Obnova karoserije

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

Obnova karoserije

OdgovorNapisal/-a uzitek » Sr Sep 12, 2012 8:50 pm

Na prvem mestu upam ,da ne bom linčan ,ker prosim za nasvete obnove karoserije ,ki ni terenec temveč vw cady :oops:
Torej, ker se cady očitno ne bo prodal, sem se odločil ,da ga obdržim (kot da mi kaj drugega preostane) :) in ker celo zimo nimam kaj počet ,bi se lotil obnove pločevine, zato bi mi vsak nasvet zelo prav prišel.....
Nimam namena peskat itd, le odstranit rjo, poflikat luknje,zamenjat oz. obnovit podvozje, motor bi ostal isti 1.6 dizel (tega bom že spodenal).
Nekak mam v glavi ,da bi pleh porihtal, da me zdrži ene tri leta :? . Nekih teških fines nebi delal ,ker bo avto za lastne potrebe, torej prevoza cementa, kamna itd, bi pa menjal poden v kesonu ali pa ga zaščitil...
Predvsem me zanima, s čim najlažje odstranit obstoječo izolacijo in barvo oz. sem firbčen na kompletnem območju glede pločevine in ker sem v nekaterih temah zasledil ,da imate (kako da ne) dost izkušenj, pač vam težim ,kot začetnik v teh vodah.
Na drugih forumih sem zavohal tukajšnega forumaša, ki je obnovil že kakšnega cadiya ali več zato upam , da se pridruži moji naivnosti :wink:
Po pregledu avta se mi zdi kr dobra osnova, prhek je le na levi strani (poden) in zadnji robi blatnikov (spodaj) drugače zdrav,predvsem sprednji del :? kar se pač da videti dokler ne začnem tolčt...
V glavnem, do farbanja ga mislim pripravit sam, majstra za štrihanje pa bom še iskal (al pa ga štrihnem v garaži :? ) razen če se za kompletno obnovo najde kakšen ugoden..... :?: :!:

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Sep 12, 2012 9:01 pm

And on the 8th day God created Land Rover

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Sr Sep 12, 2012 9:11 pm

compadre, vse tvoje prispevke sem že prečekiral, legenda si ti :wink:
delno si celo krivec za mojo odločitev :x


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti