Karjola

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Karjola
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 15, 2020 4:22 pm

Karjola

OdgovorNapisal/-a Karjola » Pe Feb 21, 2020 9:51 pm

Pozdravljeni, sem Andraž iz Koroške. Star sem 22 let, študiram Angleški in Nemški jezik.

Pred kratkim sem postal lastnik Suzuki Vitare, letnik 1994:
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... C_0347.JPG
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... C_0349.JPG
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... C_0344.JPG

Avto je v lasti družine že več kot 20 let, v njem me je dedek vozil vsak dan v vrtec in šolo ko sem bil otrok, torej sem praktično odraščal v njem. Sedaj pa je postal moj prvi avto, česar sem zelo vesel.

Suzukija močno cenim in spoštujem, z njim se rad vozim, vendar pa si želim voziti in preizkusiti tudi druge avte - Odkar sem igral Forza Horizon 3 me zelo mika, da bi si privoščil Mazdo MX-5, "Miato". Nisem si siguren, ali Suzukija obdržim ali ga prodam kakšnem drugem ljubitelju, vendar pa kljub vsem imam namen lepo skrbeti zanj, predenj se odločim. Tehnično vzdrževanje, kozmetična popravila, itd.

Veselim se pogovora z ostalimi člani na tem forumu!

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Feb 21, 2020 10:10 pm

Welcome / willkommen Andraž :D

Družinska zapuščina je neprecenljiva, jaz bi na tvojem mestu obdržal vitaro. Še zdaj se mi kolca po samurajčku katerega smo imeli pred 20+ leti. Niti sanja se mi ne kje je, bi ga pa kupil takoj nazaj.

Časa za druge avte bo še dovolj, če jo prodaš se ti bo še kolcalo ... :D plus tega ti bomo kot lastniku mazde težko svetovali karkoli :)

šalo na stran, dejstvo je..

-> Slika
Don Felipe > Google :D

Karjola
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 15, 2020 4:22 pm

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a Karjola » Pe Feb 21, 2020 11:18 pm

Hvala!

Mogel bi omenit, avto ni "zapuščina", kot taka. Dedek je še z nami, star je 95 let.

Kakorkoli že - Bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi, da bi res bilo bolje, če Suzukija obrdžim. Vitare postajajo vedno redkejše, avto ima zame ogromno sentimentalno vrednost in na sploh imam rad ta model. V ogromno serijah in filmih iz 90ih in zgodnjih 2000ih se pojavijo - Sidekick, GEO Tracker, ... Poleg tega je tudi vprašanje, komu naj bi ga prodal. Večina ljudi v moji okolici ne naredijo vtisa kot nedko, ki bi cenil in skrbel za ta avto.

Glede Mazde je pa sledeče. Rabljeni primerki, katere bi si lahko privoščil (NB in NC serija) se, na žalost, redko pojavijo v Sloveniji. Bolj pogosti so preko meje v Avstriji, kar pa bi pomenilo vse vrste birokratskih komplikacij z uvozom, kar se mi ne ljubi. Vprašanje je tudi, koliko bi me vse stalo.

Zaenkrat se mi zdi dobra odločitev, naj ga ne "serjem" in počakam z Mazdo še nekaj let, prihranjujem denar zanj in skrbim za Vitaro.

rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a rook9001 » Po Feb 24, 2020 2:55 pm

Pozdravljen!

Tudi jaz sem 22 pa sem imel pa najprej podobno zadevo kot 'miato' in sicer aw11 mr2, sedaj mi pa sedi bolj v garazi kot Niva... Raje vozi in uzivaj v tistem kar maš pa ne zapravljaj preveč denarja na lotu z avti, so samo stroški :)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 24, 2020 5:46 pm

Kaj bi rad dedka pod rušo spravil??? Potrpi še tistih par let (mesecev), ki jih ima in ga pusti v veri, da je vnuček podedoval vsaj nekaj njegove ljubezni do 4x4 vozil.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Karjola
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 15, 2020 4:22 pm

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a Karjola » To Feb 25, 2020 9:17 pm

Mogoče je zvenelo kot da sem nezadovoljen. Vse kar pravim je, da bi rad preizkusil nove stvari.
Definitivno imam namen kupiti Mazdo v prihodnosti, vendar imam sedaj namen Suzukija obdržati. Tudi ko bo prišel čas za nakup novega ga imam namen obdržati kot drugi avto. Po premišljanju sem se odločil, da bi vzel kot samoumevno če bi storil drugače. Imel sem srečo, da se je dedek odločil za takšen soliden in zanimiv avto ter da smo ga obdržali.

V glavnem, nisem želel zvenet kot razvajen pankrt - Veselim se še voziti drugih avtov v prihodnosti, vendar se mi sedaj ne mudi več. Vitara bo pa tudi ostal z mano, pride karkoli.

Sedaj ko sem zaključil to dilemo, naj omenim da odkar dedek nima več vozniškega izpita - od tega je že osem let - so v moji družini avto le minimalno vzdrževali. Koga briga, dokler se pelje.

Samo v zadnjih dveh mesecih sem moral iti k mehaniku dvakrat za optiko krmila, nove jermene in svečke, prenovo štarterja ter problem, ko je avto imel nizek "štandgas" v prostem teku. Pri prižiganju luči in uporabi ostalih električnih naprav se je avto grozno tresel in skoraj ugasnil. Sedaj je to popravljeno, vendar bo tudi vodno pumpo potrebno menjati čez nekaj časa.

Težava je z mojo družino. Avto je bolj kot ne imel čez moj oče, predenj smo ga registrirali v moje ime. Rekel sem mu, da nekaj cvili pri motorju in da je volan kriv, in kot vedno mi pravi "Eh, ne, preveč poslušaš/razmišljaš, ne serji ga."
Ko sem se odločil, da ga imam dovolj in bom za avto skrbel brez njega, pa ga peljem na servis in izvem, kar sem domneval - jermenov se ni nihče dotaknil skoraj deset let in optika je tudi bila v kurcu. Pri tem pa mi je celo rekel, da jih je dal menjat.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Feb 28, 2020 12:49 pm

:welcome:

Nisem ravno navdušen nad suzukiji, ker so jajca, sam bi vseeno obdržal vitaro s takim pedigrejem..........za vsak slučaj.
Takole spedenaj vitaro pa bo:
https://www.youtube.com/watch?v=pxDJ40Psp0Y

:nazdravljamo:

Aja, če si dolgin si boš v mazdi deformiral vrat..........najprej probaj, preden nabaviš.

Karjola
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 15, 2020 4:22 pm

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a Karjola » Pe Feb 28, 2020 4:50 pm

Pa kaj delajo ljudje z Vitarami/Trackerji/Sidekicki, si pa ja nor. Videl sem tud ko so nekaj LS V8 motorje iz Chevy Corvett dajali not, vsega boga delajo z njimi.

Sem 1.80m visok, v živo sem vozil 2006 letnik - NC. Čisto prav sem pasal not, tudi z zaprto streho. Ampak ne bom delal bedarij, posvetil se bom Suzukiju.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Mar 03, 2020 10:46 am

AŁIEN napisal/-a::welcome:

Nisem ravno navdušen nad suzukiji, ker so jajca, .......


Sicer vem, da si si kupil VW T4, ampak .... :?: :?:
A nisi ravno ti "glavni Promotor teme Suzuki Samurai, zgodba o uspehu Kinderjajcka :?: :?: :?:

Karjola, wilkommen :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Mar 05, 2020 11:46 pm

:mrgreen:
Kdor se ne zna hecat na svoj račun se ne sme niti na tujega.........ker pa je v vsakem vicu pol resnice..........je pa tudi nekaj res, samurai pa vitara(stara) so leta 2020 pač jajca, kdor trdi drugače, laže sam sebi.....
Nič bat.....suzukijev še vedno vse polno pr bajt....... :kadi_in_zgleda_kul:
Syncro ni moj, to ma lepša polovica. Jbga......... :po_glavi: :bruha:

PAJEROxxl
Prispevkov: 353
Pridružen: To Okt 30, 2007 9:33 pm

Re: Karjola

OdgovorNapisal/-a PAJEROxxl » Sr Mar 11, 2020 4:59 pm

AŁIEN napisal/-a::welcome:

Nisem ravno navdušen nad suzukiji, ker so jajca, sam bi vseeno obdržal vitaro s takim pedigrejem..........za vsak slučaj.
Takole spedenaj vitaro pa bo:
https://www.youtube.com/watch?v=pxDJ40Psp0Y

:nazdravljamo:

Aja, če si dolgin si boš v mazdi deformiral vrat..........najprej probaj, preden nabaviš.

Nobene resnosti več.
Ma kej si mona


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov