Sovražniki narave št.1

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Pe Jul 07, 2017 5:31 pm

joj joj
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Jul 11, 2017 2:16 pm

Ni fer!

Mi se ne smemo prevažati po gozdu, divje živali se pa sprehajajo po avtocesti...

http://siol.net/novice/slovenija/previd ... dka-444864

Ampak da jim pa uspe tri medvedke na en mah potolč, je pa tudi svojevrsten uspeh... Če ti do prvega ne uspe ustaviti, razumem. Ampak tri? Dobro, saj ne rečem, da ni možno, ni mi pa čisto jasno, kako je to uspelo. Ker medvedi gredo ponavadi v koloni in ne v vrsti...

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Pe Jul 28, 2017 3:17 pm

In potem je problem, če se kdo od nas malo zapelje po gozdu, ker to grozno onesnažuje okolje...

http://siol.net/avtomoto/novice/sok-za- ... aje-445867

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Jul 31, 2017 1:22 am

Jaz imam VW 3 litre :)


Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 07, 2017 12:13 pm

Najbolje da še mi zmontiramo eno tako povabilo ljubiteljem OR iz Avstrije, Madžarske, Italije in še od kod, da pridejo s svojimi avteki ali motorji malo rit po slovenskih gozdovih in travnikih. Mi, lokalci, bomo pa potem tudi zaradi njih gor plačali. In bomo občutili love naših oblasti.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Sr Nov 08, 2017 9:06 pm

Pošlji predlog na Feel Slovenia

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Nov 09, 2017 12:11 pm

miran napisal/-a:Najbolje da še mi zmontiramo eno tako povabilo ljubiteljem OR iz Avstrije, Madžarske, Italije in še od kod, da pridejo s svojimi avteki ali motorji malo rit po slovenskih gozdovih in travnikih.


Namesto nas to delajo drugi. V izjemno negativni luči:
https://www.youtube.com/watch?v=TTQCtV1FS8o
https://www.youtube.com/watch?v=-XhoXhi0Lyw

:evil: :evil: :evil: :evil:



miran napisal/-a: Mi, lokalci, bomo pa potem tudi zaradi njih gor plačali. In bomo občutili love naših oblasti.
Miran


Spremljanje socialnih omrežij in internetnih strani kot učinkovit način odkrivanja in preprečevanja kršitev

V času globalizacije sveta z uporabo interneta in socialnih omrežij so določeni podatki v trenutku dosegljivi komurkoli. S pravim pristopom in relativno majhnim trudom je mogoče pridobiti podatke, za katere smo včasih potrebovali zelo visoke vložke v obliki dela, časa in denarja.

Že pred časom smo zato na Inšpektoratu za kmetijstvo, gozdarstvo, lovstvo in ribištvo, Inšpekciji za lovstvo in ribištvo, začeli tudi z naključnim spremljanjem teh medijev.

Že v samem začetku smo lahko ugotovili kršitve Zakona o divjadi in lovstvu, kot so: zadrževanje divjadi v ujetništvu, lov divjadi ponoči, lov divjadi z uporabo umetnih virov svetlobe, nepravilno vodenje oz. opustitev vodenja evidenc, lov brez veljavne lovske izkaznice, vznemirjanje divjadi na krmiščih in tudi kršitve Zakona o zaščiti živali. Primer je neprimerna usmrtitev živali, mučenje živali itd.

Prav tako smo ugotavljali kršitve Zakona o ohranjanju narave kot so: vožnja z motornimi vozili v naravnem okolju, lov zavarovanih vrst, posedovanje in prodaja zavarovanih živalskih vrst …

Do sedaj smo v letošnjem letu odkrili šestnajst takšnih primerov.

Vseh 16 kršitev smo obravnavali v skladu s svojimi pristojnostmi, kršitelje sankcionirali in kar je najpomembnejše, večkrat preprečili nadaljevanje oz. ponavljanje takšnih kršitev.

Rezultat učinkovitosti našega dela je tudi seznanjenost javnosti z možnostjo sankcioniranja tako ugotovljenih kršitev in posledično vedno več takojšnjih prijav v primeru zaznave prekrška.

http://www.ikglr.gov.si/si/medijsko_sre ... 1328/5764/

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Nov 09, 2017 2:35 pm

Samo moraš imeti pa tudi svojevrsten IQ, da greš na krivolov, potem pa to objaviš na internetu...

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Če Nov 09, 2017 5:18 pm

AŁIEN napisal/-a:
miran napisal/-a:Najbolje da še mi zmontiramo eno tako povabilo ljubiteljem OR iz Avstrije, Madžarske, Italije in še od kod, da pridejo s svojimi avteki ali motorji malo rit po slovenskih gozdovih in travnikih.


Namesto nas to delajo drugi. V izjemno negativni luči:
https://www.youtube.com/watch?v=TTQCtV1FS8o
https://www.youtube.com/watch?v=-XhoXhi0Lyw

:evil: :evil: :evil: :evil:



miran napisal/-a: Mi, lokalci, bomo pa potem tudi zaradi njih gor plačali. In bomo občutili love naših oblasti.
Miran


Nisem mogel bit tiho, sem probal obrazložit, nima smisla...

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a rx » So Nov 11, 2017 11:29 am

No ja.. Če smo čist iskreni.. Skoraj vsi vključno z mano vred smo na začetku naredili isto. Razlika je samo v tem, da nekoga pač sreča pamet, nekoga pač ne.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Nov 21, 2017 9:24 am

No, ce smo cisto iskreni, dokler gremo/greste v drzave, kjer taksno udejstvovanje ni preganjano, je nam in vam cisto vseeno za okolje.
Tule pri nas, kjer je se lastno senco prepovedano pohoditi, se gremo da smo pa bolj papeski od papeza. Dokler ne pride do t.i. vzdrzevanje oz. gospodarskega upravljanja kmetijskih, gozdnih, ipd. povrsin. Takrat pa je dovoljeno vse; pranje "drek kahl", traktorjev, bagerjev, ipd. v rekah, en model pri nas prazni greznico kar v gozdu, verjetno ni edini, odlaganje gradbenih in ostalih odpadkov sredi (sicer verjetno) lastnega gozda. In to masovno, menda gre za utrjevanje poti in terena pravijo (kukulele, vsaj tako se govori). In ce ima pac mozakar celo gradbeno in gozdarsko firmo parkirano kar sredi njiv, kamor odlaga tudi vse ostanke in smeti od svoje dejavnosti, je to menda v skladu z crko zakona !?
Da ne govorim o razpadajocih vozilih, starih kmetijskih strojih na robu posestev, pod raznimi kozolci, v lopah, ipd.
In ko pride do secnje gozda, vse v imenu denarja.
Dokler se ne bomo prevazali samo z bicikli, pa se to samo po izjemno urejenih povrsinah, ker za voznjo po raznih planinskih poteh, ceprav brez pravne podlage, ze posiljajo sicer zaenkrat samo opozorila. J.... mali folk v glavo je tako ali tako glavni namen nase birokracije, veliki in mali pomembnezi pa naj delajo svoje, glavno da imajo inspektorji ze ob 8h zjutraj za snopc.

In ce mi kdo ne verjame, ga povabim na sprehod ob Kokri, bo videl vse in se vec zgoraj nasteto. Pa gremo seveda podnevi, ker zvecer menda plasimo zivali, ki pridejo ven iz hoste (cerkeveni zvonovi, ki se derejo tudi ob polnoci in pa traktoristi, ki se perejo v reki, jih menda ne).

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a gregor » To Nov 21, 2017 12:49 pm

No...
Tudi v Ukrajini se vozimo po obstoječih kolesnicah, vlakah. Ni nobene potrebe, da bi za foro vrezal svojo špuro preko travnika.

O tem, da je strešni cigel in betonski omet nevaren odpadek, dokler je v kosih, potem ko ga zmeljejo pa ga lahko kupiš in z njim nasuješ tudi gozdno cesto, nima smisla izgubljati besed. Vse EKO.

Pa bom še malo naglas razmišljal, napol offtopic... sem ravno tako razpoložen... če že debatiramo o dvoličnosti...
Koliko škode se naredi s tem, če se na posilirani njivi s terencem parkrat gor in dol peljem, preden jo zorjem? Bi rad videl kakšno raziskavo.
Ko vseh argumentov zmanjka, se kvazi naravovarstveniki običajno oprimejo onesnaževanja zraka. Ker po njihovem samo terenci onesnažujejo. Osebni avti ne. Še posebej ne tisti, s katerim se za zabavo pelješ v kino ali na morje. Ali do vznožja gorovja, da potem kao zeleno usmerjeni peš hodijo po naravi. Prej je pa 100-200 km z avtom prevozil, da je prišel do gore. :bruha:


Dostikrat so zelo glasni ekologi, ki že zaradi prevoza v službo in domov naredijo mnogo kilometrov. Ja, res je, načeloma je nujno v službo hodit za preživetje. Ampak, ali se mora štajerc vozit v LJ v službo? Ali preko meje. Ja, večja plača je razlog v dosti primerih.
Pa smo spet pri EKO. EKOnomiji.
Nisem v mislih tebe, Dardaj.


Nasprotniki akumulacijskih jezov na rekah po internetu pišejo peticije. Ja ugasni računalnik, internet... pa klimo. Pa pralni stroj in indukcijski štedilnik. Ko ne bo porabe elektrike, ne bo treba delat elektrarn. Aja, elektriko rabiš, samo nočeš elektrarne na "tvoji" reki. :bruha:


Pa še ena slika pogleda na auspuffe električnih vozil med ležanjem na plaži jezera.
Slika
Vir:rtvslo
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Nov 22, 2017 1:40 pm

Gregor, pustimo tisti travnik, ce pogledas malo njegove filmcke, vidis, da se prevaza po gozdnih poteh, vlakah, ipd. Vglavnem, po prepovedanih povrsinah :)

In ce zaevo pogledamo teoreticno, bi tisti travnik lahko bil tudi njegov :)
Imas pa prav, pizditi se zaradi travnika, katerega potem zorjejo ..... No, tema za eko - ljubce to definitivno je. Tako kot za zagovornike neumnih slovenskih pticev.

Da Nadaljujem off Topic;
Ce se mora Stajerc voziti v slubo cez mejo, jaz jih popolnoma razumem :) Sicer bi pomoje lahko dobrsen del tistega obmejnega obmocja preprosto zaprli, ker ljudje ne bi imeli od cesa ziveti in bi se odselili. Pa cetudi pride sedaj Steyr Magna k nam. Kar se tice Ljubljane se strinjam, tudi po mojem mnenju je neumno, smo imeli pa kar nekaj takih "vozacev" v Klinicnem centru.

Sicer se strinjam s tabo, da elektriko rabimo. Kot Sem se pogovarjal z nasimi "brati" avstriskimi Korosci, namrec imajo kar precej hidroelektraren, imajo kar precej tezav s spremembo zivlja v vodotokih. Kar nekaj vrst Jim je pocrkalo, se drugih vrst preve namnozilo. Tako da, TES 7,8, poplavljen murski pragozd, ni tako nedlozno kot se slisi. Se manj pa, da bomo zato karkoli bolj zdravi.

Ce samo beres o 130 km zastoju kaminov z premogom na Kitajsko Mongolski meji, o tem, da ce bi bila pri ns 1/5 elektricnih avtomobilov in 220 novih polnilnic, bi imeli mocne tezave pri oskrbi z energijo, ker omrezje ne bi zdrzalo, ... da ne govorimo o povecanih potrebah, ....

Na koncu se bo "Circle of life sklenil" in bomo spet na zacetku :) Samo malo se morajo nesmisli prevetriti :)

Keep dieseling :)
Hakuna Matata :)

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Sr Nov 22, 2017 7:27 pm

Kar se tiče električnih vozil...mene zanima kako bo kaj pozimi ko bo -15C°...npr. luči že zdaj ko so ledice, ti vse zmrzne spredaj po 5 km na avtocesti. Potem kako bo z gretjem? Ko boš užgal električen gorilec, boš lahko naredil samo še 50 km?...ali pa kot je bilo dve leti nazaj ta poledica(žled) in nismo imeli elektrike 2 tedna... Boš klical v službo in rekel da imaš prazno baterijo v avtu :P...in še se lahko našteva...

janezsko
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr Jun 18, 2008 1:38 pm
Kraj: celje

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a janezsko » Sr Nov 22, 2017 8:16 pm

ja vas človek kar razume oziroma zagovorniki "zelene " energije se raje vprašajte ,,kam bomo dali oziroma kot se vi rajši izražae" razgradili te aku od teh prihajajoćih električnih vozil...kje bomo vzpostavili cca 20 000 elektro polnilnic za prihajujoča ele vozila...trenutno jih je cca 600 ....kaj to pomeni za elektro omrežje???po moje bo cena elektrike šla gor za par TISOČ procentov...pomeni če si mel za bajto zdaj 100 e bo pol cca 1000 e...me prav zanima kdaj se bomo pobili okoli energije..ker to bo 3. svetovna vojna....

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Nov 23, 2017 10:31 pm

Glede na to, da je del energetike moje področje, mi ne da miru, da se ne bi še jaz malo oglasil...

razgradili te aku od teh prihajajoćih električnih vozil: sodobne baterije in akumulatorje se lahko v sodobnih polnilnicah skoraj v celoti reciklira in surovine ponovno uporabi za nove baterije in akumulatorje. Odpada je le okoli 5%. Težava pa nastane pri hujših prometnih nesrečah, kjer se baterije in akumulatorji lahko poškodujejo in vsebina pride v okolico. Pa tudi zagorijo lahko, če pride do kratkega stika med celicami. Torej, če te zračna vreča in bočne ojačitve v primeru hujše prometne nesreče ohranijo živega, si živ kremiran, drugače si mrtev kremiran...

kje bomo vzpostavili cca 20 000 elektro polnilnic za prihajujoča ele vozila: Glede na to, da je v Sloveniji okoli 5200 točilnih mest na okoli 650 bencinskih črpalkah, bi potrebovali okoli 64.000 polnilnic - polnjenje akumulatorja traja precej dlje kot polnjenje rezervoarja s fosilnim gorivom. Je pa res, da jih bo ogromno po garažah, kjer bo vsak polnil svoj električni avto. Torej jih na javnih krajih potrebujemo le toliko, da si akumulatorje dopolnijo tisti, ki so na dolgih poteh, da podaljšajo domet vozila do doma. In pa tranzit, npr.: iz Nemčije na Jadran in nazaj...

....kaj to pomeni za elektro omrežje: to pomeni, da bomo potrebovali za najbolj optimalne pogoje še en tak blok, kot sta močnejša dva v termoelektrarni Brestanica. Če pa bodo "špice", ko bodo "vsi" priklopili avtomobile na polnilce zvečer, ko bodo prišli iz službe in po vseh opravkih, kamor vozijo otroke in po vseh nakupih in podobno, bo pa potrebno kar podvojiti termoelektrarno Brestanica... Ali pa postaviti še TEŠ7. Pri tem se je za vprašat, koliko je potem to ekološko. Namesto milijona izpušnih cevi po celi državi imaš eno gigantsko izpušno cev v termoelektrarni... Zakaj vedno omenjam termo elektrarno? Ker v Sloveniji spodobne hidroelektrarne nimamo več kam postaviti. Nekaj rezerve je še za mini in mikro hidroelektrarne, kaj več pa ne. In ker so naši ptiči precej bolj tumpasti od tistih v Španiji, Nemčiji, Avstriji, Nizozemski,... tudi vetrnih elektrarn ne moremo postavljati. Za tako moč nimamo prostora za dovolj veliko sončno elektrarno. Lahko pa naredimo še en blok v Krškem. Ki je pa pravzaprav tudi termo elektrarna, samo ne na premog...Toliko o proizvodnji elektrike. Samo elektro omrežje pa bo potrebno podvojiti. Večina 110kV daljnovodov zmore le 400A, kar pomeni le 44MW moči. S tem polniš okoli 4500 avtov naenkrat. Torej bo potrebno vse linije podvojiti in bo ena linija napajala hiše, druga pa polnilnice... Po nekaterih podatkih naj bi investicija v elektro infrastrukturo v Sloveniji stala več kot 20 milijard €, da bi omogočila elektro polnilnice za večino naših avtomobilov. To je več kot 2x proračun države...

???po moje bo cena elektrike šla gor za par TISOČ procentov: ne, ne bo. Je že... Sicer ne za 1000%, je pa industrijska elektrika "šla gor" za 20%. Gospodinjska ji ponavadi sledi s tromesečnim zamikom, razen pri tistih, ki so na "vezavi" in imajo zagarantirano ceno do konca vezave. Potem bodo pa toliko bolj presenečeni... Pa za spodobno polnjenje bo potrebno močnejšo priključno moč, po možnosti tudi trifazna elektrika, kar pa poveča strošek priključnine in omrežnine...

Boš klical v službo in rekel da imaš prazno baterijo v avtu: to se ti lahko zgodi brez naravne katastrofe... Predvideva se, da bi za normalen rang dometa avta moral biti notri vsaj 60kWh akumulator oziroma raje 100 kWh (Tesla model S ima že danes 85kWh akumulator), da bomo lahko pričakovali domet 500km. Se pravi, če boš hotel polniti prazen akumulator na navadni 16A varovalki bi za 100kWh rabil cca 30 ur polnjenja. Torej s hitro polnilnico 10kW cca 10 ur ali z 20kW 5 ur. Hitre polnilnice na bencinski servisih imajo cca 50kW za polnjenje z enosmernim tokom. Se pravi samo za 100kWh akumulator bi rabili 2 uri. Če ni povsem prazna baterija, Renault trdi, da "napolni" 260 km v dveh urah na 43kW polnilnici. Pazi, to so kW samo za polnilec, zraven je potrebno prišteti še kW, ki jih porabiš v hiši. Omejitev elektro omrežja sem že prej opisal. Če ti torej elektro podjetje ne dodeli močnejše varovalke, ker so že tvoji sosedje do konca obremenili daljnovod, se boš v službo vozil samo vsak drugi dan...

in še se lahko našteval: ja res je. Ampak se mi ne da, pa še pozna ura je... Dodal bom samo še to, da ko sem videl Žlendra razpredat o strategiji sem dobil pege. Ko se ta pojavi se točno ve, da bo vse, kar izjavi, skregano z zdravo pametjo. Nekoč je bluzil o tisoče radarjih po Sloveniji, zdaj tole...

Grem spat.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Nov 23, 2017 11:54 pm

Se Sloveniji obeta elektrošok?

@Hribovc: Lepo sem se nasmejal :) Samo nekako se "ne strinjam" se s tabo, nedavno so pri Euro NCAP -u trkali električna vozila, celicam se ni zgodilo nič :)

Sicer pa, pri nas nismo sposobni zgraditi niti ute z javnim razpisom v doglednem času, le kako bomo obnovili električno omrežje, zgradili 2 bloka TEŠ-a, še eno nuklearko ter zgradili nevem kolik jezov (Poplavljanje dolin tudi ni ravno ekološko, sedaj bodo na račun elektrike poplavili 2000 let staro vas v Albaniji, bojda eko friki mislijo na druge, mi dizelaši pa smo ignorantski, ker z našimi izpusti zastrupljamo druge :bruha: :a_se_ti_je_odpeljalo: :a_se_ti_je_odpeljalo: )
Aja, pa še novo cev Karavanškega tunela do leta 2022 (pri nas še vedno raste trava, Jodlarji pa imajo že zgrajeno cesto v drugi ror) :skace_od_srece:

Razen če bomo čisto vse prodali tujcem alias domačim z firmami v tujini, potem pa :bruha: Da bomo sledili EU!
(Sory admin, ampak tole je že precej politično obarvano, samo nekako zakonodaja in podobne teme ne gredo ravno čisto brez zakonodajalskega organa - to pa je parlament).

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Pe Nov 24, 2017 9:44 am

Za te teste Euro NCAP sicer ne vem, tako da ne vem, kaj in kako se je tam dogajalo s celicam. Sem pa že večkrat povedal, da cesta ni poligon. In vseh možnih kombinacij trka, ki se na cesti lahko zgodi, gotovo niso testirali... No, je pa to vseeno dobra novica. Vsaj v večini primerov bo "mir" - kolikor ga je v taki situaciji pač lahko.

Ni potrebno zgraditi dveh blokov TEŠa, pa še nuklearko in ne vem koliko jezov, dovolj je le ena od teh treh možnosti. Da se ne razumemo narobe: tudi jaz sam močno dvomim v te ideje in želje. Če se pa uresničijo... Glej, v decembru so trije "dobri možje". Mogoče pa kateri od njih vendarle res obstaja... Se pa strinjam, ja, v Sloveniji z javnim razpisom niti ute ne naredimo v doglednem času. Sploh, če je kakšen Žlendra zraven...

Nekaj energetike je tudi moje področje. In se strinjam, da bi fosilna goriva počasi morali opustiti. A elektrifikacija avtomobilov se mi zdi zgrešena smer... Poleg tega je precej drugega onesnaževanja, ki bi ga bilo nujno prej rešiti. Za ladje nihče ne omenja, kakšni onesnaževalci so. Pa zadeva teče na mazut, ki ima precej več žvepla in ostalih "primesi". Pa ne le tovorne ladje, še hujši onesnaževalci so turistične križarke s po 1000 potniki. Tisoč potnikov bi rado trikrat na dan jedlo. In vsakič ostanejo umazani krožniki in pribori. Koliko detergenta se porabi za vse to oprat? Kam, misliš, to spustijo? Pa letala? Ja, Boeing porabi 2 litra goriva/osebo/uro. Ampak pri 400 sedežih je to v dveh urah več kot jaz v celem letu... In zdaj bomo rešili svet, ker bom vozil na elektriko.

Da so pa ribe plastificirane od znotraj, pa tudi ni več novica. In kaj se rešuje na tem področju?

(Ja, tudi meni oprostite, če kakega politika imenujem tule. Ampak taki člani zakonodajnega organa mi gredo na organ...)

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a 5x4 » To Dec 05, 2017 12:23 pm

Bom probal zelo omiljeno napisati. Ko berem te buče... Nekako me spominja na debate med najstniki, ki se pogovarjajo o ženskah in seksu. Vsi vse vejo, noben pa še ni...

Ker vidim, da ste zelo zaskrbljeni za našo prihodnost, za začetek predlagam, da prenehate uporabljati mobitele, prenosnike in vse ostalo baterijske zadeve, ker boste sesuli električno omrežje.

Če bi se ljudje bolj racionalno obnašali pri porabi enregije in virov, ne bi potrebovali novih elektrarn, in tudi marsičesa drugega ne. Koliko od vas se je že vprašalo kaj lahko danes, zdaj naredi v tej smeri (in to tudi dejasnko udejanja)? Ugašanje luči, zapiranje vode, zmanjševanje količine odpadkov, "nenaročanje "smeti" iz Kitajske", kupovanje sodobnih naprav z visokim izkoristkom ...? Dokler so to pojmi "not my business" je cena elektrike (in ostalega) očitno prenizka. Verjetno bi dvakrat temeljito razmislili, kako boste porabili vsak deciliter vode, če bi morali hodit peš po vodo npr. 5 km stran od doma!? Poguglajte koliko vode na dan na osebo porabimo slovenci v povprečju. Potem to porabo primerjajte s porabo na "overland" potovanju z vašim ljubljenim jeklenim konjičkom...

Še malo čtiva: http://outdooraktivnosti.si/hidroelektr ... opske-reke

Zdaj pa čakam, da me sesujete z argumenti. :kadi_in_zgleda_kul:

#slovenecsemnejamramiščemrešitve

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a jereb » To Dec 05, 2017 12:53 pm

5x4.Bolj se nebi mogelj strinjati s teboj.
LP by Jereb

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Ne Dec 10, 2017 11:37 am

Polnilec za mobitel: 2,6W
Polnilec za prenosnik: 75W
Polnilec za avto: 43.000W
V vsakem primeru je čas polnjenja okoli dve uri.

Če torej ugasnem mobitel ali prenosnik, ne bom bistveno zmanjšal porabe elektrike. Če pa ne grem v službo, se bo to na obremenjevanju elektro-omrežja precej poznalo...

Nenaročanje smeti iz Kitajske... Pojdi v trgovino in kupi vrtalni stroj. Ne glede na to, ali je Iskra, Bosch, Black&decker,... ... ... vse je narejeno na Kitajskem...

Glej, jaz se strinjam, da bi morali za mati Zemljo bolje poskrbeti. A mislim, da elektrifikacija avtomobilov ni prava smer...

In ko smo že pri sovražnikih, človek pomisli tudi uss forrestalna vojsko... Ameriška letalonosilka USS Forrestal je, kadar je bila "v akciji", vsak tretji dan natanka dva milijona litrov mazuta. No, tovorne ladje so skromnejše in se zadovoljijo s približno 100 tonami mazuta na dan - je pa res, da plujejo precej počasneje...

In, ne, nisem mnenja "not my business". Ni onesnaževanje samo nafta. Tu je še plastika, poraba vode (kot si že ti omenil), reciklaža in tako naprej. Ampak človek dobi občutek, da bomo rešili svet, če bomo vozili na elektriko. Mislim, da je precej drugih stvari, ki bi se jih dalo hitreje in ceneje rešiti, pa bi bilo precej bolj učinkovito.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Mar 04, 2018 4:19 am

V naslednjem mesecu bo s strani policije izvedeno najmanj 12 nadzorov vožnje v naravnem okolju...........kje, pa ne povem, da bo vse mal strah :mrgreen:

Aja...pa še 16 nadzorov v kamnolomih in dnevnih kopih..............tam se pa itak ne vozite nč :roll:

Ps
Tudi če vas mučijo, ne smete povedat, da sem vam ravno jaz to izdal...........


Uglavnem, dajte poskrbet, da nam bo akcija totalno propadla in da ne dobimo niti enega.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Mar 04, 2018 8:40 pm

Kaj boste imeli praktično usposabljanje na Tajotah Land Kruzer? :)

Uporabniški avatar
darkob
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Nov 16, 2009 6:27 am
Kraj: Ljubljana

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a darkob » Po Mar 05, 2018 2:48 pm

Torej tankovska proga na Počku v naslednjo soboto okrog 10 ure je povsem varna in mi ni treba skrbeti, da bi me kdo zalotil.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov