NATEG

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

NATEG

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Maj 29, 2011 6:08 pm

Kot sem že omenil v rubriki prodam bom napisal kako besedo več o tem, kako nekateri izkoristijo človeško naivnost in obupanost.

Nekateri veste, sem lansko zimo od Milenkota(kloshar) kupil Jeepa WJ z desnom volanom. Avto je bil za ta denar soliden, malo so se slisali dročniki. Skratka za ta denar nimas kaj veliko za govorit...
Naredil sem servis in prvo pot v Nemcijo je revez spustil duso, razbilo je zadnji bat, ker je bila počena glava... Nimas kaj, star avto, malo denarja, vendar sem vseeno poklical Milenkota kaj se je zgodilo in dobil vso moralno podporo... Po iskanju rešittve, drgega motorja ali materiala za obnovitev je milenko nasel ta motor od Christiana(blackxy). Motor ima 90.000km je kompleten z glavo itd... Ce znalci tipa Christian in Milenko pravijo, da naj bi to drzalo, potem pa naj bo. Motor je imel ceno 600€, kar je bilo takrat med drazjimi, samo je bil iz delujocega avtomobila in pase v mojega WJ, poleg tega pa je bilo rečeno, da ga vrnemo, ce ne dela ali ne pase. Se enkrat vec, znalec Christian je garantiral, da paše. Od tega zneska je Milenko dal 500 in jaz sem dodal 100e. Kaj je milenko dal, če je dal ali ni me niti ni zanimalo in iz tega stališča me še danes ne, saj bom/sem jaz dobil drugo masino.

Seveda sem sel iskat masino na svoje stroske. Sem iz Ribnice, torej na drug (IN ČEZ) konec drzave.
Seveda ko sem pripeljal masino k mehaniku je porabil tocno minuto, da nosilci ne bodo pasali in da se ne spleca predelovati...

In takrat se je kalvarija zacela. Milenko je rekel, da se bo zmenil kdaj vrnemo motor...

Da ne dolgovezim... po več, kot enem letu je motor še vedno pri meni. Jeep pa je že v delih.
V tem casu sem tudi sam kontaktiral Christiana prek ZSja. Milenkotu predlagal, da se zmeni, da za kaj kompenziram... Vem kako je, ce nekaj prodas in zapraviss denar... Kakrsnakoli resitev bi bila zame sprejemljiva!
ZAčetek "iskanja pravice" je da sem opisal nateguna in z prodajo masine. Upam, da jo prodam, v vsakem primeru pa bom svoj denar dobil nazaj, ker eno leto čakanja pa je že tri mač!

P.S. sam odnos Milenkota je bil korekten od nakupa avtomobila naprej. Uradno me je nategnil Christian. Zdaj kaj je res in kaj ne, pa naj vsak sam presodi...

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Ne Maj 29, 2011 6:25 pm

Lej micka če bi mene nategnu nebi tako skozi pršu men verjem da bi vse nazaj dal še eure za gorivo.
:z_kijem_v_roki:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Maj 29, 2011 9:00 pm

mamaMicka,

kaj si sploh želel povedati? Da moraš čestitati klosharju, ker ti je za 100€ zrihtal motor 4.0 V6, ki je od pitaj boga česa in ne paše v L6 korito od Granda? Zdaj pričakuješ kaj? Da ti bo kdo povrnil stroške izleta v Celovec?

Kupil si star skret za nič denarja. Osiraš Milenka in Christiana. Oba poznam in oba sta mož beseda. Tebe ne poznam in vidim da si sralec. Bil si pameten z mati Tereza stilom prodaje vitlov, pa sem utihnil. Zdajle blejaš čez dva stara ofroaderja. Prodaj že tista terenska jajca in se ukvarjaj z avtovlekami. Če si res poln kot puška, verjetno 100€ za motor niti ne boš pogrešal. Če jih nimaš, ti jih refundiram jaz. Istočasno te prosim, da prenehaš s solzno dolino. Pojdi jokat k mami in ne vznemirjaj foruma s svojo prisotnostjo.

medo_1

spravi tistole gorjačo, otročaj, in glej oglase na avto.net. Žal jih očitno lahko le gledaš, ker za nakup potrebuješ sredstva.


Lep dan še naprej,
Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Maj 29, 2011 9:38 pm

Bizzy napisal/-a:mamaMicka,

kaj si sploh želel povedati? Da moraš čestitati klosharju, ker ti je za 100€ zrihtal motor 4.0 V6, ki je od pitaj boga česa in ne paše v L6 korito od Granda? Zdaj pričakuješ kaj? Da ti bo kdo povrnil stroške izleta v Celovec?

Kupil si star skret za nič denarja. Osiraš Milenka in Christiana. Oba poznam in oba sta mož beseda. Tebe ne poznam in vidim da si sralec. Bil si pameten z mati Tereza stilom prodaje vitlov, pa sem utihnil. Zdajle blejaš čez dva stara ofroaderja. Prodaj že tista terenska jajca in se ukvarjaj z avtovlekami. Če si res poln kot puška, verjetno 100€ za motor niti ne boš pogrešal. Če jih nimaš, ti jih refundiram jaz. Istočasno te prosim, da prenehaš s solzno dolino. Pojdi jokat k mami in ne vznemirjaj foruma s svojo prisotnostjo.

medo_1

spravi tistole gorjačo, otročaj, in glej oglase na avto.net. Žal jih očitno lahko le gledaš, ker za nakup potrebuješ sredstva.


Lep dan še naprej,
Bizzy

lej Bizzy lepo počasi si še enkrat preberi kaj sem vse napisal. Milenka nisem nič osiral, napisal sem celo, da je bil zelo korekten. Napisal pa sem pač svojo izkušnjo, če nič drugega zato, da bi dobil kakšen odziv recimo od Christiana...
Če imaš slab dan se poskusi malo zadržati, ker nisem pravi naslov za izživljanje. Imam svojih problemov dovolj.
Ko boš vse še enkrat počasi prebral boš morda izluščil, da ni point 100€, ker če bi bilo to, bi v tem letu že umrl od lakote. Pa gre se za 600€ ne 100€, kar bi vedel, ce bi prebral vse.
Gre se za to, da sem bil nategnjen. Če pa ti misliš, da je nekdo "oh in sploh", samo za to, ker je offroader si pa globoko zabredel v svoj svet, sploh, ker si upas na tak način komentirati po tem, ko čakam svoj denar že eno leto. Razumem, da nekdo nima časa, nima denarja, karkoli. Ali da zahtevam, da pride sam iskat motor... Nič, niti "odjebi" nisem dobil nazaj.
Pa da se razumemo. Osebno sem srečal kar nekaj vas iz foruma in lahko rečem samo kapo dol!
Na forumu pa mislim,, da ne vznemirjam kaj preveč, ker sem gor zelo malo. Večkrat kaj preberem, komentiram pač ne.
Glede vitlov. Skupaj smo jih prodali preko 300, 2 tretjini na Hrvasko in Srbijo, ostalo pa pri nas. Vsak, ki je kupil iz foruma je dobil praktično nabavno ceno in popolnoma vsak lahko to tudi potrdi! Tudi zamenjali smo vitel, ce ni pasal ali je bil prevelik ali premajhen. In nikomur nismo od "starega" odsteli niti evra, pa ceprav so bili ze tudi montirani po 2 meseca.
Tako, da te lepo prosim, da moje korektnosti ne komentiras, sploh ne na tak način, ker me ne poznaš in o tej stvari ne veš nič. V kolikor pa imas kaksen argument pa prosim...

Glede 100€ od tebe. Daj mi jih 600 pa odpelji še motor.
Kar se tiče polnosti denarja. Verjemi, da za vsak evro delam in mi ga ni nihče podaril, niti ga nisem ukradel ne koga za njega nategnil, zato te tudi tu prosim, da se ne spuscas v moje finance in če komu hočem podariti denar bom se sam odločil, za to ne potrebujem nikogar, še najmanj tebe!

Pa brez zamere!

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Ne Maj 29, 2011 10:49 pm

Bizzy napisal/-a:mamaMicka,

kaj si sploh želel povedati? Da moraš čestitati klosharju, ker ti je za 100€ zrihtal motor 4.0 V6, ki je od pitaj boga česa in ne paše v L6 korito od Granda? Zdaj pričakuješ kaj? Da ti bo kdo povrnil stroške izleta v Celovec?

Kupil si star skret za nič denarja. Osiraš Milenka in Christiana. Oba poznam in oba sta mož beseda. Tebe ne poznam in vidim da si sralec. Bil si pameten z mati Tereza stilom prodaje vitlov, pa sem utihnil. Zdajle blejaš čez dva stara ofroaderja. Prodaj že tista terenska jajca in se ukvarjaj z avtovlekami. Če si res poln kot puška, verjetno 100€ za motor niti ne boš pogrešal. Če jih nimaš, ti jih refundiram jaz. Istočasno te prosim, da prenehaš s solzno dolino. Pojdi jokat k mami in ne vznemirjaj foruma s svojo prisotnostjo.

medo_1

spravi tistole gorjačo, otročaj, in glej oglase na avto.net. Žal jih očitno lahko le gledaš, ker za nakup potrebuješ sredstva.


Lep dan še naprej,
Bizzy
Dragi Buzzy pardon Bizzy jaz rad gledam avto.net pa tudi dost pokupim pa tudi prodam.Drugač pa glede sredstev kaj imam jaz za pokazat pa kaj vozimo pri naši hiši bi sam gledal z odprtimi usti tako da raje komentarje zadrži zase.Glede otročaja pa ti lahko povem da sem zelo resen človek,ki vodim družinsko podjetje že 9 let z nekaj zaposlenimini,in super lavfa.Gorjača je pa moje mnenje,ki se tebe sploh ne tiče.Kakša so pa tvoja sredstva me pa sploh ne zanima,ker je to tvoja stvar.Pa en lep pozdrav :wink:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Maj 30, 2011 3:05 pm

Kot piše v prvem postu tudi jaz zastopim kot Bizzy. Da gre za 100€..... :shock:

No kakorkoli že lahko rečem samo tole:
V 5-6 letih od kar ga poznam nikoli niti najmanjšega problema z omenjenim gospodom. Nasprotno, mož je korekten kar se mene tiče, pa tudi tako saj prvič slišim da bi imel kdo kakšen problem z njim.
Tako na tekmah kot športnik kot v poslu je možakar OK. Zgodilo se je celo da mi je na že dogovorjeno ceno sam od sebe dal naknadno precejšen popust in celo na svoje stroške naložil in pripeljal z kombijem kljub dogovoru da je prevzem v avstriji.
Zgodilo se je tudi da je mimogrede pripeljal robo za koga drugega in pustil na lepe oči robe za nekaj tisoč ojrov.
Uglavnem nikoli niti najmanjšega problema.

Če bo komu kaj lažje pa naslednje.
Kolega je kupil mašino iz NL. Kljub trditvam in garanciji da je motor generalno obnovljen in praktično nov je zdržal le en krog za ogrevanje....cca 4 km.....
Bil je pa 1200€ + prevoz iz nizozemske. Da ne govorimo o propadlem vikendu in zavoženi dirki. In o nakupu še enega motorja seveda.....

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Maj 30, 2011 4:47 pm

@ALIEN tvoje mnenje cenim. Tudi jaz nisem nic slisal od njega slabega(kar sem pac govoril z milenkom in na forumu).
Samo tega se kljub temu, da bizzy skoraj trdi drugače, enostavno nisem zmislil. Vprasaj Milenca, da sem sem ga tam vzel, saj je tvoj sosed, jaz pa imam motor se vendno doma sredi delavnice, torej ga ni vzel nazaj. Milenkotu pa sem tudi tezil pol leta, od zacetka na nekaj dni... KAsneje sem rkele Milenkotu, da sem pripravljen namesto denarja vzeti tudi kake dele( za menjalnik, kake vzmeti, karkoli, samo da zakljucimo to zgodbo)

100€ ali 600€? Milenko je bil korekten in sva se dogovorila, da mi od kupnine vrne 500€, ker je avto crknil dejansko prvo furo, če odstejem furo domov. Povedal je pač, da obstaja možnost te mašine, ki pa stane 600€. Predvideval sem in še vedno, da sta z Milenkom imela svoj dogovor, kdaj bo Milenko njemu plačal, ali bosta kaj kompenzirala ali pač karkoli, mene se to ne tiče, vedel pa sem da dela hiso in ga nisem mislil še dodatno dušiti. Ocenil sem, da motor z 90.000 km je nekako vreden tega denarja in sem se s tem strinjal. Sploh po prebranem o obeh nisem dvomil, da bi lahko bile kaksne tezave.
Pa se nekaj. Sicer se sedaj ne spomnim tocno, tudi motor je dejansko starejši 4 leta, kot je navedel Christian. Močno dvomim, da ne pozna kod, ki jih ima Jeep na bloku(jaz jih, pa sem kuhar), se manj, da ni vedel za letnik, saj je on imel cel avto(verjetno tudi kake papirje).

Predvidevam, da sem, kot kuhar bil tretiran drugace, kot vi offroaderji... Zal!

Glede zgodbe možakarja in motorja iz NL, pa mi ni nic lazje, ravno nasprotno. Saj je bil ob se vec denarja.

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Maj 30, 2011 4:51 pm

Še to...

Prav z veseljem bi videl, da je nekje prislo do nesporazuma, da je pozabil, da ga je Milenko klical 20x ali da PM ni prisel...
Da lepo vse skupaj rešimo. In s še večjim veseljem bom o tem obsirno napisal na forum in vse staro napisano vzel nazaj!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Maj 30, 2011 10:33 pm

Čuj MM, o zadevi doslej nisem slišal niti besede, pa tudi če bi se ne mislim kakorkoli vmešavat. Navedel sem samo svoje iskušnje.
Tudi zate vem da si desc in verjetno gre pač bolj za princip kot za denar ali podobno......
Čudi me pa naslednje, kaj naj bi bil namen tega pisanja saj človek ne razume slovenščine, niti bo to temo sploh opazil.
Danes sta bila na forumu ob istem času recimo, vidim po času postov.
Rešite to kot desci, karkoli že je......
O mojem sosedu pa ........vmes je cca 20 km in se vidiva mogoče enkrat mesečno, komaj......pa še takrat grema na biro,2,3,4.......

Okoli tistega ali motor paše ali ne (nasmejal sem se tisti primerjavi med kuharji in offroaderji :lol: ) je pa treba razumet da kar pri offroaderjih "paše" je za "normalne" ljudi ponavadi misija nemogoče, tudi če gre za iskušene mehanike.
Iz enostavnega razloga, ker pri offroadu mora pasat in se ne gleda na uro ko kaj delaš ali predeluješ, pač se lotiš in narediš neglede koliko ur ali neprespanih noči boš zabil v to.....ali pa konec koncev tudi denarja.
Mehanik pa ne bo šel recimo kakšnega nosilca predelat, ker ti enostavno ne more pol vseh ur zaračunat, ker mu stranka rekla da je nor.....
Ne govorim o tem primeru, ker o jeepih en k.rc vem, niti nočem vedet, ampak tako na splošno.

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Maj 31, 2011 10:30 am

AŁIEN napisal/-a:Čudi me pa naslednje, kaj naj bi bil namen tega pisanja saj človek ne razume slovenščine, niti bo to temo sploh opazil.
Danes sta bila na forumu ob istem času recimo, vidim po času postov.
Rešite to kot desci, karkoli že je......

Sam namen...? Imas prav, niti ne vem! Nekaj pač že. Zvedel bo 100%. Morda se kaj premakne...
Kot desci? Kako to mislis, da ga iscem gor po Avstriji? Še spomnim se ne, kje se gre k njemu, se manj pa imam za to čas.
Menim, da je to edino, ki mi je ostalo, jaz ga ne morem dobiti.

zajc
Prispevkov: 259
Pridružen: Sr Jun 21, 2006 2:05 pm
Kraj: Mirna Peč

OdgovorNapisal/-a zajc » To Maj 31, 2011 12:01 pm

Živjo,

kar neki. Mama mija????

LP ZAjc

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

kar nekej

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » To Maj 31, 2011 10:41 pm

Jaz mislim da, ko avto kupiš, si ga ogledaš in te nobeden ne sili da ga vzemi. Če je kaj v okvari in da sam nisi mehanik, je itak bolš da, sploh ne kupiš. Sploh ko pa gre za cenejše avte se nimaš kaj pritoževat. Motor ti bi še isti dan verjetno vzeli nazaj in vrnili 100€ če bi hotel, kolikor jih jaz poznam. Ne rečem če se ti bi pokvaril na poti domov... (moje mnenje in izkušnje)

l.p. erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Maj 31, 2011 10:58 pm

Ni sedaj govora o avtomobilu, ki je crknil, temveč o motorju. Pa vendar, avtomobil sem kupil, kot brezhiben... Ne bi zdaj o tem kako sem kupoval avto, ker ni relevantno.
In da! Poklical sem po dveh urah, da ni pravi po tem, ko sem ga prevzel, toliko sem potreboval do doma iz Avstrije!

Pa še enkrat, motor je bil 600€ in ne 100€!
Trditi da je bil 100€, je enako, kot bi trdil, da je kruh, ki ga kupiš z kreditno kartico od banke, ki je izdala to kartico!

zajc
Prispevkov: 259
Pridružen: Sr Jun 21, 2006 2:05 pm
Kraj: Mirna Peč

OdgovorNapisal/-a zajc » Sr Jun 01, 2011 7:14 am

Živjo,

dobrodošli v realiti šov - anima planet.

LP ZAJc

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jun 01, 2011 11:32 am

@zajc obeh tvojih postov ne razumem nic kaj hočeš povedati.

zame je zadeva zdaj OFF, mislim, da sem bil dovolj jasen. Na provokacije ne bom odgovarjal!

lp,

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Sr Jun 01, 2011 11:48 am

OFF? Torej si dosegel namen? Si dobil 600EUR? :shock:

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jun 01, 2011 3:30 pm

Vito_ napisal/-a:OFF? Torej si dosegel namen? Si dobil 600EUR? :shock:

oprosti, mislil sem na razpravljanje! Najprej o tem, če sem sploh bil "nategnjen", (debata z bizy) in o tem ali gre za 100 ali 600€.
Ničesar nisem (še) dobil...

Hvala za opozorilo!


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti