Jeep Grand Cherokee ZJ

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

Jeep Grand Cherokee ZJ

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Nov 12, 2012 9:32 am

Sem lastnik Jeep Grand Cherokee ZJ.
Ve kdo za kakšen osamljen ali zapuščen Jeep Grand Cherokee 93-98.
Bi pobral dol par kosov.

Hvala in LP.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Nov 12, 2012 1:28 pm

No očitno nihče ne ve za nobenega Jeepa ZJ, ki bi ležal kje v Ljubljani.

Skratka.
Nikogar ne obtužujem, samo povem, da Jeep, ki stoji na Hradeckega cesti v LJ, ni zapuščen in ima lastnika, zato naj se plenjenje zaključi. Čez vikend je namreč nekdo, ki ima jeep ZJ z razbito sprednjo desno lučjo, le to nujno potreboval in jo ukradel z mojega Jeepa. :roll:

Verjetno je mogoče luč kupiti, ne vzeti, pri marolt, filko, mamut erik za par 10€.

:jako_jezen:

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Po Nov 12, 2012 4:20 pm

Zdravo,

predlog št. 1
Odpelji avto domov, da na pločniku ne bo vabil nepridiprave in smetiščarje.

predlog št. 2
Avto prodaj.

predlog št. 3
Če popravilo traja toliko časa, kolikor je avto pri Jurešu, zamenjaj mehanika.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Nov 12, 2012 7:06 pm

Bizzy napisal/-a:Zdravo,

predlog št. 1
Odpelji avto domov, da na pločniku ne bo vabil nepridiprave in smetiščarje.

predlog št. 2
Avto prodaj.

predlog št. 3
Če popravilo traja toliko časa, kolikor je avto pri Jurešu, zamenjaj mehanika.

LP Bizzy

1. avto je odpeljan
2. ni naprodaj ker nič ne dobim
3. Jureš nima s šraufanjem dotičnega nič in si ga neupravičeno potunkal ;).

Hvala za predloge.

SustaMi
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe Jul 27, 2012 7:47 am
Kraj: Ljubljansko barje

OdgovorNapisal/-a SustaMi » To Nov 13, 2012 8:48 am

Kaj je point te teme? Pod pretvezo dobit tistega, ki sravfa kose z zapusccenega Jeepa, ki to ni?

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Nov 13, 2012 10:34 am

Na začetku je bil tudi to point.

Večji point je pa v tem, da živimo v družbi/državi, kjer je normalno, da se krade na veliko ali na malo. Važno, da se in so vsi veseli....
Model je ukradel fukin luč, ki jo dobiš iz razbitega avtomobila za 20€. NE mi govorit da nima 20€. TO JE GOVNO OD ČLOVEKA, za katerega je škoda da tepta zemljo in krade zrak ostalim....

In verjetno ta isti kreten udriha čez državo,organe itd...

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » To Nov 13, 2012 2:35 pm

Lopovi in tatovi so bili in bodo vedno in povsod. Del družbe je takšen in ne izgleda, da bo v bližnji prihodnosti kaj drugače. O tem, zakaj je tako, bi se še dalo razpravljat, saj si že slišal tisto "lepa dekleta ljubijo barabe". Podobna situacija je tudi drugje, če gledamo evropo. Kraj pa ne podpiram in menim, da to ni normalno, da ne bo slučajno kakšne pomote.

Pa si prijavil policiji? Ker če nisi, si podprl lopova ...

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Nov 13, 2012 7:06 pm

Ne, ker se mi ne da gledati zdolgočasenih in zehajočih organov....
Poleg tega so pred leti skoraj odpeljali avtombil, ne ta en drugi, in se ni zgodilo nič, nula, nada, kljub prijavi na policiji. Še več vzeli so en pokrov in ga dali na pregled prstnih odtisov. Od tega bo minilo dve leti in se ni zgodil nič, pokrova, MOJEGA, pa tudi ne bom več videl...

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » To Nov 13, 2012 8:01 pm

RangeRover,

pred leti skoraj odpeljali avtombil, ne ta en drugi


a potem imaš navado, da dotrajane avtomobile naserješ po parkingih, al kako?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Nov 14, 2012 8:59 am

Bizzy napisal/-a:RangeRover,

pred leti skoraj odpeljali avtombil, ne ta en drugi


a potem imaš navado, da dotrajane avtomobile naserješ po parkingih, al kako?

LP Bizzy


Joj Bizzy zdaj ti pa pamet že malo ven gleda :)

Parking na Hradeckega je privat lastnina. Avto sem tja postavil s predhodnim dogovorom / dovoljenjem lastnika tega zemljišča.

Zato ne vem, kaj se vsajaš in delaš pametnega po nepotrebnem. Problem, ki sem ga želel izpostaviti je to, da je model ukradel luč, ki stane 20€, vozi se pa z avtomobilom, ki pokuri 15 € na 50 KM.

In v kurčevi sloveniji se to očitno zdi normalno in sem jaz kriv, in nevem kaj še vse, da so mi ukradli luč z MOJEGA avtomobila, ki je bil tam parkiran, pa je vseeno ali je avto vozen, nedotrajan ali dotrajan, še vedno je MOJ. A je to težko razumljivo ?!?!
Bi ti narisal, pa neznam :oops: :wink:

Zato je najbolje, da prodam vse, kar imam, ker s tem, kar imam podpiram lopove in mi lahko kakšen zmikavt še kaj izmakne.
Ne štekam.... :ah_seveda:

Drugi avto je bil takrat vreden 15k€ in je še danes vozen in odlično služi svojemu namenu. Parkiran je bil na parkingu pred NUK-om za tri ure...

Zadovoljen?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 14, 2012 11:47 am

Brez zamere: to, da so ti ukradli luč in še kaj iz TVOJEGA avta ni niti najmanjši razlog za to, da govoriš o kurčevi Sloveniji.
Lahko, oz. verjetno, imamo kurčevo oblast, a Slovenija je super deželica. Mogoče bi bila še malo bolj super, če ne bi srali po njej taki, kot si ti.

Miran

PS: Slovenija se je in se bo pisala z veliko začetnico!!
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Sr Nov 14, 2012 11:58 am

Ma znate zjebat teme :shock: vsa čast .

LP,
Boris

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Nov 14, 2012 12:44 pm

miran napisal/-a:Brez zamere: to, da so ti ukradli luč in še kaj iz TVOJEGA avta ni niti najmanjši razlog za to, da govoriš o kurčevi Sloveniji.
Lahko, oz. verjetno, imamo kurčevo oblast, a Slovenija je super deželica. Mogoče bi bila še malo bolj super, če ne bi srali po njej taki, kot si ti.

Miran

PS: Slovenija se je in se bo pisala z veliko začetnico!!


Tema je več kot očitno šla adijo pamet, ker nekateri pač ne zastopijo osnovnih zadev in prepričujejo nekaj v tri dni.

Kaj pa je v Sloveniji tako super?
Mladi imajo službe in pred seboj lepo prihodnost...
Brezposelnost je skoraj nična...
Ni nepotizma, klientelizema, korupcije itd...
Osnovno življenje je zelo poceni....
Stanovanjska problematika brez stric, tet in babic, skoraj nerešljiva....
Slovenija ima začrtano pot razvoja....

Imamo zastojn zdravstvo in šolstvo, velik biroktraski aparat, ki ga plačujejo vsi zaposleni državljani. Nič od tega ni tako kot bi moralo biti in nič se ne zgodi v doglednem času...
Gremo se socialno družbo, tam kjer je to najmanj potrebno.
V super deželici so se zgodile 100 letne poplave 2× v dveh letih. Mislim, da prekašamo Chuk Norissa, ki je enkrat prišel dvakrat...

Imamo pa lepo obalo, Bled, Bohinj, Sočo, Logarsko dolino, Triglav in človekove pravice

Posipam se s pepelom, kaj pa imam avtomobil z lučmi, ki se dajo kar tako sneti ...

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Sr Nov 14, 2012 1:04 pm

http://www.policija.si/index.php/preven ... zemi-vozil

Tatvine in odvzemi vozil

Preventiva


Tatvine in odvzemi motornih vozil ter vlomi v vozila so pogosta kazniva dejanja

V Sloveniji letno ukradejo oziroma odvzamejo okoli 1500 motornih vozil, od tega več kot 60 % na območju Policijske uprave Ljubljana. Večina avtomobilov je v Sloveniji ukradenih med 23. uro zvečer in 5. uro zjutraj.



VOZILO VAM LAHKO UKRADEJO V MANJ KOT PETIH MINUTAH!



Policiji uspe izslediti le četrtino ukradenih vozil. Če upoštevamo, da je registriranih vozil približno 1.000.000, je možnost, da storilci vzamejo prav vaše vozilo, majhna.

Za tatove so najbolj zanimiva vozila znamk Volkswagen in Renault, bistveno pa ne zaostajajo tudi vozila znamk Audi, Mercedes, BMW, Opel in drugih. Avtomobil je mogoče nasilno dokaj enostavno odpreti ter brez večjega napora in vidnih poškodb, za nasilni zagon motorja pa je potrebno specialno elektronsko orodje. Policijska statistika ugotavlja, da zelo redko izginejo vozila, v katera so vgrajene kvalitetne dodatne alarmne naprave.

Z ustreznim ravnanjem in varovanjem vozila lahko možnost tatvine ali odvzema vozila oziroma vloma v vozilo močno zmanjšamo. Največ za zaščito vozila pa lahko stori prav njegov lastnik.



TUDI VAŠ AVTO SI OGLEDUJEJO!



Največ lahko za svoje vozilo storimo sami:

•Ne parkiramo na neosvetljenih ulicah in parkirnih prostorih. Uporabljamo urejena parkirišča, garaže in garažne hiše.
•Ko zapuščamo vozilo, izvlečemo ključ iz kontaktne ključavnice, zavrtimo volan, da se zaskoči volanska ključavnica, zapremo vsa okna in zaklenemo vrata vozila. Ne pozabimo na prtljažnik.
•Vozilo zaklenemo, tudi če ga parkiramo v zaklenjeni garaži.
•V vozilu ne puščamo dokumentov vozila (prometnega dovoljenja, zelene karte, zavarovalne police, servisne knjižice).
•Alarmna naprava, ključavnica za volan ali menjalnik in druge varnostne naprave se splačajo le, če jih uporabljate dosledno.
•Storilec lahko ob morebitnem vlomu v naše stanovanje ali hišo najde tudi kontaktne ključe in nam odpelje še vozilo. Zato kontaktnih ključev tudi doma ne puščamo na vidnem mestu.
•Dogovorimo se s sosedom o medsebojni pomoči pri opazovanju oz. varovanju vozila.

KAJ STORITI, ČE VAM UKRADEJO VOZILO?


Ko opazite, da so vam ukradli vozilo:

•Nemudoma o tatvini obvestite policijo. Pomembno je, da so o tatvini čimprej obveščene vse razpoložljive policijske patrulje, da lahko ustrezno ukrepajo, če vozilo opazijo.
•Ob prijavi dajte policistu vse podatke, ki jih bo od vas zahteval.
•O svojem vozilu in predmetih v njem navedite čimveč podatkov oziroma značilnosti, po katerih bi vozilo oziroma navedene predmete prepoznali.
•Policiji sporočite tudi, če ste pri tatvini zalotili storilca.
Če ste pri tatvini zalotili storilca, si poskušajte zapomniti:

•smer njegovega bega,
•osebni opis sumljivih oseb (spol, starost, velikost, obleka, posebne značilnosti obraza, hoje, govora in drugo),
•registrsko številko, barvo, znamko in tip njegovega vozila.
Vaša varnost je najpomembnejša, zato nikoli ne poskušajte storilca prijeti sami, zlasti če je fizično močnejši ali celo oborožen. TAKOJ POKLIČITE POLICIJO.

Če vam vozilo ukradejo v tujini, krajo takoj prijavite na najbližji policijski postaji. Po prijavi tatvine vam bodo izročili zapisnik o prijavi ali drug ustrezen dokument oziroma potrdilo, iz katerega bo razvidno, da so vam ukradli vozilo. Po vrnitvi v Slovenijo se zglasite na policijski postaji in policiste oziroma kriminaliste seznanite s tatvino.




http://www.policija.si/index.php/novina ... nika-arhiv
Preko vikenda je na Žagarski ulici v Ljubljani ukraden Landrover defender pick-up, bele barve, letnik 2005, registrskih številk LJ 38-4ER.



PS - to bi bila šele štala če bi se tebi podobno zgodilo ...

cruiser1
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Sep 13, 2007 5:37 pm

OdgovorNapisal/-a cruiser1 » Sr Nov 14, 2012 1:05 pm

miran napisal/-a: Slovenija je super deželica.


:krohota_se: Bad joke?

Saj vem, zdaj mi boš rekel, če mi kaj ni všeč naj spokam drugam. Prav zaradi takšnega mišljenja hlapcev imamo stanje, kot ga imamo.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Nov 14, 2012 1:54 pm

Dežela. Ne država.

Range, odgovoril si si sam, od človeka ki ima avto ki pokuri 15eur na 50 km, boš bolj težko pričakoval da se bo v avto vsedel in odpeljal do nekoga, ki prodaja luč. Jo je lažje odmontirat, če se ti je ravno pred nosom pojavila.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Nov 14, 2012 1:59 pm

gregor dobra.... :lol:

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Sr Nov 14, 2012 7:13 pm

V super deželici so se zgodile 100 letne poplave 2× v dveh letih. Mislim, da prekašamo Chuk Norissa, ki je enkrat prišel dvakrat..




:D :D :D Zaradi takih optimistov je v SLO odlično živeti!
Janša, Helga Tovšak, pa pijanček Zidar iz SCTja so višek zabave in zadovoljstva v PodAlpski deželici, predvsem sedaj ko so se afere z bulmastifi, Senco in Kresilnico polegle. :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne:

Člp, andrej
American Jeep-In War and Peace

MDL garaža
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Jun 24, 2013 11:14 pm
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a MDL garaža » Sr Sep 17, 2014 9:47 am

Se strinjam z zadnjim odstavkom zgornjega sporočila....pa še kako...

frane32
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jan 16, 2022 12:52 pm

Re: Jeep Grand Cherokee ZJ

OdgovorNapisal/-a frane32 » So Jan 22, 2022 6:14 pm

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil Jeep Grand Cherokee 2.5 TD Laredo letnik 1997 in me zanima, kje je kak dober serviser, ki bi mi nardil en vredu servis.

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Jeep Grand Cherokee ZJ

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Jan 22, 2022 7:38 pm

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil ...


... in nas tako mimogrede spomnil na zlate čase foruma! :lol:
Bodi nakup blagoslovljen in mehanik, ki ga boš našel, odličen, pa hvala za popestritev večera.

:skace_od_srece: :skace_od_srece: :skace_od_srece:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Jeep Grand Cherokee ZJ

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jan 25, 2022 9:39 am

frane32 napisal/-a:Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil Jeep Grand Cherokee 2.5 TD Laredo letnik 1997 in me zanima, kje je kak dober serviser, ki bi mi nardil en vredu servis.


To je tak simpl motor in mehanika, da ti vsak soliden mehanik popravi/servisira avto.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Jeep Grand Cherokee ZJ

OdgovorNapisal/-a rx » To Jan 25, 2022 2:06 pm

Ah kje, ti cajti so minili. V teh časih je dobrega mehanika za Jeepe najdit lih tko k zadet na lotu.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Jeep Grand Cherokee ZJ

OdgovorNapisal/-a gregor » To Jan 25, 2022 3:36 pm

Fajn bi bilo, če bi frane32 povedal, v kateri regiji se giblje. Tu blizu mene recimo je en poznavalec Jeepov in tudi "ladijske" VM motorje je že šraufal.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

frane32
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jan 16, 2022 12:52 pm

Re: Jeep Grand Cherokee ZJ

OdgovorNapisal/-a frane32 » Ne Jan 30, 2022 6:58 pm

Koroška - Slovenj Gradec


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti