Anglija, Škotska, Wales, ...

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

Anglija, Škotska, Wales, ...

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Maj 20, 2010 3:42 pm

Poleti načrtujem pot do 'konca' Škotske. Ali ve kdo za kake boljalimanj OR lepote? Recimo nekaj takega kot južne italijanske/francoske Alpe?

Toplo se priporočam tudi za kakršnekoli nasvete - s čem ste bili zadovoljni in/ali tudi ne toliko.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Maj 20, 2010 5:41 pm

Podobno furo sem naredil sedem let nazaj. OR nič, tam pri njih sploh ne moreš nič off road zapeljati (še za scanje ni prostora), je vse z bodečo žico zagrajeno. Grozno. Kaj šele, da bi se z avtom kje ustavil in kaj - recimo - prigriznil. Oštarije ali nič!
Sigurno pa imajo kaj pravih OR poligonov.
Če greš poleti proti severu in na severu samem je tudi s prenočišči beda, ker je vse polno, a res je, da jaz takrat kampov nisem iskal.
Vožnja po levi na odprtih cestah ni težavna, bolj je zoprno na kakšnih velikih parkiriščih, tam sem pa bil ene parkrat v krizni situaciji.
Pa gorivo je (bilo) za umret drago.
Žal mi je le, da se nisem na Irskem malo bolj potrudil in kakšne dobre vrste piva našel. Tako sem pa komaj čakal, da pridem nazaj na Union (ki takrat še ni imel okus Laškega).
Pa srečno pot!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Maj 20, 2010 9:02 pm

Hvala.

Mimogrede ... zanimivo združenje http://www.glass-uk.org/
"The Green Lane Association is a national user group protecting our heritage of ancient vehicular rights of way and promoting sensible driving in the countryside"

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Maj 20, 2010 9:54 pm

Angleži se večinoma grejo "green laning", ker je vožnja izven cest prepovedana. Ampak kar je pokartografirano kot cesta, se pa lahko vozi - če lastnik to dovoli. Kar jasno ne dovoli, kot je omenil Miran. Ostanejo narodni parki (Lake district, Peak district ipd), kjer velja ista uredba. Opla, si predstavljaš, da pri nas relaksirajo vožnjo po TNP? Tam je to možno, ker sta strpnost in kultura na višjem nivoju kot pri nas na Balkanu. Obstajajo tenzije, ko pohodniki dosežejo, da kakšno "green lane" izbrišejo iz katastra kot cesto in jo degradirajo v pot. In celo obratno, kakšna pot napreduje v cestico. Nasprotje interesov pač, le da je ravnotežje sil bolj izenačeno in se apriori blatenje nasprotnega tabora ne smatra kot frajersko, dejansko se posluša argumente obeh strani. Pa smo spet pri kulturi.

Kakšnih GPS trackov ali kaj podobnega še nisem uspel izvohati, sicer pa stvar tudi mene zanima, ker se zna zgoditi, da bova šla v kratkem pogledat. Kolikor zastopim so narodni parki tvoji zavezniki in dol s "cest" ne smeš z vozilom, če si nočeš nakopati resne globe.

Za cedenje slin pa KLIK 1 in KLIK 2. Ali je to offroad ali ne, se mora pa vsak sam opredeliti. Meni zgleda zanimivo.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Maj 20, 2010 10:31 pm

Nore fotke! Samo :shock: pa to je vse za samuraje delano :shock: pa še to za Z-serijo (zožene) :lol:
Viš za tele 'lastnike' sem pa pred leti bral, da jih enostavno pokličeš in da kao ni neki večji problem - da jih večina privoli. Imam neke znance gor pa se bom poiskusil pozanimati.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 20, 2010 11:10 pm

ma ti si za samuraja delan :lol: za LR pa ja. UK je eldorado za offroad. Vse urejeno u nulo, in imaš takih centrov za offroad malo morje eventov pa tudi.
Evo konec maja 4 dni od totaloffroada
http://www.totaloffroadlive.co.uk/index.html

SERIOUS OFF ROADING

* No time slots so you can play all day
* Huge choice of terrain to suit all levels of vehicles and drivers
* Drag race mayhem in side-by-side mud runs - great fun for drivers and spectators alike
* Make up your own routes - we won't tell you where you can go
* Try your hand on Kirton's custom-built rock crawl
* Meet the team from TOR - and tow them out when they get stuck!

4X4 FUN FOR ALL THE FAMILY

* Free recovery and informal tuition from Kirton Off Road Centre's team of friendly and experienced marshalls and instructors
* Special non-extreme, non-damaging route around the whole site for family 4x4s with optional 'black runs' for those who dare!
* Parking areas where you can stop and watch the fun
* Family-friendly restaurant and men's and women's flushing toilets
* Loads to do each day included in your ticket price - blindfold driving, punch-hunt (4x4 orienteering) and more...

IN THE EVENING

* Organised children's activities so you can relax
* Fairground rides and games for the kids in the marquee area each night
* Kirton's award-winning catering offering a wide variety of choice such as fried breakfasts, sandwiches, curry, mexican and baked potatoes in various locations around the site
* Local rock and blues bands get the party started in the evening of Saturday and Sunday evening
* Licensed beer marquee
* Video screens in the campsite each night let you relive the highlights of the day's action!
ALL INCLUSIVE WEEKEND TICKETS (2 full days' off roading, 1 pitch for 3 nights' camping)

JUST 75Ł PER VEHICLE

DAY TICKETS

40Ł PER VEHICLE PER DAY

CAMPING

5Ł PER PITCH PER NIGHT

BUY TICKETS NOW

BOOK IN ADVANCE - the first 100 weekend tickets purchased for each show will be guaranteed VIP camping spots in the main campsite - closest to the off road action and the evening entertainment!

In tako vse poletje konec meseca.

Če hočeš umret od offroada in da ga boš sit do konca življenja pojdi u okrožje Stanford. Maš tega kar češ.
Eden boljših je Kirton http://www.kirtonoffroadcentre.co.uk/index.html
Če boš pa kaj sam okoli na svojo roko bluzil ti pa bog pomagaj.
Podobno imajo ribolov urejen. Loviš brez dovolilnice brez problema, če te pa dobijo da si ribo vzel si pa oplel za vse čase.


Za samuraje :lol: ja pa jade. Don Vito vedno znova me presenečaš :lol:
Mimogrede bi lahko meni iz Londona par stvari pripeljal, če imaš kaj placa :wink:

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » To Maj 25, 2010 11:23 am

vrecha napisal/-a:Za cedenje slin pa KLIK 1 in KLIK 2.

Po prvih informacijah gre to legalno tako, da se včlaniš v klub, ta pa potem organizira taka potovanja čisto legalno in brez nekih večjih zapletov. Klub se domeni z lastniki zemljišč in to bojda sploh ni tak problem. Da bi se pa kar sam menil je pa malo težje - največji problem je, ker ne moreš prit do lastnika.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Maj 25, 2010 11:49 am

Tole je pa res zelo lepo popotovanje.

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Po Jun 20, 2011 10:31 pm

A ima kdo kakšno bolj osveženo informacijo glede Anglije ter Škotske.
(kampi, kaj se splača,mogoče kakšno ruto...).
Gremo v Avgustu gor pa je potrebno mal domače naloge naredit.

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » To Jun 21, 2011 9:45 am

Mi smo bili lani ... super! Samo 3 tedne je kar na knap. Pa če greš do Škotske, ne kombiniraj preveč ostalega.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti