Aksa-cheroke,patrol-Nosilnost?

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
jurecek
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr Apr 18, 2007 9:47 pm
Kraj: Tmin

Aksa-cheroke,patrol-Nosilnost?

OdgovorNapisal/-a jurecek » Po Okt 24, 2011 1:42 pm

Imam eno nič kaj pogosto vprašanje,čez zimo imam namen izdelati pogonsko prikolico za TV-ja,skupna nosilnost bi bila okrog 4 tone,me pa zanima ali je aksa od kakšnega Patrola,cheroke-ja ali kaj podobnega dovolj močna da bi zdržala tako težo.
Imam tudi varjanto akso od manjše Zastave ampak pride v širino preveč,krajšat pa osovino variti se mi pa nezdi glih najbolj.

LP
Rekli so mi da tam nimajo poti,ko sem prišel jaz tam sem jih videl na tisoče. OFFROAD JE ZAKON!!!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Po Okt 24, 2011 3:43 pm

Za TV prikolico lahko vzameš podvozje od tamčka T35 oz. T50, zadnji premi odmontiraš dif ter odstaniš polosovine ter zmontiraš. Širino si tako lahko nastaviš na pravo. Nosilnost take prikolice bo pa dovolj velika za TV oz. še preveč - preverjeno.

Če pa želiš imeti gnano tudi prikolico preko diferenciala, potem ti pa pride v poštev predelava platišč, da vse skupaj ne bi bilo preširoko. V tem primeru verjetno odpade izvedba z dvojnimi gumami.

Je pa seveda tudi varianta zadnja toga prema od kakega terenca, ki pa bi jo verjetno moral primerno ojačat.

Uporabniški avatar
jurecek
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr Apr 18, 2007 9:47 pm
Kraj: Tmin

OdgovorNapisal/-a jurecek » Po Okt 24, 2011 4:19 pm

Hvala za odgovor,prikolica bo pa pogonska.
Rekli so mi da tam nimajo poti,ko sem prišel jaz tam sem jih videl na tisoče. OFFROAD JE ZAKON!!!

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Po Okt 24, 2011 8:23 pm

jurecek napisal/-a:Hvala za odgovor,prikolica bo pa pogonska.

Sosed ima eno podvozje od zastave s pogonsko akso, ga bom mal povprašal?
LP by Jereb

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Po Okt 31, 2011 7:03 pm

Roko na srce za TV ti misliš pripet prikolico ki bo 4t vozila. Premali traktorček- prelahek in premalo moči. A TV ima možnost pogona kardana preko koles?
Pri pogonu boš moral fajn pazit da ujameš hitrost pogonov traktorja in prikolice.

LP Matjaž
nikoli ne reci nikoli


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta