BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

O offroad srečanjih in dogodkih
JEEP WJ
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jun 09, 2015 12:01 pm

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a JEEP WJ » Če Mar 19, 2020 4:43 pm

Lep pozdrav vsem skupaj.

Z moje strani vse pohvale celotni ekipi (z g. Iztokom na čelu), da se takšen dogodek v Sloveniji pripravi in izpelje. Vsako leto znova sem navdušen nad številom obiskovalcev.

Kar se polemike glede kategorije "Turist" tiče ni nekih dilem, edino v objavljenih rezultatih mora biti napaka, ker je pri enem od tekmovalcev napisano, da tekmuje za točke državnega prvenstva. Namreč, v kategoriji "Turist" to seveda ni mogoče in organizator je to pravilo tudi na spletni strani prireditve lepo izpostavil. V tem primeru gre tako za napačno prijavo tekmovalca.

Kar se tiče izvajanja meritev na takšnih "krožnih" dirkah, pa se organizatorji vedno srečujemo s težavnostjo, da je elektronsko merjenje (kot ga imajo recimo pri motokrosu) precejšen strošek in si ga večina organizatorjev ne more privoščiti.
Glede te rešitve z mobilnimi telefoni, pa sem radoveden, da se ta opcija bolj razloži, namreč mi ni čisto razumljiva.

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Če Mar 19, 2020 5:38 pm

in ko elektronika odpove rata zmešnjava...Če že bi moglo bit kot je bilo na Vogrskem z zapestnico...

JEEP WJ
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jun 09, 2015 12:01 pm

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a JEEP WJ » Pe Mar 20, 2020 9:20 am

Tako je, merjenje kot ga izvajajo pri 4X4 LIJAK-u je precej dobro, vendar primerno zgolj za proge z veliko dolžino (pri kratkih progah in večjem številu tekmovalcev, pa lahko hitro pride do konstantnega zastoja in potem dirka ni več tekoča).

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 22, 2020 4:55 am

JEEP WJ napisal/-a: V tem primeru gre tako za napačno prijavo tekmovalca.

.



Potem je pa res nepomembno ali se imenuje ciciban, turist ali penzionist..........


JEEP WJ napisal/-a:
Kar se tiče izvajanja meritev na takšnih "krožnih" dirkah, pa se organizatorji vedno srečujemo s težavnostjo, da je elektronsko merjenje (kot ga imajo recimo pri motokrosu) precejšen strošek in si ga večina organizatorjev ne more privoščiti.
Glede te rešitve z mobilnimi telefoni, pa sem radoveden, da se ta opcija bolj razloži, namreč mi ni čisto razumljiva.


Leta 2008 so nam v na dirki v nemčiji na vozila namestili nekakšne ploščice katero je na koncu tekme sodnik prislonil na laptop in snel rezultat. takrat mi ni bilo nič jasno kako hudiča so izmerili zadevo. Krog je bil dolg cca 15 km, vozilo se je od 9h do 17h, sodelovalo je čez sto ekip in kako hudiča so oni vedeli koliko je kdo prevozil?
Kasneje sem le "razvozlal" zadevo............kaj pa kmet ve kaj je GPS :mrgreen:
Starejši se verjetno spomnite kako drag je bil tripmeter........pa neglede na ceno je bil problem če so se kolesa preveč sukala v prazno, ker tista jaca niso vedela ali se pelješ ali stojiš na mestu v neki luži in vrtiš v prazno.......
No že dolgo teh težav ni več. GSM tripmaster si si naložil na telefon brezplačno in gas. Ni bilo več vrtenja v prazno, si pa lahko ostal brez signala :mrgreen:
Sem se spomnil tistih časov in cem probal tripmaster na krožni, ni hudič, če dela na RB zakaj ne bi delal na krožni. Dela BP..........z majhno težavico, da se goljufati. In to celo na dva načina. Vem da mnogi mislijo da v off roadu ni denarja in je posledično vse pošteno............ja pa jade. Verjemte mi da se goljufa 100 na uro. Vse sem videl, od podkupovanja sodnikov (na lastne oči videl ponudbo 500€ (PETSTO) sodniku), do tega da je organizator dejal: tale ekipa mora zmagati, ostali se pa zmenite za ostala mesta (čeprav je tisti junak že prvi dan polomil avto, in drugi dan sploh ni vozil.
Tako da je GPSTripmaster sicer dober, enostaven za uporabo, zastonj a uporaben le če so vsi pošteni.
Potem sem poskusil enako z navigacijo. Ta deluje v nulo, meri več stvari kot tripmaster, čas, dožino poti, nariše pot, celo višinsko razliko na progi. Vse podatke lahko shranimo na napravo za nedoločen čas in pogledamo kadarkoli. Ima samo eno napako, ni zastonj. Vendar mislim da ni nobenemu problem plačati 8 (osem) ojrov na leto. Govorim o aplikaciji katero sam uporabljam. Tega je morje, tako da lahko obstaja kakšna, ki je brezplačna. Danes ni da ni te šare za tek, za treking, za fuking.........just named. celo GPStaximeter bi bil verjetno uporaben. Jaz o teh stvareh nimam preveč pojma tako da lahko govorim le o tem kar sam uporabljam. Recimo GPStracker bi bil uporaben to je danes na voljo za drobiž, a nimam pojma o tem kako zbirati podatke.
Torej, telefon + primerna aplikacija za merjene razdalje https://play.google.com/store/apps/deta ... eter&hl=sl
Edino za DP bi se morali zmenit da uporabljajo vsi isto aplikacijo, ker so odstopanja v meritvah pri različnih aplikacijah. Sodnik pregleda če so vsi na nuli in gas....
Se pa spomnem da je od Mirana poba izdelal aplikacijo za tripmaster. Tu je nekje na forumu objavljeno. Torej je genijalc za te stvari. Če je znal narest tripmaster ni vrag da ne bi naredil isto le da bi meril prevoženo razdaljo v določenem časovnem obdobju in da ne omogoča kalibracije ali drugih nastavitev. Torej, izbereš recimo eno uro (oziroma čas tekme, ki jo določi organizator) in sam neha meriti, ko izbrano časovno obdobje preteče. Mislim da bo vsak z veseljem dal par ojrov za tako aplikacijo. Prevoženo pot je pa enostavno pretvoriti v kroge če je že potrebno. A po moje je boljše razdalje imet, ker je najbolj pošteno. Te zadeve so do 3 metre natančne. Fotofinish se pa na off roadu še ni zgodil. Na poligonih pa ni problem z GPS signalom. Organizatorji ne bi imeli stroškov, rabiš le enega sodnika, sam si meriš rezultat in te ne morejo goljufat ......če ti crkne telefon ali pa si pozabil nafilat baterijo si pa sam pripiši, ni organizator kriv če si kekec.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 22, 2020 7:33 am

Bemumast, napišem komentar pa takoj potres............od zdaj naprej me je pa resno strah karkoli komentirat :mrgreen: Še za časa partije ni bilo tako hudo :shock:

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Ne Mar 22, 2020 12:31 pm

In kaj, če dobiš telefonski klic? Moj telefon izgubi internetno povezavo ko te nekdo kliče... In potem je spet problem...
Če že bi potem morali imeti spet vsak svojo gps škatlico, ki bi organizatorja spet preveč udarila po računu in ne bi bilo nič...Sponzorji v Sloveniji so pa itak samo za lepo videt na drikah...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Mar 22, 2020 12:57 pm

Simon989 napisal/-a:In kaj, če dobiš telefonski klic? Moj telefon izgubi internetno povezavo ko te nekdo kliče... In potem je spet problem...
Če že bi potem morali imeti spet vsak svojo gps škatlico, ki bi organizatorja spet preveč udarila po računu in ne bi bilo nič...Sponzorji v Sloveniji so pa itak samo za lepo videt na drikah...


Vklopi VOLTE (voice over LTE - glas preko 4G signala), pa ne boš izgubil internetne povezave med klicem.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 22, 2020 1:08 pm

Ni panike, vse to dela offline in nima veze z internetom, ne rabiš niti sim. Jaz sem pozabil ugasnit pa je cel teden štelo, ne glede kaj sem vmes počel in koliko klicev je bilo. .......Kako pa misliš da na RB dolg 50 km in traja lahko cel dan dela. na enouro dolgi krožni pa ne dela. Pa se na RB lahko tudi po telefonu pogovarjaš, če ti je ravno do tega, na hitrostni se pa nemoreš, razen če tajnico s seboj pelješ.
Lahko pa uporabljaš nek rabjen telefon za par ojrov samo za to, če te skrbi. Ali pa tablico.
Še to, če je telefon v žepu mora biti v etuiu in zaslon ugasnjen, da ne pride do zaustavitve nehote. Če je pritrjen na armaturo pa je lahko prižgan in ves čas lahko gledaš kaj počneš. Mora pa biti dobro fiksiran in po možnosti priklopljen na polnilec, da ne gre baterija slučajno.
Pa nikar pozabit GSM vklopit..........pol pa res ne dela.

Ves problem pri tej stvari je v tem, da vsi razmišljajo kako bi šteli kroge, kar je komplicirano in drago. Nihče pa ne razmišlja kako bi izmeril prevoženo pot v določenem času, kar je enostavno in poceni. Kaj pa so krogi drugega kot določena prevožena razdalja? Dolžina kroga 1 km, 14 krogov = 14 kilometrov. In obratno, 14 kilometrov = 14 krogov.......matematika za 4 razred osnovne. Poleg tega pri krogih dobimo več tekmovalcev z enakim številom krogov pol je pa hudič. Pri merjenju razdalje pa tega ni, vsak dobi svoje mesto....teško dobiš več kot dva z enakim rezultatom, če pa že, se vidi kdo je bil za pol metra hitrejši, to vidijo že sami tekmovalci.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Mar 22, 2020 11:05 pm

AŁIEN napisal/-a:....
Se pa spomnem da je od Mirana poba izdelal aplikacijo za tripmaster. Tu je nekje na forumu objavljeno. Torej je genijalc za te stvari. Če je znal narest tripmaster ni vrag da ne bi naredil isto le da bi meril prevoženo razdaljo v določenem časovnem obdobju in da ne omogoča kalibracije ali drugih nastavitev. Torej, izbereš recimo eno uro (oziroma čas tekme, ki jo določi organizator) in sam neha meriti, ko izbrano časovno obdobje preteče. Mislim da bo vsak z veseljem dal par ojrov za tako aplikacijo. Prevoženo pot je pa enostavno pretvoriti v kroge če je že potrebno. A po moje je boljše razdalje imet, ker je najbolj pošteno. Te zadeve so do 3 metre natančne. Fotofinish se pa na off roadu še ni zgodil. Na poligonih pa ni problem z GPS signalom. Organizatorji ne bi imeli stroškov, rabiš le enega sodnika, sam si meriš rezultat in te ne morejo goljufat ......če ti crkne telefon ali pa si pozabil nafilat baterijo si pa sam pripiši, ni organizator kriv če si kekec.


Staš (= moj poba) pravi, da na osnovi njegove Offroad Tripmeter aplikacije ( https://play.google.com/store/apps/deta ... tripmaster ) lahko naredi kaj enostavnega in relativno trotlziher.
Izhodišča bi bila:
- meri prevožene kroge in prevoženo pot;
- zabeleži GPS track;
- deluje brez SIM povezave;
- deluje na telefonih s solidnim GPS sprejemnikom;
- in še kaj po dogovoru.
Načelno bi bilo zastonj, še zlasti, če bi se uporabljalo vsepovsod na takih dogodkih. Super bi bilo, da/če postane "uradni" merilec.
Tripmeter aplikacija je pa plačljiva, 1 urna demo verzija je zastonj ( https://play.google.com/store/apps/deta ... pmeterdemo ).
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Mar 23, 2020 8:44 am

No, pa smo zmagali.........iz "šimfanja" smo prišli do domačega izdelka. Vse kar rabiš je debata + ideja + genijalc in beseda meso postane.
Pa še brezplačno. Kaj češ lepšega......
Zveza pa bi morala tako ali tako, (če je resna seveda) odobriti in potrditi vsak izdelek, ki se uporablja na DP. Čeprav vidimo da je pri nas tako, da je vse prepuščeno organizatorju in njegovi iznajdljivosti. Posledično pa kot v s koreji..........deset ljudi z beležkami v rokah zapisuje kroge.


Tako, zdaj je na vrsti zveza in organizatorji, zmenite se z genijalcem. Na voljo je slovenski izdelek praktično za "klobaso in pir".

Pa še moj predlog: Če se le dalo bi bilo najboljše, če se da nastavit čas. Torej da sam neha šteti po izteku tekmovalnega časa. Tako bi rešili kar precej težav na cilju. Ti pač neha šteti neglede kje se v tistem trenutku nahajaš. Tekma se neha za vse enako in ob istem času. Tako se onemogoči možnost manipulacije .

bemti, kaj bi jaz dal, da bi znal kaj takega skupaj spravit.......kapo dol Staš.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 23, 2020 9:40 am

AŁIEN napisal/-a:No, pa smo zmagali.........
.....za "klobaso in pir".

Pa še moj predlog: Če se le dalo bi bilo najboljše, če se da nastavit čas. Torej da sam neha šteti po izteku tekmovalnega časa. Tako bi rešili kar precej težav na cilju. Ti pač neha šteti neglede kje se v tistem trenutku nahajaš. Tekma se neha za vse enako in ob istem času. Tako se onemogoči možnost manipulacije .

bemti, kaj bi jaz dal, da bi znal kaj takega skupaj spravit.......kapo dol Staš.

