Novi policijski terenci

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
marco
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 02, 2008 8:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Novi policijski terenci

OdgovorNapisal/-a marco » Po Jan 10, 2011 7:00 pm

Ejla, opažam nove lepotce pri naši policiji in sicer črne Toyote Land cruiser 150 v civilni preobleki...baje zamenjava za Terranote za mejno policijo iz evropskega denarja...ve kdo kaj več?

p.s.:

edino kar sem našel na netu:

http://policist.si/forum/viewtopic.php?f=2&t=2028



...sem iskal, če je na forumu že kaj napisnega na to temo, pa brezuspešno - če pa je bilo pa ˝sorry˝

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Jan 11, 2011 8:56 am

Tako kot si napisal, pred kratkim je prišel cel kontingent LC ki naj bi počasi zamenjali Nissane. Kolega, ki je pri izravnalnih ukrepih v Šmarjah je rekel da jo imajo že nekaj časa, a se večinoma vozijo z njo samo šefi ...

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » To Jan 11, 2011 9:05 am

navigator napisal/-a:Tako kot si napisal, pred kratkim je prišel cel kontingent LC ki naj bi počasi zamenjali Nissane. Kolega, ki je pri izravnalnih ukrepih v Šmarjah je rekel da jo imajo že nekaj časa, a se večinoma vozijo z njo samo šefi ...


Ja v policiji oprema nikoli ne doseže tistih, ki jo res rabijo. Moj oče je delal na gospodarskem kriminalu in je v časih, ko so bili mobiteli še razmeroma redki moral prositi prevaranta na hišni preiskavi, če lahko pokliče po mobitelu. :krohota_se: Šefi so jih seveda vsi imeli poleg stacionarnega v pisarni. Prav tako lap-tope katerih ji ni nihče naučil kako se prižgejo. Za :bruha:

daemon
Prispevkov: 67
Pridružen: To Okt 26, 2010 11:16 am
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a daemon » To Jan 25, 2011 8:05 am

Toyote za 40k Eur!! :D

So pa tudi novi audiji allroad ponekod.

lp

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Jan 25, 2011 11:37 am

daemon napisal/-a:So pa tudi novi audiji allroad ponekod.


Nobenega allroada ni ampak so A4 quattro. Dobili pa so jih izravnalni ukrepi. Nadomestili naj bi škode octavije.

Policija je v tem kontingentu nabavila 10 kom audijev A4 (3,0 TDi quattro), in 10 kom toyot Land cruser (3,0 D-4D).

Skupna vrednost malo manj kot 800.000 € Večina denarja je bilo iz evropskih sredstev sklada za meje.

daemon
Prispevkov: 67
Pridružen: To Okt 26, 2010 11:16 am
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a daemon » To Jan 25, 2011 4:57 pm

Res je quattro so :oops:

in še 75 odstotkov sredstev je zagotovila Evropska unija, 25 odstotkov pa Slovenija.

Mogoče so nekatere od teh 20-tih vozil dobili izravnalci, ne pa vseh. Nekatere od toyot uporabljajo za nadzor zelene meje.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jan 25, 2011 5:50 pm

To eno samo preseravanje. Pa ni važn če gre iz evropskih sredstev. A res rabjo terence visokega cenovnega razreda za občasne fure po makedamu????

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » To Jan 25, 2011 6:28 pm

Sem se že vozil z večino policijskih avtomobilov in moram reči, da je policija preskrbljena s temi škodami, ki jih imajo! Za mejo pa so itak že dovolj dobri stari terenci, ki si jih lastijo...

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » To Jan 25, 2011 7:47 pm

Si pa moral biti "zelo poreden", da so te peljali že v vseh miličarskih avtih!

Drugače pa, jaz in ostali forumaši smo financirali nakup večine ter smo posredno solastniki večine miličarskih vozil v PodAlpski Deželci :twisted:
American Jeep-In War and Peace

daemon
Prispevkov: 67
Pridružen: To Okt 26, 2010 11:16 am
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a daemon » To Jan 25, 2011 8:57 pm

Tud jaz sem mnenja da takih vozil, takega cenovnega razreda se ne rabi. Zadosti bi ble fiat pande in to je to.....

ko bo pa potrebno servis nardit na toyotah, pa nebo dnarja......bodo v mirovanju :lol:

Ponekod se po zeleni meji vozjo v astrah, pa še to je na vsaki drugi prebit karter :roll:

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » To Jan 25, 2011 10:43 pm

game-on napisal/-a:Sem se že vozil z večino policijskih avtomobilov in moram reči, da je policija preskrbljena s temi škodami, ki jih imajo! Za mejo pa so itak že dovolj dobri stari terenci, ki si jih lastijo...
jaz poznam samo MARICO pa še to bl zadn konc,sam tam sem se vozil -edine vožnje z policijskim avtom. :bruha:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Jan 26, 2011 7:26 am

daemon napisal/-a:
Mogoče so nekatere od teh 20-tih vozil dobili izravnalci, ne pa vseh. Nekatere od toyot uporabljajo za nadzor zelene meje.


:ne_ne_ne:

Najbrž nisi najbolje seznanjen z enotami v policiji. Enota za izravnalne ukrepe = enota za nadzor državne meje, s tem da delujejo na meji in v notranjosti države. Za nadzor meje so dobili Toyote, za notranjost pa Audije. V notranjosti delujejo večinoma na glavnih prometnicah ... največkrat jih sedaj vidiš, ko na AC ustavljajo ukrajinske in romunske kombije.

Tole naj bi bil povzetek dela enote za izravnalne ukrepe:
# izvaja izravnalne ukrepe (pregled listin, preverjanje oseb, kontrolo oseb, prevoznih sredstev in stvari) zoper osebe, ki so prestopile notranjo mejo;
# opravlja naključne ter poostrene in vnaprej načrtovane ciljne kontrole na notranji meji ter v notranjosti države;
# ugotavlja kršitve predpisov o državni meji in tujcih ter preprečuje in odkriva nedovoljene migracije ter drugo čezmejno kriminaliteto;
# ugotavlja nedovoljen vstop in preverja zakonitost bivanja na ozemlju RS in EU ...


Tole pa je ena od Toyot:

Slika

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

OdgovorNapisal/-a marjan » Sr Jan 26, 2011 7:44 am

UUUUUUU TOLE TOYOTO ČRNO PA KOLEGA FURA:)))

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 26, 2011 7:49 am

Meni se že dolgo mota po glavi nadvse težko vprašanje, ki je ustrezno tudi ob tejle priliki: če hočeš imeti kolikor toliko spodoben offroad avto tako za teren kot za cesto in če ga želiš novega .... katerega pa naj človek (ali uprava policije) sploh kupi?
Jaz ga iščem in iščem, pa ne najdem.
Vsak nasvet bo dobrodošel. Pa še videli bomo, da mogoče tudi policija ni imela kaj dosti izbire.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 26, 2011 8:03 am

miran napisal/-a:Meni se že dolgo mota po glavi nadvse težko vprašanje, ki je ustrezno tudi ob tejle priliki: če hočeš imeti kolikor toliko spodoben offroad avto tako za teren kot za cesto in če ga želiš novega .... katerega pa naj človek (ali uprava policije) sploh kupi?
Jaz ga iščem in iščem, pa ne najdem.
Vsak nasvet bo dobrodošel. Pa še videli bomo, da mogoče tudi policija ni imela kaj dosti izbire.
LP Miran


Italjani imajo subaru foresterje.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » Sr Jan 26, 2011 8:04 am

Si pa moral biti "zelo poreden", da so te peljali že v vseh miličarskih avtih

V resnici sploh ne...ker sem iz policijske družine so me velikokrat ob koncu šihta peljal gledat kakšne avtompobile majo pa so me včasih tudi peljal z njimi :)

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Jan 26, 2011 8:59 am

miran napisal/-a:Meni se že dolgo mota po glavi nadvse težko vprašanje, ki je ustrezno tudi ob tejle priliki: če hočeš imeti kolikor toliko spodoben offroad avto tako za teren kot za cesto in če ga želiš novega .... katerega pa naj človek (ali uprava policije) sploh kupi?
Jaz ga iščem in iščem, pa ne najdem.
Vsak nasvet bo dobrodošel. Pa še videli bomo, da mogoče tudi policija ni imela kaj dosti izbire.
LP Miran


Tole so bile zahteve policije na razpisu (me res zanima, kdo vse je poslal ponudbo):

SKLOP 2 - TERENSKO VOZILO S POLICIJSKO OPREMO – VEČJE
KOLIČINA: 10

• Terensko vozilo;
• delovna prostornina motorja najmanj 2500 cm3 ;
• moč motorja najmanj 118 kW;
• dizelski motor ;
• stalni štirikolesni pogon, oziroma standardni dvokolesni pogon z možnostjo vklopa štirikolesnega pogona;
• reduktor prenosa moči s sistemom zapore diferenciala in pogonskih osi;
• pet vrat ;
• najmanj pet sedežev;
• servo volan;
• zavorni sistem za preprečevanje blokade koles;
• električni pomik stekel najmanj na prednjih vratih;
• centralno zaklepanje;
• klimatska naprava;
• alarmna varnostna naprava;
• radijski sprejemnik s funkcijo RDS;
• prednje meglenke;
• dodatno vgrajen akumulator vgrajen na homologirano pritrdišče (moč dodatno vgrajenega akumulatorja mora biti najmanj 75 Ah);
• univerzalna vlečna kljuka;
• dodatna kovinska zaščita motorja in oljnega korita;
• jeklena vlečna vrv;
• notranjost vozila obdelana tako, da se čisti z običajnimi čistilnimi sredstvi in postopki;
• delovna svetilka za sovoznika;
• snežne verige;
• dodaten komplet avtoplaščev.


Dodatna policijska oprema, ki naj bo vgrajena čimbolj neopazno:
• Sirenski ojačevalnik, skladen z določili tipizacije za svetlobno in zvočno signalizacijo na službenih vozilih - prikrita montaža v civilna patruljna vozila in terenska vozila;
• sistem, ki omogoča izmenično utripanje dolgih luči ob uporabi modrih utripajočih luči in naprave za dajanje svetlobnih in zvočnih znakov – avtonomni sistem, z možnostjo izklopa;
• dve modri utripajoči luči v maski vozila LED tehnologija;
• dve modri utripajoči luči na zadnji polici LED tehnologija;
• dve modri utripajoči luči v dvižnih vratih vozila v LED izvedbi ;
• modra utripajoča luč s senčnikom na armaturni plošči LED tehnologija;
• ustrezna TETRA radijska postaja – v skladu s specifikacijo TETRA avtomobilske postaje;
• ustrezna TETRA radijska antena;
• baterijska svetilka s polnilcem - v skladu s specifikacijo baterijske svetilke;
• dva triopan znaka – v skladu s specifikacijo za triopan znak;
• gasilni aparat 6 kg;
• kovček za shranjevanje dolgocevnega orožja, velikosti 570 x 300 x 70 mm, zavarovana z zaklepanjem.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 26, 2011 9:57 am

Nebivedu napisal/-a:....
Italjani imajo subaru foresterje.


Prvič to ni terenc. Si predstavljaš kako bi našo policijo popljuvali, če bi jih imela kot terenske avte
Drugič pa mislim, da ima italijanska policija kot terenski avto Defenderje ali Diskote.

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 26, 2011 2:14 pm

Pri nas se pljuva itak po vsem, česar nimaš, al pa je boljše od tvojega.

Tisti defenderji in diskoti gredo najbrž kdaj tudi na teren resnično pogledat, pri nas se pa vse samo po cestah vozi in mogoče nekajkrat (v življenju avta) na makadam zapelje (govorimo za policijska in carinska prevozna sredstva).
Pred EUR sem bil SIT!

daemon
Prispevkov: 67
Pridružen: To Okt 26, 2010 11:16 am
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a daemon » Sr Jan 26, 2011 3:36 pm

"navigator"

Praviš da najbrž nisem najbolje seznanjen z enotami v policiji. O tem bi lahko še debatirali.

Ni pa vse v poznavanju samih enot, ampak je potrebno poznat tudi njihovo specifiko dela in kje se to delo izvaja.

Delo enote za izravnalne ukrepe:

- izvaja izravnalne ukrepe (pregled listin, preverjanje oseb, kontrolo oseb, prevoznih sredstev in stvari) zoper osebe, ki so prestopile NOTRANJO mejo;

Enota za izravnalne ukrepe izvaja omenjene naloge ja.
Potrebno je pa ločit med zunanjo ter notranjo mejo!!!

"s tem da delujejo na meji in v notranjosti države". Izravnalci opravljajo delo v notranjosti države(nadzor notranje meje) in ne na sami meji!

Verjemi mi, da izravnalca neboš vidu v sami neposredni bližini državne meje...

Potem so pa tukaj še policisti za nadzor državne meje, kateri izvajajo kontrolo zelene meje (gozdne pot ob državni meji, itd..)

Tako da Enota za izravnalne ukrepe NI ENAKA enoti za nadzor državne meje.

Že res da obe enoti delujeta v okviru policije in imasta podobne naloge, ampak kot sem že omenil eno je notranja meja, drugo pa zunanja, to dvoje treba ločit..

pa brez zamere :)

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Če Jan 27, 2011 8:07 am

daemon napisal/-a:"navigator"
pa brez zamere :)


Nobene zamere ni, saj debatiramo argumentirano, kar je za moje pojme kvalitetna debata.

Pa nazaj k temi. Dejansko sem (napačno) preveč posplošeno navedel področje izravnalcev, ker so oni del Sektorja mejne policije, ki pokriva notranje in zunanje meje. Tale se deli na:
- Oddelek za državno mejo
- Oddelek za nedovoljene migracije in tujce
- Oddelek za izravnalne ukrepe.

Tule se zadeva malo zaplete, ker je v organigramu navedena pod "Oddelek za državno mejo" še "Specializirana enota za nadzor državne meje", ki pa ima v opisu področja navedeno tole:
Opravlja naloge neposrednega nadzora državne meje na zunanji meji Evropske unije in izravnalne ukrepe na notranjih schengenskih mejah, ki zahtevajo posebno izurjenost, usposobljenost in opremljenost izvajalcev na območju Republike Slovenije, ter opravlja:
- poostrene nadzore na zunanji državni meji, na obmejnem območju in v NOTRANJOSTI države


Skratka, kolikor poznam zadevo iz prakse obstajajo izravnalci, ki so "samo" izravnalci in delujejo v notranjosti države, ter tisti, ki pokrivajo oboje "zeleno mejo" in "notranjo schengensko mejo". Odvisno od samih policijskih postaj. Obstaja 6 policijskih postaj za izravnalne ukrepe (predvidevam da so Audiji pri njih), potem pa obstaja še cel kup policijskih postaj s splošnim delovnim področjem, ki med drugim pokrivajo tudi nadzor državne meje - tem naj bi pripadale Toyote.


Nebivedu napisal/-a:pri nas se pa vse samo po cestah vozi in mogoče nekajkrat (v življenju avta) na makadam zapelje (govorimo za policijska in carinska prevozna sredstva)


No, no pretiravat pa res ni treba. Potemtakem imamo pri nas asfaltirane skoraj vse ceste na področju zelene meje? Ne bo ravno tako, vsaj v tistih delih, ki jih jaz poznam se precej vozi po precej slabih makedamih in gozdnih cestah, tako da občasno dobi delo celo vitel na nissanu.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jan 27, 2011 9:46 am

navigator napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:pri nas se pa vse samo po cestah vozi in mogoče nekajkrat (v življenju avta) na makadam zapelje (govorimo za policijska in carinska prevozna sredstva)


No, no pretiravat pa res ni treba. Potemtakem imamo pri nas asfaltirane skoraj vse ceste na področju zelene meje? Ne bo ravno tako, vsaj v tistih delih, ki jih jaz poznam se precej vozi po precej slabih makedamih in gozdnih cestah, tako da občasno dobi delo celo vitel na nissanu.


To je pa nekaj novega. Vzeto na znanje.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 27, 2011 11:10 am

Postanimo še bolj konstruktivni:
Katere avtomobile bi pa MI predlagali policiji za taka opravila?
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Če Jan 27, 2011 11:23 am

Če se malo zamislimo kot je rekel Miran:
Katerikoli drug avto v takem rangu(4x4) z tako opremo verjetno ne bi bil dosti cenješi. LR je cenovno isti, BMW, MB ali VW so neumnost ter še dražji... Nissan tudi še dražji...



Mogoče se mi osebno zdijo nekateri kriteriji malo smotani.
Npr. zakaj najmajn 118kw, da o radiju z RDS ne govorimo, pa tudi brez el. šip spredaj nam ni za živeti...
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 27, 2011 11:27 am

Ob tem, da mi konstruktivno sodelujemo sem mislil tudi na to, da naj bi bila tudi specifikacija naša :wink:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov