mnenje? CEPILCI ZA DRVA

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

mnenje? CEPILCI ZA DRVA

OdgovorNapisal/-a mamut » Po Feb 20, 2012 9:28 am

Recimo, da sem en amaterski gozdar ... in da je iz par hektarov gmajne malo preveč drov za na roke razcepit (imam dost rekreacije za letos) ...
... a takle cepilec pride v poštev?

Kakšno mnenje ali izkušnje s takšnim ali podobnim cepilcem?
Se da kar naredit z njim ali je to samo hobi program?
Na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu takšne reči?

http://agroterra.si/izdelki/orodje/cepilec-za-drva-pokoncni-7t-3000w/
Slika

Link in slika sta sicer s strani uporabnika MarkX ... vprašanje pa gre nasplošno ... ker teh cepilcev je povsod polno ... samo ne želim kupit ene igrače, s katero si ne bi imel kaj pomagat.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » Po Feb 20, 2012 10:42 am

Jaz imam točno tak cepilec, vendar v drugačnih barvah. Takoj po nakupu sem ga malo predelal, da ima komando na nogo, zgornje ročice sem pa odstranil. Mizo sem povečal in dvignil cca. 10 cm, da gre sekirica bolj do tal - za grčava drva.

Imam ga nekje pet let, vsako leto scepi nekje do 20 metrov drv. Težav do sedaj ni bilo, razen ena hidravlična cev je povsem preperela, ker je očitno zelo kvalitetna. 8)

Scepim pa tudi največje čoke, pač začnem na enem koncu in jih počasi luščim do konca :D

Za ta denar in za lastno pripravo drv je po moje čisto v redu. :amen:

Uporabniški avatar
MarkX
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 9:29 pm
Kontakt:

Cepilec

OdgovorNapisal/-a MarkX » Po Feb 20, 2012 10:48 am

Taki cepilci (govorim predvsem za tega na sliki) niso neka hudo profi zadeva. Se pravi, da niso primerni za profi gozdarje. To je primerno za domačo uporabo. Se pravi če rabiš za si naredit drva zase 2x-3x na sezono bo delalo. Če pa rabiš za širšo uporabo ni najboljša izbira.
Doma imam tamali cepilec in dela četrto sezono brez težav.

Sigurno je tle kakšen profi gozdar in bo kaj več vedel.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Po Feb 20, 2012 11:52 am

Sam imam zelo podobnega že kar nekaj let. Kupil sem ga v Bauhausu par sto evrčkov mislim , da je pet tonski. Iz prakse povem tole , če so drva tam nekje fi 30 cm gre lepo z večjimi je potrebno nekaj telovadbe. Če stisne več ton tudi ne škodi , če naletiš na kake grče sam tudi z petonskimi nisem imel problemov vendar cepim večinoma kostanj in razno šaro. Miza se da prilagajat tako , da se lahko cepi do pol metra dolge ali krajše. Mislim , da če pripravljaš drva za eno hišo kar prav pride za več je pa pomoje potrebno kašen bolj profi. Vseno pa pravim še vedno je boljše , kot na roke :D

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Feb 20, 2012 1:58 pm

Čist odvisno od tega koliko trd in zvezan les boš cepil. Če imaš kakšne oreng grče, ti bo tak cepilec skrajšal življenje za leto ali dve.
Poleg tega gre meni pri teh cepilcih na živce držalo za les, ker imam rad poleno trdno v rokah in z nekimi nerodnimi kleščami.
Če kupiš doma narejen cepilec, sicer res tvegaš, da boš nekoč ob prste. Bo pa zadeva sigurno narejena tako da naslednjih 20 let ne boš niti pomislil na kakšno okvaro. Cena je pač, par sto eur večja.
Jaz imam 18 tonski cepilec na traktorju, pa se še kdaj ustavi na kakšni grči.

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » Po Feb 20, 2012 2:20 pm

robinzon, očitno se nam poleg gospodarske krize in krize vrednot obeta še ena kriza: kriza prodaje Patrolov :(

Ni ravno na to temo, no................ :wink:

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » Po Feb 20, 2012 3:46 pm

robinzon napisal/-a:Čist odvisno od tega koliko trd in zvezan les boš cepil. Če imaš kakšne oreng grče, ti bo tak cepilec skrajšal življenje za leto ali dve.
Poleg tega gre meni pri teh cepilcih na živce držalo za les, ker imam rad poleno trdno v rokah in z nekimi nerodnimi kleščami.
Če kupiš doma narejen cepilec, sicer res tvegaš, da boš nekoč ob prste. Bo pa zadeva sigurno narejena tako da naslednjih 20 let ne boš niti pomislil na kakšno okvaro. Cena je pač, par sto eur večja.
Jaz imam 18 tonski cepilec na traktorju, pa se še kdaj ustavi na kakšni grči.


se popolnoma strinjam...pri bajti imamo 20T Uniforestov cepilec ki je kombiniran elektrika/traktor in morm reč da deluje BP. Na začetku smo imeli težave s stikalom ki je po parih vklopih prevajalo le dve fazi. No to smo po manjšem zapletu rešli na garancijske stroške, predvidevam pa da se je to naredilo ker je bil razstavni eksponat.

Cena cepilca res ni bla nizka ampak tašča gre na zihr :)
Kot je pa reku robinzon, v kako visokogorskozavitogrčavo bukev bo tudi ta počepnu oz. se je morš lotevat premišljeno. lani je cepilc scepu cca 50m3 brez kakršnegakoli problema.

Če hočeš močno pa dokaj poceni, vsaj dva mojstra ki jih izdelujeta in tisti ki jih imajo so zadovoljni. Če te zanima mi piši na PS.

lp

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Po Feb 20, 2012 4:26 pm

mojmu cepilcu je ime Igor, vsako leto scepi približno 16 metrov drvi, porabi nekaj pijače,nekaj hrane in 30-50 evrov žepnine.
cepilca nimam, ker vem da premalo olajša delo.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Feb 20, 2012 5:08 pm

Ručman,če ste sparili skupej E150 in LC 100,ni hudič da bi v vaši delavnici lahko iz enga cilindra, ventila,ene pumpe in 20 kil železa naredili cepilc :lol:
drugač ga je pa moj sosed naredu oz. dela cepilce za na traktor in je taprava stvar-akacijo fi 10cm lahko sečeš kar na dolžino,motorko rabmo samo še za podirat :lol: :lol:

LP

Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

OdgovorNapisal/-a Mihevc » Po Feb 20, 2012 5:32 pm

Prinas tast naredu-cepilc na traktor pa gas,ni važn na pošrek al pa vzdolž!
Dolžina 110,za kratke pa spodaj miza-zakon.Za lažji prevoz lahko pa celinder snameš in ga spostiš do tal!

lp.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Po Feb 20, 2012 7:31 pm

Zajček napisal/-a:da ima komando na nogo

A to si naredu da boš lažje ob prste??
TUDI NA FB>>>KLIK

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » Po Feb 20, 2012 7:40 pm

Ne, Sven. To sem naredil zato, da si se tudi ti lahko vključil v to temo. :z_kijem_v_roki:

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Feb 20, 2012 7:45 pm

Momogrede, če delaš cepilc z ročno komando, se mora komanda ventila vedno gibat v nasprotni smeri cilindra. Če slučajno padeš in se nasloniš na ročko, mora it cilinder gor in ne dol.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Feb 20, 2012 7:48 pm

Zajček napisal/-a:Ne, Sven. To sem naredil zato, da si se tudi ti lahko vključil v to temo. :z_kijem_v_roki:

no,no,no...malo lepše,prosim :wink:

madmitch
Prispevkov: 31
Pridružen: So Dec 10, 2011 7:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a madmitch » Po Feb 20, 2012 7:55 pm

Na cepilce in sekanje drv se spoznam k zajc na boben, sam nekaj me zanima. A ni bolj komot horizontalna cepilka, kjer lahko drva zvališ gor in razkolješ. Jaz deam industrijske pogone in me pri tako stvari prec na avtomatiko obrne. Klančina, zapora, da en pa po en hlod dol vali, razkolje...

Verjetno tupim po tavanu, ker nisem niti blizu cepilke nikoli stal.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Feb 20, 2012 8:00 pm

Taki cepilci niso nobena novost. Polena gredo po traku na kamijon...
To so pa že industrijske zadeve za velike denarje, z veliko železa......

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Po Feb 20, 2012 8:08 pm

takšna varianta

Slika
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Po Feb 20, 2012 11:37 pm

Hvala za odgovore ... iz njih zastopim, da se tudi s takšnim cepilcem da normalno pripravit drva za privat rabo oz. parkrat na leto.

Za profi gozdarstvo pa zastopim, da se potrebuje profi orodje.

Izdelava v lastni režiji pa ne pride v poštev ... dela je dovolj tudi brez tega ... pa cilinder, kakšen ventil, pumpa in xy kg železja tudi stane nekaj ... kje je šele delo in popravljanje lasntih napak (kljub temu, da bi se primeren cilinder in pumpa celo našla na zalogi med rezervnimi deli za dvigala - samo to je za drug namen in naj za ta namet tudi ostane na skladišču).

Se pravi rabim zbrskat samo še kakšno "ugodno" ponudbo za ca. 10t cepilc in akcija.

lp
Mamut
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 21, 2012 12:19 am

Dokler narezano bukovino pripeljejo na dom za 50 ojrov kubik, še ne razmišljam o cepilcu.
Imam pa mamuta mal na sumu, da raziskuje trg in bo kmalu nov artikel v njegovi trgovini.....4x4 cepilnik.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Feb 21, 2012 12:46 am

za 50 ojrov si bukovino tukaj lahko naslikaš.
pa ni fora v denarju ... ampak v tem, da smo za bajto pospravili en kup dreves in mi srce ne da, da bi to kar dal nekam.

ko pa to pospravim me pa že dve leti čaka v gmajni zapuščina prejšnjega lastnika ... katera je za spucat ... samo za rekreacijo na roke je vsega skupaj močno preveč.

skratka kar nekaj hobi gozdarstva ... nekaj ga je že bilo, večina je pa še ostala.

raziskava trga ... če cepiš 4x4 dobiš 2x2x2x2 ... še nimam ideje zakaj bi blo to dobr.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 21, 2012 1:09 am

mamut napisal/-a:... če cepiš 4x4 dobiš 2x2x2x2 ... še nimam ideje zakaj bi blo to dobr.


:lol: :nazdravljamo:

Če je situacija taka pol odpri na forumu temo: mamut išče cepilca.
Prispevkov in jamranja bo še pa još, cepcev namest cepilnikov en kup, prišli bomo pa eni štirje in zadevo pospravili in nacepili. Gajba pira, vsakemu kajla kruha, 250g zaseke in pol suhe klobase, je pa scepljeno in pospravljeno.
Ceneje k cepilc :wink: če ne misliš ravno drva prodajat.....

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Feb 21, 2012 7:23 am

Mamut, pri nas režemo hlodovino na 33cm in potem te obroče domov pripeljemo, pa pustimo kake 2 do 3 mesece zunaj na soncu. Po tem času poleti razpokajo do te mere, da s sekiro gor udariš pa sam razpade. Je malo več dela, ampak ...

Alien - tržna niša zate - kamionček in po 50 evrov kupiš na jesenicah pa za 60 do 65 prodaš v ljubljani. Tukaj namreč dobiš najcenejše v bauhausu za 78 evrov, kmetje imajo že 80 in več za meter. Se najde kakšen cenejši, pa ima slab les, ponavadi moker in prhek, ker je že nekaj let stal zunaj na dežju in snegu.
Pred EUR sem bil SIT!

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » To Feb 21, 2012 8:47 am

Nebbivedu kaj te spet oslarije kvasiš cccccc
bukovina se je se pa se bo sveža cepila ne da jo daš na sonce da se zapari te sploh je nemorš narazen dobi e je je je svašta pička rodi samo para neče :ah_seveda: :ah_seveda:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Feb 21, 2012 9:25 am

cero napisal/-a:Nebbivedu kaj te spet oslarije kvasiš cccccc
bukovina se je se pa se bo sveža cepila ne da jo daš na sonce da se zapari te sploh je nemorš narazen dobi e je je je svašta pička rodi samo para neče :ah_seveda: :ah_seveda:


To delam že vsaj 15 let na ta način, pa do sedaj še ni bilo problemov, da nebi šlo narazen s temle.
Slika
Pred EUR sem bil SIT!

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » To Feb 21, 2012 12:00 pm

jest pa tukaj jemljem in pripeljejo na dom za to ceno ...jemljem bukove brikete pripelje majster z kamjonom z rampo jaz samo zalavfam toyoto (viličarja žal) in si dvignem vse skup v prvo nadstropje in to je to.

http://www.zatopeldom.com/drva/bukev 1 paleta ko jih lepo zložiš je 2 metra..
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost