Novi policijski terenci

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Če Jan 27, 2011 11:34 am

No klimo jima pa tudi lahko privoščimo.
Ostala konfiguracija je verjetno po mojem menju potrebna za njihovo delo.
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

daemon
Prispevkov: 67
Pridružen: To Okt 26, 2010 11:16 am
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a daemon » Če Jan 27, 2011 11:42 am

verjetno so bili najboljši terenci v policiji še ta stari puchi, razen tega da je imel veliko porabo in nič pretirane tehnike in pripomočkov. je šel kamorkoli in kjerkoli :D


Predlagal bi pa da nabavijo Dacio dusterja, cenejši so od nissanov, toyot, itd..

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Če Jan 27, 2011 11:46 am

heh, Panda bi verjetno še lahko prišla v izbor.
Samo dodatni bateriji in pa kišti za orožje bi se morali odpovedat. :lol:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Če Jan 27, 2011 3:45 pm

meni se zdi da je forester odlično vozilo za takšne namene.
kaj pa kakšen pajero ipd?

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Jan 27, 2011 6:04 pm

Če že toyote zakaj ne RAV. Ma stalni 4x4, 170 konj in el. zaporo če je že treba preplezat kakšen hribček na vsake kvatre. Za isto investicijo bi dobili kar nekaj več komadov rav-ov. Mogoče je pa ravno RAV alternativa zate Miran.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Če Jan 27, 2011 7:29 pm

Na začetku pogojev je napisano da iščejo večje vozilo...
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 27, 2011 9:27 pm

Dimen napisal/-a:.....Mogoče je pa ravno RAV alternativa zate Miran.

Imel sem tudi RAV 4. Po dobrem letu je šel od hiše - tudi zato, ker sem se zavedel, kdo se s takim avtom vozi. Krasen avto, a to je avto za luštna dekleta in pedraste dedce.
Res Dimen, zelo dobra alternativa zame: odličen za razne prireditve offroadu, nadvse primeren za peščena potepanja v Sahari, dušo da za vleko težke prikolice. Da o sposobnostih vožnje po snežniških brezpotjih sploh ne govorim.
Pa menda ja ne privoščite takih igračk našim policajem za resno delo.

Opažam, da nimate kaj dosti idej. In žal jih kaj dosti tudi ni mogoče imeti. Pravega offroad avta se sploh ne dobi več. Iveco Masif, LR Defender (mogoče) in konec. Na tem svetu se je že vse sfižilo. Tudi avti.

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jan 27, 2011 9:44 pm

Dimen napisal/-a:Če že toyote zakaj ne RAV. Ma stalni 4x4, 170 konj in el. zaporo če je že treba preplezat kakšen hribček na vsake kvatre. Za isto investicijo bi dobili kar nekaj več komadov rav-ov. Mogoče je pa ravno RAV alternativa zate Miran.


Rav je bolj tko tko. Nekako je rav4 lih nekje tam kot forester, oba sta brez šasije, forester ima pa dodatno reduktor - pa še to samo bencinarji brez turbin - turbo bencinarji in dizli so brez, ker naj bi imeli dovolj navora in moči. Odmaknjenost od tal je enaka, forester je 10cm daljši z večjim prtljažnikom, pa cena je tudi podobna. Forester bencinar 26.000 evrov, dizel 30.000 evrov, rav4 pa zelo podobno, bencinar isto 26.000, dizel čisto brez opreme 28.000, z malo opreme pa 31.000.


Vidiš Miran, pa si našel alternativo. Za ivekota pravjo, da se zelo dobro obnese, cena pa tudi ni pretirana.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 27, 2011 9:57 pm

miran napisal/-a: Na tem svetu se je že vse sfižilo. Tudi avti.

Miran


Ni vse......rubicon. imaš dolgi in kratki. Pa še neki je sam se ne spomnem.
Pa defender tudi z manjšo dodelavo, sam ni drago.
Tudi izgled je klasični pri teh.
Pa še neki sam mi ne pade na misel.......

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Jan 28, 2011 7:29 am

Ne smete pozabit da so bili avti izbrani prej preden so objavili razpis. Tako kot se to dela v naši državi.
Kaj pa Defender? A ni cenejši od LCja? Kaj pa Kia?

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Jan 28, 2011 9:08 am

Ja lej Miran, če imaš v mislih puščavo pol je tvoja toyota to to in nimaš alternativ. Če pa razmišljaš do slovenske meje pol pa RAV, forester,... čist zadostuje za normalne potrebe. S potrebami ne mislim zaletavnja v hrib na poligonu ali pa namerno rinjenje v blato (na teh poteh narediš glih en promil vseh kilometrov na leto). Za tist izlet v naravo z družino, smučanje v Italiji, občasni zamet na poti v službo bo SUV opravil svojo nalogo z odliko. In velikokrat hodim v Ilirsko kjer večkrat dnevno srečaš obmejno policijo v terranotu in se vedno sveti kot iz škatlice. Zaradi reduktorja in šper ni popolnoma nič manj ilegalnih prehodov meje. Z vidika kaj jim privoščimo je pa druga stvar. Če bi zbiral zase službeni avto bi jasno navijal za LC-ko, ki jo plačam jaz, ti, mi vsi. Če pa gledam z vidika, da je treba šparat, ker država itak nima dnarja (pa ne mi zdej z tajkuni smradit teme) se mi pa zdi tole še vedno preseravanje. Pa evropska sredstva gor al pa dol. Sredstva so tako ali tako na voljo, važno pa je tudi kako jih smotrno porazdelimo, ane????

Nasploh en prav terenc nima kej iskat v SLO. Zakaj, ker nimamo terenov k jih mormo vsakodnevno premagovat, ne rečem neka prerija v narodnem parku v Afriki, kjer paznik preprečuje krivolov. Bajdavaj, tut v Libiji in Tuniziji ne rabiš terenca za vsakodnevne potrebe ker majo super ceste. Kok pa je terencev na cesti v afriki? Zelooooo malo. Zakaj, ker so predragi, potratni in čist preveč specializirani za vsakodnevno rabo.

Kle v EU je to pač in, met terenca, pa se na 1000km zapelat 1km po nekem zajebanem klancu al pa prečkat neko blatno lužo. Dejte si mal zračunat na tej strani kok keša vržete na let, mesec, dan: http://www.focus.si/avto.html

Pa če ti bo zračunal, da vržeš ene 7 jurjev na let nisi noben car ampak bebec!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jan 28, 2011 10:45 am

Koliko vržem stran na leto zelo dobro vem, saj sem Gorenjec po duši in krvi in že skoraj pol stoletja skrbno beležim vsak izdatek, ki ga imam. A znam tudi računati in z veseljem vsakič sproti izračunam, da ne glede na to, kolikor me stane moja kišta, je to še vedno manj, kot bi me stali dve kišti: ena za po terenu in ena superduper eko za po lepih cestah. Le, da se z ustrezno terensko kišto lahko udobno, hitro in varno peljem tudi na dolge relacije po AC. Z eno eko zvezdo pa po terenu nimaš kaj iskati.
In tudi policija mora tako razmišljati (ne, nisem policaj): tudi če po terenu naredijo le 1% voženj, je tisti % -upam vsaj- pomembnejši od ostalih 99% po lepih poteh. Da se pa stvari izrodijo in se šefi vozijo na malico s takimi avti in tako naprej -> verjetno je res in žal mi je, da je tako. Imejmo vedno pri sebi fotoaparat (telefonček...) in jih vsakič slikajmo, ko jih vidimo. Pa potem objavimo take slikice: mogoče bo kaj pomagalo. Saj bomo s tem NAŠ denar prišparali.
No, vrnimo se na temo: kateri avto naj bi bil primeren za take (vsaj 1% resnega terena) potrebe? Za policijo (in zame).
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Pe Jan 28, 2011 10:58 am

Tiste grand vitare še delajo?
Kako so cenovno?
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » So Apr 16, 2011 9:20 pm

Malo morgen se samo šefi vozijo z novimi LC-jkami. Res da je zanimivo videt ko se fjakajo v Gotenico, v škodi 5 policajev, za njimi pa šef sam v LC-jki.
Ampak sem malo prej opazil dva inkasanta na Bloški Polici z črno LC-jko, ljubljanski grb. Res da je bila tema, pa vendar sem 99% sigurn, da sta bila :policija_prihaja:

mahvan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2010 1:06 am
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a mahvan » So Apr 16, 2011 10:07 pm

Tudi jaz sem zadnjič opazil, da so v našem koncu LC-jko zaupali tudi novincem saj sta bila še vsa mozoljasta. Sem pa tudi opazil, da je bila obuta v General Grabber AT2. Me je prav presenetilo glede na to, da imajo na Terrano-tih same lizike...

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Apr 16, 2011 10:59 pm

Joj koliko sem zadnje čase teh miličarskih LC-jk srečal...
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

drobni
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Okt 26, 2009 7:30 pm
Kraj: cerklje

OdgovorNapisal/-a drobni » Po Jun 20, 2011 9:51 pm

Prebiram tele vaše ideje in nasvete pa vam povem, ker sem sam iz teh vrst, da ne pomaga nič pa ne vem kakšen avtoo naj kupijo če pa večina policajev sploh ne zna vozit po terenu še tisti, ki pa naj bi to obvladali, delajo z vozili kot svinja z bučo, sam poznam kakšen je prišel naš novi Puch nazaj z meje, zjahan do konca, potrgani sedeži, prežgane prevleke od cigaret, mašina prekurjena, z meje smo dobil tud Teranota, jetra od jetr, vitla neuporabna, gume samo za na asfalt.

V glavnem ćez par let bodo ti avti samo še za na odpad, ker generacije novih instant policajev itak nimajo pojma kaj je teren, ne vem, kdo jim dovoli vozit, ker še peš ne znajo hodit po terenu, kar se pa tiče terenske vožnje pa tako nimajo inštrukcij za vožnjo po terenu, glavno je, da jih oz. so jih naučili kako se kasira za državo, da bi pa čutili spoštovanje do sodelavcev in do opreme jim je pa malo mar...

To je moje skromno osebno mnenje, ki ga upam vsepovsod in kadarkoli zagovarjat, pa vem, da ne pretiravam.

lep pozdrav vsem, pa upam, da nisem koga hudo užalil.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Jun 20, 2011 10:47 pm

No sedaj veste zakaj toliko rihtam tega svojega miličarja.
Ni avto kriv, lastniki so ga požrli :lol:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » So Jun 25, 2011 4:44 pm

drobni napisal/-a:Prebiram tele vaše ideje in nasvete pa vam povem, ker sem sam iz teh vrst, da ne pomaga nič pa ne vem kakšen avtoo naj kupijo če pa večina policajev sploh ne zna vozit po terenu še tisti, ki pa naj bi to obvladali, delajo z vozili kot svinja z bučo, sam poznam kakšen je prišel naš novi Puch nazaj z meje, zjahan do konca, potrgani sedeži, prežgane prevleke od cigaret, mašina prekurjena, z meje smo dobil tud Teranota, jetra od jetr, vitla neuporabna, gume samo za na asfalt.

V glavnem ćez par let bodo ti avti samo še za na odpad, ker generacije novih instant policajev itak nimajo pojma kaj je teren, ne vem, kdo jim dovoli vozit, ker še peš ne znajo hodit po terenu, kar se pa tiče terenske vožnje pa tako nimajo inštrukcij za vožnjo po terenu, glavno je, da jih oz. so jih naučili kako se kasira za državo, da bi pa čutili spoštovanje do sodelavcev in do opreme jim je pa malo mar...

To je moje skromno osebno mnenje, ki ga upam vsepovsod in kadarkoli zagovarjat, pa vem, da ne pretiravam.

lep pozdrav vsem, pa upam, da nisem koga hudo užalil.


Lahko je s tujim tičem po koprivah opletat :?

lp andrej
American Jeep-In War and Peace


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost