Kaj je narobe z mojim avtom????

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

Kaj je narobe z mojim avtom????

OdgovorNapisal/-a robinzon » So Nov 12, 2011 8:10 pm

Zjutraj se zbudim, temperatura 4 stopinje pod lediščem, grem v avto in vžgem.
Avto kresne v prvem vrtljaju štarterja, motor takoj steče gladko, ne kiha, ne kašlja, ne kadi....
Premik iz dvorišča.... Ponavadi v klanec rajši prestavim v drugo prestavo, da se motor ne muči, danes tretja prestava potegne kot za šalo....

Čez kakšen teden ko porabim Tunizijsko nafto in začnem tankat našo gnojnico bo pa spet stara pesem. Zjutraj zvok motorja, da srce boli, šteješ vsak vbrizg dize, motor kašlja....

Mati mila v kakšni državi mi živimo, da nas vsak lopov nategne!

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » So Nov 12, 2011 10:03 pm

Dodaj Patrolex ;)

Slika

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Nov 12, 2011 10:07 pm

Ah daj no daj...
Si slišal mene da se kaj pritožujem?
Po tuniziji ves čas za sabo privezanega patrola.
Če ne tvojega, pa Zokitovega....
Pridem domov, čez dva dni se namenim v gozd, speljem z dvorišča...
POK. odoh prvi diferencijal po gobe... In sedaj imam RWD defa... spet.

p.s. pozabil si povedat da si tankal "ta slabo" tunizijsko nafto..
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Nov 12, 2011 11:22 pm

Kolikokrat si pa ti že bil pred to potjo v Tunizijo dlje kot do Ponte rossa?
In malo razlaufal avto in pokuril saje v njem?
Tunizijski dateljni so zanesljivo najboljši na svetu. Pa še kaj mogoče. A nafta ... daj, daj skuliraj se malo :twisted:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Nov 12, 2011 11:27 pm

Ha ha ha... Pubeci, verjemite Miranu, on ve kaj govori, ker iz njega govorijo izkušnje! Tudi tisto o dateljnih. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Ne Nov 13, 2011 11:30 am

Po mojih izkušnjah pomaga če v poln tank vliješ ene 2deci enga mal boljšega dvotaktola (stihl, huskvarna). Motor lepše vžiga in bolj mirno teče. Baje naj bi bla naša nafta "presuha".
Probaj.

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Ne Nov 13, 2011 8:46 pm

dvotaktol se pozna pri tišjem delovanju motorja in mirnejšem teku.
na porabo in zmogljivost pa nima vpliva.
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

Re: Kaj je narobe z mojim avtom????

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Nov 14, 2011 12:40 pm

robinzon napisal/-a:Zjutraj se zbudim, temperatura 4 stopinje pod lediščem, grem v avto in vžgem.
Avto kresne v prvem vrtljaju štarterja, motor takoj steče gladko, ne kiha, ne kašlja, ne kadi....
Premik iz dvorišča.... Ponavadi v klanec rajši prestavim v drugo prestavo, da se motor ne muči, danes tretja prestava potegne kot za šalo....

Čez kakšen teden ko porabim Tunizijsko nafto in začnem tankat našo gnojnico bo pa spet stara pesem. Zjutraj zvok motorja, da srce boli, šteješ vsak vbrizg dize, motor kašlja....

Mati mila v kakšni državi mi živimo, da nas vsak lopov nategne!


A si mislil na tiste kante svinjarije, ki si jih od doma vozil?? Jaz z tistim tramovje mažem, da noter ne pridejo črvi! NAFTO tankaj, ne pa vse kar ti pride pod roke. :lol: V Tuniziji si vsaj nafto noter dal, ni važno kako, a bila je nafta. :lol:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Nov 14, 2011 12:43 pm

Picpoki napisal/-a:Ah daj no daj...
Si slišal mene da se kaj pritožujem?
Po tuniziji ves čas za sabo privezanega patrola.
Če ne tvojega, pa Zokitovega....
Pridem domov, čez dva dni se namenim v gozd, speljem z dvorišča...
POK. odoh prvi diferencijal po gobe... In sedaj imam RWD defa... spet.

p.s. pozabil si povedat da si tankal "ta slabo" tunizijsko nafto..


A na prednočno reševanje si pa pozabil??? :D Res je vozilo ti je za LR super odlično šlo, še posebno z tistimi gumami-salamoreznice, guma mora biti pač taka, da jo motor lahko komot vrti in angleži so to že pogruntali, saj so se dost vozili po tistih predelih, so pa tudi ugotovili, da morajo biti rezervni deli poceni in dostopni. Bodi vesel, da ti je doma to ratalo :wink:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Nov 14, 2011 1:05 pm

No ja, glede na to da imam za seboj 15 let profi šoferaja doma in v tujini, da sem v življenju pretol in porabil kar nekaj nafte, verjemi, da prepoznam nafto po par prevoženih kilometrih.
Trafo olja in pomfri olja ne štejem.
Tankam na Petrolu in Molu. Petrol je pod rangom dobre nafte, Mol je za slovenske razmere skoraj biser. Libijska nafta jih prekaša podolgem in počez.
Tud tista pripomba od Mirana je neumestna. V dobrih treh mesecih kar imam tega patrola sem naredil z njim 24 k kilometrov. Na dolgih in na kratkih razdaljah. Motrorju dam tisto kar mu pripada in ga ne šparam. Tako, da o kakšnih sajah jaz ne bi sanjal.

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Po Nov 14, 2011 1:12 pm

miran napisal/-a:
Tunizijski dateljni so zanesljivo najboljši na svetu. Miran


Ja pa še tu moraš biti previden...mislim pri dateljnih. :D

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Nov 14, 2011 1:33 pm

da še jaz napišem nekaj o teh dateljnih: so v redu, tudi tisti iz Bama v Iranu so v redu - za vse pa velja, da so najboljši, hm hm... važno, da so dobri :D
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » Po Nov 14, 2011 4:30 pm

Bom še jaz nekaj o dateljnih: "tmr" po arabsko. Poznam iračana, ki mi je rekel, da jih imajo kar nekaj sort... in so zelo izbirčni pri nakupu. Kolikor sem zasledil imajo fajn izbiro v Lj. na tržnici BTC znotraj v trgovini, kjer prodajajo tudi razne oreščke - tisti "ta mastni" so fajn. Zanimivo je tudi kako jih v Nefti ali na Chot el Jerid v Tuniziji pakirajo in selekcionirajo :roll: ...
Sicer pa zakaj nam je fajn ko jih jemo: pretvorijo se direkt v serotonin, kar vpliva na počutje in deluje tudi antidepresivno - pa tudi pomaga zvečer zaspat. Ali pa kak dateljnev med ali sirup iz Sirije - mmm! Vam malo kar zavidam, da ste bili v puščavi, ko se mi tukaj gremo "žabarsko meglo"! :wink:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Nov 14, 2011 8:44 pm

Niti slučajno niso vsi dateljni enako dobri! Nasprotni, nekateri so zanič! Še zlasti pakirani! Upam, da ste bili "tunizijci" pri dateljnih malo bolj natančni in kritični, kot pri nafti. Domnevam pa, da ste bili doli prezgodaj in da svežih dateljnov (v rinfuzi) tam na tržnici v Douzu niste dočakali. Ponavadi je bila sezona novembra. In datelj, ki je bil isti dan obran s palme, je miljonkrat boljši kot katerikoli embaliran. Pa naj piše na škatli karkoli hoče. In šele po sprehodu med štanti na tržnici in preizkušanjem različnih svežih datelnov okusiš, da vrsta Deglet Nour upravičeno slovi po celem svetu. In da so predvsem zaradi teh dateljnov (no ja, pa tudi zaradi nafte in plina) tunizijci in alžirci skoraj na bojni nogi.

BTW Robinzon: ne mi nakladati o izkušnjah. Jaz sem se po Afriki vozil, ko se tvoja dva ta stara verjetno še poznala nista. :wink:
LletosbrezsvežihdateljnovP Miran

PS: kako se pa sploh pravilno slovensko napiše in sklanja ta slastni sadež??
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Po Nov 14, 2011 10:23 pm

V slo pravopisu piše :datelj.

So jih v začetku novembra že začeli obirati in se strinjam z Miranom, da je datelj s palme milijonkrat boljši kot datelj iz trgovine.Mi smo letos poizkusili neko drugo sorto in moram povedati da so bili še bolj okusni od prstov svetlobe -Deglet Nour, žal pa niso dolgo obstojni.
Glede dateljnov še tale anekdota:smo bili lansko leto v Tozeurju in jaz pokažem čuvaju, naše datlje /kupljeni v SLO/, ki so bili prav tako iz Tozeurja.Ko jih je pogledal je dejal, da so to datlji 4 oz.5 kvalitete in da so zanič.Drugo jutro nam je prinesel sveže datlje.
Tisto o Tunizijcih in Alžircih, pa so menda zakuhali Francozi.Oni so namreč kvalitetne tunizijske datlje prodajali kot alžirske in ta zamera je stara sigurno več kot 100 let.
Je pa datelj v kombinaciji s kvalitetnim olivnim oljem iz Sfaxa prav dobra stvar.

Skoraj bi pozabil, granatna jabolka imajo tudi čudovita, posebno tam okoli Maretha.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 0 gostov