Balkan Off-road Marathon 4. - 11. september 2010

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Po Mar 08, 2010 4:32 pm

rozakid napisal/-a:
OrangePower napisal/-a:
AŁIEN napisal/-a:o Mare je pa mal zaspal........no sam da si živ :wink: Me je Niko poklical in povedal da urejaš zadeve.......lepo, lepo...

Pokec niti za giro ne rabiš biti puščavski lisjak. Problem je ker je to tako prekleto daleč. Da je to pri nas ali 200-300 km stran pol je to mala malica. Edini problem je da avto špila in pa zdržat etape po 400 km dnevno, pa da ne zalutaš seveda :lol: . Pa psiha, da te profiji ne potegnejo za sabo, ker potem se hitro konča v jarku ali z okvaro. Treba je vozit konstantno in v okviru svojih zmožnosti, pa gre....pač prideš par ur kasneje na cilj, vendar cel.
touring je pa itak mala malca, nimaš kaj mislit...pač delaš kar ti rečejo.

Rozakid, dobro si zračunal, sedi pet :wink: po moji računici še nekaj manj. Ampak z štirimi cilindri manj :lol:
Glede spanja je pa ponavadi, vsaj tam kjer sem bil doslej je bilo tako, da je cena za ekipo in ne na osebo. Poleg tega ni nikjer omenjeno da je cena po osebi. In navsezadnje ne pozabit da gre za deželo kjer je 10 ojrov veliko denarja. Bom pa vprašal.
OrangePover imaš pa časa dovolj da prečekiraš vse opcije, lahko najdeš koga ki gre in te recimo pelje večji del poti na prikolici, ki jo pustita nekje v Srbiji in spet pobereta pri povratku, pa si prišparal par sto €, pa kakšen avtovlak če pelje itd....možnosti je morje. Lahko je to tudi lep dopust recimo, pa "nič" ne stane ker bi itak za dopust zagonil ta denar......tako da ne tako osko gledat. Jeepa pri tebi je dejansko gorivo velik strošek.


Ja, vse skupaj je nekoliko daleč in to v tem konkretnem primeru največ stane, ampak če se sedaj organiziram sem septembra tam, pa če ima avto 50L porabe :)

Seveda bom še malo pretuhtal, pa dopust bom premaknu za en mesec :D pa lubici takoj eno darilo prinesu da bo lažje prinesla spremembo :lol:

V glavnem treba se bo organizirat pa avto naredit 100% sigurn pa bomo šli.


Uporabi trajekt do Tirane ali pa Pirej, ne vem kaj je bližje. Čist tko ideja, cene povratne so pa okol 280eur oz. septembra je ceneje, ker je low season.

Tule pa en link do pomoči trajekti



Mislim, da je iz Ioannine najbližje do Igoumenitse v Grčiji cca 80 km, Od tam pa imaš trajekt Anek Lines, ki vozi do Benetk. Cena pa je 51€ po osebi in 68€ po vozilu. Cena je za palubnega potnika, vendar to ne bi smel biti problem za vas. Po lastnih izkušnjah vem, da ne komplicirajo za prenočevat po hodnikih, ki pa so klimatizirani, rabiš le spalno vrečo.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Po Mar 08, 2010 8:43 pm

Rogi napisal/-a:
rozakid napisal/-a:
OrangePower napisal/-a:
AŁIEN napisal/-a:o Mare je pa mal zaspal........no sam da si živ :wink: Me je Niko poklical in povedal da urejaš zadeve.......lepo, lepo...

Pokec niti za giro ne rabiš biti puščavski lisjak. Problem je ker je to tako prekleto daleč. Da je to pri nas ali 200-300 km stran pol je to mala malica. Edini problem je da avto špila in pa zdržat etape po 400 km dnevno, pa da ne zalutaš seveda :lol: . Pa psiha, da te profiji ne potegnejo za sabo, ker potem se hitro konča v jarku ali z okvaro. Treba je vozit konstantno in v okviru svojih zmožnosti, pa gre....pač prideš par ur kasneje na cilj, vendar cel.
touring je pa itak mala malca, nimaš kaj mislit...pač delaš kar ti rečejo.

Rozakid, dobro si zračunal, sedi pet :wink: po moji računici še nekaj manj. Ampak z štirimi cilindri manj :lol:
Glede spanja je pa ponavadi, vsaj tam kjer sem bil doslej je bilo tako, da je cena za ekipo in ne na osebo. Poleg tega ni nikjer omenjeno da je cena po osebi. In navsezadnje ne pozabit da gre za deželo kjer je 10 ojrov veliko denarja. Bom pa vprašal.
OrangePover imaš pa časa dovolj da prečekiraš vse opcije, lahko najdeš koga ki gre in te recimo pelje večji del poti na prikolici, ki jo pustita nekje v Srbiji in spet pobereta pri povratku, pa si prišparal par sto €, pa kakšen avtovlak če pelje itd....možnosti je morje. Lahko je to tudi lep dopust recimo, pa "nič" ne stane ker bi itak za dopust zagonil ta denar......tako da ne tako osko gledat. Jeepa pri tebi je dejansko gorivo velik strošek.


Ja, vse skupaj je nekoliko daleč in to v tem konkretnem primeru največ stane, ampak če se sedaj organiziram sem septembra tam, pa če ima avto 50L porabe :)

Seveda bom še malo pretuhtal, pa dopust bom premaknu za en mesec :D pa lubici takoj eno darilo prinesu da bo lažje prinesla spremembo :lol:

V glavnem treba se bo organizirat pa avto naredit 100% sigurn pa bomo šli.


Uporabi trajekt do Tirane ali pa Pirej, ne vem kaj je bližje. Čist tko ideja, cene povratne so pa okol 280eur oz. septembra je ceneje, ker je low season.

Tule pa en link do pomoči trajekti



Mislim, da je iz Ioannine najbližje do Igoumenitse v Grčiji cca 80 km, Od tam pa imaš trajekt Anek Lines, ki vozi do Benetk. Cena pa je 51€ po osebi in 68€ po vozilu. Cena je za palubnega potnika, vendar to ne bi smel biti problem za vas. Po lastnih izkušnjah vem, da ne komplicirajo za prenočevat po hodnikih, ki pa so klimatizirani, rabiš le spalno vrečo.


Huh, dobra info :wink:

Uporabniški avatar
e.m.i.l.
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Nov 23, 2008 7:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a e.m.i.l. » Po Mar 08, 2010 9:47 pm

Pozdravljeni
že nekaj časa sledim kaj dogaja na temo Balkan off road marathon: Touring razred. Vsi se nekako dogovarjate kako se boste vračali z "dirke" in me zanima: a ste že plačali udeležbo? Sam sem se prijavil, pa še nisem dobil nobenega odgovora. Poslal sem tudi mail Todor Hristovu pa še nič.
Verjetno sem malo neučakan oziroma prehiter, saj se zadeva odvija v septembru, tako, da je še čas. Panike ni, ampak dopust sem pa že planiral.

:veselo_za_volanom:
Lep pozdrav
Emil

Uporabniški avatar
e.m.i.l.
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Nov 23, 2008 7:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a e.m.i.l. » Po Mar 15, 2010 5:25 pm

Pozdravljeni tički (in tičce)
Gregorjevo je že mimo, pa nobene nove informacije. A nihče ne ve nič kaj dogaja s turizmom na Balkan marathonu?

Lep pozdrav
Emil

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Po Mar 15, 2010 6:37 pm

Prijavnice smo opremili s slikcami in jih oddali. Cruiser-tech pravi da je z našimi južnimi sosedi delati tako kakor pravijo pregovori, se pravi da mi vozimo v 5 prestavi medtem ko oni kruzajo v reduktorju :lol:

V glavnem stvari se počaaaasi odvijajo.
Lahko bi se pa tisti, kateri smo se prijavili, dobili kakšen dan kje na pijački, da se malo pomenimo.

LP

Uporabniški avatar
e.m.i.l.
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Nov 23, 2008 7:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a e.m.i.l. » Po Mar 15, 2010 8:36 pm

Pozdravljeni
Ok, kot vidim sem bil res malo neučakan. Se strinjam, da se kaj dobimo na :nazdravljamo: in kakšno rečemo na to temo.

Lep pozdrav
Emil

granouile
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Feb 11, 2008 7:54 pm
Kraj: Domžale
Kontakt:

Balkan Offroad Marathon

OdgovorNapisal/-a granouile » To Mar 16, 2010 7:02 pm

Prijave delujejo in potekajo normalno.
Z Todorjem in Alexom smo skozi na vezi.
Ne vem kje nebi kaj funkcioniralo. kdor je izrazil željo je na mailing listi, in je tudi dobil komplet material.
Prijavljeni se pa dobimo na pikniku enkrat v sredini Aprila.
če koga še kaj zanima naj nas kontaktira na : cruiser.tec@gmail.com

lp mare
----------------------------------------
Racing on asphalt, is for pussies !!!
http://www.cruiser-tec.si/

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Ne Okt 03, 2010 10:51 pm

Evo par slik:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

lp
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Uporabniški avatar
e.m.i.l.
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Nov 23, 2008 7:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a e.m.i.l. » Ne Okt 03, 2010 11:59 pm

Pozdravljeni
Glede na to, da je Pinzi dal fotke gor bom pa jaz napisal par stavkov.Zadeva TOURIST na Balkan off road 2010 se je odvijala glede na to, da so to organizirali prvič, kar v redu. Na kratko: pot smo začeli samo trije avtomobili iz Slovenije na pumpi Plitvice in odšli direkt v Plovdiv ( na Rodope). Turist klasa je vsebovala osem avtomobilov:pet Bolgarov, dva iz Slovenije in en iz Nemčije. Malo smo pogrešali tuše in wc-je (so bili, pa jih ni bilo) zato smo se pač morali drugače organizirati. Del poti smo tudi turisti vozili po progi, večji del pa po njihovih narodnih parkih. Lepa narava, jo priporočam za ogled.
Na poti sem imel okvaro cilindra sklopke. Pinzi se je izkazal za pravo asistenco.
Nazaj smo šli preko Meteore, Ioanine (veliko dežja) v Albanijo. Prespali smo ob Ohridskem jezeru. Se preko Srbije (obisk letalskega muzeja na Surčinu) vrnili domov. Vso pot je bila z nama tudi naša šnaucerka, ki se je lepo zlila z off road sceno.
LP

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Po Okt 04, 2010 5:04 am

Lepo in pohvalno :aplavz:

ampak kaj pa je tole za ena zverina?
Slika
Slika

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Po Okt 04, 2010 10:25 am

Za tisto škatlo mislim, da je ruska sam nikjer ni bilo nobene oznake. Je pa kar dobro zgledal.

Tu pa še ena slika asistence v Turčiji. Poliranje celindra za sklopko z......
Ampak je delovalo cele tri dni.

Slika
lp
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Okt 04, 2010 8:29 pm

i ko ste umazani, k prasci. Sem najprej mislil da sta dva cigana na sliki :lol:

bravo fantje :aplavz: sem mislil da nihče ni šel, k je bilo vse tiho. No pa ste se le našli junaki... :veselo_za_volanom:

granouile
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Feb 11, 2008 7:54 pm
Kraj: Domžale
Kontakt:

BOM 2010

OdgovorNapisal/-a granouile » To Okt 05, 2010 7:14 am

Dear competitors and fans,

The second edition of “Balkan Offroad Marathon” was successfully finished.
65 participants from 8 countries enjoyed the challenge of one of the hardest competitions in Europe.
We are happy that we managed to create an atmosphere of friendship and adventure spirit and for all competitors this to be a great challenge.
Congratulations to the winners and to all who reached the end in Greece and to their assistances and fans.
The ORGA team thanks to all competitors and their teams. And for the next edition in 2011 we will try to be on an even higher level, with more interesting tracks and especially with many emotions.
And now the official video - http://ftp.domainbg.com/roumen5/09.10/B ... _short.mpg

ORGA TEAM of “Balkan Offroad Marathon”

Todor Hristov
Alex Kovachev
Meletis Stamatis
Mare Misson
----------------------------------------

Racing on asphalt, is for pussies !!!

http://www.cruiser-tec.si/

granouile
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Feb 11, 2008 7:54 pm
Kraj: Domžale
Kontakt:

BOM 2010

OdgovorNapisal/-a granouile » To Okt 05, 2010 7:36 am

Dragi tekmovalci in ljubitelji Bom 2010

Druga prireditev “Balkan Offroad Marathon” je uspešno za nami.
65 tekmovalcev iz 8 držav, Je uživalo na eni izmed težjih preizkušen v Evropi.
Veseli smo, da nam je uspelo z prijateljsko atmosfero in avanturističnim duhom ustvariti odlično prireditev za vse sodelujoče na preizkušnji.
Čestitke zmagovalcem in vsem, ki jim je uspelo doseči cilj v Grčiji, njihovim ekipam in prijateljem.
ORGA team se zahvaljujer za udeležbo vsem tekmovalcen in ekipam.
Za naslednjo prireditev BOM 2011, se bomo potrudili organizirati na še višjem nivoju, z novimi interesantnimi progami.
Uradni video BOM 2010 - http://ftp.domainbg.com/roumen5/09.10/B ... _short.mpg

Vaš ORGA TEAM “Balkan Offroad Marathon”

Todor Hristov
Alex Kovachev
Meletis Stamatis
Mare Misson
----------------------------------------

Racing on asphalt, is for pussies !!!

http://www.cruiser-tec.si/

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Okt 05, 2010 7:38 am

Hvala za prevod. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov