Brez veljavnega vozniškega izpita=>zaseg vozila

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Brez veljavnega vozniškega izpita=>zaseg vozila

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Avg 24, 2011 4:55 pm

Želim vas opozoriti na novo določilo v zakonu o voznikih, da policisti vozilo TAKOJ zasežejo, če ste zaloteni pri vožnji brez ustreznega veljavnega vozniškega dovoljenja za to vozilo oz. skupino vozil.

Po domače povedano, če nimaš izpita, ali je potekel, ker imaš iz zdravstvenih razlogov vsakih nekaj let pregled(očala itd), sledi zaseg vozila s katerim so te zalotili.

Posebej velja biti pozoren pri vleki prikolic. Z B je vozna le, kadar je NDM (največja dovoljena masa) avta + NDM prikolice manjši od 3500kg.

Verjetno tudi otrok brez izpita ne bo pametno pošiljat s traktorjem na travnik, če je ta blizu prometne ceste.

Zakon omejuje, da varuje. :bruha:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Sr Avg 24, 2011 5:26 pm

In kaj je tukaj narobe? Brez izpita se pa ja ne moreš vozit :roll:

Pa ko smo že ravno pri prikolci in teži, tole se nardi, če pametnjakoviči brez izpita vozjo pretežke prikolce
http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=28520

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Avg 24, 2011 5:29 pm

to že, ajd..
..sam da ti poteče veljavnost in ga pozabiš podaljšat, pa ti zasežejo avto......to je absurd

bravo slovenija, oziroma retardirani primati, ki vodijo ta cirkus, takoimenovano državo :bruha:

:amen:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Avg 24, 2011 8:17 pm

Na drugem koncu slovenije ti bodo zasegli avto in te z otroki vrgli na asfalt zato, ker si spregledal kdaj ti veljavnost papirja poteče. Čeprav ima žena, ki je zraven, izpit, boš iskal taksi za do doma.
Zakon omejuje, da varuje. Koga le varuje v takšem primeru?

Do kdaj je že treba obvezno menjat roza knjižice za plastiko? Takrat bo verjetno zopet kakšna akcija. :roll:


Luka, načeloma to celo podpiram, ker edino tako lahko na prste stopijo handlerjem s starim železom in barvnimi kovinami, ki so na socialni.
V bistvu je sistem še boljši kot švicarski, kjer si kaznovan glede na višino plače.
Vendar je treba imeti malo pameti v glavi.
Ali pa se bo moral zopet kakšen tlak dvignit. Tisti granitni tam pred parlamentom.

Glede vleke pretežkih prikolic in brez izpita bom pa drugo temo odprl ko najdem čas, ker res veliko ljudi nima pojma kaj je NDM, dejanska teža, koda 96, itd...

Bilo je pa zgolj opozorilo, da preglejte vozniške, do kdaj vam veljajo, in preračunajte mase avtov, ker poznam kar nekaj ljudi, ki mirno vozijo prikolico brez ustreznega izpita.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

ben1
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Jan 27, 2008 7:44 pm
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ben1 » Sr Avg 24, 2011 8:58 pm

Da ti vzamejo avto če maš pretečen vozniški izpit je malo smešno. :ah_seveda:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Avg 24, 2011 9:20 pm

Vzamejo ti ga lahko tudi, če v nekem roku 3X narediš en težji prekršek (vsak po 3 pike).

Me pa zanima, zakaj se "društvo nabiralcev barvnih kovin z imuniteto" lahko brez problema vozi s po 6 ljudi v avtu registriranem za 5 in zakaj jih lahko večina vozi brez izpita, brez da se jim karkoli zgodi?
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Avg 24, 2011 9:25 pm

Nebivedu napisal/-a:Vzamejo ti ga lahko tudi, če v nekem roku 3X narediš en težji prekršek (vsak po 3 pike).

Me pa zanima, zakaj se "društvo nabiralcev barvnih kovin z imuniteto" lahko brez problema vozi s po 6 ljudi v avtu registriranem za 5 in zakaj jih lahko večina vozi brez izpita, brez da se jim karkoli zgodi?


...poleg tega jih je 80% nepismenih, in zdaj naj mi nekdo razloži, kako kstreli pi**i mat**i lahko naredi vozniško dovoljenje?? ...
...kako spelje republiške teste? (kjer so zanke z besedami)... a? ... nisem dovolj pameten, sam zgleda, da ipak ni zakon za vse enak :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a thundercat » Sr Avg 24, 2011 9:27 pm

Nebivedu napisal/-a:Vzamejo ti ga lahko tudi, če v nekem roku 3X narediš en težji prekršek (vsak po 3 pike).

Me pa zanima, zakaj se "društvo nabiralcev barvnih kovin z imuniteto" lahko brez problema vozi s po 6 ljudi v avtu registriranem za 5 in zakaj jih lahko večina vozi brez izpita, brez da se jim karkoli zgodi?



Zato, ker se ljudje v modrem bojijo nabiralcev kovin kot hudič križa.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Avg 24, 2011 9:31 pm

Iz enega drugega foruma
Avto ti zasežejo če narediš vsaj 3 prekrške za vsaj 300€+3 pike ali več (sem pa spadajo varnostna razdalja, neuporaba smernikov, prekoračitev hitrosti za tolk pa tolk itd.)
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a thundercat » Sr Avg 24, 2011 9:46 pm

V tej naši skorumpirani državi je to vse samo zaradi pobiranja denarja in nikakor zaradi opevane varnosti. Nikoli jim ni dovolj cekinov.
Preveč požrešnežev imamo na vrhu.

leta 91 sem se javil v TO, in bil tam kot prostovoljec in ponosen slovenec.
Danes se nebi več.

Bi še kaj napisal, pa nočem ker bi se preveč razjezil na to državo...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Avg 24, 2011 10:14 pm

En star pregovor pravi:
Med politiki in posranimi plenicami ni nobene razlike, oboje je potrebno redno menjat in to iz istega razloga!
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Avg 24, 2011 10:16 pm

eh, jaz pa rečem: drek je drek, bolj ga mešaš, bolj smrdi
And on the 8th day God created Land Rover

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Sr Avg 24, 2011 10:16 pm

thundercat napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Vzamejo ti ga lahko tudi, če v nekem roku 3X narediš en težji prekršek (vsak po 3 pike).

Me pa zanima, zakaj se "društvo nabiralcev barvnih kovin z imuniteto" lahko brez problema vozi s po 6 ljudi v avtu registriranem za 5 in zakaj jih lahko večina vozi brez izpita, brez da se jim karkoli zgodi?



Zato, ker se ljudje v modrem bojijo nabiralcev kovin kot hudič križa.



Takole je z nabiralci kovin, pri nas so iz neke luknje z avtodvigalom ki so ga najeli od dviga "vprašanje če so ga plačali" in z odpadarskimi kamijoni vozili železo na odpad, ta luknja je zagrajena in je dostop strogo prepovedan ker čaka na sanacijo,tako se je te ljudi prijavlo policiji in odgovor policije......Najbolje da jih pustite da odpeljejo kar mislijo, drugače bodo z njimi sami problemi.

Tako je pa z zakoni pri nas,nevem kako bi blo če ni mene kdo prijavil.......
J......... tako vlado.

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Če Avg 25, 2011 12:19 am

Pa saj morjo biti takšni na vladi, lažje je kimat s prazno glavo.

lp
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » Če Avg 25, 2011 12:43 am

kaj se pa vsi jezite,kje smo bli pa ko so sprejeli zakone?vsepovsod so bli in so nemiri po državah,pr nas pa ko sprejmejo tak zakon,pa smo ubogi slovencelni kar tiho,tak da očitno nam kr paše...

boštjan
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Mar 17, 2004 4:14 pm
Kraj: nazarje

OdgovorNapisal/-a boštjan » Če Avg 25, 2011 6:45 am

točno tk.....
vedno se pizdimo na forumih,na šihtu,za šanku...
da bi pa pred parlament šli,tist pa ehh...
pol pa tkle mamo
nissan mi je na kožo pisan

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Avg 25, 2011 7:30 am

Zakon o pravilih v cestnem prometu

23. člen
(zaseg motornega vozila)
(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev:
1. če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:
– prekoračitve dovoljene hitrosti v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa za več kot 20 km/h,
– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti v naselju za več kot 30 km/h,
– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti zunaj naselja za več kot 40 km/h,
– prekoračitve dovoljene hitrosti na avtocesti cesti ali hitri cesti za več kot 50 km/h,
– vožnje pod vplivom alkohola,
– vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi ali
– odklonitve odrejenega preverjanja psihofizičnega stanja;
2. če se storilcu izvršuje kazen oziroma sankcija prepovedi vožnje motornega vozila,
3. če je storilcu začasno odvzeto vozniško dovoljenje, se mu izvršuje varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja,
4. če je storilec kljub prepovedi nadaljnje vožnje vožnjo nadaljeval ali ponovil prekršek, zaradi katerega mu je bila prepovedana nadaljnja vožnja;
5. vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi.
(2) Zaseženo motorno vozilo je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje sodbe o prekršku hrani pri policiji.
(3) Ob zasegu vozila policija odvzame registrske tablice vozila in jih pošlje upravni enoti, kjer ima lastnik vozila prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila vnese v evidenco registriranih vozil, ob vrnitvi vozila lastniku pa ta vpis izbriše.
(4) Za hujši prekršek se šteje prekršek, za katerega je predpisana globa najmanj 300 eurov in stranska sankcija kazenskih točk v cestnem prometu ali stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila. Za hujši prekršek se šteje tudi vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki ga vozi voznik v času prekrška, vožnja vozila v času izvrševanja prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja.


Na policist.si forumu policistom ni čisto jasno, kako si naj interpretirajo zakon. Ali zaseči vozilo tudi, če ti je vozniško dovoljenje poteklo samo formalno (torej poteklo je potrdilo) ali ti je poteklo ker moraš zopet na zdravniški pregled.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Avg 25, 2011 8:15 am

Malo ga serjete, fantje!
Pri kozlarijah, ki se vsakodnevno dogajajo na cestah in so marsikdaj posledica totalnega nespoštovanja (beri nestrahu pred njimi) policajev, so njihova pooblastila še premajhna. Pa naj vam (nam) paše ali pa ne.
Če bi dobro prebrali ta famozni citirani člen, bi videli, da pred naštevanjem kdaj vam avto zaplenijo, piše tudi: "Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev: ...".
Iz tega lepo sledi: če ne narediš hujšega prekrška, ti avta ne zaseže. Ne delajte hujših prekrškov, pa bo!
Ali mislite, da zato, ker ministri, podministri, direktorji, predsedniki .... kradejo ali se vsaj ekstremno nehigienično obnašajo, lahko zdaj vsi serjemo po cestah?
Če nam naša ljuba domovina oz. njene politične in podobne garniture (po pravici povedano je žal vse skupaj bolj balkansko kot najbolj zajebana balkanska dežela) ni všeč, pojdimo na ceste ali pred parlament. NE PA ZAGOVARJATI KRŠILCEV PREDPISOV O VARNEM PROMETU!
Howgh!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Avg 25, 2011 9:25 am

Citirani člen se bere lepo, ko pa pogledaš, kaj se smatra za težje-hujše prekrške te prime srat.
Ko pogledaš statistiko nesreč zadnjih pari let ti ni jasno nič več. Vedno strožja pravila, sranja na cestah pa vedno več. Nekaj ne gre skupaj ...
Sedaj bodo kreteni, drugačnega izraza žal ne najdem, ždeli na nadvozih in merili hitrosti vozil na AC, ki je tako in drugače najvarnejša cesta.


Skratka lepo je živeti v represivni državi strahovladja in dvojnih meril

LP

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Avg 25, 2011 9:49 am

Nora država ! Nori ljudje ,ki to prenašamo. Ovce so pač zato ,da se strižejo.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Avg 25, 2011 10:37 am

Miran, kot je rangerover rekel, čisto na koncu je navedeno, da je tudi vožnja brez veljavnega vozniškega hujši prekršek.

Da ne bo pomote, prekrškarjev načeloma ne podpiram, razpizdijo me pa hude sankcije za banalne prkrške ki so dejansko neznatnega značaja.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Avg 25, 2011 10:58 am

Nekoč sem tudi jaz bil mlad mulc in kar nekaj let pred pridobitvijo vozniškega (pač še nisem bil star 18 let - vozniškega sem naredil, ko sem imel 17 let in 364 dni) sem izkoristil vsako priliko za vožnjo avta ali motorja. Če so me dobili, sem pač plačal kar je bilo treba. Ni mi bilo všeč, a vožnje brez dovoljenja nisem zagovarjal in se razburjal nad predpisi.
Nečesa se je treba zavedati: če bi mi radi zamižali ob naši kršitvi predpisov (ali pa ne bi bili za plačilo veljavne kazni), potem nikakor ne moremo zahtevati od naših preljubih voditeljev, da oni ne kršijo predpisov. Imajo pač, ku... pokvarjene, lepšo in polnejšo skledo pred nosom in to izkoriščajo in vlečejo malenkost večje ugodnosti.
Sploh pa, če nam kakšen zakon ni všeč, obiščimo našega poslanca, saj ima pisarno, ki mu jo plačujemo mi vsi. In naj posluša naš glas in ukrepa. Volitve so blizu. Matr sem naiven!!
Gregor praviš "...razpizdijo me pa hude sankcije za banalne prkrške ki so dejansko neznatnega značaja...." Mogoče bi bilo treba zakon razumljiveje napisati, mogoče so mislili predvsem na tiste, ki so jim vozniško pobrali, ker jih imajo že par na vesti?
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Avg 25, 2011 12:44 pm

Najbolj bolana zadeva. 3x v dveh letih te dobijo, ko ne daš "žmigovca" pa si lahko ob avto. Za to je namreč zagrožena kazen 300 evrov in če jaz prav razumem je lahko odvzem avta, če si storil 3x kršitev za katero je zagrožena kazen 300 ali več evrov.
Pred EUR sem bil SIT!

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » Pe Avg 26, 2011 5:56 pm

Prav razumeš Nebivedu in ne, da je lahko odvzem vozila ampak zagotovo ostaneš brez vozila. Krožna križišča rastejo kot gobe po dežju ampak so tako majhna, da še jih z gokardom komaj zvoziš in kako potem voznik priklopnika naj pravilno nakaže smernik, ko pa je kabina pri izvozu v katerega hoče zapeljati konec prikolice pa še dva izvoza zadaj.

Nekateri slovenceljni še vedno mislite, da so bile nove kazni sprejete z namenom zmanjšanje nesreč in smrtnih žrtev ampak so bila sprejeta več kot 90% zaradi poljnjenja proračuna. Že sam opažam, da se je po novem zakonu občutno povečalo število con z omejitvijo 30. Table za začetek naselja so se pomaknila navzven med polja kjer še ni ne sluha ne duha o civilizaciji. Da o tem kako so nekatere table, ki te lahko stanejo vozniškega dovoljenja ali odvzema vozila zakrite oz. namerno postavljene na slabo vidno mesto sploh ne izgubljam besed.
Za primer, če pogledam relacijo v mojem ololišu med dvema manjšima mestema je razdalja 17km in v tem razmaku sta z prometnim znakom izraženi dve naselji, ki omejujeta hitrost na 50km/h ampak je v teh 17-ih km še tako ali drugače 31 krat izražena sprememba omejitve hitrosti.
Skratka kazni so absurdne postavitev znakov pa postavljena z namenom, da nekaj spregledaš in kje je tukaj potem varnost v cp....

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Pe Avg 26, 2011 9:16 pm

mahvan pa nebivedu dobro si preberta če si pravno močno osojen na kazen pri sodniku za prekrške za ne dan smernik pa je blo po starem 20 evrov kazni ker sem jo dobiu v mariboru na koroške mostu tak da ne nabijete nekaj v prazno zaj pa je 180 evrov kazni pa doben odvzem vozila :ah_seveda: :ah_seveda:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta