Mine v Bosni

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Mine v Bosni

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Mar 30, 2012 2:17 pm

Za prvomajske bi rad šel malo bluziti po Bosni.
Pa naletim na tole:
http://www.maic.jmu.edu/JOURNAL/9.1/Foc ... myk300.gif
in tole:
http://www.bosna.unas.cz/images/mapamin.jpg

:shock: kaj so bili normalni?? Ne niso!
Ima kdo kaj informacij kje je varno potovati od Sarajeva proti jugu in da je še OR zanimivo. Tisti hribi nad Moravo izgledajo tako vabljivo.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Pe Mar 30, 2012 3:02 pm

en čas nazaj sem se pogovarjal s človekom iz Bosne (dela tukaj) in je rekel, da ne hodi niti po drva v gozd ker je vse zminirano.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Pe Mar 30, 2012 4:17 pm

vsak po svoje; sem imel enako vprašanje zadnjič in je gospod, ki dol živi dejal: povsod je označeno in nedostopno kjer so mine.

po zemljevidu sodeč pa tut v Zadar ni za it drugje kot po asfaltu :roll:

Tudi mene mika malček offroada tam čez jug bosne pa naprej proti jugu. v mislih pa sem imel bolj za poletne mesece, Miran, vesel bi bil vseh informacij do katerih se boš dokopal, ter pa seveda reportaže z kakšno gps točko če se boš res podal na pot :)

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Pe Mar 30, 2012 4:35 pm

včeraj sem se vrnil iz Vrgade in na kopnem od Pakoštanov proti AC stojijo ob poti table za mine na 50-100 metrov ,čeprav pravijo domačini da kakšna stoji tudi da čuva špargle.....
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Mar 30, 2012 5:20 pm

Midva s Tatjano sva bila lani za prvomanjske.
Ogled sajta mine.ba je bil ... precej strašljiv.
Tabl je ogromno, min pa tudi.

mine.ba danes ne dela. Verjetno ni dober za turizem in samopodobo na netu.

Na kartah je bilo možno prebrati, da pike označujejo znane lokacije.
O neznanih pa domačini pravijo, da poči tudi na dvorišču vsake tolk.

Jaz mislim, da bolj kot si na makadamu, bolj si ziher.
Kam boš pa šel scat, je pa drugo vprašanje.

Ko vidiš to od blizu in se malo z lokalci pogovoriš, ti je hit jasno, da to ne bo nikoli razminirano.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Pe Mar 30, 2012 6:10 pm

hmmm....pol pa tudi croatia trophy ni lih varna=D

nil
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne Sep 05, 2010 3:59 pm

OdgovorNapisal/-a nil » Pe Mar 30, 2012 6:30 pm

Jaz sem bil lani v Sarajevu in je res tako, če točno ne veš kje hodiš ali voziš je bolje da na glavni cesti ostaneš ker še lokalci točno ne vejo vsega.Večina se jih drži samo okrog bajte kjer ,ker zihr je zihr.Nočem nobenega strašit sam tako je.

madmitch
Prispevkov: 31
Pridružen: So Dec 10, 2011 7:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a madmitch » Pe Mar 30, 2012 7:27 pm

Če mine ležijo samo par kilometrov nad Splitom, pa ne bodo po Bosni, kjer jih je bilo postavljenih sto in sto krat več, Če bi jih vsaj vojska polagala, bi še šlo, so jih pa svojekakvi borci brez najosnovnejšega znanja o minah.

Jaz bi se držal ceste in še to bolj sredine.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Mar 30, 2012 9:17 pm

pajk napisal/-a: povsod je označeno in nedostopno kjer so mine.

:)


Tako je Pajk.....
Dajte ga srat, tam kjer so se itak ne boste vozili. Pa ne hodijo v gmajno, pa ne dihajo, po odgovorih tule sodeč ni žive duše več....
Že peto leto vozim križem kražem tam po gmajnah in sem še vedno živ, a ni čudno....in verjami mi Miran da tam kjer sem jaz vozil z samurajem ti z ivekotom ne boš niti blizu prišel.
Tako da nič bat. Tam kjer so itak ne moreš, vse je označeno, ceste kjer bi bilo nevarno so zaprte. Pa itak so v tem času tako zarasle, da se ne da peljat....mislim na na gozdne ceste.
Če greš pa kam v gmajno in nisi ziher, pa v prvi gostilni ali trgovini domačine vprašaš pa je....
Bolj od min so nevarni "off roaderji" ki mimogrede kakšno tablo Pazi mine, sunejo in jo odnesejo domov za spomin :evil:

Konec koncev, je že kdo slišal da je kakšnega terenca razfukalo tam doli ....
Matkurjo ste paničarji.....
ena taka zanimiva.....smo se peljali z terenci v koloni in se ustavimo pred nevarnim delom poti. Stoji en domačin na havbi in razlaga:
Tule bomo zdaj peljali par km po poti kjer je bila med vojno prva bojna linija in je polno min. Tako da držite se en drugega.....itd..bla bla naprej.
Medtem ko je on to razlagal ti gre pa ena kura od ženske mimo table Pazi mine še kakšnih 10 m v gmajno in meni nič tebi nič počepne in veselo ščije po minah.....
Takim pa res ni pomoči.....takega bo mina sama poiskala sploh ni treba da kamorkoli hodi.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Pe Mar 30, 2012 9:22 pm

Jaz grem za prvomajske dol pa upam , da se ne bo kaj pokadilo :D

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Pe Mar 30, 2012 9:55 pm

Lani sem se z mopedom (velika enduro krava klatil po Herceg-Bosni, meja z CRO.
Po eni vukojebini se poljem precej kilometrov po terenu, kjer je bila nakazana stara zaraščena cesta, ampak nobenih sledi vozil, nobenih kolesnic, samo poležana visoka trava, brez kamnov na ostankih vozišča... Ko pridem v prvo naselje, vljudno vprašam na klopci počivajočega "ćićota" za nadaljno pot, pa možakar reče, da sam "sigurno lud Slovenac iz Austrije, ker sem se pripeljal čez SrboČetniško minsko polje."
Baje tam domačini ne hodijo od vojne dalje, minsko polje pa ni več označeno, ker so tablo na začetku poti ukradli. Dva vaščana, katera sta baje tam pobirala mesing čaure od orožja, sta nabasala na mino in .......
Ćićo pravi, da bojo letos (2012), če bo prirastek ovac zadovoljiv tam spustili ovce, da očistijo področje :?

LP andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Mar 30, 2012 11:40 pm

Civava napisal/-a:Jaz grem za prvomajske dol pa upam , da se ne bo kaj pokadilo :D


A zato si dal toliko šus plat pod avto :shock:

Se pa časi res spreminjajo...... :lol:

Tule sem pred cca petnajstimi leti v Banja Luki brez čelade in v semiš čevljih na minskem polju

Slika

Tule pa pred dvema letoma na off roadu.......z čelado in v škornjih......pa z antigravitacijsko nalepko S-Line, ki me ščiti pred minami :lol:

Slika

Iz tega se da sklepat da je off road bolj nevaren kot mine....

Nehajte ga srat.......Bosna, Srbija, Črna gora, Makedonija.....off road raj na dosegu roke. Če se slučajno komu genau v vrt ali njivo pripelješ je pa večja pizdarija k na mino zapeljat :shock: dokler kofe, pa vsaj pol flaše rakije ne popiješ z domačinom, nimaš šans ite naprej.
Na hrvaškem ga že lomijo, EU vpliv pač...zato nič bat, sam gas.
Če pa koga mina razgoni bo pa itak šel med legende, vpisal se bo v zgodovino kot prvi off roader, ki mi je terenca rastavilo na prafaktorje v sekundi....
Peš že, ampak da bi zapeljali na mino je manjša možnost kot da zadanete sedmico....

Če bi bosanci v italijanskih časopisih objavili slike kakšne jurčke imajo tam, bi v eni sami sezoni bilo vse spucano od min. Res pa je, da italijanov ne bi bilo več 20 miljonov :lol:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Mine v Bosni

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Mar 30, 2012 11:55 pm

miran napisal/-a: :shock: kaj so bili normalni?? Ne niso!


To se pa zelo strinjam, ne res niso bili :evil: :evil: :evil:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Mine v Bosni

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Mar 31, 2012 5:48 am

miran napisal/-a:Tisti hribi nad Moravo izgledajo tako vabljivo.
Miran


Miran se mi zdi da si že zdaj zašel :?:
Lahko pojasniš kakšno zvezo naj bi imela Morava z Bosno in minami?
Si mislil mogoče na Neretvo ali kako......

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Mar 31, 2012 8:51 am

:ah_seveda: Neretva, ne Morava! Mhm.. kje pa je potem Morava? A.. Rokeri s'Morave, že vem. Takih kapic pa v Bosni res ni!
Saj se ne bojim, da bi z Rimlnom na mino zapeljal, to ne. Ampak s 3ns v roki, ko iščem ustrezno lokacijo malo stran od radovednih pogledov - to me skrbi.
Sem mislil, da mi bodo vaši odgovori malo moralo dvignili, oh shit!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » So Mar 31, 2012 10:35 am

AŁIEN napisal/-a:Če bi bosanci v italijanskih časopisih objavili slike kakšne jurčke imajo tam, bi v eni sami sezoni bilo vse spucano od min. Res pa je, da italijanov ne bi bilo več 20 miljonov :lol:

:skace_od_srece: pa še naše jurčke bi pri miru pustili. novico o bosanskih jurčkih lahko tudi mi objavimo :roll:
.. če pohitimo bo imel miran že počiščeno pot pa še malo bolj razgiban teren :twisted:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Mar 31, 2012 1:45 pm

A so gobe tude v aprilu?? :wink:
Je danes hišni svet sklenil: klinc pa (zminirana) Bosna, naj živi Črna gora!
Ko smo že pri potovanju in shranjevanju poti v GPS - mojstri, lepo prosim za pomoč:
Imam Garmin Oregon, vsak dan shranim prevoženo pot v samostojen fajl. Na koncu rajže pa mi ne uspe vedno "zlepiti" vseh posamičnih trackov v en track za celotno pot. Sedaj pa vprašanje: kaj če pustim en in isti fajl in ga vsak dan zvečer samo pod istim imenom sejvam? Bo na koncu zabeležena celotna pot? V taki obliki, da jo bom lahko recimo pogledal na Google Earthu?
Hvala!
LnevedenP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

PAJEROxxl
Prispevkov: 353
Pridružen: To Okt 30, 2007 9:33 pm

OdgovorNapisal/-a PAJEROxxl » So Mar 31, 2012 9:26 pm

Se morš pa v Bosni pazit zalutalih krogel :shock: :shock:
Ma kej si mona

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 02, 2012 12:58 am

Jbga, še zdaj padajo dol, najraje genau v tvoj menjalnik :mrgreen:
Manjši avto si kupi pa bo šlo mimo :lol: Pajero je prevelka tarča....

Ej Miran, 3000 km daleč v dežele od koder skoraj vsakodnevno dobivamo novice o ugrabitvah turistov si upaš, 300 km od doma pa si zaradi nekaj rdečik pikic na karti, ne upaš..... :shock:
No ja, boš že vedel kako pa kaj....tudi ČG je dbest...

Če nimaš defenderja pol ni problemov :lol:
http://www.bportal.ba/index.php?option= ... &Itemid=61

Samurai je pomoje prelahek za take zadeve in jih ne aktivira, med protipehotnimi gre pa skozi :lol:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 02, 2012 1:05 am

pajk napisal/-a:
AŁIEN napisal/-a:Če bi bosanci v italijanskih časopisih objavili slike kakšne jurčke imajo tam, bi v eni sami sezoni bilo vse spucano od min. Res pa je, da italijanov ne bi bilo več 20 miljonov :lol:

:skace_od_srece: pa še naše jurčke bi pri miru pustili. novico o bosanskih jurčkih lahko tudi mi objavimo :roll:
.. če pohitimo bo imel miran že počiščeno pot pa še malo bolj razgiban teren :twisted:


Bo dost da objavimo zemljevid SLO posejan z rdečimi pikami :lol:
Saj še zmeraj lahko rečemo da smo se samo hecali......preden vse potolčejo. Lahi so pa res :ah_seveda: gobe, školjke, ribe, tiči, kače...ni da ni........nič jim ni svetega :shock: mene bi pa kar obesili če se s kinderjajčkom po kakšni vlaki peljem....narobe svet :evil:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 02, 2012 1:39 am

miran napisal/-a::.. kje pa je potem Morava? A.. Rokeri s'Morave, že vem. Takih kapic pa v Bosni res ni!


Bejž no bejž :lol: res imajo čudne kapice...
http://www.youtube.com/watch?v=AdUkdPmd ... ure=relmfu

Morava je globoko v Srbiji, imam par frendov od tam in, če bi jih v BiH prestavil, čarapane, bi bili zelo hudi nate in jo ne bi dobro odnesel :lol:

Se mi je zdelo da gre za lapsus......okoli Neretve se pa da navozit, do nezavesti. Okolje je neverjetno, kakšni predeli so kot bi na luni vozil. Je pa res, da je veliko rdečih tabel :evil:
Enkratno doživetje, res je pa za popizdit k pri + 45 ne moreš do studenca ki prijetno žubori meter od ceste, ravno zaradi rdeče table......no, ne moreš....seveda greš lahko, če upaš.
Pa saj je tudi to izziv, levo plazovi desno pa rdeče table :lol:
Men je bilo fajn, še vedno sem živ in zdrav tako da grem letos spet....mogoče ravno zaradi tega..... Saj v končni fazi vsi mi rinemo tja kamor večina ne zmore ali ne upa. Mar ni to point off roada al kako?

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Po Apr 02, 2012 9:08 am


Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Apr 03, 2012 9:37 am

Neretva je lepa.

Morava pa je to:
http://www.youtube.com/watch?v=pBai3fl8MbI

:evil: :evil: :evil:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » To Apr 03, 2012 10:16 am

Obup :(

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » To Apr 03, 2012 11:38 am

Neretva je bila lani silno podobna tej Tužni Moravi.
Vključno z neverjetnimi količinami plastenk.
Smeti pa odmetavajo na vsakem cestnem ovinku.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost