Katero Frontero

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Šrek
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 10:26 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Katero Frontero

OdgovorNapisal/-a Šrek » Pe Okt 22, 2010 10:24 am

Kaj predlagate, kratko ali dolgo Frontero, 2.2 diesel ali 2.2 bencin? Kakšne so potrošnje obeh, ima kdo kaj izkušenj.

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Pe Okt 22, 2010 12:38 pm

Če za offroad pol kratko za na cesto pa dolgo. Uzem bencinca pa daj na plin.

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » So Nov 06, 2010 9:09 am

Uzami kar dobiš boljše ohranjenega. Kateri letnik gledaš?
Jaz sem imev tastaro l.97, 2.2 tadolga poraba nekje 11-15l. Nekih večjih problemov nisem imel menjav sem cevi za zavore in naredil sem velik servis, deli za servis se mi niso zdeli dragi. Če se ne spoznaš na avte uzami kašnega mehankarja sabo.
Če bi sam izbiral bi vzev dizla, so pa 2.2 dizli znani po težavah z čipi na bosh pumpi. Vse novejše frontere imajo težave z števci - če nimaš luči prižganih ne deluje obratomer med vožnjo pa tudi občasno pade cagar hitrosti na 0. Ni to nekaj kritičnega se da popravit vendar je moteče. Kot zanimivost ti povem da sem šel dva dizla gledat in oba sta imela težave z števci, po telefonu pa ni noben nič omenu :wink: In sedaj ko kličem že vsakega prašam če stevci delajo tudi brez luči :lol:
Poraba pri dizlu nekje 8,5l lepe vožnje po besedah drugih.
Lahko preveriš še tukaj
http://www.autoweek.nl/carbase_data.php ... 9&cache=no dizel 98-04
http://www.autoweek.nl/carbase_data.php ... 4&cache=no bencin 98-00

Pri dizlu moraš pazit na turbino katere pri bancinarju ni. Registracija je enaka pri obeh. Bencinar je bolj posločen na večjih obratih dizel pa na manjših. Vgradnja plina je okoli 1500evrov brez kakšnih popustov, če se ti izide pa preračunaj. Sam bi izbral tadolgo, predvsem zaradi prostornost, notr je toliko placa da ko podereš zice in napihneš blazino spiš kot doma. Drugače pa tudi kratka ni napačna izbira.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov