NISSAN NAVARA

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Jan 18, 2016 7:54 pm

jereb napisal/-a:Ali imajo navare z boljšo opremo sovoznikov sedež nastavljiv sedalni del tako kot je voznikov?


je električno nastavljiv ampak ne po višini
Slika

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » To Jan 19, 2016 11:06 am

Nč. Bo treba kaj z Anglije prvlečt, al pa druge noter dat.
LP by Jereb

mg
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Feb 01, 2016 12:19 pm

GB

OdgovorNapisal/-a mg » Pe Feb 05, 2016 4:18 pm

Če kdo kaj potrebuje iz otoka naj javi.
Jaz pa drugo informacijo potrebujem za YD25 če je kdo menjal oljno pumpo ali če se najde kje delavniška knjiga. hvala vnaprej

Labsy
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Mar 21, 2011 10:52 am
Kraj: Ljubljana, Slovenia

OdgovorNapisal/-a Labsy » Po Feb 29, 2016 11:20 pm

Čeprav imam Pathfinderja, je notri isti YD25 mlinček z istimi problemi, kot v Navari. Ravno včeraj sem šraufal ohišje termostata, poravnal in spoliral naležne površine v nulo, zamenjal termostat in tesnilo ohišja termostata...
...potam pa nalijem vodo not in je priteklo ven, kot da nisem nič delal.

Tako da sem se vrgel z ogledalci in LED baterijo praktično v mašino, spucal celoten predel in po pol ure ogledovanja pod različnimi koti vendarle ugotovil, da hladilna tekočina sicer kaplja (navidezno) z ohišja termostata, dejansko pa spušča na dihtungi glave motorja :evil:

Sem vprašal na Nissan Krulc, pa so rekli, da bo težko izpod 3.000 EUR, ker priporočajo pri teh kilometrih (200k) še menjavo verige, vodne pumpe, jermenov, natezalnikov....skratka, mašino je treba ven vzet in remont naredit. :?

Nič kaj fascinantna ni vzdržljivost tega motorja. Upam samo, da ni glava počena.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Maj 12, 2016 10:33 am

Ali mogoče kdo ve nazivne vrednosti diod, katere so v osvetlitvi gumbov za ventilacijo in gretje na navari.
LP by Jereb

mitre
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Apr 28, 2016 6:23 pm

MOTOR NISSAN NAVARA D22

OdgovorNapisal/-a mitre » Sr Sep 21, 2016 1:03 pm

Ve kdo za koga ki prodaja motor za Nissan Navara 2.5, D22. Ali še boljše, kateri drugi motor bi lahko še spravil v ta avto?

bine
Prispevkov: 96
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:45 pm

OdgovorNapisal/-a bine » To Sep 27, 2016 3:27 pm

jereb napisal/-a:Obljuba dela dolg. Namreč že dolgo nazaj je bilo govora o porabi, tako, da sem končno danes slikal števec.
Zadnje tankanje je bilo opravljeno na Petrol Vrhnika (petrolova nafta se je poboljšala :wink: ), danes pa tankano na Mol Logatec.
Upam, da se bom spomnil pri naslednjem tankanju, da slikam še enkrat.
Vožnja na zadnejm tanku je bila mešana (mestna, malo relacije in nekaj avtoceste).
Desno spodaj stanje prevoženih km od zadnjega točenja goriva.
Na računu količina točenega goriva.
Presodi naj vsak sam.

Slika


No, končno sem te premagal.
Moja poraba je sedaj 7,8L/100km.
(je pa res, da sem zamenjal za novo Navaro :twisted:

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » To Sep 27, 2016 10:04 pm

Bemu mast, kdo rihta smeškote na tem forumu. Pismu nobenega ni z dolgo surlo :twisted: :D
LP by Jereb

bine
Prispevkov: 96
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:45 pm

OdgovorNapisal/-a bine » Pe Sep 30, 2016 3:59 pm

Eh, zaenkrat imam dolgo surlo kvečjemu jaz. Po vseh peripetijah s prejšnjo Navaro, potem kupim še eno :oops:

Prvi vtisi po 2000km:
+ vožnja je neprimerno bolj udobna, kot prej (vzmetenje, izolacija kabine)
+ poraba skoraj 3 litre manjša
+ luči so boljše (bolje svetijo, meni všečna bela svetloba)
+ parking kamera je največja pridobitev (anekdota: sem hotel nekaj po svoje parkirati rikverc, ker nisem zaupal narisanim črtam na ekranu... zajeb totalni :roll: od takrat naprej gledam samo še na ekran)
+ nekaj več odlagalnih površin za drobnarije
+ potovalni računalnik ima večji nabor funkcij, čeprav naj se grejo solit, da ni več podatka o zunanji temperaturi!
+ navigacija sodobnejša, dobro prepoznava prometne znake, opozarja na stacionarne radarje... (mimogrede: že imate najnovejšo aplikacijo AMZS in Radio 1, Radar Alarm? Obvezno naložite, če še nimate!)

Minusi:
- pod zadnjimi sedeži ni več nobenih predalov, oz. odlagalnih korit
- na zadnjih sedežih ni več naslona za roke (na sredini)
- zadaj ni več obešalnikov
- naslon za roke spredaj je manjši (in nima dvojnega dna)
- pred sopotnikom samo en majhen predal, prej sta bila 2 in lahko bi dali kakšen hladilnik, kot imajo to pri Kia Ceed in še marsikje
- zadaj ni več tistih izvlečnih nosilcev za steklenice/konzerve
- zunanja ogledala so manjša
- NI VEČ PODATKA O ZUNANJI TEMPERATURI :!:
- sedeži so na voljo samo v črni barvi (desetletja prisegal na bež)
- ženski glas pri navigaciji je izjemno tečnoben, to je treba takoj dat na off :twisted:
- jukeboxa za 6 cedejev ni več. Mlajši kolegi so me podučili, da se itak ne posluša več cedejev, ampak preko USB AUX whatever... :roll:

Kakšen bo pa pokrov kesona bom pa še videl. Menda ima sedaj tudi luč, kar sem pri prejšnji večkrat pogrešal.

Suma-summarum: jebi ga, je pa le nov avto 8)

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » So Okt 01, 2016 10:46 pm

Naj ti služi, s čim manj stroški.


lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Okt 07, 2016 8:27 am

a pol ti kuri 5 litrov?
ker men je 2012 mela porabo dobrih 8.
Slika

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Okt 09, 2016 8:34 am

E Bine, če odšteješ, da zadaj nikoli ne sediš in da je ženski glas med vožnjo v avtu dostikrat tečen :twisted:, imaš že več plusov kot minusov, tako da uživaj v vožnji in srečno. :D
LP by Jereb

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Ne Okt 09, 2016 2:07 pm

Tista voda ki pušča je izpod tesnila glave, vendar je le zunanji del in ni povezano z komoro-je običajna napaka teh motorjev..da se pa rešiti kar z tesnilcem za hladilnike..dva smo tko rešili in že več kot leto ni nobene kaplje :wink:
nissan tractor 3.3sdt

bine
Prispevkov: 96
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:45 pm

OdgovorNapisal/-a bine » Po Nov 21, 2016 11:12 am

marolt: prejšnja mi je kurila 10,6 litrov (po računalniku, povprečje za vseh 220.000km); tankal sem vedno poln tank in preračunano s prevoženimi km 9,8-10,2.
Sedaj mi kuri 7,6 (po računalniku), tankam pa med 8-8,2... prevoženo malo čez 5000km.

Par dni nazaj, sem dobil (končno) tudi pokrov kesona. Je bolj profi po izdelavi, kot prejšnji, čeprav se mi zdi cena kar visoka (3jurje). Je tudi na centralno zaklepanje, ima pa še dodatno ključavnico na vseh treh (???) šipah. Stranski šipi se odpirata samo navzgor (kar je slabše, kot pri prejšnji, kjer so se odpirale na stran, torej si lahko imel odprto med vožnjo).

Glede minusev: dejansko je največja neumnost, da nima tipala za zunanjo temperaturo. Kako so sprejeli takšno neumno odločitev mi res ni jasno.
Če ima kdo kakšno idejo za "aftermarket", pa da ne bo zgledalo "po češko", se zelo priporočam.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 22, 2016 10:27 am

Kaj je "češko" in kaj ni ... ne vem in tu ti ne morem pomagati. Lahko ti pa pokažem, kako sem jaz s kitajskim izdelkom in domačo montažo rešil zadevo.
Slika
Delalo je in zadovoljen sem bil tudi. Je pa res, da sem imel jaz avto za furat in ne za ...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

bine
Prispevkov: 96
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:45 pm

OdgovorNapisal/-a bine » To Nov 22, 2016 11:40 am

Hvala za tole. Mi lahko še kakšen link pošlješ, kje si to kupil?

To ni češko... češko je, če ti kar gor nekam na armaturo postavijo kakšen display... ti si vgradil v armaturo.
Moram govorit z uradnim serviserjem, kako je z garancijo, če se naredi takšen poseg.
Drugače pa imam tudi jaz avto za vozit in ne za 3 pikcat :twisted:

Malo guglam zdaj na Aliexpress... takle mi je tudi češki, ker se priključi na 12V... čeprav je drugače oK.
https://www.aliexpress.com/item/Brand-N ... 20274.html?

Edit: sem popravil link, ker ga forum ni znal prebavit...
Nazadnje spremenil bine, dne To Nov 22, 2016 12:05 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 22, 2016 12:00 pm

Nabavil sem ga pri www.sure-electronics.com
Sem pa nabavil 3 (da je bila zastonj poštnina) in so vsi 3 narobe kazali. Močno narobe. Sem jim pisal (očitno sem kupil direktno od proizvajalca) in so mi prej kot v 24 urah odgvorili, da gre za tovarniško napako in naj jim jih vrnem. Pa sem prosil za navodilo, kaj je treba v elektroniki zadaj narediti, so takoj sporočili kaj in kako, moj prijatelj dr. za elektroniko je to naredil in termometri so delali kot šus.
Bolj kot najti termometer je zoprno najti dobro mesto za zunanji senzor temperature. Običajno imajo avtomobili te senzorje v ogledalih, a v Navari je dostop do lukenj za napeljavo kabla do ogledala precej neprijazen. Zato sem dal senzor spredaj v masko, med vožnjo in po dolgem stanju na mestu je kazalo v redu, če je bil pa avto na mestu in motor še topel, je pa kazalo preveč. A, pa še to: termometer ni bil stalno priklopljen, sem namestil na tunel ob prestavni ročici tipko, tako, da je bil termometer vklopljen le ob pritisnjeni tipki.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

bine
Prispevkov: 96
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:45 pm

OdgovorNapisal/-a bine » To Nov 22, 2016 12:11 pm

Še enkrat hvala.
Se bom poskusil kaj zmeniti, če se bo dalo.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Dec 05, 2016 7:49 pm

Bi mogoče kdo znal pomagat glede EGR-a pri 2007, 2.5 navari?

Že kar lep čas sveti lučka motorja. tester je pokazal na EGR ventil.


A je mogoče že kdo likvidiral EGR? Zadeva baje ni tako enostavna zaradi računalnika ki hoče imet EGR izpraven in priklopljen...


Lp
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: NISSAN NAVARA

OdgovorNapisal/-a jereb » To Sep 26, 2017 6:18 pm

Ali je kdo dal na original podvozje na navaro gume dimenzije 265/75/16? Original imam 255/70/16.
Zanima me če se pojavi kakšen problem.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Sep 27, 2017 11:26 am

Picpoki napisal/-a:....
A je mogoče že kdo likvidiral EGR? Zadeva baje ni tako enostavna zaradi računalnika ki hoče imet EGR izpraven in priklopljen...
...

Odgovarjam z zamudo, a mogoče bo to vseeno koristna informacija:
Še normalno delujoč EGR ventil sem pustil na miru, le kanal po katerem do njega pridejo (in ga zasvinjajo) izpušni plini, sem zablokiral s ploščico. Nobenih opozoril ali česarkoli z elektroniko.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

NN79
Prispevkov: 6
Pridružen: So Sep 23, 2017 11:39 am

Re: NISSAN NAVARA

OdgovorNapisal/-a NN79 » Sr Sep 27, 2017 2:10 pm

Po mojih izkušnjah lahko večini avtomobilov odstraniš/blindiraš EGR, ampak mu moraš nato z računalnikom "povedati" da ga nima več. Na prejšnjem avto sem imel tako narejeno in nikoli nobenih problemov.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: NISSAN NAVARA

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Sep 28, 2017 10:22 pm

jereb napisal/-a:Ali je kdo dal na original podvozje na navaro gume dimenzije 265/75/16? Original imam 255/70/16.
Zanima me če se pojavi kakšen problem.

So že gor in zaenkrat ni vidit, da bi kaj matral. :skace_od_srece:
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

Re: NISSAN NAVARA

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Okt 02, 2017 7:53 pm

Hec je v tem ker mi gori lučka za motor in na servisu pravijo da je kriv EGR. ventil sem blindiral in resetiral računalnik. Lučka ostaja, očitno je problem nekje drugje.
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: NISSAN NAVARA

OdgovorNapisal/-a miran » To Okt 03, 2017 11:17 am

Je konektor od EGR ventila priklopljen?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov