matjazpenca

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » So Feb 25, 2017 2:33 pm

Naj se predstavim ime mi je Matjaž sem pa iz okolice Novega mesta star pa sem 22let. Po izobrazbi sem avtoklepar ampak mi tudi avtomehanika zelo dobro leži. Dolgo časa sem imel željo po terencu in pred 1 mescom mi je končno uspelo nabavit nissan terrano 1 2.7 TD. Avto ima kompletno trailmaster podvozje nekaj delovnih luči spredaj, zadaj, alu šuš plata čez kompleten motor in menjalnik :lol: . Prvi nakup se je začel z novimi gumami silverstone 31/10.5 r15. Motor sem tudi že nekaj privijal s pomočjo raznih tujih forumov odprta turbina iz 0.6 bara na 0.9bar 8) boch pumpa je tudi odprta tako da trenutno je razlika očitna, res da malo kadi samo je pa veliko bolj motor odziven. :skace_od_srece: V planu je sedaj: cb postaja, vitelj z sintetiko, prikazovalniki temp olja, pritisk olja, temp izpušnih plinov in pride pa tudi prisilno hlajen intercooler. Na njem imam tudi namen poleti ločit karoserijo od šasije in obnovit karoserijo, Šasija ima par malenkostnih napak tako da bo tudi to sanirano sicer je zelo dobro ohranjen glede na kilometre in letnik. Imam pa že prvo uprašanje s čim ste vi zaščitili svoja podvozja z katerimi materiali ste bili najbolj zadovoljni? :wink:
Priponke
16587368_1383466141706327_2917890969674081185_o.jpg

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a game-on » So Feb 25, 2017 6:35 pm

Imam pa že prvo uprašanje s čim ste vi zaščitili svoja podvozja z katerimi materiali ste bili najbolj zadovoljni?


Rezistol troslojni sistem, preko pa body.

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Ne Feb 26, 2017 1:38 pm

še ena slika na silverstonkah :skace_od_srece: 8)
Priponke
unnamed.jpg

Uporabniški avatar
NOMIS ČILVAP
Prispevkov: 257
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 10:30 am
Kraj: DOLENSKA

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a NOMIS ČILVAP » Ne Feb 26, 2017 6:10 pm

Dobrodošel :D
East or West Land Cruiser is the Best ...

Fabio 4x4
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Okt 08, 2015 6:49 pm

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a Fabio 4x4 » Ne Feb 26, 2017 8:16 pm

Matjaž, dobrodošel na forumu :D


Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a Simon989 » To Feb 28, 2017 8:40 pm

:welcome:

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Sr Mar 15, 2017 9:55 pm

in se je začelo nekaj je star zato je pa treba popravit šasijo :cry:
Slika
Slika
Slika
slike končnega rezultata bojo prišle :D

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a rx » Če Mar 16, 2017 8:15 am

Opa kar konkreten projekt.. :) le pripopaj kaj slik, da še mi couch offroaderji vidimo kaj se dela :) :D
Don Felipe > Google :D

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Po Mar 27, 2017 12:41 pm

Šasija je na približno povarjena zgoraj je nemorm lepo zavarit zaradi karoserije tako da ni druge ko karoserijo dol :x . Če je po že vlečem dol jo bom pa tudi kompletno povaril in jo vrjetno dal barvat v isto barvo tako da bo avto zgledal kot je treba :skace_od_srece: . Notranjost je že razkopana danes popoldan jo samo še dvignem in bo šla šasija ven iz delavnice. 8)
Slika
Slika
dela bo več kot dovolj :roll:
Slika
Slika
Še ena proba flexa :oops:

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Po Mar 27, 2017 12:46 pm

Pa še 3 slike iz offroada v Kozari :skace_od_srece:
Slika
Slika
Slika

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Ne Apr 02, 2017 8:17 pm

evo še mal karoserija gor šasija vn zdj pa sam delat :lol:
Slika
Slika
Slika

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Če Apr 27, 2017 9:10 pm

Po pregledu in premišljanju sem se odločil da bom karoserijo menjal ker tale je preveč rjava in zdelana :evil: . Našel sem kompleten drug avto z zaribanim motorjem karoserija je videti veliko boljša kot moja edini problem je ker ni v isti barvi amap itak sem imel namen barvati karoserijo tako da ni nobenega problema pa še zraven bom imel ubistvu še en avto za dele glede pogonov in ostalih stvari:D :P Ker sem zadne čase veliko delam v tujini se bol počasi napreduje. :)
Slika recimo da je nekje polovica brušenja narejena šasiji :)
Slika ker je bil nosilec rjav sem izdelal nove debelejše nosilce (5mm) 8) pa da nebo kdo mislil da je to na fertik privarjeno :D
Slika odbijač
Slika tank je zbrušen in premazan z antikorozinom.
Me pa zanima če ma kdo kakšen nasvet s čim naj zdaj prvo premažem šasijo bo antikorozin vredu? :)

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Če Maj 11, 2017 7:19 pm

Slika slike darovalca karoserije :)
Slika
zaradi dobre ponudbe za peskanje bo šla šasija na peskanje 8)
Slika bojne rane z leti in soljo :)
Slika ozdravljene rane :)
Slika motorj je zunaj
Slika ojačano mesto kjer sem menjal zadnji del šasije
Slika pripravljena sasija na prevoz za peskanje :)

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » So Maj 13, 2017 11:54 am

evo šasija speskana zdaj pa samo še barva :)
Slika
Slika
Slika 8)

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a game-on » So Maj 13, 2017 12:17 pm

Lepo napreduješ :D Za katero barvo si se pa odločil?

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » So Maj 13, 2017 7:45 pm

game-on napisal/-a:Lepo napreduješ :D Za katero barvo si se pa odločil?

delam ko pr norcih kokr le čas dopušča bi rad šel letos na morje z njim :D po usej vrjetnosti bi dal rdečo barvo nekaj takega kot je na sliki :D
Slika

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a game-on » So Maj 13, 2017 7:49 pm

Mu paše taka barva :D
Sem pa malce smešno zastavil vprašanje. Hotel sem vprašati, s čim boš zaščitil šasijo?

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » So Maj 13, 2017 7:53 pm

danes je bil donator postavljen na kolesa po parih letih tako da jutri ga bom končno privlekel z vleko domov v delavnico :)
Slika

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » So Maj 13, 2017 7:58 pm

game-on napisal/-a:Mu paše taka barva :D
Sem pa malce smešno zastavil vprašanje. Hotel sem vprašati, s čim boš zaščitil šasijo?

ličar mi je predlagal temeljno barvo in crno 2k epoxy barvo če je bla orginal poštrihana z temeljno barvo 30 let bi morala tudi z to barvo držat še enkat tolk :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Maj 13, 2017 9:47 pm

Čestitam na projektu, zaenkrat kaže obetavno :wink: . Pa tudi veseli me, da še kdo kaj obnavla pa pol to deli tukaj, ker to rad prebiram, pa se tolažim, da nisem edina mona, ki se gre tega :mrgreen:
Kar se tiče zaščita šasije pa takole... 30let je lahko zdržala, ker je bila v štartu nova pločevina zunaj in znotraj, na vseh spojih, skratka glanc nova... niti s peskanjem tega ne dosežeš..žal...Drugi problem je notranjost šasije... več ali manj jo ne moreš speskat, ali kako drugače ustrezno preprečit nadaljno rjavenje. Jst sem lih tako spesakl celo šasijo, s tem da sem speskal in zaščitil tudi 30% notranjih sten, ker sem peskal po tem, ko sem izrezal rjavine in sem jih flikal šele po zaščiti z cinkovo barvo. Tudi za barve ( 3 različni nanosi) sem odkartal za en majhen avto s klimo, pa se ne nadejam, da bo zdržala 30 let :lol: ... Če bo 10-15 bom lahko že ploskal z ušesi! :mrgreen:

Vsekakor pa še kaj objavi, z veseljem spremljam take teme :wink: Pa mirno roko ti želim pri delu! :twisted:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Ne Maj 14, 2017 4:15 am

Dr.Patrol napisal/-a:Čestitam na projektu, zaenkrat kaže obetavno :wink: . Pa tudi veseli me, da še kdo kaj obnavla pa pol to deli tukaj, ker to rad prebiram, pa se tolažim, da nisem edina mona, ki se gre tega :mrgreen:
Kar se tiče zaščita šasije pa takole... 30let je lahko zdržala, ker je bila v štartu nova pločevina zunaj in znotraj, na vseh spojih, skratka glanc nova... niti s peskanjem tega ne dosežeš..žal...Drugi problem je notranjost šasije... več ali manj jo ne moreš speskat, ali kako drugače ustrezno preprečit nadaljno rjavenje. Jst sem lih tako spesakl celo šasijo, s tem da sem speskal in zaščitil tudi 30% notranjih sten, ker sem peskal po tem, ko sem izrezal rjavine in sem jih flikal šele po zaščiti z cinkovo barvo. Tudi za barve ( 3 različni nanosi) sem odkartal za en majhen avto s klimo, pa se ne nadejam, da bo zdržala 30 let :lol: ... Če bo 10-15 bom lahko že ploskal z ušesi! :mrgreen:

Vsekakor pa še kaj objavi, z veseljem spremljam take teme :wink: Pa mirno roko ti želim pri delu! :twisted:

sj da neboš mislil tudi jaz sem pretolkel celo šasijo kje je tanjši pleh in ga rezal ven ter upasal novega od znotraj ga bom zaščitil z voskom ker naj bi bilo to najboljše za zdaj dobre se zavedam da nebo 30 let zdržal, da z leti var spusti ampak se čisto nič nebojim ponovno razdirat pa sanirat ker imam namen imeti avto zase :) 8)

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » To Maj 16, 2017 9:06 pm

počasi se daleč pride :)
Priponke
18588967_1486254731427467_3305499332766423846_o.jpg

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » Ne Jul 09, 2017 12:22 pm

projekt se ni ustavil nekaj se še počne kljub pomankanju časa :evil:
Slika povezava da se ni karoserija zvila ko sm jo dvigoval in prestavljal med menjavo pragov
Slika nov prag iz 1.5mm pločevine 8)
Slika zamenjan je tudi notranji prag isto narejen iz 1.5mm pločevine
Slika za rojstni dan sem od kolegov dobil darilo za motivacijo :skace_od_srece:
Zdaj je še v planu menjava praga na drugi strani potem pa gre karoserija na peskanje košev in podna :D

matjazpenca
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Feb 06, 2017 9:43 pm
Kraj: Šentjernej

Re: matjazpenca

OdgovorNapisal/-a matjazpenca » So Avg 26, 2017 5:02 pm

Nekaj se dogaja :skace_od_srece:
Slika proba led bara :lol:
Slika za po cesti bojo uredu
Slika
Slika Prtljažnik odbbijači in stali kosi so bili tudi speskani in pobarvani v epoksi 2k barvo :)
Slika šasija spet na kolesih po dolgem času z usmi novimi končniki in novimi sileni obnovljeno pri vargalantu
Slika dobil je tudi druga platišča in gume od patrola 32x11.5 r15 :wink:
Slika
Slika karoserija je bila speskana (podn, koši)usi vari na novo zatesnejni in v temeljni barvi, sedaj je pri ličarju :)


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov