Terenec za resni Off road

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Sherman62
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Jan 27, 2019 5:16 pm

Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Sherman62 » To Feb 05, 2019 7:47 pm

Razmišljam o resnem Off roadu v Afriki. Zaenkrat je vse še samo zamisel v moji glavi in ker z terenci nimam ravno veliko iskušenj (nekaj malega že) me zanima kater avto bi predlagali, naj bi bil pa starejši letnik z čim manj elektronike, tako da se ga lahko popravlja tudi v kakšni vaški delavnici ali pa na sami poti.
Za nabavo in pripravo avta mam še 4 leta časa. Naj bi bil pa Wagon varijanta, da se lahko v njem tudi prespi.
Zamišljena pot je iz Slovenije preko Maroka da Južne afrike.
Hvala za odgovore in nasvete

Uporabniški avatar
Roger
Prispevkov: 205
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 5:55 pm
Kraj: Vasi pod Stolom

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Roger » To Feb 05, 2019 9:08 pm

Toyota fj 45!
___________
Lp Vojc

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Feb 05, 2019 10:08 pm

Z Toyota 78 ne bos dosti zgresil.
Vsak dostojen terrorist ima pac Hiluxa .

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Feb 05, 2019 11:28 pm

Na tako turo greš lahko tudi z navadnim karavanom al pa kakim starim mercedesovim kombijem. Sej doli imajo tudi ceste. Pa vsaj v maroku in tuniziji so bolj asfaltirane in manj razpadajoče kot jih imamo tukaj. Mi je subaruja manj treslo po njihovih cestah, kot mi ga sedaj tukaj po naših "njivah" od cest.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Feb 06, 2019 8:11 am

Za africo bi verjetno tudi jaz izbral toyoto. Ampak Jeep je le Jeep :)

Poglej si še mogoče kakšnega cherokeeja. Po možnosti 4.0 bencin.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Feb 10, 2019 8:13 pm

Nebivedu je pravilno napisal. Ne rabiš ultra hudega terenca, bi pa rekel da je 4x4 mus...
Druga stvar je, koliko si sploh pripravljen vložiti v nakup avtomobila in kakšne predelave sploh imaš v mislih za kasneje?

Moj nasvet bi bil verjeto tudi Toyota, že zaradi dejstva, da boš zanjo najlažje dobil dele, ki jih boš potreboval, če se kaj zalomi.
Ampak potem smo pa tam... kakšna Tojota pa? Odvisno od denarja... Lc 73, Lc 80 in pa na avtonetu imaš eno zrihtano Lc78. Cena tudi gre v tem vrstnem redu od najnižje do najvišje.
Potem je tu še dejstvo, da je dandanašnji zelo teško dobiti solidno Lc 73, ki je vredna tega, da se sploh spraviš v projekt (ampak postelja v avtu potem odpade), Lc80 so zelo redke in imajo svojo ceno, pa če je tega vredna ali ne, Lc78 pa je itak prava redkost na našem tržišču...

Vsi trije našteti, bodo verjetno prispeli na cilj, če boš le ostal pri minimalističnih predelavah. Z velikimi predelavami, se tveganje za nastanek okvar precej povečuje, zato ostani pri mehanski brezhibnosti, rahlem dvigu, primernim pnevmatikam, vitlu in šnorklju. Ajde, dodaj še trešni prtljašnik in pojstlo pol je pa to to...

Vse to pišem v prid Toyoti predvsem zaradi razpolage z rezervnimi deli, glede na njihovo servisno mrežo v svetu ter glede na splošno razpasenost na Afriških tleh.

Prišel pa je že tudi kak Land Rover, le malce več volje in denarja je verjetno treba imeti :lol:


Vsekakor naj bo izbira dizel, bencin ni nujno da boš dobil povsod, prav tako bo poraba pri dizlu manjša.

Vsekakor upam, da boš svojo odločitev in kasneje priprave(če do teh pride) delil tudi z tistimi parimi, ki nas to še vedno precej zanima :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a kloshar » Po Feb 11, 2019 12:33 pm

tale je že navajena afrike.
Slika

Sherman62
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Jan 27, 2019 5:16 pm

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Sherman62 » Po Feb 11, 2019 7:00 pm

Saj karavan je vredu za po cestah sam bi pa rad iskusu tudi kaj afriških blatnih cest in stran poti. Tudi sam pogledujem za kako Tojoto, razmišljal sem pa tudi o kakem kombiju 4x4, vrjetno bo pot vezana na tip avta.
Kar se tiče predelav razmišljam o vitlu, šnorklu in pa dvigu. Rajši bi vidu da se da spat v avtu vendar pa bo najbrš mogla bit opcija tudi strešni šotor.
Nekaj veliko denarja glih nebi rad davau za avto, recimo nekje do 5000 €.
Kakšno je pa kaj mnenje o Pajeru ali Galoperju za take podvige

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Feb 11, 2019 9:15 pm

Jaz sem bil v afriki s tem avtom )kupljen z 290.000km in narejen redni servis, pa direktno čez celo evropo v maroko in potem nazaj):
Slika

Po sipinah sem se sicer malo zapeljal, ampak ker sva bila sama z ženo, nisem šel prav daleč, ker se mi ni ljubilo lopatat, če bi se kje vkopal. Blatne ceste pa makadami pa niso bili problem. Najvišja točka je bila 3257 metrov nad morjem, najnižja je bila plaža ob morju.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a rx » To Feb 12, 2019 8:27 am

budget bo treba malo raztegnit sploh če bi rad imel vse to kar si naštel zgoraj.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Feb 12, 2019 9:43 am

Sherman62, jaz Sem kupil terenca za bagatelo , potem pa sem samo z osnovnimi popravili vanjga zmetal ze preko 5k €, da ne omenjam iskanja delov, ipd.
Raje si kupi nekaj kvalitetnega za dvakrat toliko denarja, novejsega datuma izdelave, pa bos miren.
Na koncu se vedno velja malo denarja malo muzike :)

Lokalci sibajo naokoli brez predelav :)

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Feb 13, 2019 6:36 am

Nebivedu...poganjanje po Maroku lahko izvajas skoraj z vsakim avtom, ceste okoli Nigerije in Gabona pa so druga pesem. Ne pravim da jih avto s slike mogoce nebi zmogel(pa sem skori preprican, da jih nebi, zaradi pomankanja visine od tal, kljub temu da vem, da ta avto ni pri najbolj nizkih 4x4), definitivno pa niso vrh smetane tiste ceste po Maroku in Tuniziji.
Zatorej je kr fajn met nekaj malo visjega, ce ne bo jeba na vsaki grbini in kolesnici.

Kar so rekli drugi fantje... Danes za 5 jurjev bos nasel bolj malo... Micke in galoperji za moje pojme niso najbolj primerni za tako pot, ce me prasas se zakaj, enostavno za to, ker sta malce "svoh" narejena in bodo okvare pogostejse, deli pa desko dobavljivi.
Za tak denar bos potem dobil se kaksnega Patrola, ki je sicer dovolj dobro sestavljen, da bi se z njim upal na tako pot, bo pa za tak denar verjetno na robu izvedljivosti tehnicnega pregleda, v smislu prerjavenja dolocenih delov.
In potem je tu se dejstvo, da bos za zamenjavo podvozja, motazo snorkla in vitla, zamenjavo pomembnih komponent na avtu(ja, fajn je doma preventivno zamenjat kake kolesne lezaje, zavore, puse na rokah, itd... Ker je to pac enostavneje in cenejse kot kdaj na potovanju-verjemi) odkartal zlahka se dodatnih 5 prijateljev. S tem da, pri nakupu cenejsega avtomobila obstaja verjetnost, da bo za porihtat bistveno vec od zgoraj nastetega, pa bos na koncu, ko bos potegnil crto tam-tam, kot ce bi v osnovi kupil bolje vzdrzevan avto(ponavadi posledicno drazji).

Razen ce imas kak fetis z posebnimi izivi :lol: potem pa bo vsaka kripa veselje, sploh ce bo zmogla celotno pot.

Namen mojega prispevka ni strasenje in skoraj gotovo sem preprican, da se da priti z marsikaterim avtom (poglej samo s kom vse odpeljejo Budapest-Bamako) ampak za neko uzivanje v potovanju, ce se ti gre pac vec kot samo za dosego iz tocke A na tocko B, potem ti tudi jaz svetujem, da racunas raje na cca 15k eur vlozka.
Z vozilom za tretino denarja bo to postal pa tisti fetis, ki sem ga omenil zgoraj :mrgreen:

Srecno in ne daj se nam kauc offroaderjem :skace_od_srece:

PS. Dardaj, lokalci se res vozijo z nepredelanimi starimi gajbami po sipinah bolje od nas z "ultraduper" terenci, veliko popoldnevov pa tudi prezivijo z popravljanjem teh gajb, da ostanejo vozne. In verjemi, da se lokalna gajba tudi nebi pripeljala iz recimo Maroka do Cape Towna ;) jebi ga, doma tud jst lahko vozim nepredelano hondo pa sem spilam carja :kadi_in_zgleda_kul: :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Feb 13, 2019 8:02 am

če potegnem vzporednico z našimi ukrajinskimi furami (pa zgodba je precej drugačna, ker od tam te privleče domov vsaka normalna asistenca),
je najboljši avto takšen, ki se ne kvari. Takoj za tem pa tisti, za katerega pri lokalcih dobiš dele (in mehanika, če sam ne znaš šraufat).

Kolikor sem o Afriki izvedel iz potopisov in forumskih zapisov reševanj težav, je verjetno najbolj smiselna starejša toyota.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Sherman62
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Jan 27, 2019 5:16 pm

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Sherman62 » Sr Feb 13, 2019 7:34 pm

Saj se tudi sam zavedam da bi blo boljše nabavit boljši avto za več denarja, problem pa je moj budget, če porabim cca 10k ali 15k mi bo bolj malo ostalo za pot. ker pa to nameravam izvest ko bom v penziji pa tudi nebom mel nekih velikih prilivov.
Ali pa to kot je DR. Patrol napisal, mogoče je to fetiš in adrenalin pa do kod bi pršu bi pač pršu :moli: .

Res pa je da se treba spopadat z izzivi, in če nihče še ni tega naredu z Micko ali Galoperjem še ne pomeni da ni možno, veliko znam sam pošraufat in sam naredit tk da si s tem zmanjšam stroške.

PS: Dr. Patrol saj me nemoreš bolj prestrašit kot sem se že sam z to idejo, in ko mi vsi govorijo da sem malo :a_se_ti_je_odpeljalo: Sicer pa je negdo reku da če te ni strah lastnih načrtov le ti niso dost ambicijozni. 8)

Pred to avanturo nameravam pa vseeno še en Budimpešta-Bamako reli odpelat, da se prepričam če je to sploh zame.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Feb 13, 2019 9:24 pm

Heh, to pa res ni bil moj namen! :mrgreen:

Nikjer nisem zapisal da se ne da, vse se da, ce je volja, konec koncev so to varjanto odpeljali ze z marsikaterim avtom...gre se zgolj za to, koliko ti pomeni sama izkusnja in koliko ti pomeni da bos na tej izkusnji uzival. Ce si bolj sigurac, kot jaz, potem pac gledas na to drugace, kot nekdo, ki ima cas pa bo, kot si rekel, prisel do kamor bo prisel in takrat uzival ;)

Ne odvracam te pd misli na to da odpeljes pot, izrazil sem zgolj svoj pogled na to zadevo.

Konec koncev, sem nekoc bil del skupine, ki je nameravala odpeljati afriko okoli in okoli, pa nam zal to ni nikoli uspelo uresniciti ;) Smo pa se na to kar nekaj casa pripravljali in veliko nacrtovali, zato vsaj malo vem, kako naj bi to izgledalo.
Zal ne cas, ne financna sredstva na koncu niso bila na nasi steani za nase nacrte, zato toliko bolj upam, da uspe vsaj tebi ;)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a miran » Če Feb 14, 2019 9:47 am

Najmanj stroškov boš imel, če nabaviš enega Spačka, kpl obnoviš motor in greš. Boš neizmerno užival, ker je lahek, ga boš zlahka porival, popraviti ga pa ni noben problem - saj ničesar nima, kar bi se lahko pokvarilo. In iz lastne izkušnje ti povem, da pride marsikam dosti lažje, kot današnje 4x4 "pošasti". Uživaš, dokler gre, potem ga pustiš ob cesti in se vrneš z letalom domov.
Tu v SLO je kar nekaj junakov, ki so s starimi Spački in Dyanami prišli precej globoko v Afriko.
Avto, ki ga znajo in zmorejo vsi lokalni mehaniki/kovači tam v črni Afriki popraviti (če ga je sploh treba) je pa verjetno Peugeot 504.
Zato ne kompliciraj in čimprej pojdi. In ne čakaj na penzijon: prvič ga ne boš dočakal, drugič, tudi če ga boš, boš preveč v k... za kaj resnega. Verjemi mi!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Feb 14, 2019 10:26 am

Dr.Patrol napisal/-a:Nebivedu...poganjanje po Maroku lahko izvajas skoraj z vsakim avtom, ceste okoli Nigerije in Gabona pa so druga pesem. Ne pravim da jih avto s slike mogoce nebi zmogel(pa sem skori preprican, da jih nebi, zaradi pomankanja visine od tal, kljub temu da vem, da ta avto ni pri najbolj nizkih 4x4), definitivno pa niso vrh smetane tiste ceste po Maroku in Tuniziji.
Zatorej je kr fajn met nekaj malo visjega, ce ne bo jeba na vsaki grbini in kolesnici.


You could do it this way :twisted:
Slika


Samo cena potem ni več do 5000 evrov.

Sicer pa če že greš nekam tako daleč, potem je dobro pogledat, kaj tam vozijo, da dobiš dele, če ti kaj crkne. Sicer v JAR in Ceuti dobiš dele za subaruja, drugje pa ne verjamem, da boš karkoli dobil. Tako da bo toyota ali land rover najboljša izbira.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Feb 15, 2019 7:47 pm

Sherman62 napisal/-a:Saj karavan je vredu za po cestah sam bi pa rad iskusu tudi kaj afriških blatnih cest in stran poti. Tudi sam pogledujem za kako Tojoto, razmišljal sem pa tudi o kakem kombiju 4x4, vrjetno bo pot vezana na tip avta.
Kar se tiče predelav razmišljam o vitlu, šnorklu in pa dvigu. Rajši bi vidu da se da spat v avtu vendar pa bo najbrš mogla bit opcija tudi strešni šotor.
Nekaj veliko denarja glih nebi rad davau za avto, recimo nekje do 5000 €.
Kakšno je pa kaj mnenje o Pajeru ali Galoperju za take podvige


Tvojim željam in budgetu popolnoma ustrezata L300 in L400. Da se spravit skupaj za ta gnar na terenu pa z malo dodelave namahata večino terencev, da raznih karavanov niti ne omenjam.
Edina napaka je da jih pri nas ni za dobit in moraš v nemčijo ali kam drugam po njega. Jaz se nisem odločil zanj prav zaradi tega in zato, ker na koncu koncev niti ne rabim takih terenskih zmogljivosti. Tisti ki potuje in trdi da se na potovanjih ne vem kako hardira laže kot pes.
Pri nas se pa dobi (pa še ta teško) nadomestek za zgornja dva in to je H1 starex in je prav tako v okviru tvojih želja in budgeta. Razlika med nimi pa je enaka razliki med pajerom in galoperjem, predvsem pa v kvaliteti.
Uglavnem to je to za ta gnar, pa še tu je glih za glih. Ostalo, hiace ali T3 je nedosegljivo. T4 je ampak na terenu odpade ko usran golob proti prej naštetim. Za kakšne karavane in ostala osebna prevozna sredstva s 4x4 pogonom namahat pa je kljub temu čisto dovolj. Sploh take ki so predelani s fotošopom.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Feb 15, 2019 8:08 pm

Alien...hardira se res ne...vsaj tisti, ki ima kaj v glavi in malo manj v žepu, oziroma vsebino žepa raje zapravi zato, da kaj vidi.
Se pa naleti na zajebane situacije, sploh v osrednji Afriki...En naš popotnik, sicer z MB Sprinterjem....ampak vseeno...vidi se na kaj lahko človek naleti kadarkoli na črni celini...

P.s. upam da ne bi jezen, če njegovo fotografijo dalim z vami.
Slika

[url]
https://m.facebook.com/groups/200177103 ... 7829934218[/url]
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Feb 15, 2019 10:54 pm

AŁIEN napisal/-a:Sploh take ki so predelani s fotošopom.


Če je tole na sliko dvignjenega foresterja letel, te moram razočarat. Tist forester ni fotošopan.
Tukaj ga lahko vidiš v celoti. Je sicer prvi in prototip. Bodo pa zdej uradno začel ta liftkit serijsko delat in prodajat:
https://www.youtube.com/watch?v=GavIx5MhA14

To je pa firma, ki te liftkite dela:
https://andersondesign-fab.com/
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Feb 16, 2019 1:07 am

Nebivedu napisal/-a:
AŁIEN napisal/-a:Sploh take ki so predelani s fotošopom.


Če je tole na sliko dvignjenega foresterja letel, te moram razočarat. Tist forester ni fotošopan.
Tukaj ga lahko vidiš v celoti. Je sicer prvi in prototip. Bodo pa zdej uradno začel ta liftkit serijsko delat in prodajat:
https://www.youtube.com/watch?v=GavIx5MhA14

/


Ne ni na to letel ampak je to moja nova šala:
Kako najceneje narest najlepšega in najboljšega terenca na svetu?
S fotošopom!

No ja, ko me že vlečeš za jezik.......ta ni sposoben niti čez tehnični pregled peljat, kaj šele čez afriko.
Ustavi video na 3.58 pa si oglej posledice. Vse to je hollyood. Takle video jas tudi lahko posnamem s katrco. Uporabnost nula.
Sicer pa je pod videom komentar ko da bi ga jaz napisal:
All this midyfication....for what? To cross few puddles, srsly i realy like what you are doing (i do the same, but i have reason to do it(work))... all this off road terain can cross simple tiny car with good tires, if you make car for adventure, pls dont be hypocrite and get at least dirty and use that whinch...
Uglavnem neuporabno sranje in totalen offtopic..........nima veze s temo.
tisti ki verjamete v tole ste morali imeti res hudo otroštvo. Nima veze ne s temo ne z realnostjo.
Sramota tole na off road forum limat. Trla baba lan.........
Pis of šit.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Feb 16, 2019 2:08 am

Dr.Patrol napisal/-a:Alien...hardira se res ne...vsaj tisti, ki ima kaj v glavi in malo manj v žepu, oziroma vsebino žepa raje zapravi zato, da kaj vidi.]

Živimo, kot da bo sto let mir pripravljajmo pa se, kot da bo jutri vojna! To velja tudi za off road v prenesenem smislu.
Vse je to jasno. Ni mi pa jasno nekaj:
Tip postavi preprosto vparašanje, pove zakaj in kako, postavi okvirni budget, star je cca 60 let........upam da ni don felipe.
In kaj se zgodi? same neumnosti, kje je kdo bil, kaj kdo vozi, ideje 3x čez budget, traparije ki se ne dajo registrirat, ni da ni.........
Ali pa ne da se....halo? En gre peš, en na štop, en s kolesom, en z motojem, en z avtom...........vse se da, večina pa nikamor in nabija da se ne da!!!!!!!!!!!! Da se z 0 ojrov če si sposoben, če si nesposoben ne gre niti z miljonom!
Sicer je naslov zavajoč, terenec za resni off road............kakor za koga, Za nekoga je resni off road že da domov pride, za večino pač malo slabši makadam. Kaj pa je to "resni" off road?? Me prav zanima.....verjetno ista štorija kot razlika med SUVom in terencem he he....
Meni so rekli: Kva ti pa bo 4x4? Ja pizda da pozimi sploh domov lahko pridem! Niso razumeli..............seveda, ker so v mestu in bloku doma. No seveda to ni problem da se ne bi spoznali na to kaj jaz življensko potrebujem.
Je kdo vprašal človeka kaj je za njega resen off road? Sam prizna da je zelenec (brez zamere ni zlobno mišljeno) a vendarle dokazuje zrelost s tem da prizna da nima iskušenj, da vpraša za mnenje "kao" offroaderje, ki naj bi imeli nekaj pojma o tem potem pa dobi kaj? NIČ! Mizda paterna pa v prvem postu je napisal da bo POT PRILAGAJAL AVTU!!!!!!! A ste pismeni?
Koji qrac toyota, toyota za 5K ojrov še čez tehnični ne pride kaj šele čez Afriko!!!!!!! Nehajte s tujim tičem po koprivah mlatit, človek ima 5K na voljo in BASTA! Ali pa donirajte človeku razliko...........
Koji vam je urac? Človek samo sprašuje kaj bi kupil za 5000 ojrov, pove kam bi šel, vi ste pa že celo traso naredil, vse možne ovire na poti postavili pa vse možno ste pokvarili še preden je sploh avto kupil. Polomili ste mu vse CVje preden ima avto doma. FAK!
Jaz sem samo napisal konkreten odgovor na konkretno vprašanje, čeprav sem rekel da nikoli ne bom več tega počel. Pa sem se spet najedel zarečenega kruha.....BEDAK!!!!!!!! TROMOTORNI!!!!!!!
Off road niso samo velike gume, šnorkel in vitel. Off road je način življenja. In nima vez s čim, raje imam desca za pando 4x4 kot pederčino z mercedesom za 100K ojrov. V blatu smo vsi enaki.
Zdaj se pa kurčite še naprej.............jaz sem povedal svoje. Ne grem se več! Če ne morete konkretno pmagat bodite raje tiho. Odprite temo pa natepavajte, a ne to pa ne. Z izjemo popaja oziroma dr patrola, pa še kakšnega, brez zamere, mal sem že v letih in pozabljam kdo je kdo, jbga, sorry.
Pizda odpri temo pa natepaj, nič ne stane........

Sherman62
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Jan 27, 2019 5:16 pm

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Sherman62 » So Feb 16, 2019 6:25 pm

Hahaha Alien to je res dobro napisano, :D in niti malo ne zamerim da si reku da sem zelenec-saj tudi sem. Čez 3 leta bom pa tudi 60 star.

Ja za mene brez iskušenj je resni off road pot po Afriki. Definitivno ne mislim glave po nepotrebnem v torbi nosit in po kaj jaz vem kakih brezpotjih se mantrat, posebej ker planiram pot opravit sam. Definitivno pa se tudi po asfaltiranih cestah ne mislim cel cajt vozit. Tako da kaka blatna cesta po Kongu ali Camerunu in še kje, bi se našla na tej poti.

Galoperja sem omenu ker sem ga pred leti že imel v lasti in poznam njegove slabe lastnosti, tako da jih večino lahko predvidim.

Zanimiva pa je ideja z H1 starex 4x4. Z njim pa res nimam nobenih iskušenj in do danes niti nisem znau da je 4x4. Bil bi verjetno kar sprejemliv posebej ker se da v njemu tudi kar udobno preživit noči nekje na kaki jasi na samem, Za šotor tudi tisti na strehi pa nimam ravno neke volje. Tako da hvala za idejo, mogoče bom pa res kaj v to smer naredu. Samo kulko sem uspel na hitro najt jih v Sloveniji ni kaj dost ali pa sploh ne. Na mobile.de so tudi samo navadni H1 edino kaj sem jih našu je v Španiji, če pa gdo ve kje bi se ga dalo bližje najt pa kar z informacijo na plano.

PS:Gdo je Don Felipe :?:

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a jereb » So Feb 16, 2019 7:47 pm

Pred kakšne pol leta je prodajal Janez Mauser en kombi nisem si točno zapomnil ali je bil Mitchubishi ali h1. Tu na forumu jih je kar nekaj, kateri Janeza osebno poznajo in bi mogoče kaj več vedeli ali kombi še prodaja ali ga je prodal. Če me spomin ne vara je bila cena okoli 6 jurjov.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Terenec za resni Off road

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Feb 16, 2019 9:31 pm

AŁIEN napisal/-a:Ne ni na to letel ampak je to moja nova šala:
Kako najceneje narest najlepšega in najboljšega terenca na svetu?
S fotošopom!

No ja, ko me že vlečeš za jezik.......ta ni sposoben niti čez tehnični pregled peljat, kaj šele čez afriko.
Ustavi video na 3.58 pa si oglej posledice. Vse to je hollyood. Takle video jas tudi lahko posnamem s katrco. Uporabnost nula.
Sicer pa je pod videom komentar ko da bi ga jaz napisal:
All this midyfication....for what? To cross few puddles, srsly i realy like what you are doing (i do the same, but i have reason to do it(work))... all this off road terain can cross simple tiny car with good tires, if you make car for adventure, pls dont be hypocrite and get at least dirty and use that whinch...
Uglavnem neuporabno sranje in totalen offtopic..........nima veze s temo.
tisti ki verjamete v tole ste morali imeti res hudo otroštvo. Nima veze ne s temo ne z realnostjo.
Sramota tole na off road forum limat. Trla baba lan.........
Pis of šit.


Poanta je bila samo v tem, da vsi hočejo avte dvignit v višave, zato sem nalimal tisto povišano škatlo. Koliko je uporaben je pa čisto druga stvar. Vsi ti dvigi avtomobilov so ena velika bedarija. Pa sem včasih tudi tako razmišljal, da višji kot je, boljši je za po terenu. Pa lahko samo to rečem, da je to največja napaka, ki jo narediš avtu. Bolj kot je serijski, bolje se bo obnesel. Že če kaj crkne na podvozju, iščeš serijski del, ki ga mogoče lahko dobiš, ne pa aftermarket, ki ga dobiš samo v parih štacunah po evropi, pa še to čakaš mesec in več nanj. Sploh pa da se to zgodi v afriki bogu izza nogu, si oplel. Pa večje gume so tudi bedarija. Proizvajalec je že vedel zakaj samo tako velike kot jih je homologiral na avtu.

Vse kar sem spremenil na sedanjem avtu je to, da sem dal zadaj močnejše progresivne fedre. Da ko je avto naložen za potovanje, se ne posede (ne postane gliser), ampak je avto še vedno naravnost. Serijsko je pa itak 22cm od tal, kar je dosti za vse makadamske poti, ki jih prevozimo na naših soft raidih. Pa na leto naredimo s tem avtom med 45 in 50.000 kilometrov, od tega je pa vsaj 10.000 po makadamih, kolovozih in zelo slabih cestah.
Pred EUR sem bil SIT!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: gregor in 43 gostov