Osebni dokument

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

Osebni dokument

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Maj 13, 2011 11:13 am

Mi lahko kdo pomaga najti zakon kje piše, da osebna izkaznica ali potni list kot Slovenskemu državljanu v Sloveniji, nista potrebna.

Počasi mi gre na živce ker se moram včasih skregat z kakšnim tepcem, ki ne ve da je vozniško dovoljenje veljaven osebni dokument za identifikacijo, pa bi si rad zakon sprintal.

Npr, na banki lahko dvigneš npr, 10 jurjev z vozniškim, orožnim listom, obmejno prepustnico.... če hočeš sklenit naročnino pri Mobitelu se moraš pa skregat in grozit z advokati, da pogledajo vozniško.

Npr, zdajle se odpravljam na "obvezno" predavanje za NPK poklicni voznik in pol ure sem se kregal na Obrtni zbornici, ker so zahtevali kopijo vozniškega in kopijo osebne. In oni bodo meni predavali o zakonih...
Adijo pamet!

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Maj 13, 2011 11:46 am

Vozniško dovoljenje je osebni dokument, kot sta to osebna izkaznica in potni list.
Osebna izkaznica velja za osebni dokument kot sta to potni list in vozniško dovoljenje.
Potni list velja za osebni dokument kot sta to osebna izkaznica in vozniško dovoljenje.

Zaguglaj malo bolj specifično, pa precej najdeš tudi na gov.si - recimo ...

daemon
Prispevkov: 67
Pridružen: To Okt 26, 2010 11:16 am
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a daemon » Pe Maj 13, 2011 1:52 pm

Vozniško dovoljenje služi za indentifikacijo osebe, ni pa enako osebni izkaznici oz potnemu listu!
Iz vozniškega dovoljenja ne moreš razbrat državljanstva osebe! Prav tako pa ne moreš prehajat državne meje z njim.

upam da sem kaj pomagal.

lp

Mirkoslav
Prispevkov: 6
Pridružen: To Feb 19, 2008 2:59 pm

OdgovorNapisal/-a Mirkoslav » Pe Maj 13, 2011 2:36 pm

Na stari vožniški imaš samo kraj bivanja medtem ko imaš na novi(kartica)cel naslov.

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » Pe Maj 13, 2011 3:20 pm

Da bi bil napisan prav zakon o tem kaj je osebni dokument ne vem, ker ga po moje ni.

Lahko pa ti povem, da se v RS pod osebni dokument smatra vsak dokument na katerem je fotografija in ga je izdal državni organ.

potni list
osebna izkaznica
vozniško dovoljenje
obmejna prepustnica
orožni list
potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna

Našteti dokumenti veljajo kot osebni dokumenti za dokazovanje istovetnosti oz. identifikacijo je pa res, da nekateri od teh dokumentov vedno ne zadostuje konkretnim zahtevam.

Po domače povedano, če greš k mobilnemu operaterju sklenit pogodbo rabiš os. dokument na katerem mora biti naveden popoln naslov prebivališča, in ker ga vozniško dovoljenje nima ti ga uslužbenec po vseh zakonih mora zavrniti in zahtevati os. dokument z podatki, ki jih rabi.


Včasih se mi oslužbenci na šalterjih prav zasmilijo....

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Osebni dokument

OdgovorNapisal/-a gregor » So Maj 14, 2011 1:52 pm

robinzon napisal/-a:Npr, zdajle se odpravljam na "obvezno" predavanje za NPK poklicni voznik in pol ure sem se kregal na Obrtni zbornici, ker so zahtevali kopijo vozniškega in kopijo osebne. In oni bodo meni predavali o zakonih...
Adijo pamet!


Osebni dokumenti se lahko kopirajo v dokaj redkih primerih. Pa še takrat bi se naj kopija ustrezno označila, zato da ni možna zloraba.

Vir:
http://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-pod ... okumentov/
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

tomygun
Prispevkov: 122
Pridružen: Če Maj 05, 2011 2:51 pm
Kraj: N.Gorica

OdgovorNapisal/-a tomygun » So Maj 14, 2011 9:33 pm

Vsak soebmi dokument je tisti ki ima sliko pol po razmisli kolk jih imaš!!!!

Patrol TR
Prispevkov: 53
Pridružen: Ne Jan 08, 2006 7:08 pm
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Patrol TR » So Maj 14, 2011 10:08 pm


Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Maj 14, 2011 11:20 pm

Kopira se jih že. In to ne tako redko.
Potrebuje pa kopija žig: kopija enaka izvirniku(nekaj podobnega)
Dobiš na upravni, notarju...
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov