Prosim za pomoč KPJS

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
nigdo
Prispevkov: 103
Pridružen: Če Dec 23, 2010 1:58 pm
Kraj: Nova Gorica

Prosim za pomoč KPJS

OdgovorNapisal/-a nigdo » Po Apr 11, 2011 2:14 pm

Pozdravljeni.

Prosim da mi (nam) nekdo, ki je zaposlen v javnem sektorju kot vzdrževalec ali negdo, ki mu je razumljiva kolektivna pogodba za javni sektor razloži tole:

46. člen (dodatek za čas stalne pripravljenosti)

Javnemu uslužbencu pripada dodatek za čas stalne pripravljenosti v višini 20% urne postavke osnovne plače.

Javnemu uslužbencu se čas stalne pripravljenosti ne šteje v delovni čas.


No ali to pomeni, da za vsako uro stalne pripravljenosti (na domu) moral dobiti 20% od tvoje ure (če dobiš 5€/h za redno delo bi moral za 1h pripravljenosti dobiti 1€?) Ker mislim da mene pošteno :a_vi_mene_malo:, ker ko vidim kaj dobim za čas stalne pripravljenosti je za se zjokat.

Hvala za odgovore in lep pozdrav, Peter

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Apr 11, 2011 2:50 pm

Nisem sicer javni uslužbenec, ampak imam dodatke za pripravljenost na domu. Pri nas je to urejeno na urni postavki. Tok in tok procentov dobiš na uro.
Vendar pazi, med delavniki si 8 ur v službi in se šteje samo 16 ur pripravljenost, med vikendi pa celotnih 24 ur.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » Po Apr 11, 2011 3:32 pm

Tudi jaz nisem javni uslužbenec, se mi pa zdi, da bi morala biti država redn in pošten plačnik svojih uslužbencev. Kar opisuješ, ni drugega kot zbijanje morale in ustvarjanje nazadovoljstva. Sovražim pohlepne kapitaliste, ki okol prnašajo najnižjega na plačilni listi!!!

V mojem primeru je tako, da dobim 1€ na uro, če sem v pripravljenosti na domu, ampak le takrat ko mi teče redni delovni čas.
Za primer: če dela fabrika v soboto popoldan, sem v pripravljenosti od dveh do desetih zvečer, ko izmena v firmi zaključi, se zaključi tudi moje "dežurstvo".

No dejstvo pa je, da sam verjetno ne boš iztržil nič. Tu ti lahko pomaga sindikat, ki ima določene pristojnosti. Če si včlanjen v sindikat, sem prepričan da ti je na voljo brezplačna pravna pomoč. Če pa ne se, pa pozanimaj pri kakšnemu sindikatu iz drugega sektorja.


lp,q

nigdo
Prispevkov: 103
Pridružen: Če Dec 23, 2010 1:58 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a nigdo » Po Apr 11, 2011 10:33 pm

Ker ti predsednica sindikata reče, da se ''sindikat konča'' pred vrati od pisarne direktorice nisem čutil potrebe po članstvu. :oops: To brezplačno pravno pomoč si predstavljam tko, da če ti rabiš odvetnika pri tožbi s fjrmo (ali kaj bol resnega kot jst) ga maš zastojn, ne pa da ti ne morejo enga člena KPJS razložit.

To ne leti na nobenega, se popolnoma strinjam z vama, kar se mi zdi povsem logično. Js dobim 20% od 5 delovnih ur, to znaša eno delovno uro za 1 dan pripravljenosti. :bruha:

Bom vidu kaj bo iz tega, hvala vam ker ste si vzeli čas.

LP,Peter

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Apr 12, 2011 10:33 am

Veš kaj, če ti ni všeč, pojdi drugam v službo. Te svobodne odločitve ti ne more noben sindikat niti dati, niti vzeti.
Praviš, da dobiš 1 uro plačano za en dan pripravljenosti. Kakšne pripravljenosti? Da si dosegljiv na GSM? A se ne smeš premakniti niti en m od hiše?
Madona ste razvajeni današnji mladci! To mi je za :bruha: :bruha:

Ojojoj joj...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 12, 2011 11:05 am

24 urna pripravljenost pri nas pomeni, da moraš biti dosegljiv na mobitel stalno in če je kaj narobe, priti v službo ali pa se prijavit preko oddaljenega dostopa in poštimat zadeve v roku 45 minut, pa ni važno al je to ob 2h zjutraj, al pa 5 minut čez uro, ko greš domov ali pa če si na dopustu sredi maroka recimo (kar se mi je celo zgodilo lansko leto).
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » To Apr 12, 2011 3:33 pm

miran, danes pač delamo za denar in izključno samo za denar!

me pa zanima, koliko časa bi ti prenašal, da te nekdo plačuje manj kot bi te moral?

Službe danes ni problem pustit, bolj jo je problem dobit. Po drugi strani je pa javni sektor sanjska služba v sloveniji : plačan za nič efekta!

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » To Apr 12, 2011 5:55 pm

Voham veliko postov....
Fantje tole je never ending, kot una o jajcu in kokoši, pa o belih in rdečih.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Apr 12, 2011 6:44 pm

Quadracer napisal/-a:....
me pa zanima, koliko časa bi ti prenašal, da te nekdo plačuje manj kot bi te moral?
...

Dokler nisem dobil boljše službe. Na koncu sem šel na svoje. Sedaj me pa kurčev šef sploh ne plačuje več. Baraba ferderbana.
LtikpredpenzijskiP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » Sr Apr 13, 2011 2:30 pm

miran napisal/-a: Sedaj me pa kurčev šef sploh ne plačuje več. Baraba ferderbana.
LtikpredpenzijskiP Miran


heh, hecer


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov