4X4 LIJAK tekma za DP

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jun 22, 2006 11:57 am

Lučo napisal/-a:
Matej napisal/-a:
vozili so samo trije avti do konca in en do polovice.....................
je bla pa ta etapa ful dobra :moli:


Ali je bila po tvoje res dobra :shock: ... Opiši kako dobra ... na koncu nekaj moliš .. ali se samo zafrkavaš , namreč nekateri so se zelo jezili :oops: , da je ...???

Lp Lučo :


ne čisto resno mislim.
proga sicer ni bila nič posebnega (lahko bi bla malo širša...)
dobro se mi je zdelo to da je bila v temi in povrh vsega še presenečenje (brez ogleda) tukaj se je res pokazalo sodelovanje (oz nesodelovanje) voznika z sovoznikom.
upam da bodo nočne preizkušnje tudi vnaprej

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Jun 22, 2006 12:36 pm

Matej - ne nakladaj, ker nimaš pojma. Proga je bila slaba in vsi to vemo, najbolj pa organizator.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Jun 22, 2006 12:38 pm

Vigadu tole pa kot da si mi z jezika vzel.
Slika

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Jun 22, 2006 12:51 pm

Pomoje je hard etapa brez prejsnega ogleda katastrofa. Mors malo pogledt in si zapomnit tezje in nevarnejse odseke.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jun 22, 2006 1:02 pm

vigadu napisal/-a:Matej - ne nakladaj, ker nimaš pojma. Proga je bila slaba in vsi to vemo, najbolj pa organizator.


kaj pa je blo tako slabga?
poleg tega pa bomo drugo leto vidli kdo ima in kdo nima pojma :twisted: :twisted:
isto velja zate Marolt :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Jun 22, 2006 1:06 pm

poleg tega pa bomo drugo leto vidli kdo ima in kdo nima pojma :twisted: :twisted:
isto velja zate Marolt :twisted: :twisted:


Mladec, daj malo se umiri, pridi vozit in dokaži. Sicer pa velja lep slovenski pregovor: Sama hvala ...

Lučo
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jun 21, 2006 10:34 pm
Kraj: Ozeljan
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Lučo » Če Jun 22, 2006 1:18 pm

vigadu napisal/-a:Matej - ne nakladaj, ker nimaš pojma. Proga je bila slaba in vsi to vemo, najbolj pa organizator.


Poglej vigadu.. vsako vozilo sem spremljal in tako tudi tebe.
Do spusta v dolino si vozil krasno, prav tako na prvem majhnem spustu in dviganju .. to bi se reklo prvi S.
To da te je pri spustu v globel vrglo v tisto drevo, sta si z sovoznikom sama kriva. Tam je bilo dovolj široko. Zakaj pa nista pred spustom v dolino oba z sovoznikom izstopila iz vozila in se prepričala kako visi teren (vem Marolt bi rekel na progi smo da jo čimprej odvozimo) toda čimprej in predvsem brez napak.
Žust ima približno iste dimenzije vozila kot ti Vigadu (pusti zdej tisti 10 cm+ ) sta pa tam na tistem delu bolje sodelovala z sovoznikom... bilo je kaj videt (to pa je za mene profesor in ne samo on tudi njegov sovoznik) boš vprašal kako ? Škoda ker ni kdo snemal !!! Spredaj vinč postrani v drevo na desni, da je vozilo vleklo postrani ven in zadaj sovoznik na pasu da ga ni kt tebe zasukalo v drevo ... ja je blo kaj videt. Boš rekel zakaj je zvil stebliček na avtu? Malo nižje bi se lahko še bolj popravil a je Primožu odvrnil ¨pusti stari saj ne bo hudega, jebeš zdaj to¨ ...

Ti Vigadu si pa tam pršu pravokotno na drevo, avto se je naslonil na njega ... in je blo... ne bom komentirau, kaj sta delala, je bla dirka in tako je. Če bi tistega drevesa tam ne bi bilo bi bil navaden spust in goni julka bi rekli primorci ... tako pa je blo treba delat.

Fantje škoda ker si proge niste šli pogledat podnevi in bi vidli kaj ste videli ponoči?? Verjamem da je ponoči drugače videt kot podnevi a saj ravno to je bil čar ... škoda ... rad bi videl Marolta kako bi peljal.

Ja vigadu tudi ko greš ženski z roko med nogi ne veš kam greš in moraš pazit da ti ne primaže kakšne... Noč ima svojo moč !!!

LP Lučo

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jun 22, 2006 1:30 pm

Lučo napisal/-a:
vigadu napisal/-a:Matej - ne nakladaj, ker nimaš pojma. Proga je bila slaba in vsi to vemo, najbolj pa organizator.


Poglej vigadu.. vsako vozilo sem spremljal in tako tudi tebe.
Do spusta v dolino si vozil krasno, prav tako na prvem majhnem spustu in dviganju .. to bi se reklo prvi S.
To da te je pri spustu v globel vrglo v tisto drevo, sta si z sovoznikom sama kriva. Tam je bilo dovolj široko. Zakaj pa nista pred spustom v dolino oba z sovoznikom izstopila iz vozila in se prepričala kako visi teren (vem Marolt bi rekel na progi smo da jo čimprej odvozimo) toda čimprej in predvsem brez napak.
Žust ima približno iste dimenzije vozila kot ti Vigadu (pusti zdej tisti 10 cm+ ) sta pa tam na tistem delu bolje sodelovala z sovoznikom... bilo je kaj videt (to pa je za mene profesor in ne samo on tudi njegov sovoznik) boš vprašal kako ? Škoda ker ni kdo snemal !!! Spredaj vinč postrani v drevo na desni, da je vozilo vleklo postrani ven in zadaj sovoznik na pasu da ga ni kt tebe zasukalo v drevo ... ja je blo kaj videt. Boš rekel zakaj je zvil stebliček na avtu? Malo nižje bi se lahko še bolj popravil a je Primožu odvrnil ¨pusti stari saj ne bo hudega, jebeš zdaj to¨ ...

Ti Vigadu si pa tam pršu pravokotno na drevo, avto se je naslonil na njega ... in je blo... ne bom komentirau, kaj sta delala, je bla dirka in tako je. Če bi tistega drevesa tam ne bi bilo bi bil navaden spust in goni julka bi rekli primorci ... tako pa je blo treba delat.

Fantje škoda ker si proge niste šli pogledat podnevi in bi vidli kaj ste videli ponoči?? Verjamem da je ponoči drugače videt kot podnevi a saj ravno to je bil čar ... škoda ... rad bi videl Marolta kako bi peljal.

Ja vigadu tudi ko greš ženski z roko med nogi ne veš kam greš in moraš pazit da ti ne primaže kakšne... Noč ima svojo moč !!!

LP Lučo


lepo napisano :aplavz:

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Če Jun 22, 2006 1:33 pm

Lučo,

ne vozim harda in tudi ne teoretiziram v stilu "kako bi, če bi, ko bi". Lepo je, da živimo v demokratični državi z enakimi možnostmi, kar v prostem prevodu pomeni, da naslednjič izvoli na progo in pokaži kaj znaš.

Če je Vigadu razstrelil Nivo na nekem drevesu je to njegov problem. Če je napačno odreagiral (če gre verjeti tvojemu izvedenskem mnenju) je tudi njegova stvar, ravno tako kot je njegov avto in tudi nenazadnje denar in čas, ki sta vložena vanj.

Noben od nas navadnih voznikov ne vozi popolno. Tisti ki pa vozijo popolno pa verjami, dragi Lučo, da so za to, da vrtijo volan tako svinjsko dobro plačani, da jih še kar en čas ne bo moč opazovati na slovenskih prvenstvih v offroadu.

Vsak skuša peljati po najboljših močeh, ponavadi tudi neglede na škodo na vozilu. Nekatere vožnje so za gledalce atraktivne, druge so hitre, tretje so tehnično dovršene. Še enkrat torej vabljen na praktični prikaz vozniških sposobnosti, saj je med vrtenjem jezika, mlatenjem prazne slame in tekmovalno vožnjo velika razlika.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Jun 22, 2006 1:48 pm

No prav. Nisem želel drezati v to temo globlje, ampak sami hočete.

Na progi so poleg mene vozili še

Žust
Mausar
ne spomnim se imena (Cherokee)

Žust je po odvoženi progi osebno meni povedal, da ne ve kako bodo drugi
speljali, ker je proga občutno preozka. Mauser je ponorel po prevoženi progi,
vendar so ga organizatorji kaj kmalu pomirili. S četrto nastopajočim dobro
veste kaj se je dogajalo - ne bi sedaj o tem. Sprašujem se, če je bilo tako vse
v redu s progo, zakaj niso vozili tudi drugi ? In zakaj smo bili potem
"presenečeni", da se je reč čudežno končala. In zakaj smo prvi štirje pustili na
tisti etapi kar smo pač pustili - od retrovizorja do sovoznika?

Lučo, lahko rečeš, da sem samo jaz nesposoben v tej četverici (čeprav o tvoji
kompetentnosti tudi zelo dvomim, ker te še nisem videl za volanom terenca),
ampak ne moreš spremeniti dejstev.

Prosim te, da ne igraš zagovornika organizatorja, ker organizator ve in vsi
vemo, da je najbolje, da se četrta etapa tekme POZABI in delaš s svojim
sprenevedanjem več škode kot koristi. Preveč ljudi je bilo tam, ki vedo, kaj se
je dogajalo.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Jun 22, 2006 2:17 pm

vigadu napisal/-a:No prav. Nisem želel drezati v to temo globlje, ampak sami hočete.
......

Prosim te, da ne igraš zagovornika organizatorja, ker organizator ve in vsi
vemo, da je najbolje, da se četrta etapa tekme POZABI in delaš s svojim
sprenevedanjem več škode kot koristi. Preveč ljudi je bilo tam, ki vedo, kaj se je dogajalo.


Predragi Vigadu...

Nobenega voznika nisem označil za nesposobnega in tudi sam ne mislim tako.. za mene ste vsi carji, a eni so hitrejši ... bolj spretni ...imajo boljše avtomobile.

Nekateri, ste me povabili naj se poizkusim v vožnji, kaj torej tisti, ki ne vozimo terenca smo lahko samo tiho ali kaj ... ??
Dajte fantje no ne ga srat.. jaz sem samo primerjal vožnje med tekmovalci, ali ne bi smel izraziti svojega mnenja, kaj samo vi lahko debatirate ... obvladate kako je ??

Vigadu jaz ne ščitim organizatorja in vem kako je bilo vse do potankosti.
Naj vam povem, da proga ni bila nikjer ožja od 3m (več kot je predpisano v pravilniku DP), bilo je tudi dovolj prostora za obračanje (dovolj sem povedal, ne samo enkrat nazaj naprej bilo je potrebno tudi večkrat, sej drugače bi bil parking in zaštercaš in greš...

No dovolj o tej progi ... Vigadu vem vse tako da veš ...

Mauserja omenjaš Vigadu ker je kričal na progi.. veš Mauser bi se rad povsod peljal brez vitlanja in samo gas tako vidim jaz. Zlomil je popoldne in zvečer je ravno kjer sem bil ob progi zaril prvi spust pri drevesu in tam popizdil ... kričal po celi progi in povsod samo gassss, poskušal a ni šlo.
Jaz osebno bi take izpade kričanja in pošiljanja v PM kaznoval, to ne sodi zraven.

Jaz bom debato o tej etapi končal ... vem pa, da sigurno ne bo izrečena zadja beseda o tej progi, ??????????

LP Lučo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Jun 22, 2006 2:32 pm

No, "če pa že vse veš" potem pa odgovori na moja vprašanja.
Pa še to "dragi Lučo": ko se boš preselil od gledalcev med tekmovalce, boš šele ugotovil, kako zelo malo veš.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Jun 22, 2006 6:52 pm

Dajmo no fantje nese samo prerekat!! Rajši dajte kako lepo sliko gore ali pa še lepše kak filmček!!

Edino res enga poštena prašem lepo zakaj ni bilo 4. etape??
Samo da po tem ne bo nazaj 10 strani kreganja?? OK!!!

LP član X-Sportsa

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jun 23, 2006 8:12 am

a tisi film "salto s samurajem" ki je na strani 4x4 lijak je Mauser?
kdaj je blo tisto?[/img]

FIEGL

ODGOVOR ORGANIZATORJA

OdgovorNapisal/-a FIEGL » Pe Jun 23, 2006 10:53 am

Pozdravljeni ljubitelji offroada!

Nekako ne morem mimo vseh teh pisanj da ne bi odgovoril vsem ki tukaj vsako leto pišete na naš račun.
Naj povem da smo eden redkih klubov,kateri organiziramo tekmovanja za DP in zelo malo oziroma nič ne pišemo ter grajamo ostalih organizatorjev tekem,zato ker menimo da je potrebno vsakega ki si upa organizirati tekmo z vsemi dovoljenji pohvaliti,ter ga vzpodbujati da še kaj izboljša ne pa ga srat po forumu.
Tukaj pa moram še nekaj dodati kar me zelo moti,da se tisti ki najbolj kritizirate nimate jajc podpisati se s svojim pravim imenom .
Za vse odgovore in vprašanja sem vam vedno bil na voljo,saj je vedno ob vabilu tudi pripisana mojatel.št.
No fantje organizirajte tekmo pa bomo videli kako bo pri vas.
Lep offroadeski pozdrav.

Aljoša Fiegl

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Jun 23, 2006 11:32 am

Aljoša,

Očitno moram vedno jaz povedati, to kar je vsem jasno pred očem, vendar se nihče noče "izpostavljati". V celoti je bila dirka zelo dobra in dobro organizirana. Verjetno se s tem strinjaš. Za to ste bili deležni vseh pohval. Mogoče tudi malo manj, ker smo že navajeni, da delate pač najboljše tekme pri nas. Z moje strani tudi vse pohvale za medijsko odzivnost - to je prava smer razvoja offroad-a pri nas, ki jo tudi sam zagovarjam. Se pa verjetno strinjaš, da s četrto etapo ni bilo vse v najlepšem redu. No tu pa je tisti "salto mortale" tako zelo blizu in ljub slovenski duši. Namesto, da bi lepo rekli "fantje, res je malo smo se ušteli", se najde takle Lučo in prevali celotno krivico na tekmovalce. Ja oprosti potem smo pa res "presenečeni". Pa sploh ne bi pogrevali vsega tega, če le nebi "lučoti" na vsak način dobili priznanja od nas nastopajočih na četrti etapi v stilu: "dobra je bila, mi smo pa pocarji". Točno vem, za kaj sem sam kriv, etapa je bila pa slaba - za tem stojim. Kdor misli drugače, naj mi razloži kako bi tam čez dobil rumeno toyoto - razen po delih.

Ko smo pa že pri tem - za vse organizatorje - pa kaj je treba tako stiskat te proge pri nas? A niste bili nikoli na kaki CT ? Proge široke po 30 m pa se nihče ne pripelje čez brez vitla. Razlog verjetno ne more biti premalo prostora, saj so bile ostale proge dovolj široke.

Predlagam, da se v pravilniku za naslednjo sezono poveča minimalna širina proge. Poleg tega pa spet poudarjam, da bi bilo koristno, če bi zahtevali, da progo prepelje najprej 1 ali 2 predtekmovalca.

Kar se pa podpisovanja tiče, se vedno podpišem pod vse kar povem (če si slučajno s tem mislil mene).
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Jun 23, 2006 12:23 pm

Matej napisal/-a:a tisi film "salto s samurajem" ki je na strani 4x4 lijak je Mauser?
kdaj je blo tisto?[/img]


Hard leta 2004.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Jun 23, 2006 7:48 pm

Matej jst sm mislu filmče od letos!!! ne odprešnjih let!!!!

Hvala vigadu za obrazolozitev in zelo lepo povedano!!! še 1x hvala!!!

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

OdgovorNapisal/-a alesb1 » Po Jun 26, 2006 6:35 pm

lp.Sem bu brez računalnika pa vidm de ste že vse pogruntali brez mene :aplavz: Četrta proga je bila preozka sam za toyoto,ki pa bi startala zadnja in bi po potrebi odstranili ovire saj je bil za atrakcijo in ga skupni rezultat ne zanima.glede ogleda prog smo se pa SLOVENCI razvadli in hkrati pomehkužli saj pravemu hardistu nočna proga brez predogleda vsaj adrenalin dvigne.Kdor pa nima sposobnega kopilota mora pa še mal potrenirat :krohota_se: Zame je nočna bla in bo zakon in so proge naučene na pamet do potankosti trajajoče 5min.DOLGCAJT! LP.PASTWJNČAN :malo_zadremal:
wrangler

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Jun 26, 2006 7:18 pm

1. Ideja o nočni progi brez ogleda se mi zdi odlična. Upam da bo še kdaj na sporedu.

2. Ta nočna proga v Vogrskem je bila PREOZKA !!! ostale so bile kar v redu. (tisti ki vas letos ni bilo, pridite pogledat drugo leto proge v Kranj. Po moje je trak zato da progo označuje ne pa omejuje.

3.
alesb1 napisal/-a:Četrta proga je bila preozka sam za toyoto

Ja, preozka je bila za toyoto in ker toyota ustreza vsem pravilom pravilnika za hard ste naredili progo ki ni omogočala vsem tekmovalcem da bi jo prevozili.

4.
alesb1 napisal/-a:saj je bil za atrakcijo in ga skupni rezultat ne zanima.
Vas naj to ne zanima. Dolžnost organizatorja je, postavit progo dovolj široko za vsa vozila ki ustrezajo pravilniku.

To, da pa Brinovca (Toyota) sami od sebe daste štartat zadnjega je pa navadna diskriminacija, obenem pa priznanje organizatorja, da so proge preozke.

Lučotovih izjav ne bom komentiral, ker z nekom, ki nima tekmovalnih izkušenj, niti izkušenj z ljubiteljskim offroad-anjem, ne morem diskutirat o progi in o sposobnostih tekmovalcev.

Bele tole pisanje ni letelo na tebe ampak na komplet organizatorja.
V skupnem pa je bila to zopet najlepša in ena najbolje organiziranih drik pri nas. Sploh sobota mi je bila všeč, ker od dirke pričakujem, da bom večino časa imel kaj za delat in bom sovoznik ne pa sopotnik.
Za na nekatere dirke bova začela z maroltom montirat otroške sedeže zadaj namesto rezervne gume. :wink:
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Jun 26, 2006 7:23 pm

alesb1 napisal/-a:lp.Sem bu brez računalnika pa vidm de ste že vse pogruntali brez mene :aplavz: Četrta proga je bila preozka sam za toyoto,ki pa bi startala zadnja in bi po potrebi odstranili ovire saj je bil za atrakcijo in ga skupni rezultat ne zanima.glede ogleda prog smo se pa SLOVENCI razvadli in hkrati pomehkužli saj pravemu hardistu nočna proga brez predogleda vsaj adrenalin dvigne.Kdor pa nima sposobnega kopilota mora pa še mal potrenirat :krohota_se: Zame je nočna bla in bo zakon in so proge naučene na pamet do potankosti trajajoče 5min.DOLGCAJT! LP.PASTWJNČAN :malo_zadremal:


Tih bot Bele, ko nimaš pojma. :twisted:
Slika

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Jun 26, 2006 7:31 pm

Četrte proge nisem delaj jaz pišem pa zato,ker me doma noče noben poslušat za delo je pa prevroče... :pije_kavo_in_bere_casopis: lp.PASTWJNČAN

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Jun 27, 2006 8:20 am

:kaj_takega_pa_se_ne:

Anonymous napisal/-a:Četrte proge nisem delaj jaz pišem pa zato,ker me doma noče noben poslušat za delo je pa prevroče... :pije_kavo_in_bere_casopis: lp.PASTWJNČAN
Slika

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Jun 27, 2006 12:10 pm

alesb1 napisal/-a:lp.Sem bu brez računalnika pa vidm de ste že vse pogruntali brez mene :aplavz: Četrta proga je bila preozka sam za toyoto,ki pa bi startala zadnja in bi po potrebi odstranili ovire saj je bil za atrakcijo in ga skupni rezultat ne zanima.glede ogleda prog smo se pa SLOVENCI razvadli in hkrati pomehkužli saj pravemu hardistu nočna proga brez predogleda vsaj adrenalin dvigne.Kdor pa nima sposobnega kopilota mora pa še mal potrenirat :krohota_se: Zame je nočna bla in bo zakon in so proge naučene na pamet do potankosti trajajoče 5min.DOLGCAJT! LP.PASTWJNČAN :malo_zadremal:

:moli: :aplavz: :stisk_roke: :skace_od_srece:


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov