Barvanje s čopičem

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

Barvanje s čopičem

OdgovorNapisal/-a lisko » To Apr 12, 2011 5:54 pm

Ker je vas na tem forumu kr nekaj starih mačkov, mi mogoče lahko kdo pomaga. Torej gre se za barvanje neke kontrukcije z barvo RAL 9006 (bronza). Sila nezadovolna barva...Nekateri trdijo , da bi šlo bolje z valčkom drugi da bi šlo bolje s čopičem....Probal sem seveda z obojim ampak ni željenega učinka ( odtenki, lise, barvne nianse...). Barva je seveda dobro premešana ( mešalec na bormašini in goni 5 minut). Probal sem že različne tehnike...recimo za čopič , ko si ustvariš navidezni kvadrat in prvo namočiš čopič potem barvaš gor dol in brez da pomočiš še enkrat levo desno na koncu pa, s samo težo čopiča potegneš še enkrat v isti smeri (dol). Potem z valčkom....prvo lepo "zrolaš" in nato spet samo s težo valčka potegneš samo v eno smer , da dobiš samo eno nianso....Ampak spet zaradi različnih podlag in različnih smeri konstrukcije so odstopanja v niansah...Seveda sem probaval tudi različno redčit barvo....še najbolje se obnese tehnika, ko jo razredčiš toliko da potem teče v kapljicah iz mešalnika in se ne vleče kot original...
Najlepše seveda pride če bi zadevo šprical s pištolo (kar so potrdili tudi "majstri" ki so barvo zmešali) in tudi probal sem en mali kos....
A seveda ta konstrukcija se nahaja v zgradbi in je skoraj misija nemogoče tole vse skupaj pihnit s pištolo....

Še ma kdo kako idejo preden porežem celotno konstrukcijo in jo nesem na plano ?

odpadnik
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 11, 2008 9:24 pm

OdgovorNapisal/-a odpadnik » To Apr 12, 2011 7:00 pm

Pobarvaj s pištolo, preverjeno, konstrukcija stopnic tri nadstropja, v novi hiši, samo res moraš dobro zaščitit da ne pobarvaš zidov in pa seveda zaščiti sebe da od hlapov ne ostaneš med konstrukcijo brez znakov življenja!!!!!

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Apr 12, 2011 7:09 pm

odpadnik napisal/-a:Pobarvaj s pištolo, preverjeno, konstrukcija stopnic tri nadstropja, v novi hiši, samo res moraš dobro zaščitit da ne pobarvaš zidov in pa seveda zaščiti sebe da od hlapov ne ostaneš med konstrukcijo brez znakov življenja!!!!!


To je vse res.....in tudi zide sem že vse zaščitil....prav tako nardil navidezno "komoro" tud na svojo zaščito mislim....ampak še vedno je potem okrog in okrog potem vse v megli....vse ostale stvari so prašne ( megla barve) Men se sicer s pišolo dopade....torej s čopičem ali valčkom res ni druge tehnike?

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Apr 12, 2011 7:21 pm

probaj špricat z majhnim tlakom......
sicer obstajajo tudi airless sistem, npr. od Wagnerja, ta namreš ne dela take megle naokoli :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Apr 12, 2011 8:01 pm

http://www.mistroj.eu/index.php?act=izdelki&category_id=82

LAKIRANJE BREZ MEGLE
Tile meni že dolgo pošiljajo reklamo za "lakiranje s brez megle".
Me zanima če je kdo kaj takega že poizkusil in če je stvar resnična.
Saj bi preizkusil a je 500 eur mal preveč za stran vršt.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » To Apr 12, 2011 8:18 pm

mamut napisal/-a:http://www.mistroj.eu/index.php?act=izdelki&category_id=82

LAKIRANJE BREZ MEGLE
Tile meni že dolgo pošiljajo reklamo za "lakiranje s brez megle".
Me zanima če je kdo kaj takega že poizkusil in če je stvar resnična.
Saj bi preizkusil a je 500 eur mal preveč za stran vršt.



PRINCIP DELOVANJA METACAP BRIZGALNE PIŠTOLE:
je tako enostaven, kot genialen. Pri tem edinstvenem sistemu brizgalne pištole je barvni curek objet v zračnem plašču. Barva in kompriminiran zrak ne izstopata iz brizgalne pištole - kot pri drugih sistemih - skupaj pomešana v mešanem curku. Sistem prinaša velik prihranek barve (do 50 %), saj se nanaša barva direktno na obdelovanec in ne prši v barvni megli mimo njega. Pri tem lakiranju ne boste umazali drugih stvari v delavnici. Pri tej nizkotlačni lakirni pištoli je diza brezstopenjsko nastavljiva od 0,5 do 3,6 mm premera (s tem odpade potreben nakup dragih dodatnih diz !).


GREŠ V BAUHAUS PO LAKIRNO PIŠTOLO (24€) NATO PA V MISTROJ PO REZERVNO ŠOBO (?)PA SI ZMAGU.....
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Apr 12, 2011 9:27 pm

Dobro no.....čopič pride 1eur....Tale pištola pa 500....take razlike pa tudi ne more bit....poleg tega je konstrukcija samo v umetni svetlobi.
Zanima me samo ,če obstaja še kaka druga tehnika kot ta ,ki sem jo opisal

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Apr 12, 2011 9:31 pm

Nazadnje spremenil compadre, dne To Apr 12, 2011 9:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

Re: Barvanje s čopičem

OdgovorNapisal/-a mamut » To Apr 12, 2011 9:36 pm

lisko napisal/-a:Še ma kdo kako idejo preden porežem celotno konstrukcijo in jo nesem na plano ?



Rezanje konstrukcije najbrž stane precej več ... zato sem mislil, da se gre za resen podvig, kjer 500 eur ni too much. Sorry.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » To Apr 12, 2011 9:44 pm

Očitno gre za rustikal barvo, ki ima notri primešano bronzo v prahu.

Glede te barve, smo imeli vedno probleme. Po nanosu s pištolo, ko pride do izraza rustikal in hrapavost,
pa vse do tiste točke, ko so barvo zaradi obrabe zdrgnili do gladkega ( v osnovi je nanešena hrapavo,
kot smirkov papir) in ni bilo več rustikalnega učinka.

Če imaš barvo od COLOR, gre brez redčenja s čopičem še kar dobro.
Drugače smo mi uporabljali ITALIJANA Capcolor, ki se je odrezal s čopičem in pištolo.

Najprej pobarvaj podlago na črno, površina mora biti gladka.
Temeljna in prekrivna barva se ne smeta tepsti med seboj.

Se pravi, da morata biti na isti osnovi, da ne topi podlage.
Če hočeš zadržati rustikalni učinek, moraš vse skupaj še prelakirati, da zadrži prvotno obliko in nanos.

Napiši katero barvo so ti namešali, mogoče ti lahko še kaj pomagam.
RAL je samo enota odtenka :lol:

Če pa želiš impresionirati lisičko, pa še malce počakaj, vrtnice že poganjajo. :lol:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Apr 12, 2011 10:44 pm

Mamut vsak podvig je resn....ampak 500 eur raj dam nekomu da mi pride to nardit pa mir, kot pa da bi šel v nakup samo zato , da bi pobarval eno konstrukcijo....Tole z rezanjem je bilo mišljeno kot hec, ker mi že pošteno najeda vse skupaj.

Stripi:
Barva je od heliosa....naš nabavni je poklical v mešalnico barv in naročil ral 9006....je na alu osnovi s primešano črno ( vsaj moje znanje o barvah mi to govori....ker v trenutko ko jo nehaš mešat na vrh priplava črna.... Videt kot da se barvi tepeta....bronza po mojih izkušnjah oz. sila podoben videz). In lisko naj potem dela čudeže....prebrskal že celi google a najdu sem samo tisto kar sem napisal za barvanje s čopičem. Če potegneš v eno smer je tak odtenek če potegneš v drugo smer je drugi....

Lisička pa nima nič pri tem. Se mi pa zdi , da jo počasi že sanjaš :P :pomiluje_ga:

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Apr 13, 2011 7:51 am

Bronza se poseda na dno posode. :lol:

Dvakrat premaži s čopičem, pa boš videl učinek. Ko se barva posuši, je izgled čisto drugačen.

Upam samo, da ti niso namešali kakšen Tessarol, ker boš izgubil živce z njim.
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

izzzzy
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Okt 31, 2004 6:09 pm
Kraj: dolina hmelja

OdgovorNapisal/-a izzzzy » Sr Apr 13, 2011 9:54 pm

Nisem strokovnjak na tem področju, pa vendar - pred časom sem barval ene zadeve, sicer z navadno barvo, ampak bolje kot čopič se mi je obnesel čopič, ki je v bistvu gobica na ročaju. Stane par eur, mislim da sem jo kupil v Slovenijalesu. Če probaš, razen par eur nimaš kaj zgubit.

Andrej P
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 11:25 pm
Kraj: sežana

OdgovorNapisal/-a Andrej P » Ne Apr 17, 2011 10:38 pm

lep pozdrav še z moje strani

Prvič če hočeš barvati s pištolo da ne bo več barve naokoli kot na obdelovancu ti priporošam HVLP pritisk delovanja pa je MAX 2bara
Dobiš jih od SATA in ATI

Spodobnimi barvami sem jaz barval kovane ograje in je učinek odličen in tudi trajnost barve in seveda zaščite železa.

Najlepše boš delal (brez pocejanja) če barvo namesto redčenja malo segreješ. Barva postane bolj viskozna in ima boljši oprijem.

LP Andrej


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti