loto in sanje

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

loto in sanje

OdgovorNapisal/-a OrangePower » So Feb 04, 2012 5:40 pm

Pred kratkim smo dobili v slo novega miljonarja, krivec - loto listek.

Sicer sam ga ne igram, se mi pa včasih v glavi zavrtijo kakšne želje :lol:

Kaj si bi privoščili če bi zadeli?
Pred tem je veliko realnih stvari ampak za dušo bi pa imel kaj takega:

http://www.youtube.com/watch?v=c0oPdYOkd_Q&feature=list_related&playnext=1&list=SP97CB4F519D9FDA23

Kaj pa vi? :lol:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Feb 05, 2012 9:20 am

Jaz bom pa (sicer moram prej srečko kupiti) legalni OR poligon naredil in potem gledal junake, ki se iz bližnje in dalnje okolice s svojimi mrcinami izživljajo. Raznoraznimi.
Dobro jutro!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Ne Feb 05, 2012 10:43 am

jest bom pa POČEK kupil pa ene dva caterpilarja za luknje delat pa en velik hangar postavu pa mamuta pa marolta notr naselu ........pa ....pa .....sam ko je na koncu zmeraj ČE
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Feb 05, 2012 11:23 am

ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Ne Feb 05, 2012 1:22 pm




ja to bi imeli pa v uni hali zraven..... :D :D :D :D :D
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Ne Feb 05, 2012 3:10 pm

Zapel bi si: Slovenija, adijo, pa zdrava ostani, Avstralija prihajam, tam bi se vsaj lahko vozil :veselo_za_volanom:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 06, 2012 3:22 pm

fonza, zelo se strinjam s teboj.

Miran, tvoja želja sploh ni optimistična ampak skoraj utopija. Daj probaj povprašat kaj vse rabiš za legalen poligon na katerem bi lahko izvajal recimo off road tekme.
:lol:
Meni namreč v treh letih še ni uspelo priti do konca. Jasno je le nekaj, da je to mision imposibile. Najbolj bi bilo da enostavno rečejo, da to ni mogoče in pika. Tako pa, niti njim ni jasno kako pa kaj, so pa pogoji taki da no way....no, če nimaš stricev iz ozadja. Če jih imaš pol bi verjetno šlo, vendar je potem drug problem, to, da se ne splača s tem zajebavat.
Seveda pa na senčni strani karavank zadeva špila in ni panike, tudi v visokogorju in hosti prvega razreda v sklopu turistične kmetije. Stane pa 500 ojrov na leto, ki jih plačaš cesarju. No, če je grunt tvoj.
Za občasne izvedbe na degradiranem zemljišču v privatni lasti, pa je dobit dovoljenja šala mala.

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Po Feb 06, 2012 4:05 pm

Alien, če si si prebral moj komentar v rubriki: Zanimivi 4x4 projekti (Ja, so mel dobre avtke, so se vozil po naravi, so se vozil po cestah brez tablic . Sanjajte), sploh pa če si oddajo gledal, je škoda kaj razpravljati, spet pa nam bodo podražil gorivo, še dober, da nam ne zaračunajo snega k naletuje, ta je vsaj zaenkrat zastonj. Opa, vsaj zaenkrat je nekoč reku Jonas:)
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 06, 2012 4:27 pm

Prebral, prebral....in se tudi s tistim zelo strinjam....
Zakaj bi proti vetru scal in imel poscane čevlje. Rajši po poti najmanjšega odpora, avstralija ali nova zelandija (kanada je premrzla). Edina sprememba bi bila, da bi hodil z glavo navzdol in namest kinderjajčka gonil tojoto 80.....vse ostalo, itak po poti najmanjšega odpora.
S tem denarjem, ki je bil za zadnji loto si lahko najbolj tumpast, pa ne moreš zajebat, je že od obresti 10K na mesec.
No, če nisi ravno butelj kot tisti mulo, ki je zadel miljon, po treh letih pa nima nič več in telefone prodaja.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 06, 2012 6:01 pm

Strogo po statistični zananosti je še vedno več možnosti za legalizacijo OR poligona kot pa da jaz zadenem 4 mio € na loteriji.
Sploh pa, a je res tako nemogoče? Ali samo jokamo? Saj poligon na Vranskem je. Pa v Logatcu tudi. Bo Marolt sicer vedel kaj več povedati, a če bi hoteli (ali pa denar imeli), bi tudi 4x4 poligon zagnali. Po mojem se jim ne izplača.
Nenazadnje imamo tudi neke predpise o obveznem dodatnem usposabljanju mladih šoferjev. Na poligonu. Iz Obale jih vozijo v Zagreb :shock: :shock: :shock:
Ko bodo mladi še zaradi tega malo podemonstrirali in kakšno jajce kakšnemu državnemu parazitu višje kaste v glavo zagnali, se bo tudi na tem področju mogoče kaj spremenilo.
A najprej bo treba spet srečko kupiti. Jaz jih kupujem le takrat, kadar je nagradni sklad iznad 3 mio €.
L zasanjan P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Po Feb 06, 2012 9:20 pm

sej je tudi vsaka motocross proga poligon....
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 06, 2012 9:32 pm

Probaj jo narest legalno.....boš videl. Še tiste stare bi najraje vse ukinili, in tudi jih, eno po eno.

miran napisal/-a:Strogo po statistični zananosti je še vedno več možnosti za legalizacijo OR poligona kot pa da jaz zadenem 4 mio € na loteriji.

Dobra :lol:

Jaz sem napisal za TEKME. Poligon varne vožnje ali testni poligon ni problem, tudi ni čist izi ampak ni tak hudo. Po novem zakonu naj bi bilo to mal lažje.
Problem je čim omeniš kakršnekoli tekme, ker to takoj spremenijo v dirkališče in ni več poligon. In potem ugotoviš da sploh ni nekih predpisov in si seveda tolmačijo po svoje. Pol pa sledi, pridete čez 14 dni, bomo vse imeli...............in tako...................po nekaj mesecih, še vedno: pridite čez 14 dni.......prišli smo do tega da je v celoti potrebno zaščititi pred iztekanjem olja, za stezo je potrebno gradbeno dovoljenje :shock:
Ma da ne naštevam.......uglavnem niti sami ne vedo nič o tem.
Jasno je le eno, no way......

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Po Feb 06, 2012 10:08 pm

TRCO1 napisal/-a:sej je tudi vsaka motocross proga poligon....

... in koliko jaz vem, nobena ni legalna. :?

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Po Feb 06, 2012 11:37 pm

to pa nebo deržalo da so nelegalne vse :ne_ne_ne: :ne_ne_ne:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 07, 2012 2:30 am

eh cero zdaj ga pa lomiš.......ni je legalne proge ne za motokros ne za avtokros, če gledamo po črki zakona danes.
Problem je v tem, da se pri nas menjajo zakoni z vsako vlado. Tudi v avstriji recimo ni mogoče narest tega, kar se je dalo včasih. Vendar je razlika, tisto kar si registriral včasih velja še danes, klub temu da je zakon drugačen. Zato lahko v avstriji tudi fajčiš v gostilni, pri nas pa ne.
Če je marija terezija nekaj rekla pol to drži.
Tako kot velja na sodišču, da je ob spremembi zakona veljaven tisti zakon, ki je bolj ugoden za obtoženca v času storitve kaznivega dejanja, bi moral veljati za vse.
Veš kako pri nas sprejemajo zakone, te ki se nas tičejo.
Kvazi okoljevarstvene organizacije (ustanovljene z namenom da poberejo solde) plačuje država (MI), iz proračuna. Za lani je, ne me držat za besedo, MOP potalal 800K€ denarja okoljevarstvenim organizacijam. Te so itak njihove, mal zgage delajo, mal pišejo po netu, mal talajo rdeče kartone terencem po lajbahu. Važno da se vidi, da nekaj delajo in da opravičujejo svoj obstoj.
Ko je treba nek zakon sprejet jim tisti z MOPa itak povedo kaj storiti in kaj predlagati (če ne naslednje leto ne bo soldov) oni dajo kvocient X2 ali več....pol pa na MOPu to kao zanjšajo na pol in dajo v parlament. Itak ne eni ne drugi nimajo pojma zakaj se gre, imajo pa argumente, črno na belem od okoljevarstvenih organizacij. In od lovcev seveda, oni bi itak vse zaprli da lahko raubšicajo brez prič. So pa močan lobi jebat ga.....
Niti gozdno gospdarstvo in policija, ki so sešteli 2 in 2 in vedo da tako ne gre, ne morejo nič. Kaj šele mi. Itak imajo birokrati na MOPu škarje in platno v svojih rokah. Nima to veze da pojma nimajo zakaj so tam, važno je da fajn plačo vlečejo za to ker poker online igrajo 7 ur na šihtu. Eno uro pa prazno slamo mlatiju, če ravno ni koga da ga jebejo v glavo.
Za nato poligon na počku ali pa ACTO sprejet ni problem, za nas domorodce itak nima veze.
Tako da je to začaran krog. Nihče nas ne jebe, do naslednje vojne. Pol nam bodo pa spet terence pobrali, ker tuaregi, hamerji in patrije ne bodo kaj prida, ker bodo kar naenkrat ugotovili da pri nas ni puščave in da so bukve in smreke v napoto.
Lp Franci ima zelo prav, who the fuck is alice, Avstr(al)ija zakon.
sam še sedmica mi manjka :lol:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Feb 07, 2012 10:48 am

Nekaj od tega drži ... ojoj, kam smo zabluzili od tako lepe teme... a dajmo roko na srce in priznajmo: koliko pa nas je? Malo, skoraj nič! Jočemo, stočemo, za šanki pametujemo, a že ko je treba izkoristiti ponujeno možnost, da damo pripombe na predlog zakona -> NULA!!
In še enkrat roko na srce: ko postanemo malo bolj "korajžni", nas mine vse in najraje se zapodimo v kakšen lep breg ali hosto. Voda na mlin za vse tiste, ki nas "ne razumejo".
Na prejšnjem Boltezu nas je nagovoril sam minister za obrambo. Kaj smo potem kdaj pristopili k njemu, ga malo pocukali za brado in predlagali kaj pametnega? In ga poizkušali vklopiti v naše želje. Dvomim. Mogoče bo pa na tokratnem Marolt&Boltez-u spet prilika. Pa še novo vodstvo ORZS bi se lahko izkazalo. A se bo?
Najlažje je sanjati o sedmici na loteriji. In lahko obljubiš vse živo, saj zadel tako ne boš. Ni šans!
LotoženP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Feb 09, 2012 1:46 am

miran napisal/-a:Najlažje je sanjati o sedmici na loteriji.


Res je :wink:
Vem, da se sliši kot teorija zarote, vendar drži. Komu se tala denar se najde na netu, zakaj se porabi, pa nič več. Izgine kot prdec v vetrovnem jutru. Osebne povezave med tistimi, ki denar na MOP delijo, in tistimi, ki ga dobijo, pa ni teško najti.
Seveda pa ne gre vseh metati v isti koš. Precej je tudi takih katerim se dejansko gre za okolje. Iščite jih med tistimi, ki dobijo najmanj sredstev od MOP, ali pa jih sploh ni na spisku.
Koneckoncev se vsak lahko prijavi na razpis, vsako leto ga objavijo. Poizkusite, statistično imate več možnosti, kot zadeti sedmico na lotu. V končni fazi smo tudi mi ljubitelji naravnega okolja.
Tudi lovcem ne zamerim, če bi bil jaz v zeleni bratovščini bi se tudi trudil za svoj interes. Če ne, pa ne bi bil pripadnik neke interesne skupnosti, mar ne.

Kako je že nekdo nekoč rekel? Danes je dan za sanje, ju3 je nov dan.....
Niso pa rekli, kdaj bo ta ju3.

Bemumast, Miran.......kaj ti res verjameš, da so vsi na tem svetu pošteni kakor ti....
In da zakjlučim v prazničnem duhu:

O Vrba! srečna, draga vas domača,
kjer hiša mojega stoji očeta;
de b' uka žeja me iz tvojga svéta
speljala ne bila, goljfiva kača!

Ne vedel bi, kako se v strup prebrača
vse, kar srce si sladkega obeta;
mi ne bila bi vera v sebe vzeta,
ne bil viharjov nótranjih b' igrača!

Zvestó srce in delavno ročico
za doto, ki je nima miljonarka,
bi bil dobil z izvoljeno devico;

mi mirno plavala bi moja barka,
pred ognjam dom, pred točo mi pšenico
bi bližnji sosed vároval - svet' Marka.

Zame in Fonzo gre pa takole:

O, Vrba, happy village, my old home -
My father's cottage stands there to this day.
The lure of learning beckoned me away.
Its serpent wiles enticing me to roam,
Else had I never known that heart's joy,
Sweet promise, could become a poisoned draught,
Not known myself of self-belief bereft,
Tossed in internal tempests like a toy.
A dowry riches never could surpass,
A faithful heart, a hand that's made for work,
Would have come with a chosen country lass
Serenely onward would have sailed my bark,
My house from fire, my corn from hailstorm loss
Safeguarded by my neighbour near, Sain Mark.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov