mamaMicka

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Feb 23, 2010 8:08 am

Sicer je motor precej velika zadeva, ampak majster iz logatca pelje drug teden gor svoj in moj menjalnik na obnovo. Mogoče... Ma klinc bo rabil pa že prikolico... Lahko ga povprašaš če lahko spravi motor dol.--->Robekdom.

Drugače je pa Alien vedel za prevoze kosov iz UK.
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Feb 23, 2010 11:57 am

Picpoki napisal/-a:Sicer je motor precej velika zadeva, ampak majster iz logatca pelje drug teden gor svoj in moj menjalnik na obnovo. Mogoče... Ma klinc bo rabil pa že prikolico... Lahko ga povprašaš če lahko spravi motor dol.--->Robekdom.

Drugače je pa Alien vedel za prevoze kosov iz UK.

Saj poštnina je poceni... Večji problem je, ker ni teh mašin... Ne vem ali noben nič ne razbije ali kaj. Se kar čudim, ker v angliji je več 4.0, kot pa 4.7... delov pa nobenih :(

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Feb 23, 2010 12:57 pm

Povej kaj o tej poceni poštnini.
Sem preko neta izpolnil obrazec za kalkulacijo stroškov pri TNT(se mi zdi)
Pa me je EUR paleta s 200kg prišla do nas 400€
Mi je pa gor človek hotel poslati redutor pa je bila poštnina 380€ :shock:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Feb 23, 2010 3:16 pm

100GBP za celo masino do slovenije!

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Feb 23, 2010 3:20 pm

:shock: :shock:
Kje si bil 3 mesece nazaj :D
Maš to kakšne veze ali si odkril kakšnega poceni kurirja?
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Feb 23, 2010 3:22 pm

ne... nic od tega... taksno ceno so mi dali na odpadu, kjer naj bi imeli motor zame... Ampak ga imajo na drugem placu in ne morejo preveriti danes, ce je pravi model zame :S

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Mar 02, 2010 9:21 pm

Zadevo sem rešil...
Stari gre v Bosno, novi pa je že doma!

He he, Micka, dobrodošel v V8 klub!!!!

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Nov 30, 2010 4:19 pm

Malo za info... pri tem novem mi je shodil menjalnik. Obraba lamel in tretja je sla na izlet...

Popravilo z delom in vsem materialom je znasalo ca 1500€, kar se mi ne zdi veliko, sploh glede na to, da je nov tudi vandler

Material za menjalnik (master kit - vse lamele, tudi jeklene, semeringi oringi tesnila, filtri) je kostal cca 600€, vandler 450€, olje 200€, delo 250€.
Ce kdo rabi Mopar ATF+4 ga jaz lahko dobim za okoli 16€ z DDV.

Pred tednom sem ga se obul v prave zimske gume sirine 225. Imam price, da gre avtomobil povsod v 50cm snega (vrata odrinejo sneg).


Bi pa se vprasal kako resiti metanje snega na sprednjo sipo. Ali bi pomagalo, ce bi imel luči na strehi, ker ko vrze sneg na sipo luči še dodatno zaslepijo, da se ne vidi nic. Pa gre polovico veselja, ker moras iti pocasi.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » To Nov 30, 2010 7:30 pm

Bi pa se vprasal kako resiti metanje snega na sprednjo sipo. Ali bi pomagalo, ce bi imel luči na strehi, ker ko vrze sneg na sipo luči še dodatno zaslepijo, da se ne vidi nic. Pa gre polovico veselja, ker moras iti pocasi.


Luči zelo pomagaje.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Nov 30, 2010 10:21 pm

Ja, luči na strehi pomagajo, dokler ti ne nese snega čez haubo, oz. dokler ne sneži, dežuje, ali je megla. Ko je nekaj od naštetega, ti luči to osvetlijo, in meter pred sabo odlično vidiš snežinke ali meglo. 20 merov naprej pa ne vidiš nič.
Že če so luči preveč naprej na strehi, in ti svetijo na havbo, je moteče. Morda je na črnih avtih kaj bolje, na belem je osvetljena hauba moteča.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Nov 30, 2010 11:45 pm

gregor napisal/-a: na belem je osvetljena hauba moteča.

Ali pa če voziš na haubi rezervo z belo feltno :D
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 01, 2010 3:41 am

Sepravi, ce se prav razumel je se slabse ce so luci na strehi.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Dec 01, 2010 9:12 am

me veseli da si uredil.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Dec 01, 2010 2:13 pm

jaz sem jih imel na strehi in jih bom na prihodnjem terencu imel ponovno.
predvsem zarad globoke vode po kateri so mi sprednje luči crknile ko jih je zalila voda :) pa zaradi blata in snega tudi.

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 01, 2010 4:06 pm

pajk napisal/-a:jaz sem jih imel na strehi in jih bom na prihodnjem terencu imel ponovno.
predvsem zarad globoke vode po kateri so mi sprednje luči crknile ko jih je zalila voda :) pa zaradi blata in snega tudi.


čak mal... jaz mam svojga za v disko... se ko je dez studiram, ce bi sel ven z njim...

Po snegu sem sel, ker sem moral ulavfat menjalnik :)

Jaz bi dal ce bi kaj pomagalo bolj v smislu montažne, ki bi jih lahko dal dol, ko sem na AC

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Ne Dec 12, 2010 10:04 pm

Montažne luči na strehi so zelo praktične.
Dobre in slabe lastnosti so ti že drugi našteli.

Postavi si jih toliko nazaj, da ne svetijo na havbo.
Ni neumno, če narediš okvir in zaščitiš z mrežico, ker ti v nasprotnem primeru veje premikajo luči ali pa ti jih razbijejo.

Za elektriko pa uporabi konektor, katerega samo vtakneš, kadar boš rabil luči. Ostalo inštalacijo moraš pa v vsakem primeru vezati preko relejev in stikal v avtu samem.

:lol:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 22, 2010 5:03 am

Projekt lučke je zaenkrat opuščen, ker ni bilo vec toliko snega, ko je pa bil, pa avto ni imel zavor...

Menjal sem zavore za EBC. Menjal sem za RED Stuff spredaj in serijo 6000 zadaj...

Kdor je obupal, da lahko terenc dobro zavira naj proba to.
RAzlika OGROMNA.
Moram pa iskreno priznati, da puscajo dobre ploščice davek na diskih. Diski so stari, malo so ze tanki, vendar ravni in sem jih pustil. Nove ploscice spredaj jih delajo modre.
Ce ta teden en fant (kupec) ponj, avtomobil ne bo vec v prodaji. Zamenjal bom se diske, nato pa se lotim vseh gumi zglobov, končnikov, silent blokov in podobno, ki jih je na WJ nebroj. Če se prav spomnim 23, seveda to je cifra brez gumic stabilizatorjev, ki so pomojem se dobre!
V sloveniji sem obupal, zato jih bom narocil iz anglije. Ce se koga zanima je res ugodna cena. Na hitro preracunano me bo stalo okoli 300€. Seveda +delo, ki ga pa ne bo malo.

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Dec 22, 2010 11:01 am

mamaMicka napisal/-a:Moram pa iskreno priznati, da puscajo dobre ploščice davek na diskih. Diski so stari, malo so ze tanki, vendar ravni in sem jih pustil. Nove ploscice spredaj jih delajo modre.


Tu se pa ne strinjam s teboj.
Namesto mehkih ploščic, ki so malce dražje od ta trdih, si si vgradil smrt za diske. :a_se_ti_je_odpeljalo:
Če ti diski postajajo modri, pomeni, da si tudi ploščice že zažgal. :jako_jezen:
Težko se boš ustavil z zažganimi ploščicami. Diski bodo pa izginili.

Preračunaj koliko te pride večkratna menjava mehkih ploščic, ki se dokaj hitro obrabljajo,
napram ceni diskov in trdih ploščic. :ah_seveda:

VARNOST JE NA PRVEM MESTU
Zaradi par € menda ne misliš končat v bolnici.

Na ps mi pošlji podatke, kaj nameravaš nabaviti od zavor, pa ti pošljem cene od zastopnika,
ki mi dobavi po nabavnih cenah :stari_pridiga:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 22, 2010 4:52 pm

stripi napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Moram pa iskreno priznati, da puscajo dobre ploščice davek na diskih. Diski so stari, malo so ze tanki, vendar ravni in sem jih pustil. Nove ploscice spredaj jih delajo modre.


Tu se pa ne strinjam s teboj.
Namesto mehkih ploščic, ki so malce dražje od ta trdih, si si vgradil smrt za diske. :a_se_ti_je_odpeljalo:
Če ti diski postajajo modri, pomeni, da si tudi ploščice že zažgal. :jako_jezen:
Težko se boš ustavil z zažganimi ploščicami. Diski bodo pa izginili.

Preračunaj koliko te pride večkratna menjava mehkih ploščic, ki se dokaj hitro obrabljajo,
napram ceni diskov in trdih ploščic. :ah_seveda:

VARNOST JE NA PRVEM MESTU
Zaradi par € menda ne misliš končat v bolnici.

Na ps mi pošlji podatke, kaj nameravaš nabaviti od zavor, pa ti pošljem cene od zastopnika,
ki mi dobavi po nabavnih cenah :stari_pridiga:


ne bova se strinjala... Rdeče ploščice od EBC, so relativno mehke, v zmesi je tudi keramika in RED stuff ne spada pod Sintered ploščice, torej diske pobirajo veliko manj. Diski so postali modri, ker so relativno tanki in verjetno ze veckrat pregreti. Kljub temu, da so modri pa ne zavirajo nic manj, saj so postali modri ze po dnevu uporabe. Postali so modri verjetno tudi zaradi tega, ker sem "testiral" in nisem popolnoma nic sparal zavor. Predvsem se vidi po zunanjem robu modrina, kar se toliko bolk pomeni, da so diski prestari. Itaq ne govorim o tem, da so modri, kot nebo. Pač rob je moder.
In glede na to, da je varnost na prvem mestu sem vgradil te zavore. Cena sprednjih ploščic je po ceniku okoli 130€ zadnjih pa okoli 100€, torej nisem sparal. In se enkrat več... ZAVORE PRIMEJO FANTASTIČNO! Teh ploščih se pa praktičnpo skoraj ne da skuriti, saj zdržijo temperaturo do 750°C ali celo do 800. Standard pa do 350!!!
EBC je tudi sicer nas "sponzor" v dirkanju in kar se reče, da je dobro je res dobro. Tu jim nimam kaj ocitati, edina stvar pri Jeepu, ki je se ne vem pa je, kako hitro se bodo obrabljale. Glede na to, da sem veliko na cesti mi je pravzaprav vseeno, saj učinek zaviranja odtehta tudi to!
Pa ce lahko tankam bom dal pa se 100€ za ploscice. Sploh pa so original pomojem se drazje...

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Dec 22, 2010 5:11 pm

Vseh proizvajalcev tudi jaz ne poznam.
Jih je preveč. Glede na tvoj odgovor, si se prav odločil.
Enkrat bo treba še diske menjat, a ne.

Ne maram na pogrebe hodit, zato sem se malo ZJEZA.
Pa glede na to, da prikolico vlečeš, je pametno imeti zeeeeeeelo dobre zavore.
Sploh po Kočevski cesti SMRTI.
Enkrat sem celo jaz imel karambol na Rašci. Vem kako tam vozijo.
Stotinka sekunde neprevidnosti, pa že poči.

Prepirat se mi pa ne da. :wink: :lol:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 22, 2010 5:33 pm

stripi napisal/-a:Vseh proizvajalcev tudi jaz ne poznam.
Jih je preveč. Glede na tvoj odgovor, si se prav odločil.
Enkrat bo treba še diske menjat, a ne.

Ne maram na pogrebe hodit, zato sem se malo ZJEZA.
Pa glede na to, da prikolico vlečeš, je pametno imeti zeeeeeeelo dobre zavore.
Sploh po Kočevski cesti SMRTI.
Enkrat sem celo jaz imel karambol na Rašci. Vem kako tam vozijo.
Stotinka sekunde neprevidnosti, pa že poči.

Prepirat se mi pa ne da. :wink: :lol:

saj se ne prepiram :) sploh ne...

Se strinjam s tabo, je tudi meni bilo cudno... mehanik je najprej rekel ali da so preveč agresivne ali pač nekaj... Mozno je tudi, da sem pretiraval takoj z novimi, ker sem bil res fasciniran, ker je zaviral veliko bolje takoj z novimi, kot prej z ulezanimi. Pa se te ploscice "ne smes sparat" ko jih ulavfavas :) tako je bilo receno, oziroma "bolj kot pritiskas hitreje se ulavfajo. Pregreti pa se med voznjo ne morejo. Podobno zmes uporabljam na dirkalnem motorju in se spomnim zadnji trening pred dirko sem pobral zgleda eno svinarjo iz piste v zavoro... Iz zavore se je zacelo kaditi po 2 krogu in se je kadilo do 10. kroga, ko sem sel dol iz piste. Brez vsake napake v zaviranju. Tudi kvalifikacije sem odpeljal z istimi zavorami pa se je tudi kadilo in je delalo BP.

Ja naša cesta je "zlata" vredna. Jaz sem si zrihtal 8 tednov bolnice na tej cesti in zaradi nasih voznikov... Nebi govoril o posledicah, ki so ostale...

Hvala za nasvet vseeno... Sem vzel na znanje in tudi izluscil nekaj iz tega, pa morda se kdo drug...

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Dec 22, 2010 5:38 pm

Včasih je veljalo pravilo, da kadar zamenjaš ploščice, se 500km vozi bolj previdno.
Zaradi tega, da se uležejo na diske.
Ti si pa iz njih potegnil maksimum in bil nadvse zadovoljen.

Pohvalno, mogoče te bom pa kdaj nafehtal, da jih sprobam :lol: :lol:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Dec 23, 2010 10:50 am

No jaz sem imel na svojem spredja brembo diske in ferodo preimer ploščice, zadaj pa neke japonske ploščice ašika diske pa ne vem. Zamenjal sem vse razen diskov na 15 do 20 kkm. Zadaj imam sedaj greenstuff, ki so nekoliko boljše, koliko bom pa še povedal.

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Dec 23, 2010 2:49 pm

RangeRover napisal/-a:No jaz sem imel na svojem spredja brembo diske in ferodo preimer ploščice, zadaj pa neke japonske ploščice ašika diske pa ne vem. Zamenjal sem vse razen diskov na 15 do 20 kkm. Zadaj imam sedaj greenstuff, ki so nekoliko boljše, koliko bom pa še povedal.


Jaz imam zadaj serijo 6000, spada med Grennstuff, vendar je 6000. MAlo boljsa.

Imam ene zadnje ploscice te sorte naprodaj. Dam poceni, ce kdo rabi!

Za WJ seveda!

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Dec 24, 2010 9:18 am

Pa bo sel moj Jeep od doma :(:( Vceraj sem dobil zanj aro.

Nov lastnik bo zelo zadovoljen, saj je moj Jeep zelo lep primerek.


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov