Suzuki x90

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 15, 2017 9:11 pm

Lep pozdrav. Sem popolnoma svež 4x4 intuziast... in za svoj prvi 4x4 sem si kupil ultra redek Suzuki x90... zaenkrat sem navdušen nad sposobnostim ki jih ta mala raketka ima...ko bom osvojil, kako dodati slike...jih dobite :D :D

Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Če Jun 15, 2017 9:33 pm

To je tisti modri z avto.net? :) Malo opiši, izgleda zanimiv.

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 15, 2017 11:00 pm

Ja tisti iz avto.net...kaj da rečem, avto v katerem si vedno nasmejan...je na osnovi vitare ampak dvosed targa top, tako da pokrije več segmentov hkrati 8) slike ki jih imam na telefonu so prevelike, tako da jih trenutno ne morem objavit. Glede na to da ima v homologaciji samo 195/65/15 me za začetek zanima kaj bi se še dalo spravit gor, ker vitare imajo 225/65/15 se mi zdi. Drugače pa mislim avto obdržati, ga malo dvignit zmontirat offroad felge pa gume, pa mogoče kak šnorkelj v prihodnosti.

Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Pe Jun 16, 2017 8:11 am

Tud men zgleda zanimiv, samo kaj ko nima prostora za prtljago :/

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Pe Jun 16, 2017 10:34 am

Odvisno koliko prtljage vlačiš sabo...avto je za dva in za dva ima prostora tudi v prtljažniku, je res da so mu rezervo praktično vrgli v majhen prtljažnik...ampak to rešiš z repair kitom. 8) 8)

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Pe Jun 16, 2017 10:39 am

Ima še druge cvetke...ker se mu prtljažnik odpre le s ključem, se jim je očitno pri Suzukiju zdelo da bi bila rešitev da lahko ključ kadarkoli vzameš iz ključavnice (tudi med vožnjo) in odpreš prtljažnik...in uganite, kje so bili moji ključi na prvi tudi? V prtljažniku...hvala k.... mi ni nikjer crknil ker sem imel rezervo doma....ugotovil sem šele ko se hotel avto ugasniti in ni bilo ključa

Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Pe Jun 16, 2017 12:04 pm

Zabavno :) Pa ga imaš namen voziti samo po off road terenu ali na kakršno daljšo turo? Kaj reduktor ima?

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Pe Jun 16, 2017 4:33 pm

ubistvu se bo uporabljal, kot drugi avto... predvsem za dnevne izlete, morda ob priliki tudi kakšne daljše ture :wink: ...ima reduktor :D

Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Pe Jun 16, 2017 5:22 pm

Oh, super. Kaj pa zapore diferenciala? :) Kaj streha se mu sname?

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Pe Jun 16, 2017 5:43 pm

Ima low range... Streha se mu sname oz ostane tisti stebriček...Targa. avto za uživanje... Sredi gozda na eni gozdni poti, z odprto streho :lol: ... Je doživetje... Je pa res zanima, kako velike gume bi se spravilo skozi homologacijo... Ima kdo kakšne izkušnje z vitaro... Ker tele 195/65/15 res mal bogo izgledajo :?

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » To Jun 20, 2017 6:16 pm

Slika

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » To Jun 20, 2017 6:16 pm

Slika

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » To Jun 20, 2017 6:17 pm

Slika

no mi je uspelo postat slike :skace_od_srece:

to je to čudo

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » To Jun 20, 2017 6:39 pm

Slika vozni park swift sport in x90...dva suzukija in so pokriti vsi segmenti on in off road

Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Sr Jun 21, 2017 10:01 am

Lepo, lepo :) nič ne šparaj s slikami in posnetki, z veseljem bom spremljal tole zgodbo :aplavz:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jun 22, 2017 7:33 am

Portatilus napisal/-a: Glede na to da ima v homologaciji samo 195/65/15 me za začetek zanima kaj bi se še dalo spravit gor, ker vitare imajo 225/65/15 se mi zdi. Drugače pa mislim avto obdržati, ga malo dvignit zmontirat offroad felge pa gume, pa mogoče kak šnorkelj v prihodnosti.


Preden ti kakšne neumnosti padejo na pamet se najprej pozanimaj o kosih za X90. Poiskusi tako za hec najti kakšen blatnik ali luč zanj. Upam stavit, da ti potem ne bo niti na pamet padlo, da bi šel rezat luknjo v blatnik :mrgreen: :mrgreen:

Iz istih razlogov to vozilce ni za off road. Sicer je vitara spodaj in to ni problem, vse paše od vitare in gre isto, kot vitara. Problem je karoserija. Za off road potovanja pa spet ni, ker vanj stlačiš six pack, brisačo in paklc kondomov pa si poln.
Kak izletek, za na plažo, pa mogoče kakega brzinca za odpeljat na izi. Čisto za atrakcijo, ker takih pri nas ni, na prste ene roke jih našteješ pri nas.
Poleg tega je narejeno zelo malo vozil, ker so s tem modelom brcnili v temo in se ni prodajal tako da bo v prihodnosti prav zaradi redkosti mogoče še kaj vreden in je še s tega aspekta dobro razmisliti, kaj početi z njim.
Najvišja dimenzija, ki jo lahko homologiraš na originalna platišča je 215/80 R15. Vendar je potrebno pošteno dvigniti avto, če hočeš to stlačit gor.

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 22, 2017 10:12 am

Hvala za nasvet...vem kaj sem kupil, vem da če bi avto prodal po delih, bi dobil zanj celo premoženje (samo Targa strehe, so dražje od kupne cene avta)...ker pa nameravam avto obdržati zase, si izgubil stavo :P , ker bi naredil luknjo in enkrat jo tudi bom :) :D .. ne vem od kje imate informacije o majhnem prtljažniku...z lahkoto spakiram zase in za mojo potovalke za cel teden...hkrati pa tudi razmišljam, če bi spojler na zadnji haubi zamenjal za prtljažnik kot ga imajo npr. Na Mazdo mx5...tako da bo tudi to pokrito. :wink: drugače je pa avto bomba, žal pred svojim časom in na napačnem trgu, glavni trg jim je bil USA, kjer so v 90'ih prevladovali ogromni terenci. Tako da.... V kratkem grem po mamut felge et-20 da bodo prišle malo bolj ven...potem gume ki bodo pasale...čez zimo se pa začne obnova šasije in pa hkrati dvig karoserije ( po nasvetu z nekimi ploščicami, ki se dajo med šasijo in karoserijo) ter nato enkrat ga bom še oblekel v folijo jbg...barva mi ni najbolj pri srcu :D ...toliko za enkrat

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jun 22, 2017 2:51 pm

Portatilus napisal/-a:..ker pa nameravam avto obdržati zase, si izgubil stavo :P , ker bi naredil luknjo in enkrat jo tudi bom :) :D ..


Stavo mogoče nisem pa izgubil zdrave pameti.
Matematika:
100-200€ boš dal za nekaj, kar ne potrebuješ in ne paše na avto, predvsem pa se ne da homologirati. Potem pa zmrzneš vsakič ko zagledaš policista na cesti......pred vsakim tehničnim dol, prelimaš luknjo na blatniku, po tehničnem odlimaš luknjo in namontiraš nazaj.
Če k temu še prišteješ uničen blatnik........ne hvala.


Portatilus napisal/-a:.. ne vem od kje imate informacije o majhnem prtljažniku...z lahkoto spakiram zase in za mojo potovalke za cel teden..


Nisem tega napisal! Napisal sem:
AŁIEN napisal/-a: Za off road potovanja pa spet ni.

Razumem, da je za nekatere že torba na biciklu dovolj velika, ampak tole pač ni bicikel forum.
Obračaj kakor češ, prtljažnik z 238 litri prostornine je pač majhen. Če ti nekako uspe stlačit rezervno gumo enake velikosti, kot ostale, ti ne ostane nič prostora. Na offroad se pač ne hodi z rezervo od kariole, in dvema torbama. Z dvema torbam greš lahko tudi na vlak, sam vlak pač ne gre na offroad.
Že pri samuraju ali vitari je za en urc placa čeprav se dajo sedeži odmontirati in tako dobiti 800l prtljažnika. Pri temu pa nimaš kaj ven odmontirati, kar je, je.

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 22, 2017 5:55 pm

sicer priznam...ne vem, kaj vse si zmontirate za na offroad, ampak kot sem rekel zame in za mojo ima dovolj prostora.... niti slučajno ga pa ne mislim vlačit tam kjer mu ni mesto...od vsega kar na tem avtu ne smem narediti je, da ga ne potolčem, ker spada v segment ˝junkyard treasures˝ po drugi strani imam pa rahlo hibo in sicer sem obseden z avto-oglasi, tako da sem odkril tudi darovalce....(na polskem jih imajo kar nekaj)...
drugače pa, kot sem napisal...avto se bo uporabljal kot drugi, za dnevne izlete in ob priliki za kakšno daljšo turo (s tem ne mislim cel mesec preganjanja po brezpotjih vzhoda ukraine)...
pred tem sem bil zagret motorist, ker pa je moje delo odvisno od mojega izpita, sem se odločil za varnejšo opcijo, ki pa vseeno nahrani dušo...če me zastopiš... in če bi videl kaj se lahko spakira na en motor, potem bi me razumel, da je prostora, vsaj dovolj.
Niti slučajno pa ne razumem, zakaj se toliko sekiraš zaradi avta, ki sploh ni tvoj...dejstvo je da je meni ta avto bomba...tak pač sem... ampak vseeno ima malo preveč ženskih genov....če me razumeš.... zato bi si ga, in si ga tudi bom priredil malo po svoje....jbg, ponovno tak pač sem...in prosim ne dajaj mi očetovskih nasvetov o zdravi pameti, ker sem to že zdavnaj prerastel in ima pri meni kvečjem nasprotni učinek, ker mi gre na k.... lahko mi pa pomagaš z usmeritvami, ker imam občutek, da veš kaj želim narediti...dajmo času čas....kar se pa šnorklja tiče... to je zadnja stvar, ki jo planiram in takrat bo na ta avto dejansko sedel (nažalost imam sliko že v glavi, kaj želim narediti) in ko ga bom zmontiral, bodi prepričan, da bom poskrbel, da bom imel nadomestni blatnik.

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 22, 2017 6:25 pm


Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Če Jun 22, 2017 7:52 pm

Kar pogumno portatilus, da si ne bi slučajno premislil pa si kupil 30 let starega land cruiserja ali patrola, če ga ne rabiš. Všeč mi je tvoja minimalistična miselnost. Leta nazaj sem šel s prastarim mopedom v Črno goro, pa nisem pogrešal ničesar razen svoje punce :) Da ne zaidem s teme, poročaj o svojih dogodivščinah s Suzukijem :veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jun 22, 2017 9:09 pm

Bemusunac, če ti gredo na urac ljudje, ki ti hočejo dobro, kaj je šele s tistimi, ki ti hočejo sabo :shock: :shock:

Portatilus napisal/-a:http://allegro.pl/suzuki-vitara-x90-1-6-16v-chlodnica-wody-cieczy-i6865430460.html
samo za info :kadi_in_zgleda_kul:


In kaj naj bi to pomenilo? Hladilnik vode dobiš tudi pri nas, ne rabiš na poljsko hodit.......

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 22, 2017 9:42 pm

No to si znam tudi sam prevesti :shock: ...ampak firma ki ima oglas ima tudi ostale dele...in je zgolj eden od oglasov za x90...uglavnem kar sem ti želel povedati je, da ne skrbi in da je tale x-90 v dobrih rokah, kjer bo tudi ostal in ne mislim spreminjati ničesar, kar se ne bo dalo vrniti v original...k sreči imam pri starših delavnico ter tri avtomehanične mojstre, tako da bomo že znali poštimati kot se spodobi. 8)
Ne trdim ne da mi hočeš dobro ali slabo ampak izjave kot so: nisem pa izgubil zdrave pameti in preden ti kakšne neumnosti padejo na pamet me nervirajo, ker me ne poznaš in ker je moja pamet že zdavnaj izoblikovana.... :?
Uroš84 hvala za podporo....definitivno sledijo slike dogodivščin. V nedeljo sva ga peljala na izlet po okoliških hribih in gozdnih poteh,...sonček, odprta streha, vožnja v stoje :D , ogled do sedaj nedostopnih kotičkov okolice, oba sva se strinjala da je bil definitivno eden izmed boljših izletov najine 15-letne zgodovine. In odpeljala sva se le kakšnih 15km od doma zračne linije :D :D :D , ampak sva potrebovala kakšnih 5ur za 75km kolikor sva jih naredila....uglavnem glavna atrakcija, kamorkoli pripelješ, širiš pozitivno, ker so vsi, ki jih vidiš iz avta nasmejani :D :D :D

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 22, 2017 9:47 pm

Slika

Portatilus
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Jun 15, 2017 12:04 am
Kraj: Kresnice

Re: Suzuki x90

OdgovorNapisal/-a Portatilus » Če Jun 22, 2017 9:53 pm

Slika


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 46 gostov