nastalo.
LP

Ko sem s stručkotom (John) razglabljal, kateri bi lahko bil vzrok napake v avtomobilu, je kot prva zadeva prišla na seznam verjetnost slabega stika ene od žic reglerja na alternatorju. JohnB pravi, da regler kar tako v sunkih ne dela slabo (in spušča v sistem višjo napetost, tudi preko 40V lahko nabije), ampak bi se to najverjetneje lahko zgodilo pri slabem stiku. V tem primeru pa zelo verjetno poleg glavnih pregori še kakšna druga žarnica (pozicija, osvetlitev tablic ...), nevarno je lahko tudi za avtoradio.
Torej: izmeri napetost v avtu med delovanjem motorja s prižganimi porabniki in pri počasnem spreminajnju obratov motorja. Če tu ni skokov napetosti, potem preveri stik teh (dveh ali treh žic na regleju) - dobro zategni matice. Če je to vse OK, potem pa samo dober avtoelektričar, ali pa vedno dve rezervni žarnici v avtu :wink:
Več ne vem.
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Dec 03, 2012 9:51 pm

Miran,silux.si ti jih poslje po posti...sam sem za P106 gti vzel phillips vision plus ce se ne motim,pa svetijo odlicno ze 2 leti-h4 + h7 v daljinkah...ce hoces ti zrihtam ;)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Dec 03, 2012 9:59 pm

Hvala za ponudbo. Jaz kupujem Bosch. Običajne.
Res pa je, da imam sedaj tudi jaz v Karjoli H4 neki vision od Philipsa (mogoče so prav te, ki si jih omenil), ki mogoče za eno trohico bolje svetijo pri kratkem snopu kot so običajne. In so kar trpežne, saj so bile prej v Toyoti, pa sem jih pri prodaji ven pobral in dal v nov avto. Veselo svetijo (nok nok po lesu) že dobri dve leti.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » To Dec 04, 2012 7:21 am

Miran,

mater si pa res gorenjec- a si pri prodaji Toyote šel res menjavati žarnice za slabše?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Dec 04, 2012 7:53 am

:lol: :lol:
Saj jih nisem zamenjal za slabše. Za Boschove!!

LgorenjskiP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Sr Dec 05, 2012 10:12 pm

Točno tole so zgodi vsaki žarnici , če jo med namestitvijo primeš s prstom...Izkušnje na več žarnicah. Torej ali so bile pri pakiranju v rokah ali pa nepravilna montaža.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Dec 05, 2012 11:21 pm

Hm, zanimivo :idea:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti