Jeep Grand Cherokee (WK)

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
zape
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 18, 2019 8:25 am

Jeep Grand Cherokee (WK)

OdgovorNapisal/-a zape » Po Maj 20, 2019 11:10 pm

Pozdravljeni,

Sem novi član in bi odprl novo temo glede izkušenj z Jeep Grand Cherokee (WK)

Trenutno imam v Legacy , ki pa ima omejitve in trenutno največja je ta, da na strešne nosilce lahko postavim max 80kg skupne teže kar je občutno premalo za strešni šotor in dve osebi. Namreč v planu imam več potovati in razmišljam, da bi si nabavil nekaj, ki gre tudi po večjih luknjah na samo po makadamu in da lahko postavim na streho šotor.

Zato sem odločil da povprašam Jeep uporabnike ter tudi vse ostale, ki so imeli kakšen stik s takim vozilom, predvsem me zanima kako se obnese 3.0CRD mašina letnik 2007 naprej. Nekaj sem že prebral na tujih forumih pa bi rad slišal še vaše komentarje nasvete in katere probleme ste imeli kakšni so stroški oz ali svetujete kak drug avto do cca 8kEUR

Avto nameravam uporabiti za daljša potovanja - Romunija, Bolgarija, Gruzija in še kam...vmes bom zagotovo zapeljal izven urejenih poti na kakšen gorski makadam, mogoče brezpotje ipd...

Predlogi in komentarji dobrodošli.

Uporabniški avatar
janisk
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 12:16 am

Re: Jeep Grand Cherokee (WK)

OdgovorNapisal/-a janisk » To Maj 21, 2019 4:54 pm

Zdravo,
Jaz sem imel 3.0 CDR WK l.2005 na AT gumah in z trilmaster liftom. Pet let smo ga uporabljali za potovanja in easy offroad. Meni je bil avto super, prostoren, zelo udoben, hiter na avtocesti, primeren tudi za vsak dan. Je pa imel tudi svoje probleme: 2x sem ostal na cesti, servisi in rezervni deli se kar seštevajo... Moj je bil letnik 2005, morda je imel zato nekaj več težav.
Lp, Jani
PS: če ge boš nabavil, imam na zalogi en custom camperbox za v prtljažnik.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Jeep Grand Cherokee (WK)

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 21, 2019 11:19 pm

80 kg je dinamične obremenitve, med vožnjo.
Mi smo na osebnem avtu uporabljali šotor, 2 odrasla + 2 majhna otroka.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

Re: Jeep Grand Cherokee (WK)

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Sr Maj 22, 2019 9:23 am

Glej letnike 08 in naprej ker imajo daljši prenos in posledično ga vrtiš na manj obrati na AC.
Imam 07, naredil cca 80+kkm v treh letih, menjal sprednje ležaje, hladilnik vode, zglob na kardanu spredaj, tesnila na oljnem hladilniku (velika jeba za menjat), puše na sprednjem diffu (hitr grejo, jih je treba ,malo modificirat), ABS senzor in zaradi njega tudi aktuator v sprednjem diffu, aktuator turbine je imel prekinjeno povezavo znotraj (so vsi bili pametni in ponujali novo turbino z novim aktuatorjem...) drugače pa redni servisi in voziš.

Če bo to vse delal uraden servis boš hitro na par jurjev stroškov seveda odvisno kaj je bilo že narejeno na avtu in v kakšnem stanju je.
Če boš šel kerega gledat, nujno sprobaj reduktor pa nobena kontrolka ne sme svetit.

Dele naročam Avtotriglav, MAG zagreb ali Rock auto USA.
Imel sem tudi dvignjenega (druge vzmeti, drugi amortizerji in druge zgornje roke spredaj) in je šel lepo po terenu, dosti pomaga elektornika in "blokade" spredaj in zadaj.

zape
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 18, 2019 8:25 am

Re: Jeep Grand Cherokee (WK)

OdgovorNapisal/-a zape » Pe Maj 24, 2019 4:04 pm

Hvala vsem ta tele komentarje.
Seveda če prištejem strošek servisiranja niti ni tako poceni :) vendar kot sem gledal ene posnetke Avstralcev tale Jeep res zlese povsod. No pri Toyota LandCruser so deli rez.tudi zasoljeni in avto skoraj dvakrat dražji kot JeepGC za isti letnik edino mogoče manjkrat odpove kakšna stvar.
Ker se mi ne mudi bom verjetno še naprej Subaruja vozil in šotor raje malo podložil, ker kot sem ugotovil imajo praktično vsi avtomobili, tudi JeepGC, max obremenitev do 80kg - kar verjetno velja za takrat ko se voziš kot je omenil Gregor.

odpadnik
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 11, 2008 9:24 pm

Re: Jeep Grand Cherokee (WK)

OdgovorNapisal/-a odpadnik » Če Maj 30, 2019 10:57 am

Mogoče ne paše v temo, pa vseeno.
ImamGC Overlend z 256000, ravnokar poštimanega z menjavo olj v motorju in diferencialih, zamenjana tesnila na hladilniku olja, velika jeba kot je omenil Orange pover. Poštimano še kar nekaj stvari.
Oglašam pa se zato ker ga imam namen prodati, če te zanima pokliči na tel. 041 682 242 Uroš.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

Re: Jeep Grand Cherokee (WK)

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Po Jun 10, 2019 12:48 pm

Mogoče samo za predstavo koliko je potrebno podrt motor in ko si pri poslu vidiš kako so zapacani sesalni kanali na voznikovi strani mašine kjer je EGR ventil. Na sopotnikovi strani je 70% manj sranja ker tam ne svinja EGR s svojim delovanjem.
Vsak ventil na sesalni strani ima svojo luknjo, na eni je zloglasna loputa (nahaja se na sesalnem kolektorju) druga pa je vedno odprta.
Sesalni kolektor sem čistil pa mende ene 3h da je bil znotraj dokaj čist. NIsem se šel s paro znotraj igrat ker nisem dobil dol EGRja..

Če se bo še kdo lotil sam te menjave, mogoče nasvet, naprej obrneš motor na roke da sta ventila zaprta in potem gareš z izvijačem/ščetko/cunjo spraviš iz sten, nato pihneš ven z kompresorjem.
Seveda vse zadekaš, ker ta jajc leti vsepovsod in vse umaže - olje in saje..

Slika
Slika
Slika
Slika


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov