Dizel 4D56 težave, prosim pomoč

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
mipaspo
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Feb 10, 2019 11:11 am

Dizel 4D56 težave, prosim pomoč

OdgovorNapisal/-a mipaspo » Po Feb 11, 2019 11:35 pm

Spoštovani forumaši,
iščem mehanika stare garde (2005 mitsubishi pajero sport, dizel motor 4d56 - 85kw).
2 leti nazaj menjana glava (izginjanje hladilne tekočine iz ekspanzije posode in hladilnika, čez nekaj časa hladilna tekočina zalila en cilinder) + mali servis (menjani niso bili osni ležaji in bati, ostalo vse; od batnih obročkov, batnih ležajev na ojnici, raznih tesnil, podložk, obnova šob, turbine..., ma ni da ni).
Sedaj nastal nov problem; ob turi na veliko planino se temp dvignila na 3/4 (samo ob vzponu, po ravnem temp na 1/2).
Od takrat naprej sem ugotovil naslednje; v kolikor je tura kratka (okoli 10km), težav ni (če "pozabimo" mrzlo izhodno cev iz hladilnika in vročo vhodno/izhodno iz motorja). Ko pa naredim daljšo turo (okoli 20 km ali več), mi v ekspanzijo posodo (ki ni pretočna, ampak iz nje ob ohlajanje tekočine vleče le to nazaj v hladilnik) izvrže tekočino in je ne povleče nazaj.
Gornja cev (med motorjem in hladilnikom vroča, spodnja iz hladilnika v motor mrzla).
Tekočino ko se motor ohladi pretočim nazaj v hladilnik.
Menjal sem že hladilnik (sem mislil, da je zablokiran pretok), menjal termostat (če je zablokiral), menjal 3 pokrovček hladilnika.
Skratka obupal sem, zato bi želel, da mi mojster popravi/odpravi napako.
Že od nakupa dalje pa imam občutek, da je motor "len". Okoli 1200 obratov se v 3., 4. in 5. prestavi motor "matra", trese se kot da bo vsak čas "umrl". Nato se malo pod 1500 obrati "zbudi". Nekako do 3000 obratov še gre, nato ne vleče nič več. Nisem nikakršen nadebudnež, ki z veseljem pritiska na plin, a vse skupaj se mi zdi malo smešno.
Zaželjen je mojster iz okolice Ljubljane, a ni nujno. Želim si le, da se vozilo porihta za normalno vožnjo.
Vnaprej hvala vsem.
Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Dizel 4D56 težave, prosim pomoč

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Feb 12, 2019 7:00 am

Gornja cev (med motorjem in hladilnikom vroča, spodnja iz hladilnika v motor mrzla).

Mrzla spodnja cev pomeni, da termostat ne deluje (lahko pomeni tudi zrak za termostatom in ga ne odpre, ker je nekdo nalil tekočino z napačne strani).
Ali je termostat za menjat, ali pa je nekdo nalil tekočino napačno v sistem in je za termostatom zrak.

Spusti vso tekočino ven, potem pa:
1.) odvij cev na vrhu hladilnika
2.) nalivaj hladilno tekočino v to cev, dokler iz hladilnike (kjer si cev odšraufal) ne začne teči ven (s tem boš termostat zalil pravilno, da za njim ne bo zraka) - to lahko traja tudi pol ure
3.) zašraufaj cev nazaj na hladilnik
4.) nalij do konca hladilno v hladilnik
5.) vžgi avto in naj se motor ogreje na mestu do delovne temperature

Tako nalivanje je za japonce, ki nimajo pretočne ekspanzije. Če bo pa še vedno enako s temperaturo, boš moral pa zelo verjetno še enkrat menjat dihtunge, ker jo je očitno spet prebilo.
Pred EUR sem bil SIT!

mipaspo
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Feb 10, 2019 11:11 am

Re: Dizel 4D56 težave, prosim pomoč

OdgovorNapisal/-a mipaspo » To Feb 12, 2019 7:27 pm

Mi je zelo nerodno, tekočino sem polnil jaz, a le v hladilnik.
Hvala za odgovor, prejmite lepe pozdrave.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov