Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...





Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a game-on » Sr Jul 05, 2017 11:16 am

Sem pogledal pred kratkim in mi je do zdaj, to njihov najboljši del. Končno neki avto, s katerim se lahko poistovetiš in ne neka uber draga mašina s šest litrskim mlinčkom in vsakim ARB delom, ki obstaja navešenim na vozilo. Je pa res, da ni ravno 0$. Mislim saj povejo, da je 0$ zanje, ker so ga pač kupili/naredili z denarjem, ki so ga dobili od prodaje stvari okoli delavnice, pa vendar. Je lepo videti, da ponekod gre Samurai skozi, velika avta pa obstaneta. :P

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jul 10, 2017 9:32 am

Dober je, ker se še nasmeješ zraven.
Škoda le, ker so preširoke gume nabili na kinderjajček.
Se pa zabavajo, sem jim kar mal fouš :mrgreen:

Zero Dollar Zook goes mental in Coffs Harbour!
https://www.youtube.com/watch?v=EuTH4BzYCPY

Adventure Guide #10 - South East Tasmania
https://www.youtube.com/watch?v=bSvPr70YsAU


Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a rx » Po Okt 30, 2017 3:24 pm

s temi prozornimi vrati izgleda kot podmornica :D

upam, da bo ostalo samo pri konceptu :P :D
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 04, 2018 4:05 am

Sem stereotipni kupec SUV: Kaj dobim, zakaj sem razočaran?

Športni terenci narekujejo avtomobilski trg in najpogosteje jih kupijo starejši vozniki. Kaj imam kot 70-letnik od njih, kaj bi od njih želel in kakšne podzvrsti vozil so danes že na voljo?

Najprej takoj povem, da težko podam povsem objektiven pogled na športno-terenska vozila. SUV so mi sicer všeč, vendar se nikoli ne bi odločil za nakup vozila, ki diši po terencu, vendar ga poganja samo en kolesni par. Navdušenje nad štirikolesnim pogonom so mi pač vcepili džipi willys pred davnimi leti, nato "trening" mazda 1.6 in terenska igrača suzuki jimny.

"Kdo neki to kupi in zakaj," sem se odkrito čudil tudi v svojih člankih po preizkušanju samo dvopogonskih, po moje "polterencev". To je sicer osebni pogled in zagotovo marsikdo štirikolesnega pogona ne pogreša tako kot jaz. Današnji športni terenci in crossoverji so se izoblikovali v različne podsegmente in vsak lahko zadovolji svoj krog voznikov.

Statistični podatki navajajo, da je bilo v Evropi v letu 2017 novoregistriranih 15,57 milijona vozil, to je 3,1 odstotka več kot leto prej. Pri tem kar 29-odstotni delež oziroma 4,56 milijona vozil spada v skupino SUV (sport utility vehicle), ki je v primerjavi z letom 2016 zrasla za 19,5 odstotka.

Kaj je tako obnorelo množice kupcev?

Vse skupaj se je začelo na brezpotjih, kjer ni bilo cest. Jeep se je proslavil v vojni, pajero je bil nepremagljiv na Dakarju, defender, patrol, land cruiser pa tudi niva so postali legende. Njihove vrhunske terenske lastnosti, tako se je sčasoma pokazalo, je znala izkoristiti samo peščica voznikov. Večina je bila zadovoljna zgolj z razkazovanjem svojih terenskih vozil, ki so s svojo podobo nakazovala na voznikovo navezanost na naravo, kamor pa so se zapeljali kvečjemu po urejenih makadamih.

Prihod športno-terenskih vozil pred leti je bil torej posledica neuporabe pravih terencev na pravih terenih. Predvsem je šlo za mehčanje klenih terencev, ker spopadanje s grobimi brezpotji ni bilo več najpomembnejše. Najprej je odpadel reduktor, štirikolesni pogon se je umaknil s terenov, je pa ostal v funkciji varnejše vožnje na spolzkih in zasneženih podlagah, vendar na urejenih cestah. Omogočal je tudi bolj zanesljivo vleko priklopnih vozil. Eden od prvih znanilcev nove cestno-terenske usmeritve je bil Toyotin kompaktni izdelek RAV4.

Nove vsebine v terenski preobleki

Pravi naval kupcev na vozila terenskih oblik se je začel z izboljšanjem njihovih cestnih voznih lastnosti. V vseh velikostnih razredih so se pojavila rahlo dvignjena vozila, podobna terencem, vendar manj robatih in lepše zaobljenih oblik. Proizvajalci so vedno bolj uspešno kombinirali prostorsko ugodno obliko terencev z voznimi lastnostmi običajnih tri-, štiri- in petvratnih (kombi)limuzin.

Večina novodobnih športnih terencev nima veliko skupnega s premagovanjem ovir v naravnem okolju. Trdo terensko vzmetenje so zamenjala podvozja, ki lahko po dinamičnem premagovanju asfaltnih ovinkov zapeljejo še na manj urejene ceste. Današnje uporabnike vozil SUV zanima oddaljenost od tal tako bolj za vsak slučaj, pomembne pa so postale druge vrline. Od vozila zahtevajo lažje vstopanje, visoko sedenje z dobro preglednostjo, prostornost in udobje enoprostorcev (na primer v peugeotu 5008 in renaultu espace), prtljažni prostor karavanov (volvo V60 in V90 cross country) in vozno lahkotnost spretnih limuzin in celo kupejev (vzemimo za primer BMW X4).

Štirikolesni pogon postane izjema

Proizvajalci vozil so se hitro prilagodili potrebam oziroma "nepotrebam" kupcev po štirikolesnem pogonu. Razmerje med 2WD in 4WD pogonom vozili SUV je že krepko na strani prvih. Kot primer navajamo kio sportage. Med vzroki lahko naštejemo ceno, ki je pri štirikolesno gnanih vozilih praviloma dobra dva tisočaka višja, večji porabi goriva, nekaj vpliva pripišemo tudi zaostreni zakonodaji glede vožnje v naravnem okolju.

Danes obstaja cela vrsta športnih terencev, za številne od njih je primernejši izraz križanci, ki sploh ne ponujajo štirikolesnega pogona. Na primer Oplova crossland in grandland. Nekateri proizvajalci celo opuščajo vgradnjo sistemov za boljši oprijem pogonskih koles na slabših podlagah (kia stonic) ali pa jih ponujajo kot možnost (grip control pri peugeotu 3008). Prištevamo jih v enotni ali, če hočete, statistični razred SUV, čeprav so njihove vozne zmožnosti na neurejenih podlagah močno zmanjšane. Sicer pa vse SUV (prave in kvaziterenske) naši homologacijski organi prištevajo kar med karavane.

SUV postajajo vedno bolj družinski

Opisane lastnosti cestnih izpeljank terenskih vozil so hitro privabile starejšo populacijo voznikov, ki se srečuje z različnimi težavami. Ustreza jim položaj za volanom z dobrim pregledom naprej, visoko, skoraj vzvišeno sedenje pa večini ustvarja občutek večje varnosti med upravljanjem vozila.
Danes tovrstna vozila niso zanimiva samo za seniorje, starostna lestvica se je pomaknila občutno navzdol. Z voznimi lastnostmi so športni terenci presegli enoprostorce in dosegli karavane ter se celo približali limuzinam. Z možnostjo skoka v naravo nakazujejo na aktiven in dinamičen življenjski slog vseh družinskih članov, proizvajalci pa so prilagodili ponudbo razponu finančnih zmožnosti kupcev.

Kleni terenci ostajajo v igri

Uvodoma omenjenih 29 odstotkov vozil SUV vključuje vse oblike terenskih in manj terenskih vozil, mestnih športnih terencev, crossoverjev, križancev in kolikor je še podobnih izrazov. Pri tem so legende in preostala prava terenska vozila pa tudi pick-upi res postali manjšina, vendar jim ne grozi "izumrtje". Živ dokaz je Suzukijev malček jimny, ki v tretji generaciji že 20 let prihaja s tekočih trakov skoraj nespremenjen in še vedno ga uspešno prodajajo za neverjetnih 17 tisočakov.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 04, 2018 4:07 am

Nagradno vprašanje za miljon:
Kateri avto na svetu najboljše drži ceno?
Pomoč: poglej naslov teme :kadi_in_zgleda_kul:

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a kloshar » Ne Mar 04, 2018 4:44 am

A ne morš spat?
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Mar 10, 2018 12:08 am

Ne morš verjamt..........da se še kdo ukvarja s to staro kramo..........
3er Reencuentro Del Samurai - Video Aereo
https://www.youtube.com/watch?v=Vg-B9cz7G-k

3er Reencuentro Del Samurai
https://www.youtube.com/watch?v=aT8sbNeU2uw

Na konc ugotoviš da je bonsai terenc čist v redu, edini problem je v tem ker nima vsj 4000 ccm motorja, kaneda :mrgreen:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Mar 10, 2018 12:15 am

1 Dia Nacional del Suzuki Sunset 2014
https://www.youtube.com/watch?v=nF7PN4xb-tg

2 Dia Nacional del Suzuki Sunset 2014
https://www.youtube.com/watch?v=sMrN_RC1Z_s

3 Dia Nacional del Suzuki Sunset 2014
https://www.youtube.com/watch?v=J8GG69GpmR8

4 Dia Nacional del Suzuki Sunset 2014
https://www.youtube.com/watch?v=sZgnbf-N4WQ

5 Dia Nacional del Suzuki Sunset 2014
https://www.youtube.com/watch?v=Z4eexy3jmOk

SUZUKI LJ 80 Antiguomotriz 2017 CLUB SUZUKI 4X4 COLOMBIA
https://www.youtube.com/watch?v=a_dgftpndjc

Suzuki - Way of Life! :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Mar 16, 2018 11:21 pm

Slovenija off road 2018

Slika
Slika

http://www.avto.info/sport/V_nedeljo_na ... _voznikov/

Še težje delo so imeli vozniki posebej prirejenih avtomobilov na težavnostni preizkušnji. Letos jih je bilo samo šest, a so zato imeli toliko več dela z blatom, kamenjem in drevesnimi debli. Kar nekajkrat se je bilo treba izvleči s pomočjo vitla, nekaj dela pa so imeli tudi vsemogočni gradbeni stroji. Na koncu je bil z največ krogi najboljši Primož Arčon s Suzukijem Samuraijem, dva voznika pa nista uspela priti do cilja.

Narjen :skace_od_srece: vsi ostali pa za šankom ali po furumih nakladajo...........veselo onanirajte še naprej :mrgreen:
Brez suzukijev in suzukifanov še dirke ne bi imeli. Kekci........lahko se bašemo do nezavesti..sam matemarika ne laže. Preštejte suzukije na tekmi......potem pa še enkrat preberite naslov teme!
Čestitke vsem, ki so imeli jajca štartat na Slovenije offroad 2018, neglede ne znamko vozila! Še posebaj pa tistim, ki si upajo s tako starimi jajci od suzukija. Kapo dol fantje!!!!! Brez vas je tudi Suzuki nepremičnina! Dokler jih s staro karamo premagujete ste carji............ebeš land rover in jeep,če nimajo takih fanatikov, kot jih ima suzuki.
BRAVO!!!!

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Po Mar 19, 2018 6:37 pm

Sam kaj ko noben samuraj za hard nima svojga podvozja...več ali manj imajo od TOYOTE! :P Pa lep večer še naprej :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Mar 20, 2018 11:30 am

A bejž no bejž :D le kdo bio si mislil :shock: :shock: :shock: Sem prav šokiran :mrgreen:

Seveda je konkurenca povsem stock in čisto serijski terenci kakršni pridejo iz trgovine :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika





Sam da to pri teh ni moteče, pri kinderjajčku se pa že vsaka nalepka na vozilu šteje kot predelava, kajne :roll:

Slika

Samo zate nagradno vprašanje:
Koliko od teh kinderjajcev na sliki z bolteza - hard je čisto original? Za preme ne ugibaj, ker imajo čisto vsi (razen enega) originalne.

Slika

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a Simon989 » To Mar 20, 2018 5:22 pm

vse kar si dal zgoraj so prototipi...na zadnji sliki pa imajo celo trije original podvozje(ne gledam na lift kit), če ne celo štirje. Sam tud daleč niso prišli :D Rogelj pa ne vem kaj ima.
Aja, pa kar se tiče Samurajev iz harda v Radovljici, niti motorjev nimata od Samuraja...če že bi moglo bit potem Vitara.
Ti se kar tolaži s Samurajem :D

Lp.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Mar 20, 2018 7:40 pm

Zdaj mi pa res ni več jasno kaj bi sploh rad?? :shock: :shock: :shock:
Hočeš povedati da je suzuki samuraj z vitarinim motorjem suzuki vitara ali da je suzuki samurai s toyotinimi axami Toyota LC?
Ali pa le to da mora biti čisto tovarniški na hardu da ostane suzuki samuraj a za to ni sposoben??
V vsakem primeru se motiš.......na hardu so vsi predelani in ne samu kinderjajc in kot drugo, samurai z originalnimi axami, motorjem in ostalim je bil večkrat državni prvak in navsezadnje sem sam bil na samuraju ki je bil do zadnjega vijaka original tako da ti lahko kaj povem tudi iz prve roke. Če te pa zanima kako se čisto originalen obnese si pa oglej rezultate evropskega prvenstva v trialu razred 0 in standard, kar pomeni da ni dovoljena nobena predelava vitel pa prepovedan. Potem pa se oglasi da podiskutiramo zakaj v teh razredih vozi 80% samurajev. Zakaj ne uporabljajo drugih terencev v teh razredih? Pa so razmere bolj zahtevne kot na naših hardih.
Sploh pa ne vem zakaj si zapel ko mutav na telefon. Odpri temo pa se razpištoli, nihče ti ne brani, stane nič............navali, da se še kaj naučimo in ne umremo v neznanju. Naslov teme bi lahko bil: Samuraji je navaden jac, potem pa z argumenti na plano. Z veseljem se pridružim in kakšno rečemo. Če pa misliš samo nabijat z enovrstičnimi posti polnimi sovraštva, predodkov in frustracij, potem mene ne bo, ker se ideoloških tem in nabijanja ter polivanja gnojnice brez argumentov in znanja pač ne grem.
Če ta pa kaj moti pri temah drugih pa pač preskoči, pa je. Očitno te moti le to da na zgornji tabeli z rezultati mrgoli suzukijev :mrgreen: Saj vem da ti je teško to gledat, ampak kaj čmo. To je to. In če se ne motim je tole tema ravno o suzukijevih terenčkih v kateri je marsikaj o njih za vse, ki jih zanimajo. Glede na 170.000 ogledov teme je očitno marsikomu zanimiva kljub temu da občasno kakšen ljubosumen kekec, ki samuraja še nikoli ni videl od blizu pride mal kakat in smetit, ampak bomo že preživeli. Lastniki samurajev smo trdoživi enako kot naša jajcka od samurajčka.
Res pa je da je bil moj zgornji prispevek namenjen nekaterim ki so bili pametni po tekmi v Radovljici, kar pa vsi ne morejo vedeti. Ker eno je za šankom pametovat, razultati pa so črno na belem in dejstvo.

Pa še anekdota z dirke:

Stojim tam in mal fotkam. Zraven mene ekipa in za hec rečem: Mater so tel suzukiji zanič"
Za nami je stala ena punca nikomur znana in me napade: Kaj je s tebo?? Pojma nimaš...........To so najboljši.....in začne naštevat na katerih tekmaj je vse bila, in da so samuraji tabol pa to.....na koncu sva se, kar pošteno zapela :shock: in sem raje popustil, pokril z ušesi in priznal poraz, ter priznal da so samuraji še kar :D Pol je pa šla..........
Frendi okoli pa popadali od smeha :mrgreen:

Se dogaja, nimaš kaj.........tule pa ravno obratno. Prepričevanje prepričanega :mrgreen:


Simon989 napisal/-a:Aja, pa kar se tiče Samurajev iz harda v Radovljici, niti motorjev nimata od Samuraja...če že bi moglo bit potem Vitara.
.


Ma nima veze, samuraj ali vitara...........itak sta bratec in sestra..........važno da Suzuki rula......... :skace_od_srece: :skace_od_srece: :skace_od_srece:
Kar se mene tiče je lahko tudi space shutle, sam da na štartni listi poše Suzuki. Več jih je več bo meni v žep kapnilo. In to je ves point, kar se mene tiče.

Ajd :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a Simon989 » To Mar 20, 2018 9:24 pm

uff, si se pa kar razpisal..čin, čin
Ma seveda Suzuki je stroj...sam da je japonc :P
No vidiš lepo, zdaj bo še več ogledov, ker se nekaj dogaja.
MA mene prav briga kaj piše na tabelah :lol: lahko tud sang yong...
Drugega pa ne bom komenteru, ker sem preveč len in se mi ne da več tipkat, ker te tud jaz ne zastopim več :shock:
Aja pa lepo da ti gre kaj v žep :nazdravljamo:

se oproščam ker motim tvojo temo :vdam_se:
ajd :nazdravljamo: :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Mar 22, 2018 12:32 am

[quote="Simon989"
Drugega pa ne bom komenteru, ker sem preveč len in se mi ne da več tipkat, ker te tud jaz ne zastopim več /quote]
Seveda ne boš komentiral, ker nimaš pojma o pojmu..........
Viš jaz pa bom, ker imam veliko za povedet. takoj ko bom utegnil.
Bom pa odprl novo temo za pezdete kot si ti, in upam da se boste oglasili in pomagali s svojim znanjem in neprecenljivimi iskušnjami.

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Pe Mar 23, 2018 6:28 pm

No lepo, se bom vsaj kaj naučil da nebom tako pezde...pezde bom še zmeraj, sam upam da ne tako kot ga ti opisuješ..

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Mar 23, 2018 11:58 pm

Pa sej še ni polna luna :o
Mater oba vaju poznam, z obema se da it pit, tud predstavljat si vaju znam skupaj pit, a tule na forumu se bosta stepla.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Mar 28, 2018 9:33 pm

Ne vem če ravno sem paše, ampak ker so že malčki v igri - novi jimny za leto 2019

Čeprav meni bolj zgleda kot naslednik samurajčka. Vsaj glede na obliko, reže ob havbi in masko spredaj.

Slika
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Če Mar 29, 2018 4:15 pm

Živjo!
Že nekaj časa je na voljo tole:

https://www.youtube.com/watch?v=wRVi73m2GUo

Lp


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 45 gostov