No ja, niti za klobaso, niti za pir ne bo šlo: dokler ga katera ne spreobrne, je vegi, pije pa (vsaj če sem jaz zraven) alkota tudi ne...
Kar se pa nastavitve časa (začetek in konec) tiče, pa ni težav, le organizator se mora držati urnika!
Bo pa treba določiti enega sogovornika pri "naročniku", drugače bo težka.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

JEEP WJ
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jun 09, 2015 12:01 pm

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a JEEP WJ » To Mar 24, 2020 2:26 pm

Miran, hvala za angažiranost in pojasnila ter predstavitev (opis) opcije.
Bom razmislil za prihodnost (možnosti uporabe takšnega merjenja na naši dirki) in bomo na vezi.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Sep 14, 2020 9:22 am

karel napisal/-a:
marolt 4x4 napisal/-a:
Poseben parking za terence? Mogoče pa res. Čeprov bo težko določiti kaj je terenc.

No gospod Marolt me prav zanima vaše mneje o tem kaj je pravi terenec...


pozn odgovor:
eden in edini Jeep Wrangler Rubicon z bencinskim motorjem ::masuje:
in vsi predhodniki od willysa naprej
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a miran » Po Sep 14, 2020 11:11 am

marolt 4x4 napisal/-a:...
pozn odgovor:
eden in edini Jeep Wrangler Rubicon z bencinskim motorjem ::masuje:
in vsi predhodniki od willysa naprej

Ko si mi Terranota prodajal, si drugače govoril..... :twisted:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Sep 14, 2020 12:04 pm

miran napisal/-a:
marolt 4x4 napisal/-a:...
pozn odgovor:
eden in edini Jeep Wrangler Rubicon z bencinskim motorjem ::masuje:
in vsi predhodniki od willysa naprej

Ko si mi Terranota prodajal, si drugače govoril..... :twisted:
Miran

Ja saj, terano je najboljši :skace_od_srece:
Slika

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Sep 14, 2020 12:05 pm

marolt 4x4 napisal/-a:
miran napisal/-a:
marolt 4x4 napisal/-a:...
pozn odgovor:
eden in edini Jeep Wrangler Rubicon z bencinskim motorjem ::masuje:
in vsi predhodniki od willysa naprej

Ko si mi Terranota prodajal, si drugače govoril..... :twisted:
Miran

Ja saj, terano je najboljši :skace_od_srece:

jozs, sm pozabil da mam zdej defenderja.

definitivno je najboljši defender. In to 110 tka. :kadi_in_zgleda_kul:
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 19, 2021 12:26 am

marolt 4x4 napisal/-a:Septembra zihr nebomo mi organizirali srečanja. Naš termin bo še naprej začetek marca.


Za jezik se ugrizni............lohka si vesel, če sploh bo, kaj šele septembra........
Zarečenega kruha se največ naje. Že za Naklo, ko sem rekel da tam ne bo več dirk ste me za norca imeli. Zdaj je pa tudi v radovljici nov lastnik...da korone ne omenjam.
Kaj ste že zrihtali tisto merjenje časa, da ne bo spet 40 časomerilcev ne progi?
Mal me firbec matra, kajti iznašel sem nov način merjenja časa ali kogov, čisto enostavno, z masko ali brez.......
Zdaj ko nekaj let ne bo dirk (ali pa nikoli več), se lahko zmenimo vsaj za merjenje časa, krogov ali ostalih podrobnosti, malenkosti, in o tem kdo ali kaj je terenc.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Apr 19, 2021 2:32 pm

AŁIEN napisal/-a:
marolt 4x4 napisal/-a:Septembra zihr nebomo mi organizirali srečanja. Naš termin bo še naprej začetek marca.


Za jezik se ugrizni............lohka si vesel, če sploh bo, kaj šele septembra........
Zarečenega kruha se največ naje. Že za Naklo, ko sem rekel da tam ne bo več dirk ste me za norca imeli. Zdaj je pa tudi v radovljici nov lastnik...da korone ne omenjam.
Kaj ste že zrihtali tisto merjenje časa, da ne bo spet 40 časomerilcev ne progi?
Mal me firbec matra, kajti iznašel sem nov način merjenja časa ali kogov, čisto enostavno, z masko ali brez.......
Zdaj ko nekaj let ne bo dirk (ali pa nikoli več), se lahko zmenimo vsaj za merjenje časa, krogov ali ostalih podrobnosti, malenkosti, in o tem kdo ali kaj je terenc.


Ti, jaz pridem z osebnim avtom, da ne bo dileme kam parkirat... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Apr 20, 2021 10:49 pm

Jaz sem pripravljen na vse scenarije........NNNP........

Slika

Ti s tvojim pa tko ne moreš niti do parkirišča........tk da bo osebni boljša izbira. boš vsej vedel zakaj te ne spustijo dol....


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov