Vinjeta

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Vinjeta

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Jan 23, 2011 6:47 pm

Pozdravljeni.


Kako nalepiti vinjeto, da jo lahko potem nepoškodovano odstranim in nalepim v drug avto. Nekaj sem že slišal, da se nalepi na samolepilno prozorno folio, drugi jo premažejo z labelo, tretji z niveo. A ima kdo kakšne izkušnje s tem. Imam dva avta in sem enkrat z enim na avtocesti in enkrat z drugim pa nebi šeene vinjete kupoval :lol:

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Ne Jan 23, 2011 7:02 pm

to novo helo kity vinjeto :kaj_takega_pa_se_ne: moreš prvo obvezno prilepit na prozorno folijo ker ima črte preko pol pa jo lepo čist natanko namažeš z solejo pa jo gor prilepiš sam moreš vedno na eno in isto mesto da nimaš cele šipe mastne
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Jan 23, 2011 7:13 pm

Kje pa to folio dobiš? A imajo to v knjigarni al moram do kakšnega nalepkarja?

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Jan 23, 2011 7:17 pm

Se strinjam. Jaz sem lansko (2010) menjal skozi tri avte, s tem da sem na zadnjem (Berlingu) doživel TRI kontrole, pa niso pogruntali.
Odlepič od aplikacijske folije, potem jo fajn pomuckaš po kavbojkah (naj bodo ČIM SVETLEJŠE!!!), namažeš z Labellom in cup na šipo.

Vendar nisem prepričan, da bo vinjeta zdržala dosti menjav. moja je recimo dve BP.
Druga varianta je ta od Cerota, se pravi na čimtanjšo prozorno folijo, a je kolega rekel da so mu to varianto pogruntali in je plačal kazen.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Koren
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Avg 02, 2010 10:20 pm
Kraj: Razvanje

OdgovorNapisal/-a Koren » Ne Jan 23, 2011 7:25 pm

Folija iz Merci-ja je ful primerna :) Je ravno dovolj tanka in čvrsta. Tak da ženi Merci, pa hop vinjeto gor :D

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Ne Jan 23, 2011 8:31 pm

Jaz sem vinjeto nalepil na navadno prozorno mapo, mapo pa potem z labelo na tenko namazaj in prilepil na šipo. Seveda je treba lepo zrak ven zrinit pa zgleda vinjeta kot original

Sem pa slišal zgodbice da so med kontrolo vinjet opazili da je prilepljena.

Rafter, kako so pri tebi izvedli kontrolo?
Je šel z roko v avto, ali je samo od zunaj pogledal?
Nazadnje spremenil OrangePower, dne Ne Jan 23, 2011 9:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Ne Jan 23, 2011 8:40 pm

Jaz sem tudi nalepil vinjeto na čisto tanko folijo, jo lepo obrezal in jo pritisnil na šipo. Če je folija lepo nalepljena, brez mehurjev, ni šans da opazi. Najbolje da vinjeto pripopaš nekam na sredi za ogledalo. Tam nima kaj dosti šlatat!
Res da se ne vozim veliko po AC, pa vendar me še nikoli ni nihče ustavil in pogledal od blizu. Ponavadi samo malo poškili če se pelješ mimo.
Vinjete tudi ne menjam med avti, je pa fajn da če avto prodaš, lahko nalepko snameš dol. Avto zaradi tega ni nič več vreden.

Uporabniški avatar
zajec
Prispevkov: 218
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 11:59 am

OdgovorNapisal/-a zajec » Ne Jan 23, 2011 10:32 pm

Kolega je kupil avto na katerem je bila taka vinjeta, vendar ni vedel da ni direkt nalimana. Ko je bila kontrola , on lepo vesel da ima vse pošlihtano,pol pa redar zagrabi za vinjeto in šok,nato pa kazen(250eu če se ne motim).

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » Ne Jan 23, 2011 10:48 pm

Izkoristil je nevednost tvojega kolega saj se niti policist pri pregledu vozila ne sme z rokami dotakniti ničesar v vozilu kaj šele ti, ki preglejujejo vinjete.
Nazadnje spremenil mahvan, dne Ne Jan 23, 2011 10:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » Ne Jan 23, 2011 10:53 pm

Sem pozabil.
Nekako najbolj se obnese, če jo nalepiš na folijo od cigaret saj je tako statična, da se včasih kar sama drži na steklu...

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Ne Jan 23, 2011 11:23 pm

od gdaj pa se nesme policist ničesar dotaknit ? malo še pa bo pet let kaj so mi enkrat v ormožu pa enkrat v šentilju celi avto rašraufali :kadi_in_zgleda_kul: :kadi_in_zgleda_kul: te še zgleda ni to veljalo :krc_v_roke: :krc_v_roke:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 24, 2011 9:56 am

cero napisal/-a:od gdaj pa se nesme policist ničesar dotaknit ? malo še pa bo pet let kaj so mi enkrat v ormožu pa enkrat v šentilju celi avto rašraufali :kadi_in_zgleda_kul: :kadi_in_zgleda_kul: te še zgleda ni to veljalo :krc_v_roke: :krc_v_roke:



Lepa beseda lepo mesto najde....

Če ne ti pa avto razšravfajo! :krohota_se: :krohota_se: :krohota_se:

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » Po Jan 24, 2011 11:46 am

cero; si pa naletel na najbolj zaj..... policiste v naši deželi. Nedaj bože, da te ustavijo sredi noči na samotnem kraju brez bajt, pa da si sam v vozilu. Čeprav sem se obnašal pridno kot mala punčka sem doživel martretiranja preko meje ter fizičnega izživljanja nad mano.

Razlika je med pregledom vozila ter preiskavo vozila.
Za pregled se lahko policist odloči kadarkoli, on daje navodila ti moraš ubogat. On stoji zraven vozila z rokami na hrbtu ti pa odpiraš predale ali kar pač zahteva in se ničesar ne sme dotakniti z rokami.

Če pri pregledu vozila ugotovi, da je v nadaljne potrebna preiskava vozila lahko stori tudi to in ti fizično razšraufa cel avto ampak za preiskavo rabi odredbo preiskovalnega sodnika.

Se pravi, če ga vprašaš ali ima nalog za preiskavo vozila bo vedel, da nimaš pojma, če pa ga povprašaš po odredbi preiskovalnega sodnika pa bo druga zgodba.

Tako, da če redar ali ti kaj preglejujejo vinjete seže v avto proti vinjeti ga ziher vdrapnem po prstih preden pride do nje...

l.p.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 24, 2011 4:26 pm

Pa si prepričan da tole 100% drži vodo ? Pa kakšne so posledice....

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Po Jan 24, 2011 6:59 pm

robinzon napisal/-a: Vinjete tudi ne menjam med avti, je pa fajn da če avto prodaš, lahko nalepko snameš dol.


Če avto prodaš in ga odjaviš lahko zahtevaš povračilo vinjete s tem, da moraš prinest strgano vinjeto tja pa neke obrazce izpolnit in dobiš sorazmerni del vinjete povrnjen. Lani sem pa razbil vetrobransko steklo in so mi na firmi poleg šipe nevidno prestavili tudi vinjeto, nisem videl kako predvidevam pa da z segrevanjem.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 24, 2011 7:09 pm

Pa saj nekatere vinjete gredo dol. Nekatere se pa strgajo tam kjer so številke. Če jo nalepiš na umazano šipo, še z malo kreme, jo skoraj zihr dobiš dol.
Če razbiješ ali odjaviš avto, neseš na Dars strgano vinjeto, potrdilo o odjavi, napišejo ti vlogo in dobiš drugo nalepko. V Lj na Brdu so ful prijazne gospodične, pa še bombastično zgledajo. Ni čudno da je avtovlekar ukradel iz ženinega avta vinjeto ko ga je odvlekel po karambolu! :D

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 24, 2011 7:28 pm

AŁIEN napisal/-a:Pa si prepričan da tole 100% drži vodo ? Pa kakšne so posledice....


Nekaj malega o tem.

http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/o_ ... zniku.aspx

http://www.uradni-list.si/1/content?id=86513

75c člen 3. odstavek.
(3) Upravljavec cestninskih cest in cestninski nadzorniki morajo pooblastila v zvezi z nadzorom nad plačevanjem cestnine izvajati v najmanjšem obsegu, ki je potreben za izvedbo nadzora, in tako, da v čim manjši meri posega v pravice voznika in potnikov v vozilu ter njihovo zasebnost.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Jan 24, 2011 8:28 pm

robinzon: Zdaj sicer za te nadzornike nevem, ampak, ker sem iz policijske družine kolikor vem policisti rabijo dovoljenje od preiskovalnega sodnika samo za zaklenjene predele avtomobila!

Sicer pa itak vidi, da je vinjeta na foliji, če od zunaj malo boljše in od blizu pogleda...

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 24, 2011 8:34 pm

Ne bom trdil, kar ne vem. Vem pa to kar preberem. Bom pa malo zjutraj vprašal :policija_prihaja: , na kavi kako in kaj.

Sej če imaš hišo odklenjeno, še en pomeni, da lahko kdorkoli vstopi.
Sicer pa piše zgoraj da lahko policist opravi samo vizualni pregled brez dotikanja.
Zakaj bi nek cestninski nadzornik imel večja pooblastila?

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 24, 2011 10:01 pm

robinzon napisal/-a:
AŁIEN napisal/-a:Pa si prepričan da tole 100% drži vodo ? Pa kakšne so posledice....


Nekaj malega o tem.

http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/o_ ... zniku.aspx

.


Zavajanje. Saj večina drži kot tudi tisto kar je mahvan napisal. Teoretično. In po zakonu o policiji. Vendar nekaj manjka in to bistveno spremeni zadevo. Ne drži pa da moraš odpirat zaprte dele v avtomobilu, tudi prtljažnika ne kot pravi mahvan. Ni treba če nočete. Itak vas bo policaj scat peljal z obvezno opremo in tako pogledal v prtljažnik brez da to zahteva. Do tu pa vse lepo in prav.
Nikar pa, pozabit da smo pri vsem bolj papeški od papeža samega in tule ni izjeme.
Lahko razložim sam moram tipkat ko mutav.....
Preberi komentar v prispevku, ki si ga nalimal. Mogoče se bo komu posvetilo. Obstaja namreč še zakon o nadzoru državne meje. Mislim pa da tisti člen, ki je naveden v komentarju ni pravi. Pomoje je 35. ne vem točno takole iz glave.
In potem si lahko zakon o policiji za uha zatakneš....boljše da si lepo tiho.
Vinjetarji pa res niti pod razno ne smejo nič, tako kot njih ne sme nihče po prstih kot bi to naredil mahvan. Ker to je pa že kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti in sicer napad na uradno osebo pri opravljanju dela in nalog. Neglede da v tem primeru dela nezakonito. Isto velja za policista ali redarja. Pa tudi za ribiškega ali lovskega čuvaja če hočete. Po novem tudi spadajo pod uradne osebe.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov