iščem nasvet-ni 4x4

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

iščem nasvet-ni 4x4

OdgovorNapisal/-a Mihevc » Sr Sep 07, 2011 7:09 pm

Moja je prodala osebni avto.Kupec je bil seznanjen s napako vstrajnika,katerega sem mu pri prodaji avta tudi dal zraven(novega)!
Ker je sklepal,da obstaja še kaka napaka,je znižal kupnino iz 5800ena 5200e.Zraven je zahteval še zimske gume na platiščih in jih dobil!
Midva sva se s tem strinjala saj trenutno zaradi financ nisva bila zmožna za popravilo!
Z vsem se je kupec strinjal in celo pred prepisom opravil tehnič.pregled in ga kasneje registreral.
Avto si je dvakrat pozorno ogledal.Dana mu je bila celo možnost preizkusa vozila.
Ko je peljal avto na servis pa so ogotovili,da ostaja še napaka na dizah.Zatrjuje da jih je potrebno menjat in da avto ni primeren za oporabo!
Sedaj grozi njegov odvetnik,in zatrjuje ,da novi lastnik zahteva nazaj celotno kupnino z vsemi stroški vred.
Na kupno prodajni pogodbi,pa smo zapisali ,da se prodaja kot videno kupljeno-ravno zato ker je za manj dobil več in je zaterjeval da se strinja in podpisal!

Kako se lahko stvar konča???Saj želi ovelavljat to kot stvarno napako,katera pa izpodbija;videno -kupljeno???

lp.

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Sr Sep 07, 2011 8:43 pm


dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Sr Sep 07, 2011 10:25 pm

Ja pa ti tudi nisi mogel vedeti za to napako, če je stvarna. Če je avto deloval in med provo ni sam tega ugotovil..... Po kolkem času pa se je odkrila ta napaka?
Vse skupaj mi diši, kot da je vse to načrtovano,zgleda da je to nov način sleparjenja ljudi,in kdor se ustraši je na hitro ob denar.
Bi se splačalo posvetovat z nekom iz te stroke in jit do konca,da ga z........
Če bi bili vsi kupci taki, kaj bi se pol prodalo...nič
Pomojem da te ne more zje..., morda da mu plačaš popravilo ma da bi mu poravnal vse, to pa skoraj ne verjemem

PS: Dobro reši


lp

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Sep 08, 2011 3:19 am

Kot fizična oseba nisi odgovoren po zakonu o stvarnih napakah. Oziroma si ampak le pod pogojem da si vedel za napako in jo zamolčal. Kar pa je nemogoče dokazati. Pravna oseba pa je odgovorna, zato pa mutivode odpirajo nove in nove firme za prodajo rabljenih avtomobilov.
Fizična oseba bi bila odgovorna le v primeru namerne prevare, recimo vračanje km, ponarejena servisna ali pa da je bil avto karaboliran prodajalec je pa to zamolčal. Vendar je tudi tukaj treba dokazati namero. Poleg tega je v danem primeru treba še dokazati ali gre za okvaro ali obrabo, tudi to ni isto.
Načeloma videno-kupljeno velja če je prodajalec fizična oseba.
Kako naj recimo 80 letna stara mama ki prodaja avto ve da je ali še bo nekaj narobe z njim. Ne more vedet niti ni tega dolžna vedet tudi če je stara mama avtomehanik po poklicu.

Če si dobil pismeno obvestilo odgovori nanj tako kot si napisal tukaj. Posebaj poudari da je bil pred prepisom celo opravljen tehnični pregled!! Ne klobasaj preveč ampak napiši kratko in jasno brez odvečnih besed. Pošlji priporočeno in shrani kopijo dopisa.
Vkolikor ti bodo še naprej težili in se ne znaš sam ubranit drhali se pa posvetuj z odvetnikom, sam pomoje bo mir. Verjetno gre za poiskus, če rata rata.

Da boš bolj mirno spal primer z okrajnega sodišča na Jesenicah:

Kupec je kupil rabljen avto od fizične osebe. Plačal ni v celoti in bi moral del kupnine poravnati čez en mesec. V tem času je šel motor rakom žvižgat in kupec ni hotel poravnati ostalega dela kupnine prodajalec pa ni hotel vzeti avta nazaj. Prodajalec ga je tožil in kupec je po treh letih zelo drago plačal preostali del dolga.
Pri naših sodiščih v naši banana republiki sicer nikoli ne veš ampak pravno formalno te lahko v danem primeru potegnejo za one. Več od tega kupec ne more iztržit.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Če Sep 08, 2011 8:55 am

se strinjam z Alienom.
Če je vse tako kot si napisal in če ni njegov odvetnik Čeferin, pol ni take panike... :)

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » Če Sep 08, 2011 9:59 am

Take "tožbe" delujejo itak na ustrahovanju, na sodišču pa štejejo dokazi.
Če mu ne popustiš v smislu klin se s klinom zbija, boš na koncu dobil.
Boljše dat malo več za odvetnika, saj igra vlogo tudi kdo te zastopa.
Tudi mene so že vlekli na sodišče, pa so bili dokazi v moj prid.

Ti želim vso srečo!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Sep 08, 2011 12:37 pm

UPRAVNIK!!
Sploh ni pomembno če se strinjam ali ne, take stvari ne sodijo na javni forum!
Banaj!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

OdgovorNapisal/-a Mihevc » Če Sep 08, 2011 1:08 pm

miran-Sem malo prelistav strani:razno!!!
Tudi tvoje objavljene stvari,kot so sds špice,ježki ....????

Jaz se v tvoje nisem spotikal!Zato sem tudi napisal da ni 4x4,da odvrnem kakega,ki išče dlako v jajcu!!

Iščem le nasvete za težave ki jih imam.In verjamem,da marsikdo rad pomaga in svetuje tudi na tem forumu!
Zato se vsem zahvaljujem za dane informacije!!

Pa brez zamere-miran!

lp.

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Če Sep 08, 2011 4:47 pm

Kr tak se bom malo spotaknil ob napisane vrstice, kogar moti pa samo delit- briši... tako kot je kolega napisal, mogoče pa komu pomaga. saj forum ni namenjen samo 4x4 ampak ( mislim) istomislečim. Ob registraciji vsaj ni pogoj lastnik vozila 4x4...in bla bla bla....

moje (preverjeno) mnenje - Odvetniki so prodane duše katere napišejo to kar jim plačnik njihove storitve pove... če imajo prav ni pomembno ker bodo itak na vsak način plačani...
stvarne napake ( kot bi naj navajal njihov odvetnik) so napake katerih ti nisi imel možnost opazit si pa dal možnost novemu kupcu, da se sam odloči za diagnostika oz servis , v kolikor pa se je napačno odločil pri izbiri pa se naj obrne na tistega, ki mu je pregledal vozilo in mu je predvidevam napačno svetoval.

prekrite napake--med njih uvrščamo napake ( kolegi so ti že super opisali jaz pa ti pišem zato, da se ti zbistri spomin, če je kaj v tej smeri)
zaradi katerih si npr. obiskal kakšen servis. da imaš na vozilu tovrstno okvaro- težavo , ker pa popravilo stane preveč cekinov si se raje odločil za prodajo.

Torej odloči se kako je bilo. Če nikjer ni zabeleženo kot delovni nalog za tvoj obisk na servisu , te lahko ta odvetnik samo potegne za k.... , ker si ti( po tvojih navedbah) dal ob prodaji vse karte na mizo...

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Sep 08, 2011 5:57 pm

moja.malenkost napisal/-a: moje (preverjeno) mnenje - Odvetniki so prodane duše katere napišejo to kar jim plačnik njihove storitve pove... če imajo prav ni pomembno ker bodo itak na vsak način plačani...


lahko zaupaš kaj si ti po poklicu? ko pa že o tem, mi lepo prosim povej za top 5 poštenih poklicev. hvala.

ostalim pa sorry za off topic.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Sep 08, 2011 8:48 pm

Saj nisem rekel naj briše temo: briše naj poziv k nasilnem reševanju sporov. In to je samo en prispevek in ne cela tema. A naj ga še citiram, ali kaj? :evil:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Če Sep 08, 2011 10:33 pm

Hm , poklic avtomehanik..... kaj delam ? ni pomemno kar pa se poštenega poklica tiče??? bom napisal raje, da so vsi častni za katere obstajajo neka pravila oz predpisi. V kolikor se ravnamo po njih so pošteni poklici nevem zakaj pa nam bolj ugajajo luknje v predpisih??? oz zakaj nam bolj paše kršenje predpisov oz zakonov. Želimo si nekaj kar nam ne pripada in gledamo kako bi kdo koga lahko nat.... ???? fauš smo če ima sosed nov avto, zakaj moj avto ne bi imel več PS kot tvoj... zakaj ne bi dobil zraven kg kruha še žemljo? če plačam samo kruh jebemo človeka ki nekaj prodaja da ima previsoko ceno čeprav nismo niti potencialni kupec .... smo že daleč od teme.. človek rabi nasvet in ga razumem.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Jan 10, 2012 11:09 am

Evo jaz imam tudi neko smotano situacijo


Ogledal sem si avto v okvari. Okvara boš pumpe.
za avto sem položil aro in ga še isti dan odpeljal.

Napisala sva papir (kupec, prodajalec, kupnina, ara, blabla.), ter se oba s prodajalcam podpisala.

Preostali del kupnine sem mu nakazal v dogovorjenem roku, kar dokazuje odrezek položnice.

Zakomplicira se sedaj ko mi lastnik noče izročiti prometnega dovoljenja ter opraviti prepisa. Že 4 mesece se zgovarja na službeno odsotnost....
(imam še celo njegove tablice)


V avto sem v tem času že vložil nekaj denarja in odkril še nekaj napak na motorju za katere pa ne morem trditi da prodajalec ve(potrgalo je ventile in to bilo celo popravljano, ne vem pa če pri njemu...)



Torej na koga se obrnem? Policija? Sodišče?

tenk ju.
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Jan 10, 2012 11:39 am

:shit_happens:

Jaz bi probal prvo izvedet kdo je ta model (prodajalec), kje spi, s čim se ukvarja in v kakšnih krogih se giblje.
Potem bi menda že vedel kje in kako ga požgačkat :wink:

Seveda bi probal prvo zlepega in mu dal vedet, kaj vse vem o njemu (ponavadi fora vžge), če pa ne zaleže, bi prešaltal na kak plan "B" 8)
And on the 8th day God created Land Rover

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » To Jan 10, 2012 1:58 pm

glede vrnitve kupnine itd se ti lahko samo zaleti v r.. ! Lahko pa zmeče še eno tako vsoto denarja odvetnikom, ampak dosegel ne bo nič. Preverjeno.

Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

OdgovorNapisal/-a Mihevc » To Jan 10, 2012 3:56 pm

Najbolje da obereš plan B!!!!
Sodno:(volk od lakote,koza od starosti)-crknla!!

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Jan 10, 2012 9:07 pm

Klical enega miličarja na privat...

Kot sem pričakoval v naši državi. Skoraj bi prej jaz dobil položnico kot un butelj...


"jah nekega prekrška tukaj ni" WTF?


Sicer je obljubil da bo preko pristojne postaje probal kaj ukrepat.
"Če ne uspe... probaj ga prijavit, čeprav..."
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Jan 10, 2012 9:23 pm

Kako ni prekrška? V osmih al 14ih dnevih je treba uredit spremembo lastništva.
S tem tudi tebe sili v prekršek, saj si tud ti v prekršku, ker nisi uredil prepisa.
Pristojna je pa njegova PP, tako so tud men pred 13 leti povedali v enakem primeru. Le da je bil "moj" model vedno v tujini.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Jan 10, 2012 9:49 pm

Če te pra razumem je vozilo pisano, registrirano in zavarovano na prejšnjega lastnika. Super. tam kjer boš naredil pizdarijo bo dobil položnico on. V karambolu bo koriščena njegova zav polica in še in še je tega. To bi se on moral bolj zamislit, ker na radarju hitrosti nisi prekoračil ti, policija pa ne bo mogla prepoznat na stacionarnem tebe, če boš vozil z moto podkapo, torej odgovarja lastnik po prometnem dovoljenju....

Ps. če sta na vezi ga malo opomni v tej smeri...

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » To Jan 10, 2012 9:50 pm

picpoki na lastno pes ne delaj nič ker bo ti prej položnco pokasiro on. En kolega je meu isti problem pa je človeka šau na dom iskat pa ga ni blo doma pa je blač samo žena pa ji je reko samo če bi se lahko zmenli pa je blo to to, on še pa ni prau domu prišo pa ga je že policija čakala doma da ga je hodo isiljevat pa je še lepo položnco za 300 evrof pokasiro pfej pa taka deržava
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jan 10, 2012 9:56 pm

moja.malenkost napisal/-a:Če te pra razumem je vozilo pisano, registrirano in zavarovano na prejšnjega lastnika. Super. tam kjer boš naredil pizdarijo bo dobil položnico on. V karambolu bo koriščena njegova zav polica in še in še je tega. To bi se on moral bolj zamislit, ker na radarju hitrosti nisi prekoračil ti, policija pa ne bo mogla prepoznat na stacionarnem tebe, če boš vozil z moto podkapo, torej odgovarja lastnik po prometnem dovoljenju....

Ps. če sta na vezi ga malo opomni v tej smeri...


Ja, al pa se človek spomni da je vozilo ukradeno...

Picpoki, probaj kot ti je predlagal gregor...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Jan 10, 2012 10:13 pm

Registracija je potekla, imava pa ročno napisan in od obeh podpisan papir (recimo temu kupoprodajna pogodba). ne more rečti da je ukraden.

Grozit mu še ne mislim ker bom itak ta kratko potegnil jaz.

Kakor je meni policaj razložil mu niti pristoja PP ne more nič.
Lahko ga samo malo pozdravijo in upajo da se me bo usmilil.

Tudi če mu obesijo prekršek ker ni naredil prepisa bo plačal kazen... jaz pa še vedno izvisim brez papirjev.

torej: banana republjik...
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Sr Jan 11, 2012 7:38 am

1. avto bo moral prej ali slej registrirat ali pa tablice vrnit.
2. če imaš vse čisto, pojdi na njegovo upravno enoto, pa še na tvojo, povej zgodbo in vprašaj za nasvet (mogoče je možen zaznamek v računalnik, za primer odjave vozila)
3. če je vse čisto, podaj prijavo na PP

Tako bodo vsi obveščeni o dogajanju, ko bo vozilo za odjavit in vrniti tablice, mogoče dobiš tam kak nasvet.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

zajc
Prispevkov: 259
Pridružen: Sr Jun 21, 2006 2:05 pm
Kraj: Mirna Peč

OdgovorNapisal/-a zajc » Sr Jan 11, 2012 8:22 am

Živjo,

direkt na kumaro. Pa bo, nč se bat.

LP

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Sr Jan 11, 2012 9:23 am

kdo pa je to da se nebi še kdo nategnu......treba narest temo črno knjigo za take
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost