Puščavski čevlji

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Puščavski čevlji

OdgovorNapisal/-a miran » To Apr 03, 2012 9:10 pm

Pravijo, da po pesku ne smem več hoditi bos oz. v crocsih :cry: .
Pa sem začel razmišljati o vojaških čevljih za puščavo.
Ima kdo kaj izkušenj s takim obuvalom v res toplih razmerah?
Se jih da dobiti pri nas?
Kakšen drug predlog glede obutve za take razmere?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » To Apr 03, 2012 9:17 pm

Pravijo, da po pesku ne smem več hoditi bos oz. v crocsih ...


Razlog?

Odgovora na vprašanje žal ne poznam, ker sem sam bos ali v japonkah. :lol:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Apr 03, 2012 9:21 pm

osebno sem se navadil na copte iz kamelje kože, s katerimi se založim v Douzu, so mi jih tudi že prinesli, ker jih večkrat uporabljam tudi doma namesto kroksev.
V vojaških lagerjih pa dobiš tudi vojaške puščavske (cca 40 eur naprej) ampak mene niso prepričali. Pesek rad stresem enostavno tudi ven :lol:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » To Apr 03, 2012 9:37 pm

Miran, če te zanima ima alpina fajn čevlje: model - desert, koda: 6986-2. Imajo jih v Žireh v industrijski prodajalni: moji (št. 39) so bili 29.90 €.

lp
esed

Uporabniški avatar
Benfl
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Feb 28, 2010 12:30 pm
Kraj: Goriška

OdgovorNapisal/-a Benfl » To Apr 03, 2012 9:54 pm

Če potrebuješ imaš tu nekaj izbire, na primer:
http://army-shop-admiral.si/i/a/5356/31 ... enj-miltec

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 03, 2012 10:20 pm

Če že kupuješ dobre čevlje za v puščavo, potem jih boš imel najbrž čez dan cel dan na nogah. V tem primeru boš z miltec čevlji zelo slabe volje. Namreč niso ravno hladni čevlji in če pomisliš, da jih imajo pri nas na airsoftu fantje tudi sredi zime, to pove dosti o tem kok so za v puščavo.

Glede čevljev, moraš vzet take, da dihajo, da so lahki in da so narejeni za civile, ne za vojsko. Vojski je vseeno kok imajo fantje uničene noge.

Samo cena je pa potem malo drugačna če kupuješ boljše čevlje. Začne se nekje pri 150 dolarjih.

Recimo firma blackhawk, ki ima 2 različna modela za v puščavo:
160 dolarjev
http://www.blackhawk.com/product/Warrior-Wear-Desert-Ops-Boots,1062,20.htm
175 dolarjev
http://www.blackhawk.com/product/Warrior-Wear-Light-Assault-Boots,1060,20.htm

Druga dobra firma je 5.11.
150 dolarjev
http://www.511tactical.com/All-Products/Footwear/8-Boots/Taclite-8-Coyote-Boot.html

Sam imam take kot so v čisto prvem linku, pa ko sva bila v tuniziji ni bilo nič vroče v njih.
Nazadnje spremenil Nebivedu, dne To Apr 03, 2012 10:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Pred EUR sem bil SIT!

martin91
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 1:23 pm

OdgovorNapisal/-a martin91 » To Apr 03, 2012 10:24 pm

Če nimaš posebnega razloga za nošenje zaprtih čevljev ti jih toplo odsvetujem. Kadarkoli sem imel v vročih peščenih razmerah obute zaprte čevlje so se mi noge začele kuhat. Je pa res da sam precej švicam. . .

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 03, 2012 10:26 pm

martin91 napisal/-a:Če nimaš posebnega razloga za nošenje zaprtih čevljev ti jih toplo odsvetujem. Kadarkoli sem imel v vročih peščenih razmerah obute zaprte čevlje so se mi noge začele kuhat. Je pa res da sam precej švicam. . .


Tud jaz švicam ko norc na vročini, zato pa recimo ravno miltec čevlje odsvetujem.
Pred EUR sem bil SIT!

martin91
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 1:23 pm

OdgovorNapisal/-a martin91 » To Apr 03, 2012 10:32 pm

Meni se najbolje obnesejo sandali:D Je pa res da kakšnih namenskih čevljev iz višjega ranga nisem nikoli probal. .

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » To Apr 03, 2012 10:37 pm

Je velika razlika med vojaškimi desert škornji in tistimi, ki jih lahko kupiš v kakem army shop-u. Na videz so sicer enaki ampak so vojaški precej lažji, podnevi v vročini hladijo nogo čeprav imaš nogavice ponoči pa so kar topli. To govorim o dejanski uporabi v puščavi.
Vglavnem probaj "sezuti" kakega vojaka, ki ima enako št. in je bil na misiji v tistih krajih, ker ni bilo težko dobiti več parov.
Jaz ti svojih glede na tvoj avatar nažalost ne morem odstopit...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 03, 2012 11:41 pm

A se da dobit čevlje slovenske vojske za v puščavo?

Ko sem jih kaz iskal naokoli, naj nebi bili v prosti prodaji.
Pred EUR sem bil SIT!

VIME
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Okt 31, 2008 1:52 am
Kraj: med korosko in trento

OdgovorNapisal/-a VIME » To Apr 03, 2012 11:57 pm

http://redir.shopwiki.fr/redir?c_sid=50 ... eSingleton

Jaz sem nosil čisto navaden platnen vojaški čevelj s kavčuk podplatom. Zelo je zračen in hitro se posuši. Nekaj podobnega je na linku. Pa japanke, seveda.

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Sr Apr 04, 2012 12:57 am

Ja da se jih dobit samo po dobrih vezah edi problem so številke
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Apr 04, 2012 8:01 am

Nadaljujem in popram to temo:
1. včeraj sem v Kopru ustavil enega motorista s takimi (na pogled) čevlji. Pa je rekel, da to niso čevlji od SLO vojakov, ampak mu jih je dal za spomin en ameriški vojak ko je bil na misiji. Naj bi torej bili ameriško puščavski. Zgornji del je pretežno platnen. Možakar je rekel, da niso vroči ( a domnevam, da prav hladni tudi niso, saj drugače se ne bi sedaj z njimi na motorju vozil).
2. če niso št 48 so mi verjetno ravno prav => torej prevroči za tople kraje.
3. švicam, švicam :wink:
4. najlepše je po pesku zjutraj, ko je še malo vlažen in predvsem hladen (mrzel), hoditi bos. Milina ...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Sr Apr 04, 2012 11:09 am

Zase lahko recem da sm z temi zadovoljen bolj kot z Toyoto :twisted:
http://www.haix-bootstore.com/police-mi ... p91-desert
Je pa ena temu primerna
lp
lp zuki
Slika

VIME
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Okt 31, 2008 1:52 am
Kraj: med korosko in trento

OdgovorNapisal/-a VIME » Sr Apr 04, 2012 11:55 am

Zase lahko recem da sm z temi zadovoljen bolj kot z Toyoto
http://www.haix-bootstore.com/police-mi ... p91-desert
Je pa ena temu primerna


"bol se je slabo pelat, kukr pa dobr hodt"

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Sr Apr 04, 2012 7:45 pm

gore tex čevelj ne more bit hladen... moje mnenje :oops:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Apr 04, 2012 9:36 pm

Goretex sam po sebi je zelo hladen material.

Goretex iz ene strani prepušča vlago, z druge pa ne, pa material diha. Zato recimo če se potiš odvaja vlago stran, z druge strani pa lahko stopiš v lužo pa ne premoči. In goretex je recimo čisto tanka plast na čevlju, greje pa čevelj podloga v čevlju, sam goretex pa ne.
Pred EUR sem bil SIT!

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » Sr Apr 04, 2012 11:16 pm

Ne vem, če se lahko reče škornji od Slovenske vojske ali pa Ameriške za puščavo, ker škornje kot so jih imeli Slovenski vojaki, ki so bili naprimer v Afganistanu niso bili enaki dobenim drugim katere so nosili priopadniki drugih držav. Začuda sploh nimajo nevemkaj pametnega profila, rahlo v S zavite prečne črte z 2 do 3mm globine ampak se v pesku dobro obnesejo. Medtem, ko pa so Francozi imeli tak štorast in grob profil, da je komaj vozil Hummer-ja...

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Sr Apr 04, 2012 11:38 pm

Tale tema postaja v skladu s forumsko tradicijo razvejana teorija-party impotentnih slinoGobcev, zato sledeč trendom še sam pristavljam piskrček s teoretično opombo in dvema vprašanjema.

a) Gore-Tex in podobne membrane (primerno kombinirane z dihajočimi zunanjimi materjali) bi znale biti v puščavskem okolju zelo učinkovite, precej učinkovitejše kot pa v našem vlažnem vremenu. Zgolj teorija.

b) Zakaj za snetegaKrščenegaMatičkaIzValhalle ste vsi tako mahnjeni na (psevdo)vojaški izgled? Prvič je poševnooka šara iz večine army shopov nikakve kvalitete v primerjavi s pravo vojaško robo (to je že mahvan namignil prej), drugič pa taka oprava priteguje nepotrebno pozornost, ki si jo vsaj v krajih, kjer je znana prisotnost (para)vojske, preudaren popotnik najmanj želi. Sam prisegam na casual, čimbolj lokalni look (=razcapanček).

c) Za ono zgoraj mi je v resnici vseeno, vseeno mi je, če se vozite v tankih in si na tiča natikate gojzarje, ampak resnično me pa zanima, zakaj miranu kar naenkrat bosa noga in sandal ne sedeta več? Glede na to, da je pred kratkim odkril mine v Bosni me je strah, da ve še za kakšno puščavsko zanko in jo noče razkriti?
Sem vprašal že prej, pa poizkusim še enkrat biti opažen.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Apr 05, 2012 1:05 am

vrecha napisal/-a:Tale tema postaja v skladu s forumsko tradicijo razvejana teorija-party impotentnih slinoGobcev, .


A lahko malce bolj natannčno definiraš tole.....jaz sem se namreč prepoznal v tem:
Party:
Off road party
Impontenten:
Off road bejbe
Slino:
nalepka S-Line na moji čleladi
Gobcev:
Veliko postov za kurčev zdravje...tako kot tale v končni fazi.

Na puščavske škornje se pa ne spoznam, sem si vedno predstavljal, da se vozite tam doli ne pa peš hodite....

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Apr 05, 2012 8:36 am

Eh, vesoljček, to, da si se prepoznal, je dobro, pomeni, da vzdržuješ primerno kritičen pogled nase. Če bi vsi imeli to kvaliteto, bi tale forum bil precej znosnejši in konstruktivnejši prostor na netu.
Čeprav si me presenetil in kot ponavadi nasmejal s tole interpretacijo.
Drugače pa - ko žalim, žalim vse po spisku, ne pa točno določene osebe. Se tudi sam prepoznam v opisu, brez skrbi. :lol:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Apr 05, 2012 9:21 am

Zakaj mi Crocsi ne pašejo več??
O, saj mi pašejo, pašejo, še preveč. Tudi na (skoraj) Nordkapu pri -30 sem jih imel in neizmerno (no ja...) užival.
Čas bi pa bil, da se na stara leta spet malo zresnim (beri = obujem) in zato dolgoročno razmišljam o nekem hladnem in zračnem obuvalu. Če je narejen za (vroči) pesek, mi bo v naših krajih in na ostalih potovanjih verjetno ravno prav. In zakaj je bila omenjena vojaška varianta (ali karkoli drugega primernega): domnevam, da vojaški aparat za svoje naredi nekaj udobnega, trpežnega in .... ne nazadnje naj reveži duši spustijo brez pekočih podplatov.
Kar se barve tiče pa le tole: ko sem šel predlanskim v Mongolijo sem se kar malce nerodno počutil, da odhajam v lisastih hlačah (in Crocsih!). A potem sem ugotovil, da vsi (Rusija, Mongolija) nosijo lisaste hlače in človek v taki kvazi vojaški barvi sploh ne izstopa. Nasprotno.
Verjetno v Arabiji in Afriki izstopaš z vsakimi dostojnimi čevlji. Tudi z roza.
Me pa veseli, da se, ne glede na Vrečino mnenje, tema dokaj dostojno razvija že na drugi strani.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Apr 05, 2012 9:28 am

Vreča tudi meni je bila všeč tvoja definicija :lol: mislim, nasmejala me je.
Se strinjam, pri sebi je treba začeti. Tisti, ki je brez greha, pa naj prvi kamen vrže....

Ta ne bom čist OT......jaz uporabljam škornje SLO vojske (tiste z vezalkami do vrha) in niske od policije. In sem čisto zadovoljen pa še cena je super.
Res pa ne vem kako bi se obnesle v puščavi.....

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Apr 05, 2012 10:52 am

Dodatno (še enkrat) pojasnilo: bolj mi gre za čevlje, ki so hladni - bolje nevroči - za vroče puščavske razmere. To pa pomeni, da bodo pri nas prijetno HLADNI. In take iščem.
In ko smo že pri raznih opankah, coklah in podobnem: mojega prijatelja je pred leti v Italiji ustavil policaj in ko je opazil, da vozi v coklah, mu je prepovedal nadaljevanje vožnje. Še dobro, da je bila ena Bata v bližini, da si je prijatelj kupil ene šulne.
Debata naj pa teče naprej.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gosti